Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

poruka: 21
|
čitano: 4.924
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop".
14 godina
offline
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

I odma na 4k... nedaj boze i 1080p dat... draszicna razlika u cijeni ali mauna...

VenAtoR#2231
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

200 puta tamnija crna...jbt kome to treba i čije oko to može registrirat? Ili će ekran kada ga okreneš prema suncu ujedno služit ko solarni panel?

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Adoon kaže...

200 puta tamnija crna...jbt kome to treba i čije oko to može registrirat? Ili će ekran kada ga okreneš prema suncu ujedno služit ko solarni panel?

 Pitanje je od čega je 200 puta tamnija -- očito od ne baš tamne crne da bi uopće imalo smisla, LCD tu nije baš neki majstor

8 godina
online
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

Konačno, čekam ovo ko ozebli Sunce. Sad još samo da prođe 5g i padne cijena

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Jos nema proletera da vicu Burn in?
 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
dva_ujutro kaže...
Jos nema proletera da vicu Burn in?

 Burn In

15 godina
offline
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

jel i ovo za gejmere? (običan proleter se lako izgubi u tom gejmerskom unizverumu pa više ne zna što je što). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

Samsung Display je predstavio novi zaslon za prijenosna računala. Radi se o OLED zaslonu visoke 4K razlučivosti (3.840 x 2.160 točaka) i dijagonale 15,6 inča.

Proizvođač u ovom trenutku nije objavio previše podataka o njemu – tek kako ima mogućnost osvjetljena od 0,0005 do 600 nita te kako mu dinamički kontrast iznosi 120.000:1.

Također navedeno je kako će prijenosna računala s ovim zaslonom moći prikazati do 3,4 milijuna različitih boja, što je gotovo dvostruko više u odnosu na prijenosna računala s LCD zaslonima iste dijagonale.

Nadalje, proizvođač navodi kako njihov UHD OLED zaslon prikazuje 200 puta tamniju crnu boju te dva puta svjetliju bijelu boju u odnosnu na LCD zaslone.

Zaslona u potpunosti podržava DCI-P3 spektar (100%). Inače, Samsungov OLED zaslon za prijenosna računala u potpunosti podržava i DisplayHDR True Black specifikacije koje propisuje VESA.

Masovna proizvodnja prvog 15,6-inčnog OLED zaslona za prijenosna računala kreće od idućeg mjeseca, veljače 2019. godine.

 

 

- osvjetljenja*

- odnosu*

- zaslon*


Inače ovo ne radim, ali i ovako malen članak da ne lektorirate, nego brže bolje objavite - naprosto sam šokiran koji nizak prag tolerancije imate na tipfelere.

 

 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
dva_ujutro kaže...
Jos nema proletera da vicu Burn in?

Jel ti to impliciraš da je taj problem riješen?

16 godina
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Latz kaže...
Adoon kaže...

200 puta tamnija crna...jbt kome to treba i čije oko to može registrirat? Ili će ekran kada ga okreneš prema suncu ujedno služit ko solarni panel?

 Pitanje je od čega je 200 puta tamnija -- očito od ne baš tamne crne da bi uopće imalo smisla, LCD panel  tu nije baš neki majstor

Na LCD panelu crna je zapravo siva boja, ali tak to ide kad imaš pozadinsko osvjetljenje+sve njegove mane.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=254&jumpto=5291729&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/google-istakao-prednosti-tamnih-tema-dark-mode/264129.aspx?page=0&jumpto=5785457&sort=asc&view=flat

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

mene zanima slad oled. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

@AjVar

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za laptop

3.4 mil boja??? Pa moj LCD prikazuje 16.7

 

valjda mislite na mlrd??

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Postoji 6 boja. Sve drugo su nijanse.
vicious
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Iskreno, 4K je zgodna stvar na laptopu, ali na nacin kako to Windowsi tj. neke aplikacije hendlaju najbolje uzeti FHD
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Dva_ujutro kaže...
Jos nema proletera da vicu Burn in?

Jel ti to impliciraš da je taj problem riješen?

Naravno, sad ga Samsung prodaje :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 19:20 (mmatrix).
16 godina
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
southy kaže...
Iskreno, 4K je zgodna stvar na laptopu, ali na nacin kako to Windowsi tj. neke aplikacije hendlaju najbolje uzeti FHD

 Pa koliko sam pratio to je rješeno s novim updateom... sad se može bilo koja aplikacija prisilit na skaliranje ako već ne želi automatski.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Da, ali i dalje jako lose izgleda to skaliranje. Ista stvar na macOSu radi 10 puta bolje.
5 godina
protjeran
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
A što je s burn-inom?!
(e jebiga samsunže kad si do nedavno kenjao elđiju na nepostojećem burn-inu jer si prodavao skupocjeno lcd govno - red je da ti se vrati)

P.S.
Mislim da je komentator koji je spomenuo proletera/e mislio na mene. Ako je tome tako, pogriješio je. Ja, naime, proleter nisam. Ali zato jesam antifašista (i volim, makar i ovako na sitno, tucati desničare u šupak im od mozga).
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Adoon kaže...

kome to treba i čije oko to može registrirat?

 Dizajnerima, njihovim klijentima bas i ne...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Samsung predstavio 15,6" UHD OLED zaslon za la
Ljudsko oko ionako ne vidi milijune boja.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice