Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

poruka: 36
|
čitano: 7.150
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per".
14 godina
offline
Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

prikaz godinu dana starog ssda. jebeno

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
gmit kaže...

prikaz godinu dana starog ssda. jebeno

 

Buduci da si pretplatnik znas da je to dio testa terabajtnih nvme SSD-ova u novom Bugu. A vjerojatno negdje postoje ljudi koji upravo razmatraju kupovinu terabajtnog SSD-a pa ce im informacije dobro doci

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Friday kaže...
gmit kaže...

prikaz godinu dana starog ssda. jebeno

 

Buduci da si pretplatnik znas da je to dio testa terabajtnih nvme SSD-ova u novom Bugu. A vjerojatno negdje postoje ljudi koji upravo razmatraju kupovinu terabajtnog SSD-a pa ce im informacije dobro doci

 

u tekstu se nekoliko puta eksplicitno spominje "novi ssd"...

 

precjenjujes pamtljivost bugovih tekstova

 

9 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
gmit kaže...
Friday kaže...
gmit kaže...

 

 

u tekstu se nekoliko puta eksplicitno spominje "novi ssd"...

 

precjenjujes pamtljivost bugovih tekstova

 

 

Ne razumijem poantu, pa riječ je o disku koji je i u ovom trenutku među najbržim diskovima dostupnim na tržištu. Nekome će ova informacija o pregrijavanju biti itekako bitna pri odluci kupiti ili ne. A to da li je disk star 6 mjeseci ili godinu dana - ima li ikakve veze u njihovoj usporedbi?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 15:23 (Thinker).
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Thinker kaže...

 

Ne razumijem poantu, pa riječ je o disku koji je i u ovom trenutku među najbržim diskovima dostupnim na tržištu. Nekome će ova informacija o pregrijavanju biti itekako bitna pri odluci kupiti ili ne. A to da li je disk star 6 mjeseci ili godinu dana - ima li ikakve veze u njihovoj usporedbi?

 

Don't feed the trolls 

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Davor kaže...
Thinker kaže...

 

Ne razumijem poantu, pa riječ je o disku koji je i u ovom trenutku među najbržim diskovima dostupnim na tržištu. Nekome će ova informacija o pregrijavanju biti itekako bitna pri odluci kupiti ili ne. A to da li je disk star 6 mjeseci ili godinu dana - ima li ikakve veze u njihovoj usporedbi?

 

Don't feed the trolls 

 

tuzno je kad se primjedba na lose novinarstvo proglasi trolanjem...

 

9 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
gmit kaže...
Davor kaže...
Thinker kaže...

 

 

 

tuzno je kad se primjedba na lose novinarstvo proglasi trolanjem...

 

 

Ma nitko ne bi ni slovca napisao da je primjedba na mjestu. Ovako ispada da očekuješ na nekom testu nešto što se tek pojavilo na tržištu a znaš i sam kakva je situacija zbog koronavirusa. Netko je presretan da uopće dobije ikakvu informaciju iz stvarnog svijeta umjesto onih nabrijanih recenzija gdje se recenziraju "super-duper, tip-top, state of the art - zašto ih još niste kupili" proizvodi pa loše činjenice izađu na vidjelo tek kad dotičnu stvar kupiš.

5 godina
protjeran
offline
Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

Koliko heatsink spusta temperaturu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

Jel zna netko kako rijesiti problem pretjeranog zagrijavanja ovakvih SSD-ova?? Pasivni hladnjak koliko vidim, nista ne pomaze... meni na pamet pala ideja da postavim mali

ventilator koji ce puhati direktno na njega. S druge strane, kazu da nije dobro ni previse ohladiti cip jer opet ima problema... tako da nez sto je rjesenje. Izgleda da cu na kraju

kupiti normalni Samsungov 2.5" SSD i to je to, mislim da se u svakodnevnoj upotrebi ni ne moze osjetiti neka ogromna razlika... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
=XFX=PlayHard kaže...

Jel zna netko kako rijesiti problem pretjeranog zagrijavanja ovakvih SSD-ova?? Pasivni hladnjak koliko vidim, nista ne pomaze... meni na pamet pala ideja da postavim mali

ventilator koji ce puhati direktno na njega. S druge strane, kazu da nije dobro ni previse ohladiti cip jer opet ima problema... tako da nez sto je rjesenje. Izgleda da cu na kraju

kupiti normalni Samsungov 2.5" SSD i to je to, mislim da se u svakodnevnoj upotrebi ni ne moze osjetiti neka ogromna razlika... 

 Pa kolko ti se grije ?

Moj nejde preko 62 i oke je

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
gmit kaže...

prikaz godinu dana starog ssda. jebeno

 Kakve to veze ima ako je to i dalje aktualni flagship disk kojeg tvrtka proizvodi? Da je star tri godine to nema uopće nikakve veze ako je to najbolji model kojeg tvrtka aktualno nudi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 18:14 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Riot kaže...

Koliko heatsink spusta temperaturu?

 

kod mene nije nimalo. temperatura je vjecno too high (60+), no, nema nekih vidljivih problema tokom normalnog rada...

 

JozoBozo121 kaže...
gmit kaže...

prikaz godinu dana starog ssda. jebeno

 Kakve to veze ima ako je to i dalje aktualni flagship disk kojeg tvrtka proizvodi? Da je star tri godine to nema uopće nikakve veze ako je to najbolji model kojeg tvrtka aktualno nudi.

 

evo serija nije flagship 

 

14 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više

Nisam ga jos kupio, pa me zanima da li da ga uopce kupujem ako se pregrijava... i koliko se osjeti razlika u brzini s obzirom na 2.5" SSD?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
=XFX=PlayHard kaže...

Jel zna netko kako rijesiti problem pretjeranog zagrijavanja ovakvih SSD-ova?? Pasivni hladnjak koliko vidim, nista ne pomaze... meni na pamet pala ideja da postavim mali

ventilator koji ce puhati direktno na njega. S druge strane, kazu da nije dobro ni previse ohladiti cip jer opet ima problema... tako da nez sto je rjesenje. Izgleda da cu na kraju

kupiti normalni Samsungov 2.5" SSD i to je to, mislim da se u svakodnevnoj upotrebi ni ne moze osjetiti neka ogromna razlika... 

 

Ja sam uzeo EKWB hladnjak i preporodio se. Temperature su sa 80+ stupnjeva pale na 60-ak u najgorim uvjetima. Svakako preporucam

 

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
=XFX=PlayHard kaže...

Nisam ga jos kupio, pa me zanima da li da ga uopce kupujem ako se pregrijava... i koliko se osjeti razlika u brzini s obzirom na 2.5" SSD?

 

Razliku vrlo vjerojatno neces osjetiti, eventualno koja sekunda dolje pri ucitavanju igara (meni su sve igre svejedno na SATA SSD-u). Ali generalno - samo sinteticki testovi pokazuju razliku

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

Po meni isplati se kupit M2 SSD cisto zato jer imam 2 kabla manje u kucistu ili ti jedan disk vise stane u kuciste. Naravno ne moras Nvme kupovat iz tog razloga.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Realno ovo jest stara roba. Ne znam sto bi bilo preporuceno kad mozes za istu cijenu uzeti duplo brzi PCIe 4 kompatibilni SSD.

Ako ne znate koju plocu kupiti slobodno mi posaljite pitanje na PP.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

Tko hoce slicne performanse, ali manje temperature neka ide na adata SX8200 PRO... mislim da je to trenutni best buy sto se tice ulozeno/dobiveno.. recenzija 256gb modela:

https://www.bug.hr/recenzije/adata-sx8200-pro-256-gb-novi-kontroler-impresivne-performanse-9303

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

Odličan M.2 SSD, ali je i cijena viša. Ako imate gdje upiknuti M.2 SSD, ili niz od nekoliko M.2 SSD-ova - stavljajte! Super su.

Ali dešava se situacija da Vam ponestane PCIe linija. Mnoge matične imaju 16 PCIe v3 linija, a ovaj M.2 zauzme četiri linije (4x v3.0).

Grafulja uzme, i drugi ulazi, i praktički se desi da fizički možda i imate M.2 utor, ali kao da ga nemate, ne reagira, sve linije zauzete.

Po tome ispada sigurinija oklada polje već zastarjelih SATA SSD-ova. Jesu spori starci (500 MB/s SATA vs 3500MB/s M.2 NVMe) ali kad upregneš niz takvih (recimo u Storage Spaces) dobiješ pristojne brzine.

 

S druge strane, ovaj M.2 mi ne izgleda nov, to je čini se stari SSD. PCIe v3 teoretski ide do otprilike 4000 MB/s.

Novije matične ploče imaju noviu verziju PCIe v4 s duplom propusnosti svake linije. Tako sa 4 linije (x4) verzija PCIe v4, M.2 disk može ići do 8 000 MB/s teorijskih.

Trenutno za kupiti imate diskove v4 koji praše oko 6 000 MB/s, ali budu se pomalo približili teorijskoj osmici kako izlaze bolji modeli.

Recimo MP600 od 1TB dobijete za 1800kn. Ide do 4900 MBps read, 4200 MBps write, ali na PCIe4.0. Na 3.0 je limitiran na teoretskih 4000 i pitanje da li ih distiže.

Jedno 4 takva od 6 000 MB/s sprašiš u Storage Spaces, i dobiješ 24 000 MB/s ravni throughput. Tko ne voli čekati na disk, neka izvoli.

Baze podataka, obrada videa, i koječega velikog.

 

Postoje i puno brži diskovi od ovih brojki, ali koštaju i nisu baš za consumere.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Ne osijeti se
To su gluposti
Ja imam 950 pro u svom i u normalnom radu nikad nisu pale perfomanse
SAMSUNG NOTE 10+
16 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Thinker kaže...

Ma nitko ne bi ni slovca napisao da je primjedba na mjestu. Ovako ispada da očekuješ na nekom testu nešto što se tek pojavilo na tržištu a znaš i sam kakva je situacija zbog koronavirusa. Netko je presretan da uopće dobije ikakvu informaciju iz stvarnog svijeta umjesto onih nabrijanih recenzija gdje se recenziraju "super-duper, tip-top, state of the art - zašto ih još niste kupili" proizvodi pa loše činjenice izađu na vidjelo tek kad dotičnu stvar kupiš.

Ali primjedba i je na mjestu - kome treba još jedan test već dobrano testiranog modela?

Ako je dio usporednog testa većeg broja diskova, staviš ga u nekakvu usporednu tabelu i bok, ali raditi zaseban tekst za godinu dana stari model koji su već svi prežvakali i zna se točno o čemu se radi nije ne bi trebalo biti dostojno novine ranga BUG-a.

 

Ovo zadnje što si komentirao o činjenicama koje se pokažu tek nakon što stvar kupiš... Pa upravo to gmit i govori - dajte nam opise stvari za koje još ne znamo kako se točno ponašaju, da se ne zaletimo s kupnjom. Mislim, tome bi takva novina i trebala služiti zar ne?

Gledam te!
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Friday kaže...
gmit kaže...

prikaz godinu dana starog ssda. jebeno

 

Buduci da si pretplatnik znas da je to dio testa terabajtnih nvme SSD-ova u novom Bugu. A vjerojatno negdje postoje ljudi koji upravo razmatraju kupovinu terabajtnog SSD-a pa ce im informacije dobro doci

 Ovo je zapravo odvojeni opis koji nema veze s tim usporednim testom, no kasnije je SSD došao i na taj test. 

No sve informacije izložene u ovom članku nisu ništa drugačije od onih iz tog usporednog testa. 

16 godina
moderator
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Friday kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Jel zna netko kako rijesiti problem pretjeranog zagrijavanja ovakvih SSD-ova?? Pasivni hladnjak koliko vidim, nista ne pomaze... meni na pamet pala ideja da postavim mali

ventilator koji ce puhati direktno na njega. S druge strane, kazu da nije dobro ni previse ohladiti cip jer opet ima problema... tako da nez sto je rjesenje. Izgleda da cu na kraju

kupiti normalni Samsungov 2.5" SSD i to je to, mislim da se u svakodnevnoj upotrebi ni ne moze osjetiti neka ogromna razlika... 

 

Ja sam uzeo EKWB hladnjak i preporodio se. Temperature su sa 80+ stupnjeva pale na 60-ak u najgorim uvjetima. Svakako preporucam

 

 Da, taj hladnjak je super. Premda, do pada performansi zapravo dolazi u vrlo ekstremnim uvjetima. To je prikazano u članku. Dakle tek kad se popuni kompletan SLC buffer vidimo oscilacije zbog pregrijavanja, a fakat će malo korisnika doći u situaciju da potroše SLC buffer. Kod čitanja nema ovakvih ekstremnih zagrijavanja, barem koliko je meni poznato. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Denis kaže...

 Da, taj hladnjak je super. Premda, do pada performansi zapravo dolazi u vrlo ekstremnim uvjetima. To je prikazano u članku. Dakle tek kad se popuni kompletan SLC buffer vidimo oscilacije zbog pregrijavanja, a fakat će malo korisnika doći u situaciju da potroše SLC buffer. Kod čitanja nema ovakvih ekstremnih zagrijavanja, barem koliko je meni poznato. 

 

Ma mene nisu brinule performanse uopce nego me ubolo u oko kad sam vidio da je na tako visokoj temperaturi

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Friday kaže...
Denis kaže...

 Da, taj hladnjak je super. Premda, do pada performansi zapravo dolazi u vrlo ekstremnim uvjetima. To je prikazano u članku. Dakle tek kad se popuni kompletan SLC buffer vidimo oscilacije zbog pregrijavanja, a fakat će malo korisnika doći u situaciju da potroše SLC buffer. Kod čitanja nema ovakvih ekstremnih zagrijavanja, barem koliko je meni poznato. 

 

Ma mene nisu brinule performanse uopce nego me ubolo u oko kad sam vidio da je na tako visokoj temperaturi

 A da, Samsungovi kontroleri se fakat dosta griju. Na razini PCIe 4.0 kontrolera nove generacije, a ti su svi tvornički opremljeni s hladnjacima. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Denis kaže...

 A da, Samsungovi kontroleri se fakat dosta griju. Na razini PCIe 4.0 kontrolera nove generacije, a ti su svi tvornički opremljeni s hladnjacima. 

 

Zato se onaj gigabyte-ov iz testa cini kao super deal. Nije najbrzi na svijetu ali je brz (cak i uz kontinuirano opterecenje) i hladan

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više per

Ne znam zasto ne bi bilo na isprobavanju nesto sto je jos uvijek na trzistu dostupno za kupnju u trgovinama? Sve sto se prodaje je nekom aktualno, i netko planira to kupit, jer da nije ne bi se uopce ni prodavalo.

 

Bitno je da bug (za razliku od nekih drugih medija) daje istinite ocjene, i dobre i lose strane tehnickih proizvoda, zato ima povjerenje u pogledu recenzija onih koji ga citaju

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
texas.bug kaže...

Ne znam zasto ne bi bilo na isprobavanju nesto sto je jos uvijek na trzistu dostupno za kupnju u trgovinama? Sve sto se prodaje je nekom aktualno, i netko planira to kupit, jer da nije ne bi se uopce ni prodavalo.

 

Bitno je da bug (za razliku od nekih drugih medija) daje istinite ocjene, i dobre i lose strane tehnickih proizvoda, zato ima povjerenje u pogledu recenzija onih koji ga citaju

 Naravno da mora bit na isprobavanju, kolege komentiraju na ovo "....Novi model SSD-a dostupan je u kapacitetima od 250 i 500 GB, te 1 i 2 TB, s time da svi osim najvećeg...."

Kaj to znaci novi model, jel nov dok ne izađe noviji il je nov prvih 2 tjedna nakon izlaska... Ma nebitno :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Santana kaže...
texas.bug kaže...

Ne znam zasto ne bi bilo na isprobavanju nesto sto je jos uvijek na trzistu dostupno za kupnju u trgovinama? Sve sto se prodaje je nekom aktualno, i netko planira to kupit, jer da nije ne bi se uopce ni prodavalo.

 

Bitno je da bug (za razliku od nekih drugih medija) daje istinite ocjene, i dobre i lose strane tehnickih proizvoda, zato ima povjerenje u pogledu recenzija onih koji ga citaju

 Naravno da mora bit na isprobavanju, kolege komentiraju na ovo "....Novi model SSD-a dostupan je u kapacitetima od 250 i 500 GB, te 1 i 2 TB, s time da svi osim najvećeg...."

Kaj to znaci novi model, jel nov dok ne izađe noviji il je nov prvih 2 tjedna nakon izlaska... Ma nebitno :)

 Nov u odnosu na 970 EVO? Zar nije to napisano u tekstu? Nije li 970 EVO Plus trenutno najnoviji Samsungov SSD iz linije EVO?

9 godina
offline
Re: Samsung 970 EVO Plus 1 TB - Više slojeva, više
Veliki Brat kaže...
Thinker kaže...

 

Ali primjedba i je na mjestu - kome treba još jedan test već dobrano testiranog modela?

Ako je dio usporednog testa većeg broja diskova, staviš ga u nekakvu usporednu tabelu i bok, ali raditi zaseban tekst za godinu dana stari model koji su već svi prežvakali i zna se točno o čemu se radi nije ne bi trebalo biti dostojno novine ranga BUG-a.

 

Ovo zadnje što si komentirao o činjenicama koje se pokažu tek nakon što stvar kupiš... Pa upravo to gmit i govori - dajte nam opise stvari za koje još ne znamo kako se točno ponašaju, da se ne zaletimo s kupnjom. Mislim, tome bi takva novina i trebala služiti zar ne?

 

S time se slažem samo djelomično, ako pišeš o trenutno najbržem dostupnom modelu diska očito je da treba ponoviti što su prednosti a što mane. Tablica bi pokazala suhoparne brojke bez sadržaja. Jednako kao da uspoređuješ monitore i imaš u usporedbi model star dvije godine koji ima perfektan prikaz boja i bolju mogućnost kalibracije u odnosu i na najnovije monitore pa opet spomeneš i njegove prednosti i mane.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice