Samsung je i u trećem kvartalu 2019. najveći proiz

poruka: 4
|
čitano: 1.707
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung je i u trećem kvartalu 2019. najveći proiz".
8 godina
offline
Samsung je i u trećem kvartalu 2019. najveći proiz

To je po Counterpointu, pa bi bilo pristojno tako i napisati.

Ostali imaju malo drugačije brojke: 

 

___________ Samsung Huawei Apple Xiaomi Oppo (Others)
Counterpoint: 21__ | 18__ | 12__ | 8__ | 9__ | (21)
Gartner: ____ 20.4 | 17.0 | 10.5 | 8.3 | 8.0 | (35.8)
Canalys: ____ 22.4 | 19.0 | 12.3 | 9.2 | 9.1 | (28)
IDC: ________ 21.8 | 18.6 | 13.0 | 9.1 | 8.7 | (28.7)

 

Mislim da je došlo do greške u ovom reportu (zamijenili Xiaomi & Oppo).

Po svim ostalima Xiaomi raste Q2 > Q3 (plus Xiaomi je tu transparentan) i ima veći udio od Oppo (Oppo je jači samo u Indiji iirc).

Global Smartphone Market Share se različito izračunava, a postojeći udio / isporučeno / prodano su međuovisne ali ipak različite kategorije. Odstupanja su stoga razumljiva, ali ipak: ako istovremeno Bug prenese Xiaomijevo izvješće da su u Q3 2019 isporučiili 32,1m telefona, a po Counterpointu 31.7 ... a ne znam.

Gartner 32.3

Canalys: 32.5

IDC: 32.7

Counterpoint: 31.7 ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 1:55 (Zechina).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung je i u trećem kvartalu 2019. najveći p

Već sam se pital kako to da ne komentiraš ovaj članak, ali valjda si prikupljal statistike iz različitih izvora

 

Možda je Xiaomi toliko isporučio, ali se nisu prodali

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Samsung je i u trećem kvartalu 2019. najveći p

Pa daj pogledaj: svima se brojke slažu za sve, osim CP-u za Oppo i Xiaomi - i to točno obrnuto.

Samo me ovaj formatting na forumu hebe, evo sad sam popravio pa se liyepo widi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 1:56 (Zechina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung je i u trećem kvartalu 2019. najveći p

Ono što je vidljivo iz ovih statistika je i ono što sam ti prije nekog vremena tvrdio, a to je da restrikcije Huaweiu najviše pogoduju Samsungu jer da ih nema Samsung bi sad bio na drugom mjestu. Druga stvar koja je zanimljiva je ta da Samsung ima razgranatu mrežu i povezanost sa telekomima i pušta velike količine uređaja u njihovu prodajnu mrežu i to se očito vrlo različito tretira u različitim analizama. Osobno mislim da su Xiaomi najisplativiji mobiteli, a Huawei je počeo dizati cijene i više nije toliko povoljan kao prije.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice