Samsung predstavio senzor za kamere mobitela od ča

poruka: 18
|
čitano: 5.960
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio senzor za kamere mobitela od ča".
15 godina
offline
Samsung predstavio senzor za kamere mobitela od ča

...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung predstavio senzor za kamere mobitela od ča

Kome to treba 

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
goran022 kaže...

Kome to treba 

 čovjekovim prirodnim neprijateljima: marketingašima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Samsung predstavio senzor za kamere mobitela od ča

Ajde dobro, napredak tehnike... Ali realno, tko u nekim standardnim uvjetima treba 200 MP. Tu već i neki optički zakoni loma, refleksije i ogiba svjetla igraju nekakvu ulogu, nisam siguran da će sa optikom koja postoji moći izvući sve iz tog senzora. A ako je veličina pojedinačnog senzora 0,64 mikrometara = 640 nanometara, a valna duljina crvenog svjetla je čak i veća od toga, do kakvih grešaka u očitavanju svjetlosti može doći, pixeli su manji od valne duljine svjetlosti.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
Ne kupujem dok ne bude barem 1 gigapiksel…
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung predstavio senzor za kamere mobitela od ča

Možete baciti svoje full frame aparate od samo 32 MPix - stiže Samsung mobitel od 200 MPix!

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung predstavio senzor za kamere mobitela od ča

Prije 3-4 godine dođe meni u razred klinjo sa najnovijim Samsungovim mobitelom, hoće se pohvaliti. Kraj mene je na stolu bio moj Nikon D5100. Gleda ga mali pa me pita:"učitelju, a koliko MP ima Vaš aparat?" 16, kažem ja. Haaaa, pa moj mobitel je bolji, ima 22 MP. Jesi li siguran da je bolji, pitam ja njega. Pa naravno da je, kaže on, 22 je više od 16. Dobro, idemo sada van, snimiti svako 10 jednakih slika, sa automatskim postavkama, pa da vidimo. I tako, snimimo mi slike, ja stavim na računalo i idemo ih gledati na fhd projektoru. Odjednom, mali počne gunđati, zašto su moje slike bolje, jasnije, čišće od njegovih, kad njegov mobitel ima 22 MP, a moj aparat samo 16. Isto tako mi se čini sa ovim novim senzorom. Može on imati 200MP, ali da li je to stvarno toliko bolje?. Baš bih ga volio testirati i usporediti sa mojim Nikonom D5300 - 24MP (malo sam se pojačao, prije je bio d5100 sa 16 MP).

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 22:52 (učo).
Moj PC  
9 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
Hrco kaže...
Ne kupujem dok ne bude barem 1 gigapiksel…

 Jedini aparati za koje ja znam da imaju GP su specijalni senzori za teleskope, one od nekoliko metara promjera objektiva. Malo nespretno za nositi u džepu pogledaj si ovo i 

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 23:17 (učo).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
učo kaže...

Prije 3-4 godine dođe meni u razred klinjo sa najnovijim Samsungovim mobitelom, hoće se pohvaliti. Kraj mene je na stolu bio moj Nikon D5100. Gleda ga mali pa me pita:"učitelju, a koliko MP ima Vaš aparat?" 16, kažem ja. Haaaa, pa moj mobitel je bolji, ima 22 MP. Jesi li siguran da je bolji, pitam ja njega. Pa naravno da je, kaže on, 22 je više od 16. Dobro, idemo sada van, snimiti svako 10 jednakih slika, sa automatskim postavkama, pa da vidimo. I tako, snimimo mi slike, ja stavim na računalo i idemo ih gledati na fhd projektoru. Odjednom, mali počne gunđati, zašto su moje slike bolje, jasnije, čišće od njegovih, kad njegov mobitel ima 22 MP, a moj aparat samo 16. Isto tako mi se čini sa ovim novim senzorom. Može on imati 200MP, ali da li je to stvarno toliko bolje?. Baš bih ga volio testirati i usporediti sa mojim Nikonom D5300 - 24MP (malo sam se pojačao, prije je bio d5100 sa 16 MP).

 Zamisli da je uco klinji objasnio zasto je to tako pa onda isao uzeti fotografije. 

16 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
učo kaže...
Hrco kaže...
Ne kupujem dok ne bude barem 1 gigapiksel…

 Jedini aparati za koje ja znam da imaju GP su specijalni senzori za teleskope, one od nekoliko metara promjera objektiva. Malo nespretno za nositi u džepu pogledaj si ovo i 

 

Ma imaš 195 gigapixela od 2014-te

 

https://www.dpreview.com/news/1645435845/chinese-company-captures-incredibly-detailed-195-gigapixel-360-degree-panorama-of-shanghai

 

http://www.bigpixel.cn/t/5834170785f26b37002af46d

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 9:33 (segregator).
15 godina
online
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
To što je fotografija te rezolucije ne znači da je snimljena senzorom te rezolucije. To su hiljade i hiljade fotografija spojenih u jednu panoramu.
14 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
Widowmaker kaže...
To što je fotografija te rezolucije ne znači da je snimljena senzorom te rezolucije. To su hiljade i hiljade fotografija spojenih u jednu panoramu.

 Upravo tako, tu sliku su morali spajati iz stotina manjih slika. Fora je imati 1 senzor sa nekoliko GPix, a to ima teleskop Vera Rubin ( u gradnji, kamera sa 3,2 GPix)

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 11:49 (učo).
16 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
Ajar kaže...
čovjekovim prirodnim neprijateljima: marketingašima. 

Da to je jedini način za napredak, za ovce istakni što više Megapiksela kaj nam drugo preostaje.Za nekoliko godina, eto imali bumo Pametnjakovič mobove sa 500 megapiksela.

 

U praksi samo bedaki zumiraju fotke, ili ekipa koja nema drugog posla pa traži pijesak u Sahari.Ekipa koja testira mobove, pa više ne zna gdje bi tražila razlike u fotkama mobova.Moraju nekaj spomenut, dakle ovaj mob je bolji iako su mob fotke več odavno i više nego dovoljno dobre kvalitete.

 

Baš me zanima, kak bi izgledala ova fotka da je snimljena sa 200megapiksela.

 

- original fotka 8MP, Samsung Galaxy S2=tko ne viruje skini fotku pa provjeri

 

https://drive.google.com/file/d/0BzFrxTwtpH4FMDR0RXdmcDJPNGM/view?usp=sharing&resourcekey=0-e6dwELBhs0EE4di7tW6Jyw

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 14:43 (rambox).
6 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
Tih 200Mpx se bude koristilo vrlo rijetko...0.64 to je premalo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
učo kaže...

Prije 3-4 godine dođe meni u razred klinjo sa najnovijim Samsungovim mobitelom, hoće se pohvaliti. Kraj mene je na stolu bio moj Nikon D5100. Gleda ga mali pa me pita:"učitelju, a koliko MP ima Vaš aparat?" 16, kažem ja. Haaaa, pa moj mobitel je bolji, ima 22 MP. Jesi li siguran da je bolji, pitam ja njega. Pa naravno da je, kaže on, 22 je više od 16. Dobro, idemo sada van, snimiti svako 10 jednakih slika, sa automatskim postavkama, pa da vidimo. I tako, snimimo mi slike, ja stavim na računalo i idemo ih gledati na fhd projektoru. Odjednom, mali počne gunđati, zašto su moje slike bolje, jasnije, čišće od njegovih, kad njegov mobitel ima 22 MP, a moj aparat samo 16. Isto tako mi se čini sa ovim novim senzorom. Može on imati 200MP, ali da li je to stvarno toliko bolje?. Baš bih ga volio testirati i usporediti sa mojim Nikonom D5300 - 24MP (malo sam se pojačao, prije je bio d5100 sa 16 MP).

 nikon d5100 jest relativno star no i dalje nepravedno zapostavljen fenomenalan fotoaparat i bitno bolji (govorim o kvaliteti snimke ali i ergonomiji uporabe i zaslončiću na njemu) od mnogih koje su pojavili poslije njega. čestitke na odabiru. a zaglupljenom klincu kulja iz poznavanja života, opće kulture te tehničkog i likovnog.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
#Ajar

Učo me razočarao...kao pravi učitelj je trebao učeniku objasniti kako stvari stoje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
HCMAA kaže...
#Ajar

Učo me razočarao...kao pravi učitelj je trebao učeniku objasniti kako stvari stoje

 zakon štiti te delikvente, a obitelj sustavno zanemaruje kućni odgoj. obrazovni sustav je od 90-ih lakrdija. zato više i nisam učitelj. mislim, nisu djeca toliko (ili uopće) kriva, kao što su njihovi autori. divim se uči na živcima, između ostaloga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Samsung predstavio senzor za kamere mobitela o
Kolacic kaže...

 Zamisli da je uco klinji objasnio zasto je to tako pa onda isao uzeti fotografije. 

 Jasno da sam mu objasnio i teoretski i praktičnim primjerom.

dolazim odmah - Godot
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice