I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

poruka: 87
|
čitano: 18.738
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?".
16 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Vec vidim probleme kod firmi koje uzimaju vpn...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Hype oko  ukidanja punjača je bio ogroman, da vidim koliki će biti nakon najave Samsunga !? 
Da bude stvar bolja, hype su digli korisnici android mobilnih gadgeta, neću uzeti kokice već čevape, pa boj ljuti neka započne! 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

imam doma pet punjača od samsnga i tri od iphonea... i koristim za sve punjač koji sam dobio uz s7.. nebitno

 
5 12 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Ne postavlja Apple trendove, već je Samsung bezidejna firma koja samo gleda što je Appleu prošlo...

 

Dolazak punjača uz mobitel mi nije presudan, dapače, birao bih bez, ali ako će dvije firme ponuditi mobitel istih specifikacija, za istu cijenu, a jedna u toj cijeni dati i punjač, a druga ne, uzeti ću ovaj s punjačem, pa makar punjač bacio u kantu ispred dućana (ok, našao bih primjenu, poklonio ga ili ostavio u rezervi).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
24 0 hvala 0
16 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Pa s čim cu puniti mobitel ako ne dobijem punjač ?! hahah 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

U biti uopće nije neki revolucionarni potez, dosta drugih proizvođača elektroničkih uređaja sa punjivim baterijama je već krenulo tim putem i daju samo USB kabel. Npr.  GoPro Hero 5 kameru koju sam kupio sam dobio bez punjača, JBL Charge 4 zvučnik isto dolazi bez punjača - zanimljivo da je prošli model Charge 3 dolazio sa punjačem. Znači svi lagano kreću u tom smjeru što je razumljivo jer svi ti uređaji imaju neku vrstu USB porta i pretpostavka je da USB punjače već svi imamo doma, najčešće i više od jednog. Naravno, kad Apple to napravi onda se o tome piše ... a kad se bilo šta napiše o Apple-u dignu se horde trolera kojima je to kao crvena krpa i imamo lančanu reakciju 

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Bug forum. Sve je razumljivo kad je Samsung. 10 stranica prolijevanja žuči kad je u pitanju Apple 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
14 3 hvala 3
13 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Romano kaže...

Pa s čim cu puniti mobitel ako ne dobijem punjač ?! hahah 

 Pa s punjačem, samo ćeš ga ubuduće dodatno platit. Šišaju nas kako stignu. :)

14 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
BinHex kaže...
Romano kaže...

Pa s čim cu puniti mobitel ako ne dobijem punjač ?! hahah 

 Pa s punjačem, samo ćeš ga ubuduće dodatno platit. Šišaju nas kako stignu. :)

 Šta, misliš da ga prije nisi plaćao?

13 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Punti kaže...
BinHex kaže...
Romano kaže...

Pa s čim cu puniti mobitel ako ne dobijem punjač ?! hahah 

 Pa s punjačem, samo ćeš ga ubuduće dodatno platit. Šišaju nas kako stignu. :)

 Šta, misliš da ga prije nisi plaćao?

 Ne, dobivao sam ga for free jer me Samsung voli :)... naravno da sve što dođu paketu je "plaćeno". Samo što će sad cijena paketa ostati ista a sadržaj će se smanjit. Ili misliš da će ti spustit cijenu paketa/mobitela za cijenu punjača?!

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 15:43 (BinHex).
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja

Problem bi predstavljalo korištenje neadekvatnih adaptera, loših nekvalitetnih ili starijih sa manjom miliamperažom. Mobitelima možda ne bi radio fast charge jer adapter od galaxy s3 ili galaxy s4 (još ih imam) ne mogu isporučiti dovoljno juicea, možda bi im pokvarili baterije ili izazvali požare... imam OnePlus 3T koji ima dan danas lud punjač originalni koji ga napuni dok si reko keks. Isti taj punjač+kabel nije mogao/želio napuniti s7 nikako dok a50 puni normalno, usudio bih se reći i brzo. A50 i note8 imaju komplementarne chargere koji u kombinaciji sa originalnim samsungovim kablovima jedan drugome pale fast charge ali ne i na OnePlusu 3T. Od najranijih dana mog androidanja izbjegavam koristiti fake adaptere i kablove za mobitele i uvijek je preporuka bila da se koristi original oprema isporučena uz mobitel. Dobio sam bio na poklon neki 300 kn vrijedan wireless autopunjač koji je note 8 usijao tokom pola satne vožnje tako da je poklon promptno vraćen jer zbog 300kn gadgeta mi se ne isplati spržiti mobitel u (onda) vrijednosti od 5000kn... Smatram da se trebaju svi proizvođači prebaciti na isti standard adaptera i priključaka ali ne da bi trebali izbaciti adaptere iz kutije i naknadno ih naplaćivati. Što ako sam bio dosad sretan sa s4 i sad kupim s20 (ili s22 ako će onda biti tek implementirano) i onda ga ne mogu puniti sa punjačem od s4 jer je on imao bateriju od (ne sjećam se) 1200mah a ovaj ima bateriju od 5100mah i traži da adapter isporučuje minimalno 30vati da bi se mogao puniti...

13 godina
neaktivan
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Kako znam da i na ovom forumu ima veoma savjesnih korisnika kojima je ekologija na prvom, a na drugom mjestu briga za velike firme poput Applea, Samsunga ....... a njihova vlastita korist tek na dalekoj margini ....... puno nade pridajem  u misao da će isti  izaći s novom revolucionarnom idejom i to proširiti do gore pomenutih IT divova: U buduće isporučivanje telefona bez baterija. Kome treba neka kupi, ta svakako ima kupaca koji oštete telefon i opet kupuju novi i njima je dovoljna baterija iz  "starog" uređaja.

 

U istom je to redu sa analogijama koje sam pročitao na Macrumors: Kupiš auto ali ti uz njega prodavač ne isporučuje gorivo.

Pored toga od sada očekujem da će garancija na telefon važiti samo ako predočite dokaz da ste kupili "originalni" punjač kod proizvođača telefona.

Cinizam na stranu odluka Apple i Samsunga ima smisla samo ako odluče da imaju dva pakovanja telefona: jedno sa punjačem a drugo bez punjača i da kupac sam može odlučiti da li želi sačuvati novac na razlici između "full pack" izdanja i pakovanja gdje se isporučuje samo telefon.

 

Nekako slutim da takve opcije neće biti, a da nećemo vidjeti niti redukciju cijene uređaja.

https://www.macrumors.com/2020/07/08/iphone-12-pricing-749-prediction/

 

Bilo kako bilo za mene neće biti iznenađenja ako neka tržišta "prisile" Apple i Samsung da i dalje isporučuju telefone kao i do sada (ovdje mislim prije svega na kinesko tržište).

 

Inače najbolji dokaz koliko je Apple ekološki ostrašćen možemo naći u njihovoj praksi: Još uvijek prodaju Macove sa HDD 5400rpm.
https://www.imore.com/its-disgrace-apple-still-sells-imac-5400rpm-hard-disk

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 16:05 (1student).
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

vid'la žaba ...  (još uvijek ima izvrsih telefona "nekih" proizvođača koji u kutiju natrpaju sve, čak i silikonsku maskicu; sve za bitno manje love)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

To meni nema smisla. Kad kupim novi mobitel, stari prodam, naravno s punjačem. Uz to, novi mobiteli koriste brze punjače, a uz to većina ima USB-C priključak. Prastari Micro USB punjači bi bili neupotrebljivi.

 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
antimadridista kaže...

Bug forum. Sve je razumljivo kad je Samsung. 10 stranica prolijevanja žuči kad je u pitanju Apple 

 mislim da bi bilo vrijeme da ih netko konačno ubaci u isti koš 😂

15 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
leon17zg kaže...

To meni nema smisla. Kad kupim novi mobitel, stari prodam, naravno s punjačem. Uz to, novi mobiteli koriste brze punjače, a uz to većina ima USB-C priključak. Prastari Micro USB punjači bi bili neupotrebljivi.

 

Naravno da ne bi. Potpuno su upotrebljivi. Postoji adapter sa microUSB na USB-C.

Jedno vrijeme ga je Samsung čak i dijelio, mislim da više ne.

Osim toga adapteri već godinama imaju izmjenjivi kabel, pa upikneš koji god hoćeš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 16:29 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Dakle, stavim prastari punjač s Alcatela 20.04 ili tako nešto da puni P30. To bi trajaloooooo....
5 godina
protjeran
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Utjecaj na okoliš i smanjenje troškova proizvodnje glavni su motivi Applea... i Samsunga. 

Kad ih toliko brine ekologija, zašto ne pomaknu predstavljanje novih i "dramatično boljih" modela na svake dvije-tri godine?! Ionako ništa nova već 5-6 godina.

Pis on ju :P
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
leon17zg kaže...
Dakle, stavim prastari punjač s Alcatela 20.04 ili tako nešto da puni P30. To bi trajaloooooo....

 

Ne pravi se blesav :-) Punjači u zadnjih 5-6 godina su savim dovoljni za bilo koji današnji mobitel/tablet.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Bitanga kaže...
leon17zg kaže...
Dakle, stavim prastari punjač s Alcatela 20.04 ili tako nešto da puni P30. To bi trajaloooooo....

 

Ne pravi se blesav :-) Punjači u zadnjih 5-6 godina su savim dovoljni za bilo koji današnji mobitel/tablet.

 Dovoljni za što? Naravno ako ti je jedina bitna stavka da punjač radi, a ne brzina punjenja, onda su svi dovoljni. Recimo koristio sam Poco F1, prebacio se sad na Mi 10 i sa Poco F1 punjačem mi se Mi 10 puni preko 2 sata. Dok sa originalnim Mi 10 punjačem se puni sat vremena.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Pozdravljam odluku.

 

Možda već imam punjač, možda imam i bežični punjač, možda želim neku napredniju verziju punjača (45W ili neki fast charger). Sve nabrojene opcije rezultiraju tome da mi originalni punjač dobiven uz mobitel stoji u kutiji, čemu?

 
0 8 hvala 0
14 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

hm, ja sam već ima par godina zamjenio par utičnica da imaju u sebi odmah USB.. pa direkt uštekam kabel u utičnicu, koji će mi K... punjač ...  u autu isto imam USB za uštekati ... 

jedino kad idem negdje da imam ... a vjerujem da će se u dogledno vrijeme to još više proširiti i standardizirati... pametan potez appla,  a i drugih koji će ih slijediti. nema potrebe za skupljanjem brdo punjača... ako ti krepa uzmeš drugi,, a i ovako vjerujem da svatko doma ima bar 2-3 komada 

 
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Samsung najveci ljigavci sto postoje... Jeftinu elektroniku naplaćuju ko suho zlato.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
@cro0707, možda imas, a mozda i nemas. Sa boljim mobitelima se dobivaju bolji punjaci. Stari nisu ni blizu tome. Al' zasto se trudim?!
16 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

Naravno da imitiraju ono što im je prilika da mogu udrapiti još profita.
Neizmjenjiva baterija - super, kraće će trajat, a manje muke oko dizajna sklopivog kućišta.
Izbacivanje utora za slušalice? Super, veći profit.
Izbacivanje IR? Naravno, ako prolazi iPhoneu, i njegova vjerna sljedba oduševljena što to nema - čemu troškovi, a da ne dobije ni hvala.
Izbaciti senzore otkucaja pored kamere? Uh, još pitaš - apple nikad imao, a vidi kako se lijepo prodaju za masne novce kao da imaju unobtanium u guzici. Pa to je izvanredna prilika da ljudi kupe smartwatch (dakako, isto sa neizmjenjivom baterijom i po mogućnosti kratkotrajnim silikonskim remenom koji je poseban design pa drugi koji paše da košta pola smartwatcha)
Ajmo i izbacit sve tipke, bezvezni troškovi. Umjesto toga, najbolje je nadodat još ukrasnih 6 kvazi kamera straga. To će ljude oduševit. 
Već su ponukani kineskom konkurencijom i svojim zemom lg-om svojevremeno bili spremni da u standardnoj opremi bude daljinsko/bežično punjenje i bluetooth slušalice, ali em su i kinezi skužili da mogu glumiti elitu, em je lg posustao od natjecanja, tako da im je idealno "natjecanje" sa iphone poslovnom politikom.
----
Ironiju na stranu, fer kompanija bi trebala ponuditi OPCIJU da kupiš bez dodataka, naravno umanjene cijene za cijenu fast chargera i dobrih slušalica. Ali ne na način da onda mob sa njima naplaćuju premium, a bez da bude "standardna cijena". 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 18:21 (overhaul).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Mobiteli bi trebali dolaziti bez punjaca, bez slusalica, bez iglice za umetanje SIMa, bez maskice, bez CPUa i RAMa jer mozemo koristit spomenuto od prijasnjeg uredaja, pa cak i bez kutije da budemo ekoloski osvijesteni. Naravno, cijena treba ostati ista jer proizvodaca treba nagraditi za osvijestenost, a proizvode koji se kupuje zasebno nabiti cijenu da obeshrabri potencijalnog kupca.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 18:35 (Great Scott!).
 
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
Koja stoka!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
antimadridista kaže...

 Dovoljni za što? Naravno ako ti je jedina bitna stavka da punjač radi, a ne brzina punjenja, onda su svi dovoljni. Recimo koristio sam Poco F1, prebacio se sad na Mi 10 i sa Poco F1 punjačem mi se Mi 10 puni preko 2 sata. Dok sa originalnim Mi 10 punjačem se puni sat vremena.

 

Wow. To je stvarno bitna stavka za prekonoćno punjenje. Ne mogu zaspati dok mi se mobitel ne napuni.

Upravo o tome se i radi, većini ljudi su dovoljni bilo koji, a onima kojima nisu nek si kupe dva tri ultrafast chargera pa neki ih nosaju sa sobom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 20:13 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punja
S obzirom na ekologiju...dužnost svih kupaca je da koriste uređaje dok se ne pokvare...manje proizvedenih uređaja...manje se resursa troši i manje se nepotrebnog otpada stvara

A šupcima od proizvođača je najbolje da ne spominju ekološke razloge...jerbo kad bi se kupci ponašali kako je rečeno na početku...otišli bi u bankrot
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
14 0 hvala 0
7 godina
offline
I Samsungovi mobiteli prodavat će se bez punjača?

ma nabijem ih na onu stvar, njih i ekologiju.

Ovo je uništavanje načina života, zabrani ovo, zabrani ono, ukini ovo, ukini ono.

Sve u ime nove svjetske religije - ekologije - "gretenzima".

Budale obmanute.

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice