Sabrentovih superbrzih 8TB

poruka: 12
|
čitano: 3.119
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sabrentovih superbrzih 8TB".
14 godina
offline
Sabrentovih superbrzih 8TB

Prezgodna stvarčica, samo me zanima koliko to košta, trebam li dati jedan ili oba bubrega za tako nešto. Jako bih volio da se to nađe u mom kompu, čak i onaj od 4TB ne bi uopće bio loš.

Edit: nisam na vrijeme primjetio da je QLC u pitanju. Već mi se smanjio apetit na njega. Bar TLC, ako već ne može biti MLC, čisto da potraje duže, mada, kada razmislim 8TB * ~300x treba popuniti.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 10:12 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Sabrentovih superbrzih 8TB

QLC? ne hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sabrentovih superbrzih 8TB

.. Uz svaki Sabrent Rocket Q SSD dolazi i besplatni Acronis True Image softver pomoću ..

-ne besplatni nego boundlan-uključen u cijenu, jer oboje je komercijala, nema free. Riječ 'besplatno' tu nema što raditi. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB
ihush kaže...

.. Uz svaki Sabrent Rocket Q SSD dolazi i besplatni Acronis True Image softver pomoću ..

-ne besplatni nego boundlan-uključen u cijenu, jer oboje je komercijala, nema free. Riječ 'besplatno' tu nema što raditi. :)

 Mozda kupis ssd, pa nakon par mjeseci dobijes besplatni dar?!!

12 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB
ihush kaže...

.. Uz svaki Sabrent Rocket Q SSD dolazi i besplatni Acronis True Image softver pomoću ..

-ne besplatni nego boundlan-uključen u cijenu, jer oboje je komercijala, nema free. Riječ 'besplatno' tu nema što raditi. :)

 Ne odlučujemo mi nego proizvođač.

U ovom slučaju na njihovim stranicama piše:

All Sabrent SSDs come with FREE Sabrent Acronis True Image for Sabrent Software for easy Cloning

Tako da je FREE.

 

https://www.sabrent.com/product/SB-RKTQ-8TB/rocket-q-8tb-nvme-pcie-m-2-2280-internal-ssd-solid-state-drive-sb-rktq-8tb/the/

 

A i mislim da ne postoji pravilo/zakon da neka firma ne smije pokloniti nekakav svoj proizvod, pogotovo ako je u svrhu marketinga.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB
CyberDemonVZ kaže...
ihush kaže...

.. Uz svaki Sabrent Rocket Q SSD dolazi i besplatni Acronis True Image softver pomoću ..

-ne besplatni nego boundlan-uključen u cijenu, jer oboje je komercijala, nema free. Riječ 'besplatno' tu nema što raditi. :)

 Ne odlučujemo mi nego proizvođač.

U ovom slučaju na njihovim stranicama piše:

All Sabrent SSDs come with FREE Sabrent Acronis True Image for Sabrent Software for easy Cloning

Tako da je FREE.

 

https://www.sabrent.com/product/SB-RKTQ-8TB/rocket-q-8tb-nvme-pcie-m-2-2280-internal-ssd-solid-state-drive-sb-rktq-8tb/the/

 

A i mislim da ne postoji pravilo/zakon da neka firma ne smije pokloniti nekakav svoj proizvod, pogotovo ako je u svrhu marketinga.

 -piše i ''mile'' .. :)

tj može se svašta napisati, no činjenice su ono što je točno, ne nešto što je možda pogrešno napisano. To je boundlani soft, tj to razni proizvođači tako povezuju i radi s tim uređajem. Tj probaj, skini, nema free samo trial ili plaćanje. Dok je ovo 'sabre-verzija' vezana upravo uz taj uređaj i možeš koristiti s tim uređajem (često isto radi wd-samsung-ostali..). Ne poklanjaju ništa tj prodaju svoj uređaj a to što kao dodatak daju soft je kao avio karta i kava na putu, uračunato tj nije free.

-za soft-licence je to vrlo važno, ne miješati tj ne raditi zbrku-nesporazume ili nepotrebne (dez/polu) informacije, npr kao što se lako može miješati free i freeware-shareware itd..

-ekšli postoji zakon.. :) tj ne možeš ništa tuđe dijeliti-poklanjati pa ni prodavati ako nemaš odgovarajući ugovor, dok se za komercijalu kako god okreneš plaća, neovisno kao navedeš stavke, tj može ti billygates pokloniti licencu win, no nisu win time postali free tj cijena je sporedna za pravila ili koliko si nešto platio, pravilo je .. bla-bla.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 11:04 (ihush).
12 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB

OK, ako nešto dobijem za 0 kuna, ja ću reći da je besplatno, a ti govori da je koštalo 0 kuna, baš me briga!

 

 

Btw, mislim da je BUG u pravu. Prepisao je "uvjete" sa stranice proizvođaća. Kod njih piše free, oni su prepisali besplatno i ne smiješ ih prozivati.

Prozovi Sabrent, pa nek onda BUG ispravlja svoj tekst.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB
učo kaže...

Prezgodna stvarčica, samo me zanima koliko to košta, trebam li dati jedan ili oba bubrega za tako nešto. Jako bih volio da se to nađe u mom kompu, čak i onaj od 4TB ne bi uopće bio loš.

Edit: nisam na vrijeme primjetio da je QLC u pitanju. Već mi se smanjio apetit na njega. Bar TLC, ako već ne može biti MLC, čisto da potraje duže, mada, kada razmislim 8TB * ~300x treba popuniti.

Mislim da ljudi općenito previše brinu o trajanju SSDova. Imam jedan 256GB 2D TLC star već >5 godina. Predviđeno trajanje mu je oko 30TBW. Mislio sam da ću ga bacit nakon godinu-dvije a on je intenzivno radio sigurno 3-4. Evo sad još stoji u kompu i služi kao autosave/temp disk. Resursi mu više nisu ni 40%, ali radi bez problema, čak se niti kapacitet nije smanjio.
A ovaj 8TB će bit svima cjenovno dostupan za koju godinu, samo budi strpljiv. 

15 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB
CyberDemonVZ kaže...

OK, ako nešto dobijem za 0 kuna, ja ću reći da je besplatno, a ti govori da je koštalo 0 kuna, baš me briga!

 

 

Btw, mislim da je BUG u pravu. Prepisao je "uvjete" sa stranice proizvođaća. Kod njih piše free, oni su prepisali besplatno i ne smiješ ih prozivati.

Prozovi Sabrent, pa nek onda BUG ispravlja svoj tekst.

 -to je software, licenca.. tad se ne govori o free (besplatnom ručku) nego free tad ima konkretno pravno-licenčno značenje, ne samo cijena-đabe i to se u kontekstu softwarea nikad ne treba miješati dok oni koji su u ITju ne bi trebali tako brljaviti nazivima, ali da.. nije u ovom slučaju krivac bug-autor, nego izvor.. no to ne znači da bug ne može 'točnije' prenjeti vijest, tj ispustiti 'netočan' navod kao free, jer nije free i samo vlansik može odlučiti pod kojom licencom će biti. Tj to je komercijala, nije free, dok je cijena stvar pojedine kupnje, poklon, paket nešto treće.. no i dalje je soft isti, zakon isti.. pa i naziv free ili komercijala, open-closed itd.. tj to ostaje, jer se ne kupuje software nego licenca (pravo korištenja, ne vlasništvo nad softwareom) jer soft nije klasična roba i to naravno znaju svi u ITju, pa i bug, dok to kullinarka-mila ne moraju znati.

-reklama? reklame su takve, uvjek nam nešto prodaju i kažu da time štedimo ili nešto dobijemo (đabe) .. no elementarna logika kaže da je upravo suprotno, tj to je samo reklama, ne činjenica-stanje-zakon.

 

-npr directx je ''free''? -ne nije, to je vlasnički software pod licencom ms-a i kao korisnik windowsa imaš pravo korištenja tj licenca windowsa ti to dozvoljava, mada se ne plaća, nije free i tad (često se radi greška) npr bug na dvd mediju distribuira directx, .net, drivere.. a to ne smije, jer je to komercijala i mada je besplatno za korisnike to smije raditi isključivo ovlašteni distributer, nitko drugi tj ne običan trgovac, susjed, prijatelj jer time postaje pirat mada radi isto što i distributer s ugovorom-dozvolom msa i dijeli đabe ono što korisnik inače dobije đabe.. pa tako možeš skinuti iso-win, napraviti si stikić, no ako to radim ja-ti, tad smo pirati, jer nismo ovlašteni distributeri kao i recimo da to radi bug, ako ne pribavi dozvolu tad je pirat, mada svaki korsinik može za sebe skinuti besplatno. Upravo zato, zbog specifičnosti softwarea-zakona-zaštite.. u IT branši treba biti precizan i paziti na te nazive, tj free ne znači samo cijenu-besplatno, znači puno više od cijene-nula tj pravna osnova po sili zakona, autorskih-vlasničkih prava itd.. i ponovo, reklama je samo reklama, neovisno što u njoj piše, to je komercijala.. odnosno, možda će vlasnik-acronis ažurirati svoj status i vidjet ćemo free verziju?

 

-banalizirat ću materijalnim, što je možda razumljivije.. možeš uzeti ugovor s operaterom i dobiti 'đabe' mobitel, ručnike, set noževa.. no te robe-stvari nisu time postale besplatne, nego je cijena koju si platio tako formirana, tj može biti nula, ali račun nije nula total.. jer je sve to komercijala i plaćaš na jedan ili drugi način, kao što si kupio npr oem licencu win uz računalo pa je to recimo povoljnije nego retail zasebno, no nikome nije palo na pamet napisati free-win jer nisu free, jer su copyrightana komercijala .. koja će po planu MSa za par godina postati ''free'' .. ali opet ne đabe, tj promijenit će samo model naplate, umjesto licence, usluga... pa je korisniku opet svejedno kako se definiraju stavke računa, plaća total.. neovisno što piše na zidu ili ogrlici peseka ''mile''.. :))

 

-može li text jednako biti napisan, .. dobije besplatno/uračunato u cijenu ili samo dobije software-licencu? Ako može, ako se značenje nije promijenilo, tad zašto ne tj zašto komercijalni soft nazvati besplatnim kad ne postoji, tj povremeno svi vlasnici imaju neku akciju, npr registracija-promo i možeš dobiti đabe licencu, ali soft je i dalje komercijala, nije free-đabe, mada je cijena tad za tebe nula kuna tj neki drugi uvjet koji moraš zadovoljiti a recimo registracija korsinika je uvjet uz primanje newslettera-reklame.. kao što je mobitel gratis uvjetovan ugovorom s operaterom tj nije đabe ni u stare babe, samo je pitanje kako će se navesti stavke računa gdje je total ono bitno, ne stavka za sebe koja pri tome nije free jer je komercijala, odnosno, možeš jednako uz soft boundlati ovaj drive i reći da plaćaš soft a drive je đabe.. nije, jer plaćaš, a to tad možemo nazvati cijena paketa umjesto pojedine robe-usluge, ali nikad nije free ..  :)

 

-drugi mogući razlog, npr dali je trial software besplatan? -nije, nije free, nema funkcionalnost po isteku triala tj beskoristan, ne radi.. da radi normalno tad bi mogli reći da je trial=besplatan kao što je to sad win-aktivacija, ali nema više ni termina trial za win, dok u slučaju acronisa imaš upravo trial, adobe paketi, neka igra trial-demo.. tj sve to ti dodatno dokazuje da nije đabe, jer je komercijala dok jedini od sveg tog softwarea MS-win-10 radi, no o tome se šuti, ne reklamira, jer nije u interesu ms-vlasnika reklamirati besplatno neograničeno koristenje dok je win i dalje komercijala..  paradox? Zato nikad ne miješati free, freeware, trialware, foss itd i pomisliti da je neka komercijala đabe mada to reklama može sugerirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB

Čitam ovo i stekao sam dojam da se kužiš u licence. Ispravi me ako sam u krivu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB

-naravno.. u krivu :)) kao i svi onlinewarriorsi i ćorave kokoši. Tj ništa, baš ništa ne mora biti 'činjenica', kako moje tipkanje tako ni besplatno-free u reklami proizvođača.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Sabrentovih superbrzih 8TB

Haha, ajde uživaj! Vidimo se na nekoj drugoj temi

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice