Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opskrblj

poruka: 11
|
čitano: 4.874
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opskrblj".
3 godine
neaktivan
offline
Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opskrblj

Jako pametno

Toliko o zdravoj konkurenciji i guranju tehnologije prema naprijed. A sve da bi se zastitio american dream. 

Zaista misle da ja ko kupac nemam isto takve opcije?

Gdje su im dokazi uopce? Cisti primjer which hunt-a.

 

 
3 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Da, tako mogu nametnut sankcije svima jer eto, drugi su stoka i moraju se pokoriti.
Namjerno sam 25kkn u zadnje vrijeme potrošio samo na kinesku bijelu tehniku i AV uređaje za stan i vikendicu.
3 godine
protjeran
offline
Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opskrblj

sudeći po svemu kinezi, svi jer sutra se to može dogoditi zte, xiaomi i ostalima, kopiranjem izbjegavanjem odnosno zaobilaženjem ključnih stavki patenata, reverzibilnom inženjeringu itd. bit će primorani potpuno se osamostaliti i izgraditi vlastitu bazu intelektualne svojine, ne kažem da će biti lako, ali njihove kompanije imaju i znanja i resursa to napraviti, a sve to dešavat će se uz gubitke istog tog zapada koji zbog trumpovih suludih ideja neće moći računati na izvoz dijelova i opreme u kinu, treba li pričati koliko us svojim jednostranim potezima, izmišljenim nikad dokazanim optužbama gazi po ugovorima slobodne trgovine, wtou i ostalima

 

tako da trump ovakvim potezima ne samo da unazađuje us, već i ostatak demokratskog tehnološki razvijenog svijeta koji se ne usuđuje ulaziti s njim u konflikt i slobodno trgovati s kinom

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 19:56 (nemrem_stara_mi_sere).
 
8 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Što je najgore i EU se tu našla ko kolateralna žrtva. Tako i jadna nam lijepa naša koja neće više moći računati na jeftinu robu.
E pa eto, kupio sam sve Gorenje proizvode. Gorenje su kupili Kinezi btw :)
6 godina
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Dead kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

sudeći po svemu kinezi, svi jer sutra se to može dogoditi zte, xiaomi i ostalima, kopiranjem izbjegavanjem odnosno zaobilaženjem ključnih stavki patenata, reverzibilnom inženjeringu itd. bit će primorani potpuno se osamostaliti i izgraditi vlastitu bazu intelektualne svojine, ne kažem da će biti lako, ali njihove kompanije imaju i znanja i resursa to napraviti, a sve to dešavat će se uz gubitke istog tog zapada koji zbog trumpovih suludih ideja neće moći računati na izvoz dijelova i opreme u kinu, treba li pričati koliko us svojim jednostranim potezima, izmišljenim nikad dokazanim optužbama gazi po ugovorima slobodne trgovine, wtou i ostalima

 

tako da trump ovakvim potezima ne samo da unazađuje us, već i ostatak demokratskog tehnološki razvijenog svijeta koji se ne usuđuje ulaziti s njim u konflikt i slobodno trgovati s kinom

 A ne spominješ što je sve Kina napravila da dođe do ovog stupnja razvoja. Pa čitava njena trenutna snaga leži na krađi. Zaboli me za njih, zaslužili su.

ha, tako se moze reci da su i zapadne kompanije zasluzile da im kinezi kradu sve sto mogu, i da su ovisni o njihovoj proizvodnji, jer je jedini i iskljucivi razlog, zapadnjacka pohlepa za sto vecim profitom dovela do toga da su u maticnim zemljama zatvorili tvornice da bi mogli iskoristavati kinesku jeftinu radnu snagu od 80-tih godina naovamo 

 

a sad kad im se do obilo u glavu, kukaju i placu i rade sve ovo sto rade, sabotiraju kineze gdje i kako mogu, jer vise ni oni nisu potrosna jeftina radna snaga, pa su im i troskovi se povecali, zato istovremeno traze nove oaze proizvodnje, gdje ce radnike placati 2$ tjedno i tamo prebacuju proizvodnju, vietnam, kambodza, indija, pakistan itd

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Zamisli da se desi da kinezima pođe za rukom da naprave ekonomski isplativ fuzijski reaktor
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Dead kaže...

 

 

 Zar je to opravdanje da flagrantno kradu intelektualno vlasništvo? Nisu zapadnjaci krivi za kinesku jeftinu radnu snagu. Kojega vraga su pristali raditi za par dolara dnevno. 

ti zivis u svijetu bajki ili sto? svi kradu sve od svih, svi spijuniraju sve i svakog

 

to sto preferiras jedne od drugi ne znaci da su drugi gori/bolji od prvih

 

svi su isti i svi su zajedno u jednom cilju a to su pare, demokracija, komunizam, patriotiram, ljudska prava sve su to floskule

 

jedino i iskljucivo sta je bitno su pare, dok nisu gubili pare nisu im smetale krade intelektualnog vlasnistva, krsenja ljudskih prava, spijuniranja i sva ostal sranja koja rade kinezi 50 godina unazad

 

sad je to problem, jer im se smanjuje para koju dobivaju

 

sta se nisu zalili i palili prije nego bas sad odjednom su svi progledali

 

i na kraju ce sva ta sranja vise stetiti njim/nama nego kinezima

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Svaka civilizacija kroz povijest na zemlji je izgrađena na pljački i ruševinama stare...ako će mo natezati mak na konac...koliko je resursa pokradeno u africi od strane kolonijalnih sila koje su postale temelj zapadne civilizacije...kolonijalne sile su u africi napravile genocid nad crncima to su činjenice
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 16:22 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Dead kaže...

 A ne spominješ što je sve Kina napravila da dođe do ovog stupnja razvoja. Pa čitava njena trenutna snaga leži na krađi. Zaboli me za njih, zaslužili su.

 na kojoj krađi? huawei možda nije plaćao i poštovao patente? cijeli svijet se koristi patentima neke treće strane, ono što se huaweiju nameće je ničim dokazana sumnja o špijuniranju

ako se kineskim vlastima što ima zamjeriti onda je to politički režim, ponašanje prema manjinama i drugo a ne izmišljene gluposti, problem je što trampu to uopće ne smeta a autokratskom ponašanju i ugnjetavalačkim režimima još se divi...

kinezi su zaslužili ovo ili ono? cijeli narodi? zato što ekonomski prosperiraju na način koji je jedino moguć u ovom svijetu, slobodnotržišnom borbom u kojoj bi mogli izgubiti na potpuno netržišni način

možeš kineskom režimu srati na tone načina, rigidnim zakonima kojim se zapadne firme moraju prilagoditi, velikom kineskom firewallu a ti izabereš laž

 

na kraju uopće ne vjerujem da će kina izgubiti u trgovinskom ratu s us, kako sam i napisao gore tramp je svoje domaće firme najviše usosio jer ne mogu računati na ogromno kinesko tržište, klasični pucanj u nogu i dodatna kineska nezavisnost o američkim patenatima, tramp se upucao dvocjevkom radi eventualne vrlo upitne kratkoročne dobiti, ali on je sav kratkovidan, eto da ne kažem glup

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 18:47 (nemrem_stara_mi_sere).
 
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Dead kaže...
Btw. Trump nije tramp na hrvatskom..

 

ti mrziš kineze, priznaj

si dobio šimano u vugla od nekog kungfu majstora ili šta?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 4:51 (nemrem_stara_mi_sere).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung i SK Hynix zbog sankcija prestaju opsk
Dead kaže...

 A ne spominješ što je sve Kina napravila da dođe do ovog stupnja razvoja. Pa čitava njena trenutna snaga leži na krađi. Zaboli me za njih, zaslužili su.

Zapravo, nije Kina ništa napravila, USA je dovela Kinu do ovog stupnja razvoja educirajući kadar da bi mogli još efikasnije izrabljivati radnu snagu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice