Samsung predstavio liniju Galaxy S21

poruka: 47
|
čitano: 10.716
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio liniju Galaxy S21".
12 godina
neaktivan
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Kao uvijek prvo ismijavati Apple a onda istu stvar napraviti i izbaciti punjac.

Ne podrzava 45W fast charging, nema Micro SD Slot. Zasto uopce davati novac na tako nesto? A da, 8K Video! To je super! Pogotovo jer svako ima makar 2 8K Televizora kod sebe doma

Moj PC  
27 1 hvala 4
13 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Sve u svemu nije im neki upgrade sa serije S20... Jedino što je zapravo vrijedno spomena u kontekstu upgradea su novi CPU-ovi.

 

Promijenili su nešto sitno i dizajn ali u današnje vrijeme velikih ekrana koji zauzimaju 90% prednje površine, koliko je dobar dizajn uopće moguć ili bitan? 99% korisnika stavlja nekakvu zaštitu pa sav trud oko dizajna pada u vodu.

 

Ako idemo u milimetre, S21 je širi od S20 a dijagonala ekrana identična. Novo je još dinamički refresh ekrana od 120 Hz ali ono najbitnije - kameru praktički nisu ništa unaprijedili a čim je izašla S20 serija kamera je dobila tek prosječne ocijene i sad godinu dana kasnije imamo iste kamere, WTF?!?

 

Samsung, možeš ti i bolje.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

znaci samsungov flagship mobitel kosta 1200 dolara/eura. samsung je izbacio adapter za struju. samsung je napravio skok samo u procesoru u odnosu na prethodnu generaciju. 

 

iskreno, tesko mi je nac razliku izmedu samsung i applea, ah da, po appleu se pljuje jedno 100 puta vise.

Moj PC  
14 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
mar123 kaže...

znaci samsungov flagship mobitel kosta 1200 dolara/eura. samsung je izbacio adapter za struju. samsung je napravio skok samo u procesoru u odnosu na prethodnu generaciju. 

 

iskreno, tesko mi je nac razliku izmedu samsung i applea, ah da, po appleu se pljuje jedno 100 puta vise.

 Isto kao što su debili oni koji pljuju konstatno što god se napravi,postoje i debili koji brane konstatno što god se napravi.Sve u svemu kad se nađu debil i debil onda imaš debila na kvadrat.

12 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
mar123 kaže...

znaci samsungov flagship mobitel kosta 1200 dolara/eura. samsung je izbacio adapter za struju. samsung je napravio skok samo u procesoru u odnosu na prethodnu generaciju. 

 

iskreno, tesko mi je nac razliku izmedu samsung i applea, ah da, po appleu se pljuje jedno 100 puta vise.

 Apple zaslužuje pljuvanje jer je začetnik trendova koji idu na štetu kupca. Pljuju ljudi koji znaju da će isto to napraviti i Samsung koji je uvijek bio copycat firma (a što onda reći o inim kinezima) napraviti isto. Inače ne bi pljuvali po Appleu nego bi se sprdali s Apple korisnicima.

16 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Znači, OnePlus 8 Pro je bolji telefon od S21+, a izašao u travnju lani. Običan S21 da ne spominjem...

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Stakleno kućište???

 

Znači, i najmanji pad rezultira odlaskom u servis.

 

Smeće od mobitela

 
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Fokus je na kameri i videu, onda imas u najavi u dojnjem lijevom kutu poruku kako su slike ilustrativne tj nisu slikane samim uređajem.

 

Niti slušalice, niti SD kartice, niti adaptera za struju (čudno kako nisu stavili koliko brzo možeš puniti ako kupiš adapter za novi uređaj)

 

Teški Apple v2.

 

Jedina dobra stvar ovoga je što će im stariji modeli malo pojeftiniti tj. pasti na realnu cijenu

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Za što koristite i dalje SD kartice? Telefon ima 128gb memorije početni model, nosim si na njemu ISO od igrice po 60gb umjesto sticka koristim telefon, neznam šta bi stavio gore, fotke google photos, muzika, dokumenti, sve online..

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:34 (ivicask).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21

SD koristim obavezno za fotografije i  sl. privatne stvari. Ako crkne telefon, ode na servis ili ga jednostavno hitno trebaš promjeniti, izvadiš karticu i prebaciš sve što ti treba  na računalo.  Ovo naravno ne vrijedi za geekove koji sve sinkoriniziraju s  povećim "oblakom".

14 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
coso9288 kaže...

Kao uvijek prvo ismijavati Apple a onda istu stvar napraviti i izbaciti punjac.

Ne podrzava 45W fast charging, nema Micro SD Slot. Zasto uopce davati novac na tako nesto? A da, 8K Video! To je super! Pogotovo jer svako ima makar 2 8K Televizora kod sebe doma

Ne bi mi cak ni 8K TV bio problem nabavit da se vidi bilo kakva razlika s obzirom na 4k. 

Gledao sam videa na kojima su ljudi imali usporedno 4k i 8k televizore  s istim sadrzajem, nisu znali koji je koji.... i na kraju bolje ocijenili 4k TV.

Tako da sve iznad 4k gubi smisao.... smisla ima jedino profi potografima da izvuku nesto vise detalja ukoliko izrezuju sliku i sl. 

4 godine
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Ono sto se ne spominje na S21 ultra je varijabilni refresh rate od 10-120 za ustedu baterije u situacijama kad nije potreban visoki refresh rate.

 

Uglavnom napretka ima dosta za mene koji sam na S10+, al i ovaj mi je sasvim dovoljan za sve sto mi treba 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Ja imam S9 i da sada pređem na S21, to bi otprilike izgledalo ovako:

 

- bez punjača

- bez slušalica

- bez 3.5mm utora

- bez utora za sd kartice

- niža rezolucija ekrana

- plastično kućište

 

Znači, to bi doslovno bio downgrade. Mobitel od 7-8.000 kuna koji ima PLASTIČNO kućište. Sramota.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
Moj PC  
25 0 hvala 6
13 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
mr.potter kaže...

SD koristim obavezno za fotografije i  sl. privatne stvari. Ako crkne telefon, ode na servis ili ga jednostavno hitno trebaš promjeniti, izvadiš karticu i prebaciš sve što ti treba  na računalo.  Ovo naravno ne vrijedi za geekove koji sve sinkoriniziraju s  povećim "oblakom".

 A di su ti fotke kad crkne SD ili recimo netko ti ukrade ili izgubiš telefon? :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:53 (ivicask).
11 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
16GB RAM-a na najjačem Ultra modelu - kome to treba?
Ozbiljno pitanje, čime korisnik može na mobitelu iskoristiti u datom trenutku svih 16GB?
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Evo, ja kao vlasnik S20 mogu ti reći da mi je taj 8K video fino došao. Ne, nemam doma 8K tv, ali meni kao amateru kad snimam neke stvari dobro dođe jer u 2min napravim crop kadra koji mi je bitan i izvučem van 4K video.

Banalni primjer: kada sam dobio mob u firmi odmah sam išao testirati taj famozni 8K, snimio neku osu kako grebe neko drvo i napravio upload videa na youtube. Nakon toga crop kadra na 4k i opet upload na youtube i mogu ti reći da sam očaran kako fino crop izgleda (ok, bili su i dealni uvjeti što se tiče svjetla).

Jedina zamjerka, ponekad mob zna sek-dvije zaštekati početak snimanja, ali već sam naviknut na to.

 

A što se tiče S21 serije - no comm. - unaprijedili skoro ništa, unazadili sdcard slot, punjač i slušalice.

13 godina
online
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
cinco44 kaže...

Ja imam S9 i da sada pređem na S21, to bi otprilike izgledalo ovako:

 

- bez punjača

- bez slušalica

- bez 3.5mm utora

- bez utora za sd kartice

- niža rezolucija ekrana

- plastično kućište

 

Znači, to bi doslovno bio downgrade. Mobitel od 7-8.000 kuna koji ima PLASTIČNO kućište. Sramota.

 Ne računajuć ove gore mane, nije plastičan okvir uređaja. Plastičan je stražnji poklopac. Okvir je alu/metal. Istu stvar su napravili na s20 fe.

Osobno sam na note 8 već pune 3 godine, a tako će i ostati još godinu jer je ko iz vakuma i ne vidim baš da je preslab za klasične taskove

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
mr.potter kaže...

SD koristim obavezno za fotografije i  sl. privatne stvari. Ako crkne telefon, ode na servis ili ga jednostavno hitno trebaš promjeniti, izvadiš karticu i prebaciš sve što ti treba  na računalo.  Ovo naravno ne vrijedi za geekove koji sve sinkoriniziraju s  povećim "oblakom".

Sretno ti bilo sa korištenjem SD kartice. Evo jedan banalan primjer - jedna "frendica" je ostala bez telefona (netko joj ga je popalio) i naravno da je sve bitne stvari imala na SD kartici. Čim je skužila da je telefon nestao i dobila savjete od frenda "koji zna s tehnikom" lockala je ili obrisala telefon preko clouda, no lik si je uzeo van SD karticu na kojoj je našao između ostaloga hrpu nekih ajmo reći kompromitirajućih slika i nakon toga joj se javio za ucjenom. Sva sreća da je "zaboli uvo" za te stvari pa ga je otkantala, no u slučaju ako držiš bitne informacije tipa podaci o računima ili nešto slično na SD kartici eto ti potencijalne formule za nepotebno sranje. Druga stvar koja se isto nerijetko dešava je da SD kartice čestko rikavaju pa je potencijalni gubitak podataka koje gore staviš. Uz sve to, kakvu god klasu da uzmeš osjeća se poprilična razlika u brzini tako da sam u startu otkantao SD kartice za takve namjene. Cloud storage je definitivno jedan od najboljih featurea, ne moram ništa razmišljati, podaci su sigurno kopirani gore i mogu pristputi od svuda i synca mi se da svim uređajima. Milina.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
Great Scott! kaže...
16GB RAM-a na najjačem Ultra modelu - kome to treba?
Ozbiljno pitanje, čime korisnik može na mobitelu iskoristiti u datom trenutku svih 16GB?

Pa ne možeš ti kao korisnik, no tvoj android jednim dijelom te aplikacije gladne memorije koje je neki "developer" napravio lijevom rukom mogu. Uskoro planiram kupiti novi laptom i iako koristim virtualizaciju kupujem sa 16 GB i bit će mi dovoljno. Sad razmisli kakva je to optimizacija sustava kad će ti i sa tih 16 GB u jednom trenutku mobitel početi "osjećati umor" (da ne koristim teže riječi).

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
southy kaže...
mr.potter kaže...

SD koristim obavezno za fotografije i  sl. privatne stvari. Ako crkne telefon, ode na servis ili ga jednostavno hitno trebaš promjeniti, izvadiš karticu i prebaciš sve što ti treba  na računalo.  Ovo naravno ne vrijedi za geekove koji sve sinkoriniziraju s  povećim "oblakom".

Sretno ti bilo sa korištenjem SD kartice. Evo jedan banalan primjer - jedna "frendica" je ostala bez telefona (netko joj ga je popalio) i naravno da je sve bitne stvari imala na SD kartici. Čim je skužila da je telefon nestao i dobila savjete od frenda "koji zna s tehnikom" lockala je ili obrisala telefon preko clouda, no lik si je uzeo van SD karticu na kojoj je našao između ostaloga hrpu nekih ajmo reći kompromitirajućih slika i nakon toga joj se javio za ucjenom. Sva sreća da je "zaboli uvo" za te stvari pa ga je otkantala, no u slučaju ako držiš bitne informacije tipa podaci o računima ili nešto slično na SD kartici eto ti potencijalne formule za nepotebno sranje. Druga stvar koja se isto nerijetko dešava je da SD kartice čestko rikavaju pa je potencijalni gubitak podataka koje gore staviš. Uz sve to, kakvu god klasu da uzmeš osjeća se poprilična razlika u brzini tako da sam u startu otkantao SD kartice za takve namjene. Cloud storage je definitivno jedan od najboljih featurea, ne moram ništa razmišljati, podaci su sigurno kopirani gore i mogu pristputi od svuda i synca mi se da svim uređajima. Milina.

SD kartica se može enkriptirati, pa se onda ne može čitati s nje kad se izvadi iz mobitela

5 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
S7edge držim u ruci...što može S21 a da ne može S7edge...ne računajući kamere...nitko ne govori da ne treba kupovati nove modele,nego ovo sve više sliči na prodavanje dima i magle.

Hebote...kad sam 2012 kupio prvi NOTE to je bila revolucija i to za 500€..

Sad su izmislili ultra model...sve najbolje ali po paprenoj cijeni 1499€... hebote entry model 999€

Kad Apple briše guzicu...ujedno briše i noseve od Korejaca i Kineza...samo su Kinezi pametniji...pa odličan mobitel dobiješ za 500€
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
Moli se dezurni krkan da napiše mane Golfa 8 u odnosu na Duju.
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
Umbel kaže...
Moli se dezurni krkan da napiše mane Golfa 8 u odnosu na Duju.

 Pa i nema baš kad je duja za sprešat u kocku

11 godina
neaktivan
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Moj kineski mobitel iz 2018

Amoled 

Snapdragon 845

3.5mm jack

Ok baterija

Ok kamera

Brzo punjenje u 45 min

Cca 1500kuna

 

Novi Samsung 

Nova tehnologija koja je ista kao stara ali mozete vidit boju anusa u pavijana na 8k tvu i bez punjaca samo 9.999.9999  i dobijete nesto sto u maloprodaji vrijedi puno a u proizvodnji skoro pa nista. 

 

Hmmm moderna tehnologija mi sve vise ide na zivce... 

Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21
southy kaže...
Great Scott! kaže...
16GB RAM-a na najjačem Ultra modelu - kome to treba?
Ozbiljno pitanje, čime korisnik može na mobitelu iskoristiti u datom trenutku svih 16GB?

Pa ne možeš ti kao korisnik, no tvoj android jednim dijelom te aplikacije gladne memorije koje je neki "developer" napravio lijevom rukom mogu. Uskoro planiram kupiti novi laptom i iako koristim virtualizaciju kupujem sa 16 GB i bit će mi dovoljno. Sad razmisli kakva je to optimizacija sustava kad će ti i sa tih 16 GB u jednom trenutku mobitel početi "osjećati umor" (da ne koristim teže riječi).

 Zasto komentiras neoptimizirane gluposti na Android temi. Sistem ce uzeti rama koliko ima i moze. I lijevih developera ima i na iOSu.

Sto se tice Samsunga i RAMa, moze da koristis DEX pa pretvoris mobitel u desktop i onda ti zatreba taj RAM.

11 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

I po ovoj temi se vidi da je opala zainteresovanost za flagshipe. U prošlosti, kad samsung, Apple, Sony ili neko drugi izbaci telefon čak i prije njegovog predstavljanja se otvarala tema i stotine komentara su bile, pa i ja taj isti sam se zanimao. Sad je već druga priča. Ne znaš više po oznakama ni koji je telefon taj "najbolji" Ultra, plus, max, pm. Iphone 5, Galaxy S4, LG G4, znalo se a sad po 10 varijanti istog modela...

Ja imam S8+ i ne planiram u skorije vrijeme da mijenjam, baterija mi je dobra i to je to. Sve što mogu ovi telefoni može i moj, ove bitne i korisne stvari, tih 10% gimmicka je razlika a cijena se drastično povećala.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Pa zato jer je u pravu... Iphone sa 4GB rama radi jednako brzo kao Samsung sa 16GB. Primarno ovdje pričamo o OS-u, a ne o aplikacijama. Znaci optimizacija kod Androida ne postoji.... zato mu treba toliko rama...

14 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Opet je najmanji mobitel u liniji 6,2". Odjednom vise ne postoje ljudi sa malim rukama? Zasto ne vrate SXe seriju? :(

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Ono što mi se sviđa kod Samsunga u odnosu na sve ostale je označavanje,  S21.. za mobitel iz 2021. godine.

 

To mi već godinama nije jasno kod svih proizvođača.. svake godine izbacuju novi model i onda ih svakako nazivaju da nakon par godina neznaš koliko je star.. nego moraš kopati po netu kad su izbacili koji model 6.7.8.. 30Pro, x...

 

A šta se tiče cijena.. to je sve ošlo u kupus.. sve preko 3-4k kn je bolesno, a nema neke drastične razlike za gro korisnika, kao bolja kamera, ekran.... da ti u trenutku padne i ode u dim..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung predstavio liniju Galaxy S21

Napokon se vraćamo plastičnim kučištima. Šteta što nije tako bilo sa s20 serijom.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice