Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

poruka: 18
|
čitano: 5.608
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p".
2 godine
neaktivan
offline
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

svaka cast samsungu al android je 0

 
1 11 hvala 0
13 godina
online
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

Isto ažuriranje stiglo prošli tjedan na note 8. Nekaj očito bitno za praćenje korisnika kad su se potrudili na tak stare telefone pustit.

Moj PC  
15 2 hvala 0
4 godine
offline
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

Zamisli, firma napravi proizvod i nakon pet godina ucini dobro djelo tako sto ga odrzava. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

Bolje da  produže vremenski podršku(Ažuriranje softvera) A možda se sjete i toga pa budu "kopirali" Apple po pitanju podrške u smislu Ažuriranja softvera, pa će Android imati update npr 5godina. 

Softwer
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
Ma to je krpanje buga GPSa, dakle ispravak njihovih greški.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
@Softwer, samsung od ove godine ima 4 godine sw i 5 security ažuriranja.
2 godine
online
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

to je potcjenjivanje nas koji još imamo  Samsung I9000 Galaxy S iz 2010 god...koji smo dali veliki obol reklamiranju nove ere smartphonea (jest da nije imao bljeskalicu, ali neka)..

 

gdje je naše ažuriranje ?

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
Arctic Skies kaže...

Zamisli, firma napravi proizvod i nakon pet godina ucini dobro djelo tako sto ga odrzava. 

 U android svijetu do sad neviđeno.

Softwer kaže...

Bolje da  produže vremenski podršku(Ažuriranje softvera) A možda se sjete i toga pa budu "kopirali" Apple po pitanju podrške u smislu Ažuriranja softvera, pa će Android imati update npr 5godina. 

 Pa jesu.

5 godina
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
Softwer kaže...

Bolje da  produže vremenski podršku(Ažuriranje softvera) A možda se sjete i toga pa budu "kopirali" Apple po pitanju podrške u smislu Ažuriranja softvera, pa će Android imati update npr 5godina. 

 I sta dobijes? Novi wallpaper i AOD? Apple se trudi dostici android po funkcija, i tu je negdje. Jos koji korak i eto ga....

13 godina
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
Softwer kaže...

Bolje da  produže vremenski podršku(Ažuriranje softvera) A možda se sjete i toga pa budu "kopirali" Apple po pitanju podrške u smislu Ažuriranja softvera, pa će Android imati update npr 5godina. 

Neki proizvođači mobitela produžili su podršku za svoje uređaje. Doduše, nove verzije Androida su nebitne. Gotovo sve sigurnosne mehanizme je preuzeo Google, pa tako sve važne sigurnosne nadogradnje dobivaju se tiho preko Google Playa. To znači da svaki uređaj koji na mobitelu ima Google Play automatski je zaštićen, nebitno koliko je star.

 

Rekao bih čak da je nedostatak nadogradnji Androida čak i prednost. Nove verzije Androida su sve teže, a hardver u mobitelu ostaje isti, pa onda dolazi do korištenja više resursa i kraćeg trajanja baterije. Prije nego što netko krene s izrugivanjem, identična je situacija na Apple uređajima; najnoviji iOS neće jednako brzo raditi na najnovijem uređaju i na uređaju starom 4 godine, a i trajanje baterije će biti kraće.

 

Prije sam čim bi izašla nadogradnja za Android nadogradio, sad ih kompletno ignoriram. Trenutni mobitel star 4 godine još je uvijek na Oreu iako je Pie davno izašao. Mobitel radi kao prvog dana, a baterija i dalje dosta dugo drži (pa i nakon 4 godine). Svi prethodni mobiteli koje sam redovito ažurirao, baterija im je jedva držala pola dana nakon dvije godine. Tako da su mi nadogradnje Androida ugašene do daljnjeg; a oni nek svoje fore o planiranom starenju uređaja nek prodaju nekom drugom.

Posmatrač kaže...
Softwer kaže...

Bolje da  produže vremenski podršku(Ažuriranje softvera) A možda se sjete i toga pa budu "kopirali" Apple po pitanju podrške u smislu Ažuriranja softvera, pa će Android imati update npr 5godina. 

 I sta dobijes? Novi wallpaper i AOD? Apple se trudi dostici android po funkcija, i tu je negdje. Jos koji korak i eto ga....

Apple je tek ove godine dodao opciju u iOS da se može vidjeti postotak baterije u statusnoj traci. Revolucija!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 14:23 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
Možda je to podrška ukrajincima u borbi protiv ruskih "GPS spoofing" manipulacija.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre

Ne lobiram ja ni za jednu, a ni za drugu stranu. Samo sam komentirao u smislu softverske podrške itd. 

Softwer
16 godina
offline
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

Mamu li im i njihovim update-ima. Spustili su update jer vjerovatno imaju negdje statistiku koliko se jos koristi S7 i S8, pa hoce da dokrajce mobitele, ne svidja im se koliko su izdrzali. Znam, imam jos uvijek S7 u zivotu, i ima vec 2 godine od zadnjeg update-a od kada se mobitel nasumicno restartuje. Od nedavno iz ne znam kojeg razloga, u notifications ima prazna traka koja nista ne pokazuje i ne mozes je ukloniti, cim formatiras mobitel odmah se pojavi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

Taj S7 sam dao starom 2019. još uvijek je ubica. :D

Nije došo taj update još, a što se tiče prazne trake to nisam primjetio...

Kakva je samo šteta da na S7 nisu pustili Android 9. Pa mob bi još izdržao tako 5 godina dulje. :D

A i još uvijek je u ruci premija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

Kolega Marko :D nisam vas htio citirati, obzirom imate multicitirani post, pa ”prozivam” 'vako 

Uglavnom razumijem nerazumijevanje, ne željenje razumijeti iOS kao platformu, pa dopuštam da se ponekad učine i nenamjerni, nehotični propusti u shvaćanju. 
Uglavnom, kada izlazi ”NOVA” verzija iOSa, ona za najnovije i novije modele (to bi sada bilo iPhone 14/14Pro te iPhone 13/13 Pro ) dolazi u punoj veličini, recimo 5GB, ali i opet, NE u svim zemljama isto. U SAD će recimo doći full size, dok će u Hrvatsku doći tanja za one funkcije koje se mogu koristiti u SADu. Za one druge iPhone ( one od modela 12/12 Max/Pro ) za njih će doći opet nešto tanji veličinom najnoviji iOS, pa i opet, u svaku podjedinu zemlju drukčiji, što se recimo jako dobro primjećuje u službenoj ”Weather” aplikaciji, u recimo segmentu kvalitete zraka, koji ima u Deutschland a nema u Hrvatskoj. 

U ovoj verziji iOSa, čak će zbog različitog chipa biti minimalno ali ipak različiti veličinom iOS zauzeća, pa čak i zbog kamere, koja će na Pro modelima moći snimati 8K a na ne Pro modelima samo 4K. 
Uvjeren sam da kada bi se netko sa više vremena i volje od moje skromne subjektivne malenkosti pomučio i provjerio, sigurno bi skorom kod svakog modela, a kud još k tome i u nekoj drugoj zemlji, različitu veličinu paketa najnovijeg izdanja ovogodišnje verzije iOSa. 

A kod Android plemena, tu se nezna tko koga , obzirom se ispred uvijek stavljaju interesi branda, nekad developera, rijetko kada proizvođača SWa, a nikada krajnjeg korisnika - golog krajnjeg usera. Obzirom recimo Samsung godišnje ispuca makar 39 vrsti mobilnih gadgeta, pa puta četri godine najmanje, to je skorom 160 gadgeta, jebote pa da pišemo abecedu, pet puta i još ima kusira, a sve raznolikije jedan od drugoga. Pa tu dodaj ostali recimo dvanaest relativno relevantnih brandova, sa po još 24 gadgeta svaki, puca glava od verziranja i podrške. 

U zadnje vrijeme jedino SONY, koji izda godišnje dva ili koji više modela, jesu skupi su, ali onima koji ih koriste, poznate su njihove prednosti i kvaliteta, bez 200MP objektiva, a boljim slikama. 

Kuda nam je recimo nestao HTC, kada se samo sjetim onog bijelog ONE modela, kuda gonja One+, svake godine sve gori, pomalo i skuplji, a štanca modele, samo tako, ...?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
ATJLučko kaže...

Kolega Marko :D nisam vas htio citirati, obzirom imate multicitirani post, pa ”prozivam” 'vako 

Uglavnom razumijem nerazumijevanje, ne željenje razumijeti iOS kao platformu, pa dopuštam da se ponekad učine i nenamjerni, nehotični propusti u shvaćanju. 
Uglavnom, kada izlazi ”NOVA” verzija iOSa, ona za najnovije i novije modele (to bi sada bilo iPhone 14/14Pro te iPhone 13/13 Pro ) dolazi u punoj veličini, recimo 5GB, ali i opet, NE u svim zemljama isto. U SAD će recimo doći full size, dok će u Hrvatsku doći tanja za one funkcije koje se mogu koristiti u SADu. Za one druge iPhone ( one od modela 12/12 Max/Pro ) za njih će doći opet nešto tanji veličinom najnoviji iOS, pa i opet, u svaku podjedinu zemlju drukčiji, što se recimo jako dobro primjećuje u službenoj ”Weather” aplikaciji, u recimo segmentu kvalitete zraka, koji ima u Deutschland a nema u Hrvatskoj. 

Svaka čast Apple-u ako tako radi, ali iskreno sumnjam da za svaki uređaj svoje proizvodnje unazad 5 godina lijepo tjunira nadogradnju. Prije bih rekao da za sve mobitele ide identična nadogradnja, ali da se prije slanja na uređaje testira kako se ponaša na starijim uređajima, pa ako jako šteka, uređaj će ostaviti bez podrške i neće dobiti nadogradnju. Apple često oko toga nema problema, a ponajviše zbog toga što je iOS manje zahtjevniji od Androida, nove verzije mogu ići i na do 5 godina star hardver. Neće sve biti brzo kao na najnovijem iPhone-u, ali radit će dovoljno dobro čim je Apple odlučio pustit nadogradnju.

 

Nadalje, sama veličina nadogradnje nema veze s time kako će se ista ponašati na određenom hardveru. Varijacija u veličinama nadogradnji ima i u Android svijetu, jer logično, svaka regija ima svoje. To što su neku aplikaciju/mogućnost izbacili iz koda, ne znači da će cijela nadogradnja zbog toga raditi išta brže na starijem hardveru. Jer kao što kažem, bitno je može li se stari hardver nositi s novijim težim operacijskim sustavom. Ponavljam, Apple ima sreće što iOS nije toliko zahtjevan i upravo tome možeš zahvaliti zašto iPhone star 5 godina i dalje dobiva nadogradnje. 

 

To što aplikacija Weather ne sadrži podatke o kvaliteti za Hrvatsku, ne znači da je i iz nje izbačen kod koji bi to trebao raditi, ili da je pak manje veličine radi toga. Apple iz nekog razloga ne želi pružiti informacije o kvaliteti zraka, ali mjerenja se rade. Pružatelj vremenskih podataka za Apple i Google je The Weather Channel (weather.com) koji na svojim stranicama i u svojim aplikacijama uredno pokazuje te podatke za gradove u Hrvatskoj.

ATJLučko kaže...

U ovoj verziji iOSa, čak će zbog različitog chipa biti minimalno ali ipak različiti veličinom iOS zauzeća, pa čak i zbog kamere, koja će na Pro modelima moći snimati 8K a na ne Pro modelima samo 4K. 
Uvjeren sam da kada bi se netko sa više vremena i volje od moje skromne subjektivne malenkosti pomučio i provjerio, sigurno bi skorom kod svakog modela, a kud još k tome i u nekoj drugoj zemlji, različitu veličinu paketa najnovijeg izdanja ovogodišnje verzije iOSa. 

Ponavljam, razlike ne bi trebalo biti nego je u kodu aplikacije za kameru dodana linija koda koja kaže "ako uređaj nema X čip, dostupne su Y značajke". Izrada posebne aplikacije kamere za svaki uređaj star 5 godina stvarno nema smisla i gubitak je vremena, te resursa.

ATJLučko kaže...

kod Android plemena, tu se nezna tko koga , obzirom se ispred uvijek stavljaju interesi branda, nekad developera, rijetko kada proizvođača SWa, a nikada krajnjeg korisnika - golog krajnjeg usera. Obzirom recimo Samsung godišnje ispuca makar 39 vrsti mobilnih gadgeta, pa puta četri godine najmanje, to je skorom 160 gadgeta, jebote pa da pišemo abecedu, pet puta i još ima kusira, a sve raznolikije jedan od drugoga. Pa tu dodaj ostali recimo dvanaest relativno relevantnih brandova, sa po još 24 gadgeta svaki, puca glava od verziranja i podrške. 

 

U zadnje vrijeme jedino SONY, koji izda godišnje dva ili koji više modela, jesu skupi su, ali onima koji ih koriste, poznate su njihove prednosti i kvaliteta, bez 200MP objektiva, a boljim slikama. 

Kuda nam je recimo nestao HTC, kada se samo sjetim onog bijelog ONE modela, kuda gonja One+, svake godine sve gori, pomalo i skuplji, a štanca modele, samo tako, ...?! 

Oprosti kolega, ali ti kao netko tko je orijentiran isključivo na Apple-ovu stranu i tko ne prati Android svijet, mogu ti reći da stvari nisu baš onakvima kakve ih ti prezentiraš. Možda su bile nekada bile (u Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich), ali danas više nisu. Mnogo se toga u Android svijetu promijenilo nabolje. Već sam napisao, većinu nadogradnji preuzeo je Google i većina se toga odvija preko Google Play aplikacije koja dolazi instalirana na svakom Androidu osim Huawei uređaja. Nekada su uređaji s MediaTek SoCevima često bili bez nadogradnji Androida, ali danas je to prošlost i dobivaju nadogradnje kao i Snapdragon modeli. Nekada je nadogradnja ovisila o milijun karika, pa i o operateru kojeg koristiš; danas ovisi samo o proizvođaču, odnosno, koliko on brzo može sklepati svoj skin za tvoj uređaj. Sigurnosne nadogradnje na razini sustava izdaje Google jer se promijenio čitav framework za nadogradnje Androida. I dok se Google brine za sve, na proizvođačima je samo da dodaju svoje neke opcije, ikonice i što sve ne. Iako u zadnje vrijeme, dosta proizvođača većinom ostavlja da je sve sličnije stock Androidu, mislim da je Samsung jedini koji baš i dalje customizira Android.

 

Hrpa modela u Android svijetu je prednost, a ne mana. Nisu svi korisnici fanovi MediaTek/Snapdragon SoCa. Nisu svi fanovi AMOLED/IPS ekrana. Nisu svi fanovi nedostatka 3.5mm jacka ili podrške za SD kartice. Apple od iPhonea servira dva/tri modela i to je ili uzmi ili ostavi. Ovako mogu birati uređaj i kupiti baš po mojoj mjeri. Meni bi to bio Poco X4 GT. Uređaj ti je cjenovno neprihvatljiv? Nema problema, uzmeš neki koji ti je prihvatljiv. 

 

I što se tiče nadogradnji Androida, možda su iste na iUređajima važne, ali na Androidu stvarno nisu nimalo. Bez instalacije Androida 13, jednako si zaštićen na Android 12 i bit ćeš zaštićen dokle god imaš aktualnu verziju Google Playa na uređaju. Imam HTC Desire 610 doma (prethodni mobitel) i na istom se nalazi Android 4.4. Budući da ima najnoviji Google Play, uređaj je i dalje zaštićen od prijetnji. Nove verzije Androida sve što donose su nove značajke, pozadine i koja nova tema, ništa bez čega ne možeš. U zadnje vrijeme razlika između novih verzija Androida se drastično smanjuje, pa ništa ne propuštaš ako ne nadogradiš.

16 godina
offline
Re: Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare pre
DiRT kaže...

Taj S7 sam dao starom 2019. još uvijek je ubica. :D

Nije došo taj update još, a što se tiče prazne trake to nisam primjetio...

Kakva je samo šteta da na S7 nisu pustili Android 9. Pa mob bi još izdržao tako 5 godina dulje. :D

A i još uvijek je u ruci premija...

Problem svih mobitela je prvenstveno baterija. Evo ja sam htio da ugrabim bateriju za Note 9 dok nisu nestale sa trzista, prosle godine je zamjenio, health baterije koja je bila koristena 2.5+ godine je bio 78%, health nove zamjenjene baterije original od Samsunga (nije kineska neka) je nekako nagurao na 85% a vec je sad na ~80%. Imao sam S2 i S4 prije, i oba su se prestala koristiti zbog nepostojanja baterije na trzistu.

 

Sto se tice update-a, sada bih potpisao da ne dobijem ni jedan update, daj mi Android sa kojim dodje mobitel, najbrzi je i najstabilniji. Svi ostali update-i iza toga su ili muljaza ili glupost koju i ne koristis, a da ne govorim o tome sto ti oni namjerno skrse nesto u sistemu, i to obicno bude zadnji update koji ces dobiti.

16 godina
offline
Samsung izdao ažuriranje za mobitele stare preko p

Instalirao update na 6.5godina Galaxy S7 s originalnom baterijom (zdravlje na 86%), primjetio sam da gps sada manje guta bateriju i mobitel se ne grije kao prije kada je gps bio uključen. Tako da ovaj update se isplati staviti na starije verzije mobitela ukoliko ih još netko koristi kao i ja. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 8:14 (Branimir2412).
Moj PC  
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice