Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti

poruka: 31
|
čitano: 7.534
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti".
16 godina
offline
Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti

pa sad kad je huawei izbačen iz igre ovo smeće od samsunga možda i postigne neki tržišni rezultat...

Moj PC  
0 15 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.
14 godina
offline
Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti

Treba sad samo kineze gledati, kod njih se događaju zanimljive stvari: 90/120Hz zaslon, 5 kamera iza, odlični omjeri cijene/kvalitete, nedostatak notcheva, kamere koje prestižu apple/samsung po kvaliteti...

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
7 1 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti

U svijetu foto kamera se ljudi pitaju,  čemu više od recimo 40 megapixela ?! 

 

Utvaram si da u Samsungu znaju jadni  što rade sa tim megama???? 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
6.2 je novi e? I on je postao prevelik.

Nisam nikad imao Samsung i nisu me privlacili, ali razmisljam o S10E. Ne svidja mi se ovaj trend glomaznosti..
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 Meni je recimo njihov TV koma, vrlo losi daljisnki upravljac, meni i samo sucelje grozni...prodao ga nakon 2mj i vratio se na Panasonic. Mikrovalne su im odlicne, keramicka zastita, funkcionalne...

Bas sam jucer gledao Huawei P30/pro/mate i ostao razocaran. App lose, galeriju otvoris a on zastane pa krene ucitavati fotografije i to traje, gledas jednu po jednu kako pokazuje, kamere koma (bez obzira sto marketing kaze da su dobre). Presao sam sa iPhone na Samsung i pokazao se kao dobar mob. Nije bez mana ali je i dalje sa dosta toga iznad konkurencije (S i N serija).

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 koja je tocno trenutna razlika izmedju oneplusa i samsunga?

 

po leakovima samsung ce imat 120hz naspram oneplusovih 90,

vise rama i bez bloatwera oneplus, bolja kamera i ekran za samsung

imam oneplus 6t i burn in na notifikation baru, ne kazem da ga na samsungu nebi imao..

oneplusovo vracanje na notch nakon 7 pro, i cijena nakon zadnjeg revolucionarnog o+ mobitela otisla x2 bez nekih pretjeranih razloga

 

 

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
13 godina
offline
Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti

Vratio se Samsung staroj slavi i 15 inačica telefona 

It s just cornflakes...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
"Dva manja modela navodno bi trebala biti ponuđena u inačicama s podrškom samo za 4G LTE mreže i u inačicama koje podržavaju i 5G mreže, dok će najveći model biti dostupan samo u inačici s istodobnom podrškom i za 4G LTE i za 5G mobilne mreže. Dakle južnokorejska tvrtka bi na tržištu mogla ponuditi ukupno pet različitih inačica u sklopu Galaxy S11 serije pametnih telefona."

2 manja modela dolaze kao 4g ili 5g. To su ukupno 4 modela, plus onaj viši srednji, plus tablet sa 5g. To je sveukupno 6 inačica.
vicious
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 16:50 (viciousone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
LUNAT1C kaže...
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 koja je tocno trenutna razlika izmedju oneplusa i samsunga?

 

po leakovima samsung ce imat 120hz naspram oneplusovih 90,

vise rama i bez bloatwera oneplus, bolja kamera i ekran za samsung

imam oneplus 6t i burn in na notifikation baru, ne kazem da ga na samsungu nebi imao..

oneplusovo vracanje na notch nakon 7 pro, i cijena nakon zadnjeg revolucionarnog o+ mobitela otisla x2 bez nekih pretjeranih razloga

 

 

 prvi leak za 120Hz je bio baš za oneplus 8 a ne novi galaxy

burn in je karakterističan za sve olede

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 17:22 (EZY-E).
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti

Prije mjesec-dva sam vidio obećavajuje najave da će imati spectrometar i to mi se jedino učinilo kao neki novitet, no više se baš nigdje to ne spominje pa pretpostavljam da su odustali. Šteta. Sa time bi konačno imali nešto inovativno i korisno što konkurencija nema, ovako se se svodi na veličinu ekrana i megapixele za koje se također pitam čemu služi 108mpxa

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
EZY-E kaže...
LUNAT1C kaže...
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 koja je tocno trenutna razlika izmedju oneplusa i samsunga?

 

po leakovima samsung ce imat 120hz naspram oneplusovih 90,

vise rama i bez bloatwera oneplus, bolja kamera i ekran za samsung

imam oneplus 6t i burn in na notifikation baru, ne kazem da ga na samsungu nebi imao..

oneplusovo vracanje na notch nakon 7 pro, i cijena nakon zadnjeg revolucionarnog o+ mobitela otisla x2 bez nekih pretjeranih razloga

 

 

 prvi leak za 120Hz je bio baš za oneplus 8 a ne novi galaxy

burn in je karakterističan za sve olede

 my point je da ga na galaxy-u nemam, a na o+ da..
cool, svejedno mi je 5-6 tisuca kn previse za kineza koji kopira mobitel od kojeg mogu dobit za istu lovu (samsugnov bolji under display iako je o+ izbacio prije, ali drukciji), povratak na stari dizajn, cijene koje idu u nebo i sl..
ako bas biram radije bi uzeo huawei p40 pro iako sam uvijek bio priblizen oneplusu od o+1 i o+3 ere

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
ATJLučko kaže...

U svijetu foto kamera se ljudi pitaju,  čemu više od recimo 40 megapixela ?! 

 

Utvaram si da u Samsungu znaju jadni  što rade sa tim megama???? 

 Efektivna brojka nije ista. Mozes upakirat 108 u 27 MP npr. metodom zvanom pixel binning. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
ATJLučko kaže...

U svijetu foto kamera se ljudi pitaju,  čemu više od recimo 40 megapixela ?! 

 

Utvaram si da u Samsungu znaju jadni  što rade sa tim megama???? 

 

southy kaže...

Prije mjesec-dva sam vidio obećavajuje najave da će imati spectrometar i to mi se jedino učinilo kao neki novitet, no više se baš nigdje to ne spominje pa pretpostavljam da su odustali. Šteta. Sa time bi konačno imali nešto inovativno i korisno što konkurencija nema, ovako se se svodi na veličinu ekrana i megapixele za koje se također pitam čemu služi 108mpxa

Lako za megapixele, to je uglavnom marketinški alat, dobro zvuči, ali ono što je bitno je da je uz te dodatne megapixele došao i puno veći senzor, a to je bitno. Samsungov 108MP senzor je gotovo duplo veći od senzora u novom Google Pixelu. Veći senzor = više svjetla = više podataka / detalja. Tako da je to pomak u dobrom smjeru. 

 

I nije u pitanju 108MP već realno 27MP, što i ne zvuči tako "strašno". 

4 godine
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija

Samsung nije bez mana ali na kraju dana uvijek kupujem njega kad su u pitanju televizori i mobiteli. Još uvijek imam s8, radi bez greške, brz je, odličan ekran bez zubina i rupa, ne pada mi na pamet uzimati drugi dok pop up ne postane standard. Od tv-a imam njihov novi Uhd 55", odličan. Te njihov 12 godina stari lcd koji još uvijek radi savršeno. A uz to i njihov 2.1 soundbar, jeftin a dobar.

5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
galaxy note prvi...s4 mini i sad s7 edge...sve radi ko metak

inače zoomiranje možeš ili sa objektivom dobiti ili sa količinom pixela(crop)

imam Nokia 808....ona ima 40mpx u odličnim svjetlosnim uvjetima tih 40mpx je odlično.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varijanti
S10e je vrhunski uredaj. Bilo bi steta da za*eru sa zaobljenim prevelikim ekranom na S11e.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
john142 kaže...
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 Meni je recimo njihov TV koma, vrlo losi daljisnki upravljac, meni i samo sucelje grozni...prodao ga nakon 2mj i vratio se na Panasonic. Mikrovalne su im odlicne, keramicka zastita, funkcionalne...

Bas sam jucer gledao Huawei P30/pro/mate i ostao razocaran. App lose, galeriju otvoris a on zastane pa krene ucitavati fotografije i to traje, gledas jednu po jednu kako pokazuje, kamere koma (bez obzira sto marketing kaze da su dobre). Presao sam sa iPhone na Samsung i pokazao se kao dobar mob. Nije bez mana ali je i dalje sa dosta toga iznad konkurencije (S i N serija).

 Ne znam koji si ti to P30 Pro gledao. Možda neka kineska kopija koja se isto zove., jer ovo što pišeš nema veze s vezom.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
R36 kaže...
john142 kaže...
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 Meni je recimo njihov TV koma, vrlo losi daljisnki upravljac, meni i samo sucelje grozni...prodao ga nakon 2mj i vratio se na Panasonic. Mikrovalne su im odlicne, keramicka zastita, funkcionalne...

Bas sam jucer gledao Huawei P30/pro/mate i ostao razocaran. App lose, galeriju otvoris a on zastane pa krene ucitavati fotografije i to traje, gledas jednu po jednu kako pokazuje, kamere koma (bez obzira sto marketing kaze da su dobre). Presao sam sa iPhone na Samsung i pokazao se kao dobar mob. Nije bez mana ali je i dalje sa dosta toga iznad konkurencije (S i N serija).

 Ne znam koji si ti to P30 Pro gledao. Možda neka kineska kopija koja se isto zove., jer ovo što pišeš nema veze s vezom.

 I mene začudilo jer nisam još čuo da se netko žalio na sporost huawei flagshipova.

To se obično čuje za samsunge.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
R36 kaže...
john142 kaže...
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 Meni je recimo njihov TV koma, vrlo losi daljisnki upravljac, meni i samo sucelje grozni...prodao ga nakon 2mj i vratio se na Panasonic. Mikrovalne su im odlicne, keramicka zastita, funkcionalne...

Bas sam jucer gledao Huawei P30/pro/mate i ostao razocaran. App lose, galeriju otvoris a on zastane pa krene ucitavati fotografije i to traje, gledas jednu po jednu kako pokazuje, kamere koma (bez obzira sto marketing kaze da su dobre). Presao sam sa iPhone na Samsung i pokazao se kao dobar mob. Nije bez mana ali je i dalje sa dosta toga iznad konkurencije (S i N serija).

 Ne znam koji si ti to P30 Pro gledao. Možda neka kineska kopija koja se isto zove., jer ovo što pišeš nema veze s vezom.

 Da, kopija :)

Recimo da sam zahtjevan korisnik i ono sto je vecini wow kod mene ne prolazi. Kamere su im radjene da zadovolje mase a sa foto gledista su vrlo lose (fotografije su plasticne  a video prosjecan). Kao sto sam i napisao ucitavanje galerije je sporo i trzavo. To netko nece skuziti posto mu je bitno da ima flag mob koji je trenutno in no kod mene nema prolaz.

Nemam namjeru blatiti Hw. samo iznosim svoja zapazanja. Neke stvari odradi bolje od Samsunga. Recimo novi Note 10 ima jos uvijek trzave animacije sto isto nije dopustivo.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
john142 kaže...
R36 kaže...
john142 kaže...
NEW_MAN kaže...
Imal sam samsung 1,2,3,4,5 i sad godinama OnePlus da bi od prije mjesec dana dobio sluzbeni sgs10. Samsung je zesce smece. Prebacil sam se na drugi brend jer mi se Samsung zgadil i sad mi je ovo definitivno zadnji Samsung u zivotu. Imam cetiri Samsungova tv-a, mikrovalnu i perilicu rublja te sam sa uredajima zadovoljan ali njihov telefon nikad vise.

 Meni je recimo njihov TV koma, vrlo losi daljisnki upravljac, meni i samo sucelje grozni...prodao ga nakon 2mj i vratio se na Panasonic. Mikrovalne su im odlicne, keramicka zastita, funkcionalne...

Bas sam jucer gledao Huawei P30/pro/mate i ostao razocaran. App lose, galeriju otvoris a on zastane pa krene ucitavati fotografije i to traje, gledas jednu po jednu kako pokazuje, kamere koma (bez obzira sto marketing kaze da su dobre). Presao sam sa iPhone na Samsung i pokazao se kao dobar mob. Nije bez mana ali je i dalje sa dosta toga iznad konkurencije (S i N serija).

 Ne znam koji si ti to P30 Pro gledao. Možda neka kineska kopija koja se isto zove., jer ovo što pišeš nema veze s vezom.

 Da, kopija :)

Recimo da sam zahtjevan korisnik i ono sto je vecini wow kod mene ne prolazi. Kamere su im radjene da zadovolje mase a sa foto gledista su vrlo lose (fotografije su plasticne  a video prosjecan). Kao sto sam i napisao ucitavanje galerije je sporo i trzavo. To netko nece skuziti posto mu je bitno da ima flag mob koji je trenutno in no kod mene nema prolaz.

Nemam namjeru blatiti Hw. samo iznosim svoja zapazanja. Neke stvari odradi bolje od Samsunga. Recimo novi Note 10 ima jos uvijek trzave animacije sto isto nije dopustivo.

Sorry Tim Cook nisam vas prepoznao.

 

A koji vi kolega super mobitel imate??, čisto da zna odgovorit na ove gore napisane bedastoća. 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
Imao sam galaxy note2,bio je odličan.Pa sam poslje kupio tri kineza,i to malo bolja kineza .Ti kinezi su meni škart,nikad više kineza.
Sad imam samsung a50,i super zadovoljan .
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
zzz kaže...
Imao sam galaxy note2,bio je odličan.Pa sam poslje kupio tri kineza,i to malo bolja kineza .Ti kinezi su meni škart,nikad više kineza.
Sad imam samsung a50,i super zadovoljan .

 Ajde nam molim te reci koji su to kinezi jer pretpostavljam koji su.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija

letv x600,letv x900,xiaomi redmi note 5,i 2 kineska tableta onda,chuwi,,sve smeče ,koje ima hardverske ili softwerske problem,a često jedno i drugo.

Sad imam i neki kineski laptop jumper,osrednja žalost.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
zzz kaže...

letv x600,letv x900,xiaomi redmi note 5,i 2 kineska tableta onda,chuwi,,sve smeče ,koje ima hardverske ili softwerske problem,a često jedno i drugo.

Sad imam i neki kineski laptop jumper,osrednja žalost.

Ček, kupiš mob od 1.000kn i laptop od 1.500kn i očekuješ da radi kao Samsung Galaxy s10 6.000kn i Macbook Pro 25.000kn?

 

Tema počinje sa tim kako je Samsung smeće, a ti si je proširio i na sve Kineze. Problem je samo što vjerojatno više od 95% uređaja stiže iz Azije, pa je ovakvo generaliziranje totalno promašeno.

 

Koristim Kineze već godinama, a paralelno s njima koristim i top uređaje (po cijeni i karakteristikama) tipa Dell, HP, Apple i besmisleno je uopće stavljati jedne i druge u isti kontekst jer su orijentirani na različite korisnike.

 

Ima li smisla uspoređivati MacBook Pro koji sam platio preko 20kkn i Chuwi koji me koštao smiješnih 1.800kn?

I na kraju vjerovao ili ne mene više oduševljava taj Chuwi.

 

Želiš dobar laptop, eno ti Huawei ili Xiaomi top model, koji košta 10kkn pa onda reci je li i on kinesko smeće.

 

Sve što si nabrojao je low budget ponuda ili entry level kako god, što ti očekuješ od tih uređaja?

 

E da, i moj Xiaomi, kinesko smeće pojede tvoj A50 za doručak u svim pogledima. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 17:38 (mzopg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
Sto te tako oduševljava kod Chuwi-a? Ja sam ga u jednom trenu razmatrao, no ovaj koji sam isprobavao je po performansama bio iznenađujuće loš.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
southy kaže...
Sto te tako oduševljava kod Chuwi-a? Ja sam ga u jednom trenu razmatrao, no ovaj koji sam isprobavao je po performansama bio iznenađujuće loš.

 chuwi se pokvario nakon par dana.

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
mzopg kaže...
zzz kaže...

letv x600,letv x900,xiaomi redmi note 5,i 2 kineska tableta onda,chuwi,,sve smeče ,koje ima hardverske ili softwerske problem,a često jedno i drugo.

Sad imam i neki kineski laptop jumper,osrednja žalost.

Ček, kupiš mob od 1.000kn i laptop od 1.500kn i očekuješ da radi kao Samsung Galaxy s10 6.000kn i Macbook Pro 25.000kn?

 

Tema počinje sa tim kako je Samsung smeće, a ti si je proširio i na sve Kineze. Problem je samo što vjerojatno više od 95% uređaja stiže iz Azije, pa je ovakvo generaliziranje totalno promašeno.

 

Koristim Kineze već godinama, a paralelno s njima koristim i top uređaje (po cijeni i karakteristikama) tipa Dell, HP, Apple i besmisleno je uopće stavljati jedne i druge u isti kontekst jer su orijentirani na različite korisnike.

 

Ima li smisla uspoređivati MacBook Pro koji sam platio preko 20kkn i Chuwi koji me koštao smiješnih 1.800kn?

I na kraju vjerovao ili ne mene više oduševljava taj Chuwi.

 

Želiš dobar laptop, eno ti Huawei ili Xiaomi top model, koji košta 10kkn pa onda reci je li i on kinesko smeće.

 

Sve što si nabrojao je low budget ponuda ili entry level kako god, što ti očekuješ od tih uređaja?

 

E da, i moj Xiaomi, kinesko smeće pojede tvoj A50 za doručak u svim pogledima. 

 Ne očekujem od kineza neke vrhunske performance,niti mi to treba.Uređaje koristim za sutfanje,socijalne mreže, video i sl.

Ali evo več sa tri kineza imam isti problem,gube wifi signal,to je nedopustivo,to je za mene smeče.

Isti problem sa kineskim laptopom,ajde to sam rješio sa usb wifi adaptorom za laptop,da ne pominjem da mi je na kineskom laptopu baterija otišla nakon 15 dana,preporuka trgovca...kupi novu...

Sad ima samsung budget tablet več preko2 godine i još radi savršeno.

Također i ovaj novi mob. Samsung a50 radi dobro.

Još trpim ovaj kineski laptop,iako mi on para živse sa čestim plavim ekranima,nadam se ne zadugo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
southy kaže...
Sto te tako oduševljava kod Chuwi-a? Ja sam ga u jednom trenu razmatrao, no ovaj koji sam isprobavao je po performansama bio iznenađujuće loš.

Po pitanju Chuwi laptopa, imam tri komada, sada mi stiže još jedan.

Prvi sam platio oko 1500kn, najskuplji 2700kn.

 

Za te novce se dobije:

▪ tako dobar dizajn da pored njega 90% laptopa izgleda kao stara cigla, jedini koji može uz njega stati po pitanju dizajna je Macbook, što je ludo, da se može uopće usporediti laptop od 2.000kn i 20.000kn. Stavio sam pored njega druge modele, baš sam imao kod sebe Lenovo od 7kkn na testiranju i izgledao je prema Chuwiju kao da je nekakav vintage model u pitanju

▪ kvaliteta izrade je fascinantna, znači uspoređujem MBP i njega i Chuwi ništa ne zaostaje, možda koji detalj jedva vidljiv ispod povećala, ali to je vrhunski CNC uradak, Alu kućište

▪ display je fenomenalan, za te novce, tako dobar display je teško pronaći i kod 4-5x skupljih modela. Još prvi model koji sam uzeo, ima 3 god. je imao IPS matricu i fHD rezu, slika kristal

▪ jako dobra baterija, ne vrhunska, ali jako dobra, izvućem 6-7h rada bez problema, kombinirano office/youtube/light igranje... 

▪ ergonomija, lagan, tanak, sve ono što laptop treba biti, a ne blok 5cm debel i težak 4kg. Ovaj se može nositi bilo gdje, ja ga na plažu ponesem bez problema, ima malo preko 1kg

▪ u cijeni se dobiju original windowsi 10, samo oni kod nas dođu 800-900kn 

▪ izvrsna tipkovnica, čudo koliko je dobra i to full size. bolja od ove blesave na MBP. "skuplji" model ima i backlight tipkovnicu i to u dvije jačine svjetla.

 jako tanki okvir ekrana, svega 5-6mm lijevo i desno

 ugrađeni čitać SD kartica, odlično za microSD i backupiranje

 touchpad je daleko od MBP touchpada, ali je kad se naviknete jako dobar, ima sve gesture tako da može u potpunosti zamijeniti miš

 

Mane:

▪ podrška, još uvijek je to daleko od podrške tipa Dell, Hp i slično, mada se i navedeni svode na Indijce koji uglavnom nemaju pojma što ih pitaš. Kod Chuwija se podrška trenutno svodi na službeni forum gdje ima ekipe koja je uvijek spremna pomoći

▪ servis i rezervni dijelovi, navodno imaju u EU ovlašteni servis, nisam na svu sreću imao potrebe za njim, ali tko kupuje ove uređaje mora biti svjestan određenog rizika

▪ stariji i slabiji procesori, ovo su laptopi uglavnom za light work i svi imaju procesore koji malo troše i nisu za prezahtjevne operacije, uglavnom je to Intel Celeron SoC starije gen.

▪ nadogradnja CPU-a i RAM-a nije moguća jer je sve zalemljeno direktno na ploču, pa birajte pametno. SSD se naravno može nadograditi, neki modeli imaju podršku i za dva SSD-a

 zvučnici su na jeftinijim modelima jadni, sreća pa je izlaz za slušalice odličan. na skupljim modelima su skroz ok, ništa turbo, ali više nego pristojni.

 touchpad bi mogao biti veći, barem 20-30% i onda bi bio idealan

 

Garantirano za te novce trenutno nema boljih laptopa, ali ne očekujte da će zamijeniti laptop čija je namjena "hard work". Ovo su modeli za office programe, surfanje, youtube, pogledati film preko kodija u fhd-u, obraditi fotku i slično. Surfanje radi bez problema, ali naravno ako naleti stranica sa 20 reklama od kojih je pola video reklama i 10 skočnih poruka osjeti se manjak snage procesora. Inače otvorim po 10 kartica u browseru i sve radi bez greške. Uz SSD windowsi se učitavaju instantno, programi isto jako brzo, dok za photoshop i slično treba malo više vremena.

 

Evo i par recenzija koga zanima:

https://www.zdnet.com/product/chuwi-aerobook/

https://www.techradar.com/reviews/chuwi-aerobook-laptop

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 20:02 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11 u tri veličine i pet varija
zzz kaže...
southy kaže...
Sto te tako oduševljava kod Chuwi-a? Ja sam ga u jednom trenu razmatrao, no ovaj koji sam isprobavao je po performansama bio iznenađujuće loš.

 chuwi se pokvario nakon par dana.

 Laptop? Garancija?

 

zzz kaže...

 Ne očekujem od kineza neke vrhunske performance,niti mi to treba.Uređaje koristim za sutfanje,socijalne mreže, video i sl.

Ali evo več sa tri kineza imam isti problem,gube wifi signal,to je nedopustivo,to je za mene smeče.

Isti problem sa kineskim laptopom,ajde to sam rješio sa usb wifi adaptorom za laptop,da ne pominjem da mi je na kineskom laptopu baterija otišla nakon 15 dana,preporuka trgovca...kupi novu...

Sad ima samsung budget tablet več preko2 godine i još radi savršeno.

Također i ovaj novi mob. Samsung a50 radi dobro.

Još trpim ovaj kineski laptop,iako mi on para živse sa čestim plavim ekranima,nadam se ne zadugo.

 Ako gube Wi-fi uvijek na istom AP-u možda nije do njih problem, a možda te baš pogodilo, ja sam isti problem imao sa iPhonom uz to mi je to jedini mob koji mi je dobio burnout, jbga pogodio me jedan od tko zna koliko, pa opet neću reći da je smeće zbog toga.

 

I još imaš isti problem s laptopom, a da provjeriš taj router/wi-fi?  Meni baterija na Chuwiju na prvom koji sam kupio evo već treća godina, koristi se svakodnevno i baterija gotovo kao prvi dan. Kod tih jeftinijih modela zna biti problema sa grijanjem, loša ventilacija pa uništi bateriju. Kupiš novu za 15$ i problem riješen, ako već nema garancije ili trgovac ne želi pokriti. I tražiš boljeg trgovca.

 

Samsung je uhodana mašinerija, pa opet i njima se dese tehničke greške, sjećamo se svi one afere s baterijama...

 

Plavi ekrani, vjerojatno nekakav driver radi problem. Ja obično instaliram windowse iznova čim dobijem laptop, ne vjerujem ovima koji su brljali prije. Samo pokupi drivere prije, da ne bi bilo ajme meni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 19:46 (mzopg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice