Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

poruka: 101
|
čitano: 16.399
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku".
15 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

U ovom slučaju, Šveđani su zaključili da je tzv. turnaround, odnosno vrijeme potrebno Gripenu da sleti, napuni se gorivom i ponovo naoruža, te mogućnost uzleta i sletanja na improvizirane cestovne piste jedan od faktora koji omogućava da s manjim brojem aviona parira daleko brojčano nadmoćnijem neprijatelju.

Nije li ovo sama osnova CCCP/Ruske ratno zrakoplovne filozofije?

 

No s druge strane, mislim da ovo pozivanje BUG redakcije na ovu prezentaciju indirektno, ma sto indirektno, apsoutno direktno,  priznanje kvaliteti tekstova na ovim stranicama.

 

Svaka cast Drago, sjedi, pet!!!

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
22 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
syncmaster245b kaže...

U ovom slučaju, Šveđani su zaključili da je tzv. turnaround, odnosno vrijeme potrebno Gripenu da sleti, napuni se gorivom i ponovo naoruža, te mogućnost uzleta i sletanja na improvizirane cestovne piste jedan od faktora koji omogućava da s manjim brojem aviona parira daleko brojčano nadmoćnijem neprijatelju.

Nije li ovo sama osnova CCCP/Ruske ratno zrakoplovne filozofije?

 

 

Ne, možda sam krivo sročio - nije toliko bitna cesta, koliko mogućnost stalne zračne prisutnosti zahvaljujući i cesti, ali prvenstveno kratkom vremenu potrebnom za ponovno opremanje i poletanje (hot fueling - tankanje netom nakon sletanja s vrućim motorima).

 

Općenito Šveđani tvrde da ćeš s Gripenom (u ratu i miru) biti više u zraku, a manje na održavanju nego s bilo čime, pa tako i ovo šta mađarski brigadir kaže, s 14 aviona oni imaju funkcionalnost tri eksadrile.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 22:04 (Drago).
14 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

e sad treba definirati koliko eskadrila ima aviona... :-)

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Ako pitas susjede, onda 4,666666667 (Casio fx-82MS). 

 

Izgleda da su brojevi rastezljiviji i od paucine.

 

Lp

vicious
16 godina
moderator
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Eskadrila ima 12 aviona, (nekada i 24). Nitko ne kaže da 14 aviona sačinjava dvije (ili tri) eskadrile, već da mađarski brigadir kaže da s tim brojem aviona oni imaju funkcionalnost tri eskadrile.

This space for rent!
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Treba Šveđanima reći - onaj Mađar je toliko izreklamirao Grippen da smo shvatili da nam ne treba više od 2-3 komada.

Moj PC  
16 0 hvala 1
15 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

dodatne informacije nisu naodmet, osobito kad avione prodaju marketingaši 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 3
3 godine
protjeran
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Već sam po malo kroz šalu rekao da je Šveđanima stalo 'uvaliti' nam te Gripene da prate naše portale i zato su onako očajnički isklikali onu anketu. Pokazalo se da sam bio u pravu.

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Na pitanje o zmajevima (airframe) za C/D modele koji ustupaju mjesto modelima E/F koji će se proizvoditi, a koji su međusobno različiti (kako do rezervnih dijelova), bojnik Engstrom je rekao da ako valja švedskoj vojsci koja je naručila još modela C/D za svoje potrebe, vjerojatno nema razloga za nas ostale da se bojimo nestašica.

 

Ovo je cista laz! 

Zadnji C/D je zaprimljen u Svedsko ratno zrakoplovstvo 14.3.2015. Od tada do danas je proizvedeno 14 dodatnih zmajeva, 10 jednosjeda i 4 dvosjeda. Naruceno zbog ocuvanja proizvodnje u Saabu jer proizvodni proces za model E/F jos nije startao, a proizvodnja se kasnije prebacila kompletno na model E/F. Kome se ono taj visak nudi i zasto, kada par tih aviona moze, navodno, zamijeniti 3 eskadrile cistokrvnih VBA (koji mogu ponijeti cca 1.5-2x vise tereta i to na 2-3x vecu udaljenost od Gripena C/D, pa im treba i cca 2x manje sortie-a/aviona, za istu zadacu)?

Svedsko ratno zrakoplovstvo se "reorganizira" u 6 borbenih eskadrila u periodu 2021.-2025., a od toga ce se 4 eskadrile prebaciti na model E/F, dok ce 2 eskadrile ostati na modelu C/D i zaprimit ce MS20 paket + dodatno naoruzanje. Ovo je prema prijedlogu vojnog proracuna koji je donesen 14.10.2020., a koji bi trebao stupiti na snagu 1.2.2021. Dakle, zamjena vecine postojecih Gripena modelom E/F i modernizacija preostalih C/D modela. Inicijalno je planirano sve C/D modele zamijeniti E/F modelom, ali proizvodnja jednostavno trenutno nije dovoljna (60 Gripena E/F je na tzv. back-orderu). Prema istom prijedlogu, model C/D ima podrsku do 2030., a nakon toga koristi se samo kao napredni trenazer! Cisto za usporedbu, Ameri namjeravaju podrzavati F-16 do 2048., Francuzi Rafale do 2060.

 

Zaista, vrhunski Saabov PR (pogotovo dio o "nema ucjenjivanja", Madjari bi mogli reci ponesto na tu temu...).

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 8:13 (FinX).
Moj PC  
6 0 hvala 1
10 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Ovaj tekst me podsjeća na reklame iz TOP SHOPa.

 

"Zašto platiti više? Mi imamo izvanredno rješenje za vas! Naš proizvod je najbolji u cijelom svemiru i okolnim dimenzijama ali mi vam ga nudimo za siću! Ono što biste platili zilion dolara kod nas ćete dobiti samo za milijardicu! Ponuda vrijedi samo danas uz popust od čak 95%!!!! Ali ako naručite odmah ubacit ćemo vam i ovaj prekrasan set noževa! Svaki pojedinačno košta barem 1000 eura ali vi cijeli set možete dobiti za 199 kuna! Jer smo najbolji! I slični smo za popizditi! Skoro pa braća! I volimo vas!"

 

Bljuv bljv bljuv. Grozna količina usiljenog PRa. Drago po običaju rastura al ovo nema veze s istinom. Istina je da je ovaj avion u odnosu na ostatak ponuđenog - smeće.

Moj PC  
6 1 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

prezentacija kodnog naziva:
Nije problem levata izradit'... problem je levata nać'!

sve ti znas, ali nista ne kontas
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 7:51 (Sevdalija).
 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Jedini avioni koji nama trebaju su jača ekonomija - danas se ne ratuje oružjem nego novcem...
 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Ovo da nije tužno bilo bi smješno - kad bi usporedili ponudu s npr TV-ima  onda bi mogli reći da mi kupujemo TV, imamo oko 5-7.000kn i sad

 

Šveđani nude katodni TV novi za 7000kn

Izraelci rabljenu plazmu sa zamjetnim Burn in-om za 3500kn

 

dok 

Francuzi nude  recimo godinu dana rabljeni Samsung serije 9 top klasu LCD-a Qled sa HDMI 2.1 i 500 ili više zona local dimminga za 6.500kn

 

a Ameri novi OLED ali ne CX nego tipa C9  za 13.000kn

 

 

pa sad eto..

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 11:15 (VooDooZg).
Moj PC  
12 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
VooDooZg kaže...

Ovo da nije tužno bilo bi smješno - kad bi usporedili ponudu s npr TV-ima  onda bi mogli reći da mi kupujemo TV, imamo oko 5-7.000kn i sad

 

Šveđani nude katodni TV novi za 7000kn

Izraelci rabljenu plazmu sa zamjetnim Burn in-om za 3500kn

 

dok 

Francuzi nude  recimo godinu dana rabljeni Samsung serije 9 top klasu LCD-a Qled sa HDMI 2.1 i 500 ili više zona local dimminga za 6.500kn

 

a Ameri novi OLED ali ne X9 nego tipa C9  za 13.000kn

 

 

pa sad eto..

 Misliš nude C9 umjesto CX (C10), čisto da ne bude zabune ako se netko odlučivao koji OLED 😉

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 10:12 (nekinik).
16 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

pa kajaznam, ako ima njemacke mitraljeze na sebi onda je valjda dobar

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 9:54 (nixass).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
VooDooZg kaže...

Ovo da nije tužno bilo bi smješno - kad bi usporedili ponudu s npr TV-ima  onda bi mogli reći da mi kupujemo TV, imamo oko 5-7.000kn i sad

 

Šveđani nude katodni TV novi za 7000kn

Izraelci rabljenu plazmu sa zamjetnim Burn in-om za 3500kn

 

dok 

Francuzi nude  recimo godinu dana rabljeni Samsung serije 9 top klasu LCD-a Qled sa HDMI 2.1 i 500 ili više zona local dimminga za 6.500kn

 

a Ameri novi OLED ali ne X9 nego tipa C9  za 13.000kn

 

 

pa sad eto..

 To, a glavna poanta je da na tim TVima ces gledati samo HTV 1, 2 i 3, RTL i Nova, znaci dovoljan ti je i neki Quadro HD ready od 1500kn, sa garancijom 5 godina iz Konzuma

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
10 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Gallu kaže...
Jedini avioni koji nama trebaju su jača ekonomija - danas se ne ratuje oružjem nego novcem...

 U Nagorno karabahu, Ukrajini, Meksiku, Gruziji, Izraelu, Srbiji... se ne slažu s tobom.

3 godine
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
@Azmo - a ko bi to napao Hrvatsku? Daj me prosvijetli... Slovenija? Šta sa Srbijom? Su oni u nekom ratu? Meksiko? Jer Hrvatska (ili Europa opčenito) ima točno takvih problema s kartelima?
Ti Europu uspoređuješ sa tim vukojebinama? Ili bi Rusi trebalo promarširati preko pol europe i napasti nas?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 10:49 (Gallu).
10 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

 

Eto još jedan dokaz kvalitete BUG-ovih tekstova. Prošli tjedan pišeš o avionima,  slijedeći tjedan te zovu na predstavljanje upravo jednog od tih aviona koji se opisivao u tekstu.

Bugovci pišu vrhunske tekstove na svjetskoj razini. Naime, bugovci su prepoznati od USA(članovi žirija) do Skandinavije.

To je lijepo i užitak je čitati BUGove tekstove.

 

Kao laik mislim da SWE nema nikakve šanse kontra RF, ali ako žele neka im bude. Problem do Gripena nije bio možda toliko tehnički aspekt, koliko onaj politički, gdje su im zamjerali da SWE kao država u slučaju rata ne stoji iz Gripena.

 

U svakon slučaju, vrlo dobar tekst.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Gallu kaže...
@Azmo - a ko bi to napao Hrvatsku? Daj me prosvijetli... Slovenija? Šta sa Srbijom? Su oni u nekom ratu? Meksiko? Jer Hrvatska (ili Europa opčenito) ima točno takvih problema s kartelima?
Ti Europu uspoređuješ sa tim vukojebinama? Ili bi Rusi trebalo promarširati preko pol europe i napasti nas?

Znaš, za neke, uključujući i neke u EU, smo mi vukojebina.

 

A ovakvo razmišljanje kakvo ti imaš, pa siguran sam da je isti takav razgovor vodila ekipa i 27.07.1914. kao i 31.08.1939. da ne nabrajam datume dalje. Ma tko bi nas, si lud, tko još danas ratuje, ma neće bit rata... Hvala bogu da ne razmipljaju svi kao ti nego ima i realnih.

 

A ti nastavi živjeti u svom svjetu leptira i jednoroga. Pošalji nam vilinske prašine koji put!

3 godine
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
A ti nastavi biti nazadan i živjeti u drugom svjetskom ratu.
Šta će Njemačka opet marš po Europi?!? Vremena se mijenjaju. Najveća ugroza za hrvatsku je eventualn cyberkriminal. Nitko nas oružjem neće napasti... ali eto - ti znaš da sigurno hoće pa nam trebaju avioni koji nam ni tada ne bi služili ničemu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 11:09 (Gallu).
11 godina
online
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Nema to veze s 'naprednim ili nazadnim' razmišljanjem. Šveđani su itekako napredni, pa se i dan danas itekako pripremaju i strahuju od eventualnog napada rusa. A kamo li da bi tu opasnost trebali zanemariti na balkanu gdje sukob izbije takorekuć preko noći
3 godine
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Rusija bi trebala preć pol Europe da dođe do nas, a i zašto bi nas napali? Pucali sebi u nogu i uništili mogućnost budućih ulaganja? Što bi točno Rusi dobili da nas napadnu? Šveđani imaju proizvod koji žele prodati. Normalno da ga koriste i sami i dižu paniku jer tko će kupiti oružje ako panike nema?
8 godina
offline
Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Vojska se ne sprema, zemlja se ne naoružava u skladu s trenutnim političkim prilikama, pa stoga retoričko pitanje "što nam trebaju avioni?" nije dobro. Vanjskoolitičke  prilike se mogu preko noći promijeniti, a onda će o vojsci ovisiti kako ćemo proći, bilo da ratujemo bilo da našom vojnom silom odvraćamo neprijatelja od napada. Mogući scenarij: Republika Srpska hoće se ocijepiti od Bosne, Bošnjaci i Hrvati ne daju. Onda se međusobno zarate, a u priču se umiješa Srbija koja hoće usput uzeti i dio Hrvatske. U pomoć Srbiji pritekne Rusija, koja ima neke svoje interese (izlaz na Jadransko more). Ili: Madžari hoće do mora (ima ih mnogo među njima kojima je Hrvatska još uvijek dio Madžarske). Budući da smo i jedni i drugi u EU, nitko se ne želi vojno miješati u spor. Dok se diplomati natežu, po nama padaju bombe. Nemoguće? Pa nismo ni mi, starija generacija, mislili da je moguć raspad Jugoslavije na način na koji se dogodio. Tko je mogao misliti da je JNA, "armija bratstva i jedinstva", izrasla na temeljima ravnopravnosti naroda, bombardirati Vukovar. A, eto, dogodilo se. Sve u svemu i ne ulažemo tako puno u vojsku, jako bi nam bilo puno i ulagati i 2 % proračuna. A kada se Njemačka, za Hitlera, naoružavala trošila je 30 %. Pametan čovjek misli na nevolju prije nevolje, a nepamatan poslije - kada može samo plakati i kukati. 

 
15 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Daj čitaj ono na što odgovaraš, kažem da šveđani strahuju i pripremaju se ta eventualni napad rusa, iako nisu 'nazadni'.
Na balkanu samo ovca može očekivati mir sam od sebe
3 godine
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Pa čitam... Tko bi nas napao? Zato jer je povijesno nekad nešto bilo ne znači da se to može opet desiti...
Srbija isto ima previše ulaganja u Hrvatsku da bi si pucala u nogu...
Bosna će se raspasti, to je neminovno - ali nema šanse da bude rata. Živimo u drugim vremenima. U vrijeme jugoslavije je bio drugačiji odnos prema oružju. Danas najviše boli kada te netko po đepu opali. Pa Rusija, Kina i USA su već godinama u sasvim otvorenom ratu. Nema tu metaka, a štete se mjere u milijardama...
Da i ne govorim o cybernapadima koji se dešavaju svakodnevno diljem Europe... ratovi su se preselili na malo drugačija bojišta.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 11:33 (Gallu).
11 godina
online
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Vrlo lako se dogodi sranje i u svako vrijeme kad bi se sranje pojavilo 'napredni' su bili uvjereni da ljudi nisu toliko blesavi da idu u rat. Nažalost, 'nazadni' bi ih vrlo brzo uvjerili da su u zabludi
3 godine
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Ćisto sumljam da ima tako nazadnih koji bi stvorili kritičnu masu i poveli naciju u središtu Europe rat, a da bi i to susjedi gledali i ne spriječili ekspresno.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 11:35 (Gallu).
10 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
danen kaže...

Vojska se ne sprema, zemlja se ne naoružava u skladu s trenutnim političkim prilikama, pa stoga retoričko pitanje "što nam trebaju avioni?" nije dobro. Vanjskoolitičke  prilike se mogu preko noći promijeniti, a onda će o vojsci ovisiti kako ćemo proći, bilo da ratujemo bilo da našom vojnom silom odvraćamo neprijatelja od napada. Mogući scenarij: Republika Srpska hoće se ocijepiti od Bosne, Bošnjaci i Hrvati ne daju. Onda se međusobno zarate, a u priču se umiješa Srbija koja hoće usput uzeti i dio Hrvatske. U pomoć Srbiji pritekne Rusija, koja ima neke svoje interese (izlaz na Jadransko more). Ili: Madžari hoće do mora (ima ih mnogo među njima kojima je Hrvatska još uvijek dio Madžarske). Budući da smo i jedni i drugi u EU, nitko se ne želi vojno miješati u spor. Dok se diplomati natežu, po nama padaju bombe. Nemoguće? Pa nismo ni mi, starija generacija, mislili da je moguć raspad Jugoslavije na način na koji se dogodio. Tko je mogao misliti da je JNA, "armija bratstva i jedinstva", izrasla na temeljima ravnopravnosti naroda, bombardirati Vukovar. A, eto, dogodilo se. Sve u svemu i ne ulažemo tako puno u vojsku, jako bi nam bilo puno i ulagati i 2 % proračuna. A kada se Njemačka, za Hitlera, naoružavala trošila je 30 %. Pametan čovjek misli na nevolju prije nevolje, a nepamatan poslije - kada može samo plakati i kukati. 

Hvala na lijepom postu. Nadam se da ga je Gallo shvatio. Realan scenarij. Al ima jedna zanimljivost. S obzirom na to da je Srbija potpisnik Daytonskog sporazuma, teoretski bi se trebala umiješati da očuva cjelovitost BiH i spriječi odcjepljenje RS a ne da im pomogne. Drugim riječima Srbi bi morali pucati na Srbe ili slijede sankcije i nekakva međunarodna kazna. Urnebes! To bi bilo između čekića i nakovnja! 

 

@Gallo

Nazadno je biti slijep i ne vidjeti očito i praviti se kao da se ništa ne događa.

 

Evo da ne piskaram opet kopiram svoj post s teme: F-16 Falcon Block 70 - SAD: Kad ti dođe Uncle Sam pa molim Gallu da ga pročita. Isprike na tome al ne znam kako staviti link na post. Poduka može na PM :)

 

"Nije loše. I dalje sam za RAFALE s obzirom na to da je njegova cijena oko 1 milijarde za paket. Dakle bolji je, jeftiniji i isplativiji. A ni Francuska kao saveznik nije za baciti. Međutim ako uzmemo i ovo ne bunim se samo ćemo ih morati čekati.

 

Samo Izraelski F16 i Gripena ne. Samo to ne za ime svega! Bolje ništa nego nešto od tog dvoje. Šveđane nećemo uzeti nikad bez obzira na ponudu jer je avion u odnosu na ponuđene loš, preskup a i zbog političkih razloga. Oni samo gube vrijeme u to sam uvjeren.

 

Nije pitanje hoće li biti rata nego je pitanje kada će ga biti! Posebno na ovakvom pitomom i miroljubivom području kao što je Balkan. I tko misli da tu više neće biti rata i da se svi volimo previše gleda reality showove.

 

Što se tiče broja aviona i sprdnje s 12 komada, fun fact: RH je dobila rat s 24 MIG 21 (kupljeno 40, ostatak za dijelove). Dakle stari avioni s vrlo ograničenim mogućnostima su učinili prevagu. A tebi nije dovoljno 12 supermodernih? Naravno u budućnosti bi se dokupilo još minimalno 6 jer je 18 neka minimalna optimalna brojka za nas.

 

Svima koji misle da nam avioni ne trebaju opet fun fact: SVAKA država na ovoj planeti MORA osigurati sigurnost svog zračnog prostora zbog međunarodnog civilnog prometa koji onda plaća državama prelet. To je definirano međunarodnim ugovorom. To se ne može postići nikakvim PZO sustavima već ISKLJUČIVO avionima! E sad s obzirom na to da se to MORA imaš 2 opcije:

A) Imati svoje ratno zrakoplovstvo

B) Plaćati drugoj državi da svojim ratnim zrakoplovstvom čuva tvoje nebo

 

Takvim mudrijašima ostavljam da zaključe što je bolja opcija. A kod opcije B RH može ponuditi Air Policing državama koje zbilja ne mogu imati RZ zbog veličine ili ekonomije, a takvih je u našem susjedstvu podosta! Slovenija, BiH, Albanija, Kosovo, Makedonija. I tako se HRZ može pretvoriti u zlatnu koku da je malo pameti.

 

Isto tako današnja vojska a posebno avioni nije da se može zanemariti pa izvaditi po potrebi, pa ak se zarati budemo nešto složili za mjesec dana. Vrijeme JNA i masovnih vojski kad je svaka šuša znala bar nešto o vojsci je davno iza nas. A obuka profesionalnog vojnika, tenkista a najviše pilota traje GODINAMA! Tako da se to ne može ukinuti pa uvesti kako se nekome sprdne. Jednom kad se zračna komponenta izgubi vračanje iste je vrlo dugotrajno i izuzetno skupo. Da ne kažemo gotovo nemoguće.

 

I još jedna stvar onima kojima je ovo sve "skupo". Ratna šteta na teritoriju RH je preko 100 MILIJARDI Eura, preko 20.000 mrtvih i preko 500.000 protjeranih i raseljenih. Da se za avione daje i 10 milijardi eura bilo bi sitnica u odnosu na ove brojke. A cifra koju mi mislimo platiti je kikiriki i za ovu državu i za spomenute žrtve.

 

Treba se malo educirati pa onda lupati gluposti o tome što nam treba ili ne treba."

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice