Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 108-me

poruka: 51
|
čitano: 9.710
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 108-me".
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 108-me

2 godine updateova, preko 1000 eura, i s tim da mu pada cijena slobodnim padom. S10 me naučio da pričekam pola godine i dobijem ga po puno manjim cijenama šta god da imao. Po punoj cijeni se jedino iPhone isplati ako se tako može reći (jer je i on ultra precijenjen) jer ga kasnije možeš kako tako dobro prodat.

 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 108-me

koliko je to puno manja cijena?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 108-me

Po meni su to izmišljene vijesti samo da se digne hype oko Samsunga.

8K video nema smisla jer su u prodaji (taman gledao na Amazonu) ukupno 3 modela TV-a sa cijenama od 6 do 12t eur, tako da osim par filmića (večinom timelapsi) sa youtuba nemaš šta gledat a uz to 8K ekran za mobitel nemam info da uopće postoji.

108MP foto nema komercijalnog smisla za Samsung, jer S10 ima 16MP i zašto napravit takav ogroman preskok, kad možeš polako svake godine ić na 24,32,64....... i muzt ovce polako. Uz to fajl iz 108MP bi bio velik minimalno 30ak MB što gubi smisao praktičnosti.

3 stvari koje su više manje moguće je da S11 skoro sigurno gubi rupu za kameru koja ide ispod ekrana (ako ne onda Note na ljeto sigurno), ekran razvlače doslovno od ruba do ruba i najvjerovatnije leti priključak za slušalice u povijest jer su skoro zadnji koj ga se drže. Uz to kako je trend dodajanja kamera ozada oni će isto tako dodat još jednu, jer zašto imat 3 ako možeš 4, 5, 6...... osobno totalna beskorisna glupost i uz to ružna, ali šta narod želi, narod dobije.

Moj PC  
2 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
nikonja kaže...

Po meni su to izmišljene vijesti samo da se digne hype oko Samsunga.

8K video nema smisla jer su u prodaji (taman gledao na Amazonu) ukupno 3 modela TV-a sa cijenama od 6 do 12t eur, tako da osim par filmića (večinom timelapsi) sa youtuba nemaš šta gledat a uz to 8K ekran za mobitel nemam info da uopće postoji.

108MP foto nema komercijalnog smisla za Samsung, jer S10 ima 16MP i zašto napravit takav ogroman preskok, kad možeš polako svake godine ić na 24,32,64....... i muzt ovce polako. Uz to fajl iz 108MP bi bio velik minimalno 30ak MB što gubi smisao praktičnosti.

3 stvari koje su više manje moguće je da S11 skoro sigurno gubi rupu za kameru koja ide ispod ekrana (ako ne onda Note na ljeto sigurno), ekran razvlače doslovno od ruba do ruba i najvjerovatnije leti priključak za slušalice u povijest jer su skoro zadnji koj ga se drže. Uz to kako je trend dodajanja kamera ozada oni će isto tako dodat još jednu, jer zašto imat 3 ako možeš 4, 5, 6...... osobno totalna beskorisna glupost i uz to ružna, ali šta narod želi, narod dobije.

 A zasto bi netko snimao 8K video da bi samo gledao na nekon TV-u?? 

Mozda zelim da imam 8K video da kasnije mogu izvuci neke detalje ili dijelove videa, a da idalje imam solidnu rezoluciju i kvalitetu tog dijela. 

Bolje da imam na mobu 108MPix kameru ako ce ona davati bolje slike nego ova 16 koja je na S10 liniji. Danas ionako svaki mob iz ove flagship klase dolazi sa minimalno 128GB prostora na njemu pa ne vidim problem imati fotke visoke rezolucije. Uostalom danas svi mobiteli koriste tehniku zbijanja pixela tako da ce i ovaj senzor od 108MPix na kraju izbacivati fotke od 20 i kusur pa ne vidim kako ce to uticati drasticno na memoriju telefona, Huawei to vec radi uveliko na svojim modelima, a i drugi su krenuli tim tempom.

Neka ima 5 kamera nazad ako cu sa njima imati super fotke i u sirokom uglu i zumirane i itd. 

 

Samsung mora izbaciti novi flagship, takav je ciklus, a i konkurencija je danas luda pa su prinudjeni koristiti sto vise marketinskih aduta tipa MPixela, rezolucija, SAMOLED-a i itd ali to je dobra stvar jer znaci da ce primorati i ostale proizvodjace da nam ponude bolje specke ili barem nize cijene sto u konacnici opet pogoduje najvise nama, konacnim konzumentima. 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
gmit kaže...

koliko je to puno manja cijena?

 Duplo manja. Evo ja nekidan uzeo S10 za 500eur, 9mj nakon izlaska se pad cijene stabilizira. Znaci nagodinu 12.mjesec opet zamjenim S10 za S11 uz sitnu nadoplatu i tako nedogled..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 14:51 (bik).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
nikonja kaže...

Po meni su to izmišljene vijesti samo da se digne hype oko Samsunga.

8K video nema smisla jer su u prodaji (taman gledao na Amazonu) ukupno 3 modela TV-a sa cijenama od 6 do 12t eur, tako da osim par filmića (večinom timelapsi) sa youtuba nemaš šta gledat a uz to 8K ekran za mobitel nemam info da uopće postoji.

108MP foto nema komercijalnog smisla za Samsung, jer S10 ima 16MP i zašto napravit takav ogroman preskok, kad možeš polako svake godine ić na 24,32,64....... i muzt ovce polako. Uz to fajl iz 108MP bi bio velik minimalno 30ak MB što gubi smisao praktičnosti.

3 stvari koje su više manje moguće je da S11 skoro sigurno gubi rupu za kameru koja ide ispod ekrana (ako ne onda Note na ljeto sigurno), ekran razvlače doslovno od ruba do ruba i najvjerovatnije leti priključak za slušalice u povijest jer su skoro zadnji koj ga se drže. Uz to kako je trend dodajanja kamera ozada oni će isto tako dodat još jednu, jer zašto imat 3 ako možeš 4, 5, 6...... osobno totalna beskorisna glupost i uz to ružna, ali šta narod želi, narod dobije.

 Koriste veliki senzor zato sto koriste supersampling. Velicina slike ce na kraju biti ~27MP.   

A i da je "pravih" 108MP, i dalje to ima svoje koristi (2:42): 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 16:23 (KingNothing).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
PlayMaker10 kaže...

2 godine updateova, preko 1000 eura, i s tim da mu pada cijena slobodnim padom. S10 me naučio da pričekam pola godine i dobijem ga po puno manjim cijenama šta god da imao. Po punoj cijeni se jedino iPhone isplati ako se tako može reći (jer je i on ultra precijenjen) jer ga kasnije možeš kako tako dobro prodat.

 pa dobro jutro! Tako ja vec radim godinama, cijena Samsungu zna pasti i za duplo u vrlo kratkom vremenu, a u tom slucaju dobijes odlican mob za oke cijenu... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
Moram primijetiti da je vijest napisana vrlo “jezgrovito”, točno sam gledao da li ima još teksta ispod komentara.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
=XFX=PlayHard kaže...
PlayMaker10 kaže...

2 godine updateova, preko 1000 eura, i s tim da mu pada cijena slobodnim padom. S10 me naučio da pričekam pola godine i dobijem ga po puno manjim cijenama šta god da imao. Po punoj cijeni se jedino iPhone isplati ako se tako može reći (jer je i on ultra precijenjen) jer ga kasnije možeš kako tako dobro prodat.

 pa dobro jutro! Tako ja vec radim godinama, cijena Samsungu zna pasti i za duplo u vrlo kratkom vremenu, a u tom slucaju dobijes odlican mob za oke cijenu... 

 Samsungova cijena ide slobodnim padom, niti jedan nije gubio cijenu kao S10 e sad da li jer je bio najskuplji do sad ne znam ali katastrofa. Nema šanse više za Android dat više od 3500 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 22:48 (PlayMaker10).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
bik kaže...
gmit kaže...

koliko je to puno manja cijena?

 Duplo manja. Evo ja nekidan uzeo S10 za 500eur, 9mj nakon izlaska se pad cijene stabilizira. Znaci nagodinu 12.mjesec opet zamjenim S10 za S11 uz sitnu nadoplatu i tako nedogled..

 Mobitel u fizičkom dućanu košta 5500 tisuća kuna (elipso je trenutno najjeftiniji). To je otprilike 740 eura, + model je 6100, tako da nije duplo manja ni blizu...

 

Nisi ga sigurno kupio novog u dućanu s garancijom za 500 eura...

It s just cornflakes...
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
bik kaže...
gmit kaže...

koliko je to puno manja cijena?

 Duplo manja. Evo ja nekidan uzeo S10 za 500eur, 9mj nakon izlaska se pad cijene stabilizira. Znaci nagodinu 12.mjesec opet zamjenim S10 za S11 uz sitnu nadoplatu i tako nedogled..

 I konstantno imaš mobitel koji je na zalasku karijere. Da pričekaš još koju godinu možda bi ga mogao kupiti i za 100€?

Android nije iOS, tj. konkurencija stalno dolazi tako da će mjesec dana nakon izlaska S11 netko izbaciti bolji Android flagship. Pa još jedan pa još jedan... normalno da im pada cijena u takvom scenariju.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
=XFX=PlayHard kaže...
PlayMaker10 kaže...

2 godine updateova, preko 1000 eura, i s tim da mu pada cijena slobodnim padom. S10 me naučio da pričekam pola godine i dobijem ga po puno manjim cijenama šta god da imao. Po punoj cijeni se jedino iPhone isplati ako se tako može reći (jer je i on ultra precijenjen) jer ga kasnije možeš kako tako dobro prodat.

 pa dobro jutro! Tako ja vec radim godinama, cijena Samsungu zna pasti i za duplo u vrlo kratkom vremenu, a u tom slucaju dobijes odlican mob za oke cijenu... 

 Ako ćeš odličan mobitel za OK cijenu onda kupiš Xiaomi, Oppo ili Vivo.

14 godina
offline
Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 108-me

Xiaomi i ti brandovi su mi preodbojni, djeluju mi kao neki jeftini poluproizovdi... Jedino sto bi uzeo od tih kineza je Oneplus 7T pro, inace mi se Oneplus jako svidja, i UI mi odgovara i brand mi je oke, jedino sto su mi preskupi postali 

 
4 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
nikonja kaže...

Po meni su to izmišljene vijesti samo da se digne hype oko Samsunga.

8K video nema smisla jer su u prodaji (taman gledao na Amazonu) ukupno 3 modela TV-a sa cijenama od 6 do 12t eur, tako da osim par filmića (večinom timelapsi) sa youtuba nemaš šta gledat a uz to 8K ekran za mobitel nemam info da uopće postoji.

108MP foto nema komercijalnog smisla za Samsung, jer S10 ima 16MP i zašto napravit takav ogroman preskok, kad možeš polako svake godine ić na 24,32,64....... i muzt ovce polako. Uz to fajl iz 108MP bi bio velik minimalno 30ak MB što gubi smisao praktičnosti.

3 stvari koje su više manje moguće je da S11 skoro sigurno gubi rupu za kameru koja ide ispod ekrana (ako ne onda Note na ljeto sigurno), ekran razvlače doslovno od ruba do ruba i najvjerovatnije leti priključak za slušalice u povijest jer su skoro zadnji koj ga se drže. Uz to kako je trend dodajanja kamera ozada oni će isto tako dodat još jednu, jer zašto imat 3 ako možeš 4, 5, 6...... osobno totalna beskorisna glupost i uz to ružna, ali šta narod želi, narod dobije.

 Amazon ima sve manje stvari, to je postala trznica za kineske pizdarije. Imas 8K TV od Samsunga za oko 2000 eura. Slijedeci put barem koristi Google kad trazis nesto
https://www.beyondtelevision.co.uk/samsung-qe65q900ra.html

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
=XFX=PlayHard kaže...

Xiaomi i ti brandovi su mi preodbojni, djeluju mi kao neki jeftini poluproizovdi... Jedino sto bi uzeo od tih kineza je Oneplus 7T pro, inace mi se Oneplus jako svidja, i UI mi odgovara i brand mi je oke, jedino sto su mi preskupi postali 

 High end modeli Xiaomija, Oppoo-a i Vivo-a imaju završnu obradu i materijale jednako dobre pa i bolje od Samsunga, Applea ili Sony-ja. Oneplus nisam stavio na listu baš zbog cijene. 

5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
Dr. Vicko kaže...
nikonja kaže...

Po meni su to izmišljene vijesti samo da se digne hype oko Samsunga.

8K video nema smisla jer su u prodaji (taman gledao na Amazonu) ukupno 3 modela TV-a sa cijenama od 6 do 12t eur, tako da osim par filmića (večinom timelapsi) sa youtuba nemaš šta gledat a uz to 8K ekran za mobitel nemam info da uopće postoji.

108MP foto nema komercijalnog smisla za Samsung, jer S10 ima 16MP i zašto napravit takav ogroman preskok, kad možeš polako svake godine ić na 24,32,64....... i muzt ovce polako. Uz to fajl iz 108MP bi bio velik minimalno 30ak MB što gubi smisao praktičnosti.

3 stvari koje su više manje moguće je da S11 skoro sigurno gubi rupu za kameru koja ide ispod ekrana (ako ne onda Note na ljeto sigurno), ekran razvlače doslovno od ruba do ruba i najvjerovatnije leti priključak za slušalice u povijest jer su skoro zadnji koj ga se drže. Uz to kako je trend dodajanja kamera ozada oni će isto tako dodat još jednu, jer zašto imat 3 ako možeš 4, 5, 6...... osobno totalna beskorisna glupost i uz to ružna, ali šta narod želi, narod dobije.

 A zasto bi netko snimao 8K video da bi samo gledao na nekon TV-u?? 

Mozda zelim da imam 8K video da kasnije mogu izvuci neke detalje ili dijelove videa, a da idalje imam solidnu rezoluciju i kvalitetu tog dijela. 

Bolje da imam na mobu 108MPix kameru ako ce ona davati bolje slike nego ova 16 koja je na S10 liniji. Danas ionako svaki mob iz ove flagship klase dolazi sa minimalno 128GB prostora na njemu pa ne vidim problem imati fotke visoke rezolucije. Uostalom danas svi mobiteli koriste tehniku zbijanja pixela tako da ce i ovaj senzor od 108MPix na kraju izbacivati fotke od 20 i kusur pa ne vidim kako ce to uticati drasticno na memoriju telefona, Huawei to vec radi uveliko na svojim modelima, a i drugi su krenuli tim tempom.

Neka ima 5 kamera nazad ako cu sa njima imati super fotke i u sirokom uglu i zumirane i itd. 

 

Samsung mora izbaciti novi flagship, takav je ciklus, a i konkurencija je danas luda pa su prinudjeni koristiti sto vise marketinskih aduta tipa MPixela, rezolucija, SAMOLED-a i itd ali to je dobra stvar jer znaci da ce primorati i ostale proizvodjace da nam ponude bolje specke ili barem nize cijene sto u konacnici opet pogoduje najvise nama, konacnim konzumentima. 

 

 

 

 

 Koja korist od 108 MPx na sicusnom senzoru? Zasto high end fotoaparati imaju i dalje manje 50Mpx a uglavnom imaju 24 ili 30? Imaces nazivno 108 a prakticno 25 Mpx....

=XFX=PlayHard kaže...
PlayMaker10 kaže...

2 godine updateova, preko 1000 eura, i s tim da mu pada cijena slobodnim padom. S10 me naučio da pričekam pola godine i dobijem ga po puno manjim cijenama šta god da imao. Po punoj cijeni se jedino iPhone isplati ako se tako može reći (jer je i on ultra precijenjen) jer ga kasnije možeš kako tako dobro prodat.

 pa dobro jutro! Tako ja vec radim godinama, cijena Samsungu zna pasti i za duplo u vrlo kratkom vremenu, a u tom slucaju dobijes odlican mob za oke cijenu... 

 

BlueMax kaže...
bik kaže...
gmit kaže...

koliko je to puno manja cijena?

 Duplo manja. Evo ja nekidan uzeo S10 za 500eur, 9mj nakon izlaska se pad cijene stabilizira. Znaci nagodinu 12.mjesec opet zamjenim S10 za S11 uz sitnu nadoplatu i tako nedogled..

 I konstantno imaš mobitel koji je na zalasku karijere. Da pričekaš još koju godinu možda bi ga mogao kupiti i za 100€?

Android nije iOS, tj. konkurencija stalno dolazi tako da će mjesec dana nakon izlaska S11 netko izbaciti bolji Android flagship. Pa još jedan pa još jedan... normalno da im pada cijena u takvom scenariju.

 Evo ja prija par dana kupio Note 8 i njime zamijenio galaxy A50.... Sta propustam? Note radi perfektno.... Platio ga 270 EUR...... Sta sam izgubio?????????? Mozda kameru ali to je meni licno zadnja rupa na svirali... Vecini bitno ali i kamera na Note 8 nije losa ali nije zadnji krik tehnologije.....Ali cijena......

 Koristen je naravno ali za tu cijenu da ga bacim necu propasti....

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
Qudek, ajmo se ja i ti kladiti da sam ga kupio za tocno 580Eur u trgovini? Najbolje da mi ti kazes koliko sam ga platio? Inace ja ne zivim u Hr, ne kupujem po elipsu i sl.


Bluemax, nisam te bas skuzio sta zelis rec, S10 na zalasku karijere? Uvijek imam ovogodisnji ili proslogodisnji flagship za meni prihvatljivu cijenu sto je 500-600eur. Samsung meni nudi najbolje zaokruzen proizvod. Te kineze neka kupuje ko mora.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 8:44 (bik).
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10

Pa ima ih na ebayu koliko te volja za 600 ojra, evo primjer:

https://www.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-S10-Versiegelt-SM-G973F-128GB-Prism-White-Dual-SIM/163938703128?epid=28029469265&hash=item262b821718:g:kD8AAOSwmwFcbpo~

 

Ja sam svojega uzeo ima 2 tjedna kod operatera za cca 700 ojra samo zato što sam dobio sa njim tablicu TAB A 10.1. i prodao je za 200 ojra, prodao stari S7 za 150, tako da me telefon došao u biti 350 ojriča. Iskreno igrao sam se sa kinezima ali meni osobno Samsung najviše odgovara, kod drugih mi je previše kopromisa za mizernu razliku u cijeni. A usput nađi kineza kojeg možeš nakon 4 godine prodat za 150 ojra.

 

Što se tiče kokodakanja oko 8K videa i future proof sranja, ne kakcajte jer vas velika večina snima u HD, a na 4K niste ni pomislili jer ko prvo 99% tih filmića sa mobitela nećete u životu pogledat više od 3-4 puta, gledat ćete ih na ekranu mobitela gdje je svejedno jeli 720p ili 8K.

 

Ali još uvijek tvrdim nema komercijalne koristi za Zamzung da ide na 8K video i 108MP kameru pogotovo jer o 8K ekranima za mobije se niti ne govori, a dok nemaju 8K ekran kako će reklamirat "dvostruku oštrinu slike, čudesne boje....... i ostalo marketinško sranje" Šta snimite 8K video pa pričekajte par godina da zamjenite televiziju ili novi mobitel!!!

 

Piksele po meni dignu najvjerovatnije do 24MP, dodaju veči optični zum (o kojem se i govori da će ić do 5X) i dodaju još koju kamericu ozada. Više od toga nema šanse ali evo za 3-4 mjeseca će sve bit jasno.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
bik kaže...
Qudek, ajmo se ja i ti kladiti da sam ga kupio za tocno 580Eur u trgovini? Najbolje da mi ti kazes koliko sam ga platio? Inace ja ne zivim u Hr, ne kupujem po elipsu i sl.


Bluemax, nisam te bas skuzio sta zelis rec, S10 na zalasku karijere? Uvijek imam ovogodisnji ili proslogodisnji flagship za meni prihvatljivu cijenu sto je 500-600eur. Samsung meni nudi najbolje zaokruzen proizvod. Te kineze neka kupuje ko mora.

 1. Samsungov flagship je Note a ne Galaxy S serija. Znači ne kupuješ flagshipe nego višu klasu.

2. S11 izlazi vrlo brzo tako da S10 ide u penziju.

3. Ovo boldano je tipično razmišljanje Apple korisnika (samo oni zajedno s kinezima stave i Samsunga). Nitko ne mora kupovati ništa. Kineze koje sam nabrojao kupuju ljudi koji žele bolji mobitel od S10. To što usput i uštede sigurno nije zgorega ali nije glavni razlog kupovine. Da sutra kupujem mobitel kupio bi Mi 9T Pro.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
BlueMax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Xiaomi i ti brandovi su mi preodbojni, djeluju mi kao neki jeftini poluproizovdi... Jedino sto bi uzeo od tih kineza je Oneplus 7T pro, inace mi se Oneplus jako svidja, i UI mi odgovara i brand mi je oke, jedino sto su mi preskupi postali 

 High end modeli Xiaomija, Oppoo-a i Vivo-a imaju završnu obradu i materijale jednako dobre pa i bolje od Samsunga, Applea ili Sony-ja. Oneplus nisam stavio na listu baš zbog cijene. 

Tako je, ali moraš probati da bi znao...

Osobno su mi svi prošli kroz ruke a i sama statistika po prodaji uređaja govori gdje su sada Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei...

Vrijeme Samsunga i Applea je prošlo, tu su i ostali...

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
BlueMax kaže...
bik kaže...
Qudek, ajmo se ja i ti kladiti da sam ga kupio za tocno 580Eur u trgovini? Najbolje da mi ti kazes koliko sam ga platio? Inace ja ne zivim u Hr, ne kupujem po elipsu i sl.


Bluemax, nisam te bas skuzio sta zelis rec, S10 na zalasku karijere? Uvijek imam ovogodisnji ili proslogodisnji flagship za meni prihvatljivu cijenu sto je 500-600eur. Samsung meni nudi najbolje zaokruzen proizvod. Te kineze neka kupuje ko mora.

 1. Samsungov flagship je Note a ne Galaxy S serija. Znači ne kupuješ flagshipe nego višu klasu.

2. S11 izlazi vrlo brzo tako da S10 ide u penziju.

3. Ovo boldano je tipično razmišljanje Apple korisnika (samo oni zajedno s kinezima stave i Samsunga). Nitko ne mora kupovati ništa. Kineze koje sam nabrojao kupuju ljudi koji žele bolji mobitel od S10. To što usput i uštede sigurno nije zgorega ali nije glavni razlog kupovine. Da sutra kupujem mobitel kupio bi Mi 9T Pro.

 

 

 

 

 1.2. Znaci pametano zboris ko par opanaka, promasio si smisao i ne vrijedi raspravljat sta je flagship i kad ce koji i penziju po tvom.

3. Proucio sam taj tvoj Mi, uredaj nema ip68 zastitu, nema wireles punjenje te je cigla od 192g, sve dealbrake za mene.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
bik kaže...

 

 

 

 

 1.2. Znaci pametano zboris ko par opanaka, promasio si smisao i ne vrijedi raspravljat sta je flagship i kad ce koji i penziju po tvom.

3. Proucio sam taj tvoj Mi, uredaj nema ip68 zastitu, nema wireles punjenje te je cigla od 192g, sve dealbrake za mene.

 Koliko bi grama imao S10 da ima 4000mAh bateriju? Hoćeš reći kako je baterija većeg kapaciteta mana uređaja? S10+ ima bateriju 4100mAh, a opet znatno slabiju autonomiju od Mi 9T Pro.

IP68 zaštita? Imam S8 s IP68 zaštitom i od kad je prvi put smočen otkazao mu je USB utor pa ga punim bežično. Servis je odbio jamstvo a po uređaju se prolila voda na stolu. Dodao bi još kako Xiaomi ima slabiji zvučnik od S10.

 

Ali zato ima bolji i štedljiviji procesor, puno jači GPU, brži i precizniji čitač otiska, radio, 27W quick charge, puno manje bloatwarea, nema notch, 1080p na 960fps, aptx HD...

Može tebi biti dealbreaker to što ne dolazi u rozoj boji ali realno gledajući bolji je od S10 i šlag na torti, košta upola manje.

 

Meni uskoro ističu i poslovne i obiteljske pretplate i prilikom potpisivanja ugovora moći ću birati koji uređaj besplatno da uzmem. Barem jedan ako ne i dva. Uzet ću iPhone jer ću ga najlakše prodati ali da mogu birati samo između Mi 9T Pro i S10, a ne namjeravam ga prodati nego koristiti, uzeo bi Xiaomija iako je upola jeftiniji.

 

A sa S10 sam se družio par dana. Nakon updatea kojim je trebao biti ispravljen (poslije su došla još dva) bug s čitačem otisaka, svako malo javlja da treba očistiti objektiv kako bi fotografije ispale dobro. Fokus je spor i neprecizan, naročito kad fotografiram nešto vrlo blizu. U tako kratkom razdoblju s ni jednim mobitelom nisam imao toliko "mušica".

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
bik kaže...
Qudek, ajmo se ja i ti kladiti da sam ga kupio za tocno 580Eur u trgovini? Najbolje da mi ti kazes koliko sam ga platio? Inace ja ne zivim u Hr, ne kupujem po elipsu i sl.


Bluemax, nisam te bas skuzio sta zelis rec, S10 na zalasku karijere? Uvijek imam ovogodisnji ili proslogodisnji flagship za meni prihvatljivu cijenu sto je 500-600eur. Samsung meni nudi najbolje zaokruzen proizvod. Te kineze neka kupuje ko mora.

 Cijena vani i tu je ponekad poprilično različita, a isto tako 580 i 500 nije baš isto jelda, to je 600 kuna razlike...

 

Ja govorim za hrv ducane, naglasak na ducane a ne web shopove i ostale web trgovine, kad je izažao obicni s10 je bio oko 6100-6300, sad je cijena pala (Hrvatska) na oko 5500. S10+ je počeo na 7300-7400, sad je na 6000-6100, u najgorem slučaju je to pad od 20% što nije nimalo čudno za mobitel koji je na kraju životnog vijeka (predstavljen 20.2.). Nakon 9 mjeseci takav pad cijene je sasvim razuman, druga stvar je njuškalo, oglasi, web shopovi, sivi uvoz i ostale kombinacije gdje ljudi nabave uređaje po jeftinijoj cijeni...

It s just cornflakes...
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
Posmatrač kaže...

 

 Koja korist od 108 MPx na sicusnom senzoru? Zasto high end fotoaparati imaju i dalje manje 50Mpx a uglavnom imaju 24 ili 30? Imaces nazivno 108 a prakticno 25 Mpx....

 Nikonovi high end modeli su D800 (2012.) sa 36 Mpix, D810 (2014.) 36 Mpix, D850 (2017.) 46 Mpix i Nikon Z7 (2018.) 46 Mpix.

 

Sonyjevi high end modeli su A7R (2014.) 36 Mpix, A7RII (2015.) 36 Mpix, A7RIII (2017.) 42 Mpix, i najnoviji A7RIV (2019.) sa 61 Mpix.

 

Canon od 2015 u ponudi ima 5Ds od 50 Mpix, a u prvom kvartalu 2020. dolazi mirrorless aparat sa oko 80 Mpix.

 

Panasonicov S1R s početka 2019. ima 47 Mpix.

 

Prosječan rezolucija high end aparata je trenutno oko 50 megapiksela, a ne 24 ili 30, tak da si fulao za oko 40%.

 

Druga stvar, taj senzor će 90% vremena biti na 27 megapiksela jer će se 4 susjedna piksela spajat u jedan na slici za bolji low light, a tek posebni mod u kameri će dati sliku od 108 Mpix sa slabijom svjetlinom slike, na korisniku je da izabere što mu je prikladnije u kojem trenutku.

It s just cornflakes...
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
BlueMax kaže...

 

Ok tako reci, ocito je da si imao/imas defektne uređaje koje nisi uspio reklamirati, kod mene to ne bi prošlo. Vodootporne uređaje koristim jos od Xperia serije i svi su bili u vodi, smocili se, prao sam ih te nikad problema. Zena i kcer takđer imaju S8+ te nikad problema. Šogor iphone 5 (ili 6) slucajno malo poprskao vodom, ugasio se, oštecenje ploce, reklamacija se ne priznaje, baj baj oko 700eur.

Ženi sam kupio Xaomi Mi band 3 (prvi moj izlet u Kinu), uređaj koji je navodno vodootporan ! , zamisli nakon par mjeseci unutra se pojavila kondenzacija, pogledam na netu kad ono net bruji os istom problemu s tim poluproizvodom.

 

Znaci zato je meni Ip68 obavezan, bezzicne punjace imam po kuci, naikao sam tako punit jer je puno jednostavnije i mislim da je to obavezno u modernom uređaju, 191g je previše za mob, ne znam sta imam više objasnjavat sve je kristalno jasno.

 

S10 LETI, Software One ui radi odlicno, baterija je ok zasad, bolja od S8+, standby odlican, otisak prsta radi munjevito brzo, fotke su vrhunske, puno bolje nego na S8.. ne znam opet kakav si ti to uređaj isprobavao, očito defektan  -.- 

Ti pricas o defektnim uređajima ja ja pricam o ispravnim, normalnim jel. 

15 godina
offline
Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 108-me

Imam novaca da si mogu priuštiti bilo koji mobitel bez beda ali od kad sam pred 4 godine upoznao Xiaomi nisam ni pomislio na neki drugi brand a pogotovo Samsung ili iPhone a ni nitko drugi u mojoj obitelji. Ja i žena smo počeli s Redni Note 3 a sad smo na Mi 9T žena a ja na Max 3. Btw ja čuvam svoje mobitele tako sam prethodni Max 2 star godinu i pol kupio za 2k a prodao za 1k. Uglavnom ponavljam imam novac ali nisam ovca za šišanje. Tko želi šišanje nek kupuje Samsunge i iPhone. 😁

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
Qudek kaže...
Posmatrač kaže...

 

 Koja korist od 108 MPx na sicusnom senzoru? Zasto high end fotoaparati imaju i dalje manje 50Mpx a uglavnom imaju 24 ili 30? Imaces nazivno 108 a prakticno 25 Mpx....

 Nikonovi high end modeli su D800 (2012.) sa 36 Mpix, D810 (2014.) 36 Mpix, D850 (2017.) 46 Mpix i Nikon Z7 (2018.) 46 Mpix.

 

Sonyjevi high end modeli su A7R (2014.) 36 Mpix, A7RII (2015.) 36 Mpix, A7RIII (2017.) 42 Mpix, i najnoviji A7RIV (2019.) sa 61 Mpix.

 

Canon od 2015 u ponudi ima 5Ds od 50 Mpix, a u prvom kvartalu 2020. dolazi mirrorless aparat sa oko 80 Mpix.

 

Panasonicov S1R s početka 2019. ima 47 Mpix.

 

Prosječan rezolucija high end aparata je trenutno oko 50 megapiksela, a ne 24 ili 30, tak da si fulao za oko 40%.

 

Druga stvar, taj senzor će 90% vremena biti na 27 megapiksela jer će se 4 susjedna piksela spajat u jedan na slici za bolji low light, a tek posebni mod u kameri će dati sliku od 108 Mpix sa slabijom svjetlinom slike, na korisniku je da izabere što mu je prikladnije u kojem trenutku.

 Prvi svi redom su FF aparati i to je koliko puta veci senzor???????

Drugo to su sve high end aprati tih proizvodjaca. Koliki je to postotak aparata koji se trenutno koriste u profi svrhe?

Trece prosjek cega?Svih aparata na trzistu? Svih FF aparata na trzistu? Izvuka si zadnjih 10 modela i niti jedan ni blizu 108 mpx a aparati te kategorije se ne bacaju nakon godinu ili dvije.....

Cetvrto koliko objektiva ima na trzistu koji omogucavaju toliku efektivnu rezoluciju? Vjerovatno jedan ili niti jedan po modelu....

Peto cijena tih aparata sa high end objektivima je kolika u odnosu na mobitel

Sesto trpati te aparate i mobitel u istu recenicu je tragikomicno......  

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
=XFX=PlayHard kaže...

Xiaomi i ti brandovi su mi preodbojni, djeluju mi kao neki jeftini poluproizovdi... Jedino sto bi uzeo od tih kineza je Oneplus 7T pro, inace mi se Oneplus jako svidja, i UI mi odgovara i brand mi je oke, jedino sto su mi preskupi postali 

Xiaomi je definitivno best buy, kupio sam par modela za ukućane i puno su isplativiji nego Samsung modeli. Uopće ne djeluju jeftino i izrada je vrlo solidna, ništa lošije od Samsunga u toj kategoriji, a puno isplativiji. S druge strane OnePlus je uz Pixel ponajbolji Android mobitel. Samsung je dugo vremena na vrhu prodaje, no najviše zahvaljujući srednjem segmentu, a sad su korisnici počeli kužiti da za manje pare dobe bolji uređaj. Drži ih samo još poimanje brenda među korisnicima te dobro razvijeni prodajni kanali (što se tiče ugovora sa telekomima koji ih guraju). Još da Huawei nije u situaciji u kojoj je sigurno bi oteo dobar dio kolača Samsungu.

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
Posmatrač kaže...
Qudek kaže...
Posmatrač kaže...

 

 Koja korist od 108 MPx na sicusnom senzoru? Zasto high end fotoaparati imaju i dalje manje 50Mpx a uglavnom imaju 24 ili 30? Imaces nazivno 108 a prakticno 25 Mpx....

 Nikonovi high end modeli su D800 (2012.) sa 36 Mpix, D810 (2014.) 36 Mpix, D850 (2017.) 46 Mpix i Nikon Z7 (2018.) 46 Mpix.

 

Sonyjevi high end modeli su A7R (2014.) 36 Mpix, A7RII (2015.) 36 Mpix, A7RIII (2017.) 42 Mpix, i najnoviji A7RIV (2019.) sa 61 Mpix.

 

Canon od 2015 u ponudi ima 5Ds od 50 Mpix, a u prvom kvartalu 2020. dolazi mirrorless aparat sa oko 80 Mpix.

 

Panasonicov S1R s početka 2019. ima 47 Mpix.

 

Prosječan rezolucija high end aparata je trenutno oko 50 megapiksela, a ne 24 ili 30, tak da si fulao za oko 40%.

 

Druga stvar, taj senzor će 90% vremena biti na 27 megapiksela jer će se 4 susjedna piksela spajat u jedan na slici za bolji low light, a tek posebni mod u kameri će dati sliku od 108 Mpix sa slabijom svjetlinom slike, na korisniku je da izabere što mu je prikladnije u kojem trenutku.

 Prvi svi redom su FF aparati i to je koliko puta veci senzor???????

Drugo to su sve high end aprati tih proizvodjaca. Koliki je to postotak aparata koji se trenutno koriste u profi svrhe?

Trece prosjek cega?Svih aparata na trzistu? Svih FF aparata na trzistu? Izvuka si zadnjih 10 modela i niti jedan ni blizu 108 mpx a aparati te kategorije se ne bacaju nakon godinu ili dvije.....

Cetvrto koliko objektiva ima na trzistu koji omogucavaju toliku efektivnu rezoluciju? Vjerovatno jedan ili niti jedan po modelu....

Peto cijena tih aparata sa high end objektivima je kolika u odnosu na mobitel

Sesto trpati te aparate i mobitel u istu recenicu je tragikomicno......  

 Pa ti si prvi poceo trpati ih u istu recenicu i onda na kraju se pozivas kako je to tragikomicno 

 

Znas i sam da je taj senzor tu iskljucivo radi low light fotki, da ce sigurno donijeti neka poboljsanja u odnosu na aktuelni senzor u GS10 seriji, cijena S11 ce sigurno biti u rangu 10-ke i ostalih flagshipova, tako da ako ce poboljsati kameru, koliko toliko, vjerujem da ce vecini kupaca to biti najbitnije i da im je svejedno da li ce unutra biti senzor od 12 MPix ili 500 MPix.

 

I citava rasprava je tragikomicna jer svi znamo da senzori na mobitelima nikada nece biti u rangu boljih fotoaparata ali unatoc tome se uvijek nadje neki strucnjak koji to mora naglasiti i zapoceti neku raspravu.

Zatim obicno se pojavi strucnjak koji ce iznijeti tvrdnje da je najbolje kupovati dvije ili tri generacije star flagship za neku sicu i kako je to najpamaetniji potez, a da je kupovina posljednjeg flashipa totalno idiotizam. Nekima je, nekima nije, poenta je da svako za svoje novce kupuje ono sto zeli, netkome je mozda cejf imati posljednji flagship i mijenjati ih svake godine, netko ce te novce spickati na klopi i alkohol, netko na zene, netko na putovanja ali siguran sam da nitko ne zeli nekog pametnjakovica koji ce mu govoriti kako ce najpametnije spickati svoje novce.

 

Korist od 108 MPix senzora na mobu je prvenstveno hype da se bolje prodaje, da vjerojatno donese bolju kvalitetu fotki na mobitelu, kako u danu tako i u nocnim uvjetima i najbitnije da prosjecnom korisniku koji zeli za zabiljezi neke momente svakodnevnice omoguci da izvadi svoj super prenosni mobitel, uslika fotku i idalje ima solidnu kvalitetu slike, A DA PRI TOME SA SOBOM NE TEGLI UVIJEK HIGH END FOTOAPARAT. 

 

To je to od mene, lijep pozdrav. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S11: 8K video, 20:9 zaslon i 10
zoharbizo kaže...

Tako je, ali moraš probati da bi znao...

Osobno su mi svi prošli kroz ruke a i sama statistika po prodaji uređaja govori gdje su sada Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei...

Vrijeme Samsunga i Applea je prošlo, tu su i ostali...

Još nije, pogotovo ne za Apple. iPhone 11 se prodaje praktički rekordno, a u pripremi je SE 2 koji će konkurirati srednjoj klasi i sigurno će se jako dobro prodavati. To je prvenstveno loša vijest za Samsung, ali dijelom i za Huawei i ostale "kineze".

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice