Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

poruka: 17
|
čitano: 6.744
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od".
16 godina
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

Intel izdominiran!!!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim

  teabagging

 

dreadmoore kaže...
Mislim da je nadmašio sam sebe. Trebao je još dodati da će sve na forumu počastit janjetinom.
ansha kaže...
Al najbesmislenije mi je kad paralelno ocekujete da ce pogazit intela u performansama za puno nizu cijenu. Teski fairy tale...

 Arhivirao san neke porukice od dreadmoore i anshe glede ovog kako će riza spuši .

Evo da i to kažem: told you so. Pokloni se bit će ti oprošteno.

Ajde bit će i za tebe janjetine.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 14:51 (dery).
9 godina
offline
Re: Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim
dery kaže...

  teabagging

 

dreadmoore kaže...
Mislim da je nadmašio sam sebe. Trebao je još dodati da će sve na forumu počastit janjetinom.
ansha kaže...
Al najbesmislenije mi je kad paralelno ocekujete da ce pogazit intela u performansama za puno nizu cijenu. Teski fairy tale...

 Arhivirao san neke porukice od dreadmoore i anshe glede ovog kako će riza spuši kako kaže, ajde bit će i za tebe janjetine.

 

Evo da i to kažem: told you so. Pokloni se bit će ti oprošteno.

 Malo, ali zbilja malo, offtopica.

Kad sam se tek registrirao na forum, Ansha mi je djelovao skroz ok tip i čak sam se u nekim segmentima rasprave i slagao s njegovim mišljenjem i iznošenjem činjenica, no, međutim, danas je situacija dijametralno suprotna - čim vidim njegovu sliku u komentarima, odmah skrolam.

 

15 godina
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

dok Intel za Core i9-9980XE traži gotovo 2.000 eura (1.979 eura).

... netočno, tj inteolova preporučena maloprodajna cijena nije nabavna cijena (rabat..) i formira je sam trgovac + porezi dok je uvjek u dollarima a dollar-euro se neovisno o tečaju prevodi kao 1:1 za sve u vezi računala, soft-hw.. no nije cijena 2000€ nego dollara i to kao preporučena i upravo tako je navedeno 1.979-1.999$, ne stvarna koju određuje 'tržište'.. ono što intel traži za cpu je ipak niže, u suprotnom bi trgovac bankrotirao. Može li intel prodavati za 1000$ ili manje.. to je stvar njihove margine profita i realno može, daleko niže do tog, ispod 500$ jer sve to je samo komad silicija koji ima cijenu koliko tržište dozvoljava, par nula više-manje su realnost. Problem AMDa je upravo suprotan, što nemam tu marginu-zaradu i pokušava .. možda napokon ima cpu koji je jak, no tad opet nije profit dovoljan za ozbiljniju zaradu jer osim zarade po komadu važna je i ukupna koliličina tj kapacitet proizvodnje i potražnja oema .. Ako je ovaj cpu ono što u textu vidimo kao rezultat testa (brz-konkurentan preformansama) tad još ''samo'' amd treba izdržati i zasipati tržište, proizvođače, kojima treba nekoliko mjeseci za proizvodnju tj plan-narudžbu.. a u povijesti amda je to problem, kratki dah, nedovoljno za 'pravi' biz tj velike nardužbe, čak i kad je u pitanju odličan procesor a ove rezultate ćemo tek provjeravati u neko dogledno vrijeme kad osim inžinjerskih postanu dostupni normalni, po normalnoj cijeni recimo 800$ ili 800€ za EU..

 

-no i realnost, to je kao F1-bolid.. može biti brz, najbrži, no cijena ovog 'jeftikanera' je kao cijena pristojnog kompletnog računala ili laptopa prosječne gaming-ws klase.. cijena samog cpu.. realnost, da ima ljudi koji voze skupe aute, no to nije masovnost, .. samo za odlikaše? A tad se uopće ne govori o cijeni kao krietiju, kao što se to ne pita za bocu domperignona ili potrošnja skupog vozila i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 6 hvala 2
15 godina
online
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

 Očemo se mi rugat, nečemo nismo takvi.Svi koji nešto znače u svijetu hardwera su nagoviještali šta će se dogodit. Samo da su pogledali šta Stevo kaže trebali su bit tihi i čekat. Tko se ovde usudi razmišljat drugačije odmah podcjenjivanje udara.  

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 15:01 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

Inace sam AMD fan boy, ali sto vi ne mislite da Intel vec nema spremnog konja za utrku,da otpuse AMD samo se ceka naravno najava(i onda se desava da AMD opet kaska za Intelom) opet uz vecu cijenu naravno, ali ove to ne dira u Intelu da je cijena i 3000$ za proc.

 

Ista stvar je i sa tim Navi-ijem mislio sam da ce Radeon VII bit nesto nakraju tresla se brda.....nista posebno, naspram RTX 2080Ti je jedino jako vruca(idealna u zimi da mi se caj ili kava ne ohladi-sala naravno,ali nadam se da ste shvatili), a performasne upitne cak i nakon puno ispravljanja/drivera, isto ce biti i sa RX 5000 Xt (??? ili kako se vec zove )kao ide uz bok RTX 2080 ili 2070 cisto sumnjam,opet tresla se brda....nista,mozda ce biti tu negdjeali samo to,nikakve nove tehnologije,nVidia je naravila taj skok u osvjetljenju i naravno da je to sad jos u povoju ali sa trecom generacijom ce to sjest na svoje, jednostavno ako zelis najbolje iskustvo gaminga uzeces RTX xxxx i Intela,takva je zbilja jer za 700 $ se ne uzima Radfeon VII nego nVidia......opet velim nisam niti nVidia niti Intel fan sto se vidi i po mojoj confi koja jos uvijek dobro drzi naslove koji me zanimaju u 1080p....vidjet ce se, opet za nas ''neke'' koji nemamo duboki dzep da svakih par mjeseci ili svaku godinu kupimo novi hardver je izvrsna stvar AMD po manjoj cijeni za neki pristojan FPS.....

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 17:30 (Barracuda727).
Moj PC  
0 14 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

Intel još nema spremnog konja, to je dug i kompleksan proces, no s obzirom na njihove ogromne resurse i inženjerski dream team ne sumnjam da će vratit dominaciju nažalost. Nadam se da će AMD držati korak s njima kako bi se nastavilo ovakvo super vrijeme za kupovinu procesora.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 17:44 (Shockwave).
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

Pa ako je vjerovati 2021 godine bi trebali imati odgovor Intela ako opet ne odgode plan.
https://www.engadget.com/2019/05/08/intel-ships-volume-10nm-in-june/

A, ako bude odgode poklonici Intela mogu samo trljati ruke  malo će više čekati ali će i sačuvati više novaca pa će lakše napraviti kupnju kada jednom novi Intelov CPU bude na tržištu čak i ako uduplaju cijene.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

Uopce nije bit ima li Intel konja za trku ili nema. Bitno je da AMD ima dobar procesor po povoljnoj cijeni a ne pecnicu i da ljudi koji ga kupe budu zadovoljni. Ako je procesor dobar a uz to i dosta jeftiniji, te zadovoljava korisnikove zahtjeve, nema razloga da ne bude kupljen

U tom slucaju skupji Intel, pa da je i jaci i brzi, kupit ce mazohisti, entuzijasti, ili profesionalac koji ce ga isplatiti u par mjeseci.

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim
ihush kaže...

dok Intel za Core i9-9980XE traži gotovo 2.000 eura (1.979 eura).

... netočno, tj inteolova preporučena maloprodajna cijena nije nabavna cijena (rabat..) i formira je sam trgovac + porezi dok je uvjek u dollarima a dollar-euro se neovisno o tečaju prevodi kao 1:1 za sve u vezi računala, soft-hw.. no nije cijena 2000€ nego dollara i to kao preporučena i upravo tako je navedeno 1.979-1.999$, ne stvarna koju određuje 'tržište'.. ono što intel traži za cpu je ipak niže, u suprotnom bi trgovac bankrotirao. Može li intel prodavati za 1000$ ili manje.. to je stvar njihove margine profita i realno može, daleko niže do tog, ispod 500$ jer sve to je samo komad silicija koji ima cijenu koliko tržište dozvoljava, par nula više-manje su realnost. Problem AMDa je upravo suprotan, što nemam tu marginu-zaradu i pokušava .. možda napokon ima cpu koji je jak, no tad opet nije profit dovoljan za ozbiljniju zaradu jer osim zarade po komadu važna je i ukupna koliličina tj kapacitet proizvodnje i potražnja oema .. Ako je ovaj cpu ono što u textu vidimo kao rezultat testa (brz-konkurentan preformansama) tad još ''samo'' amd treba izdržati i zasipati tržište, proizvođače, kojima treba nekoliko mjeseci za proizvodnju tj plan-narudžbu.. a u povijesti amda je to problem, kratki dah, nedovoljno za 'pravi' biz tj velike nardužbe, čak i kad je u pitanju odličan procesor a ove rezultate ćemo tek provjeravati u neko dogledno vrijeme kad osim inžinjerskih postanu dostupni normalni, po normalnoj cijeni recimo 800$ ili 800€ za EU..

 

-no i realnost, to je kao F1-bolid.. može biti brz, najbrži, no cijena ovog 'jeftikanera' je kao cijena pristojnog kompletnog računala ili laptopa prosječne gaming-ws klase.. cijena samog cpu.. realnost, da ima ljudi koji voze skupe aute, no to nije masovnost, .. samo za odlikaše? A tad se uopće ne govori o cijeni kao krietiju, kao što se to ne pita za bocu domperignona ili potrošnja skupog vozila i sl.

Jezuš kristuš, ti nemaš drugog posla nego komplicirat kao nekad Stipe Šuvar.Kolko košta zelenaš u Amazon maloprodaji, i da usput provjeri kolko košta ovaj stari žutanjak opet na Amazonu.

 

https://www.amazon.com/Intel-i9-9980XE-Processor-Unlocked-Processors/dp/B07JGCMQY8

 

https://www.amazon.com/Intel-i7-6900K-Processor-2011-v3-BX80671I76900K/dp/B01FJLAIG0/ref=sr_1_1?keywords=i7+6900k&qid=1560702617&s=electronics&sr=1-1

 

CPU prinosi zelenaša su oko 30 %, u odnosu na trenutnih 75% kod 16/32 Ryzen 9 proca iz naslova teme.Zelenaš je ogroman monolitni proc, ili velika površina+niski prinosi vrlo skup proizvod da boli glava.

 

Fučkaš Geekbench to je manje bitno, ili realno ubuduče monoliti procesori kao zelenaš su mrtvi baci lopatu zemlje i zaboravi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

 

Shockwave kaže...

Intel još nema spremnog konja, to je dug i kompleksan proces, no s obzirom na njihove ogromne resurse i inženjerski dream teamne sumnjam da će vratit dominaciju nažalost. Nadam se da će AMD držati korak s njima kako bi se nastavilo ovakvo super vrijeme za kupovinu procesora.

Ne neče, ta vremena su prošla kao što je nekad Prosinečki igral u Barceloni itd.

 

Danas je drukčija situacija ali i ubuduče, i da ponavljam imat puno para ne znači ništa ako nemaš dugoročno konkurentan proizvod ili hardverski plan.AMD ovo žuto ima, u odnosu na izgubljeni Intel sa svojih 10 ili 7nm koji su na ozbiljnim aparatima.

 

Ogromni resursi i inžinjerski Intel dream team je samo u Zoni Sumraka.

 

Hm ko je financijski jači Qualcomm ili Intel,  ali eto Intel nije bio u stanju napravit dobar i konkurentan 5G čip.Ovaj primjer je vrlo značajan, i vrlo lako ga moš preslikat na buduče "Intel super proizvode".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-odustao-5g-modema-mobitele-apple-se-o/267853.aspx?page=0&jumpto=5891546&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 13:18 (rambox).
9 godina
offline
Re: Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim

Barracuda727  Intel ce vjerojatno imati nekakvi odgovor, kakav ostaje za vidjeti. Konkurencija je dobra, neka se tuku, cijene ce se prije ili poslije srozavati i to je to. No doduse uz debelo evoluirane probleme sa Spectre-om i sa Meltdownom i prislinim iskljucivanjem hyperthreadinga rekao bih da imaju i vise nego dovoljno problema. Sto se Navija tice i RX-a tu si u krivu. Nova tehnologija koju fura AMD sa Navijem je tzv. input lag latency i sad ostaje za vidjeti kako ce prihvatiti tu tehnologiju i sami developeri i svi ostali. Nadalje, ako si imalo pratio E3 vidio bi da i Project Scarlett tj. novi Xbox ce imati podrsku za do 8k i AMD verziju Raytracinga, sto ce ga reci da AMD ima svojevrstan odgovor u rukavu i za PC. Nadalje, AMD je vec najavio da ce imati open source pandan svoje verzije Ray Tracinga koji za razliku od Tensor coresa koji fura Nvidia ti nece pozderati cijeli gpu power ispod 60 fps-a. Opet za razliku od Nvidije devovi nece morati kupovati skupe sdk-ove i sta sve ne, nego opet imaju open source izbor sto ce raditi na Navi arhitekturi. Raytracing kao i tensor cores su zgodna stvar ali u konacninci jako skupi eye candy koji je tek u povojima, osim onima kojima treba za posao. Nema sumnje da ce tehnologija uzimati maha i performanse ce rasti i kod Nvidije u neko vrijeme kad se sve to malo popegla, kako si i rekao vjerojatno u nekoj blizoj buducnosti sa sljedecom iteracijom tensor cores-a. AMD to zna i zato su i isli na ove gore navedene varijante. Ako ne vjerujes odi na YT i naci ces video zasto je AMD odlucio na skroz novoj arhitekturi (7nm i gddr6 umjesto GCN-a) i lupiti u srednji rang trzista na 1440p gdje se vecina ljudi igra / radi il sto vec. Po meni to je bolja varijanta za ovo sta rade. Naravno kako si i sam rekao - za one koji imaju para i zele high end naravno da ce uzeti RTX 2080 Ti il 2080 karticu bez sumnje, samo kazem - Navi familija ce se nastaviti razvijati vjerojatno u nekom trogodisnjem periodu dok ne izbace nesto novo a i kako sam rekao vec - konkurencija je uvijek dobra stvar.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 19:06 (Sarenn).
4 godine
protjeran
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

RAM-a brzine 2.063 MHz? .

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim
Winnfield kaže...

RAM-a brzine 2.063 MHz? .

 x2

4 godine
protjeran
offline
Re: Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim
Mile 74 kaže...
Winnfield kaže...

RAM-a brzine 2.063 MHz? .

 x2

 Sve je to meni jasno no da jedan it hw portal ide tako deklarirati brzinu ramanigdje se ram tako ne deklarira, eventualno u nekakvim programima. Mogli su onda i napisati da je ram radio na stravicnih 2063mhz pa se ti misli.

12 godina
odjavljen
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

Sve to treba još malo pričekati i vidjeti koliko će performanse odstupati kod "običnih" korisnika. Ne kažem da su brojke napuhane ili lažirane, ali treba pričekati. Ako je to istina onda je amd-u dobro krenulo. Intel se još uvijek mući s 7nm procesom proizvodnje, pa su neki analitičari i oni koji prate intel i amd malo dublje, najavili da intel neće imati odgovor prije kraja druge godine, što bi moglo spustiti cijene sadašnjih procesora. 

 

AMD je napravio i dobru podlogu za grafičke kartice ovom novom generacijom. Sirova snaga može parirati nVidii u srednjem i donjem segmentu, dok za gornji segment, analitičari predviđaju da će kartica moći parirati u sljedećoj ili za 2 generacija. AMD nije u ovu seriju grafičkih uključio ray tracing upravo jer smatraju da gubitak od gotovo 50% performansi koje imaju nvidia grafičke nema smisla. No isto tako su rekli da to ne znači da neće dobiti podršku u budućnosti, pogotovo ako se uzme u obzir da će nove konzole podržavati rtx a koriste AMD grafičke i procesore. U ovu novu generaciju su uključili fidelityFX koji popravljaju kvalitetu slike bez nekog značajnog gubitka na performansama.

 

Sve to zvuči dobro, no treba vidjeti kako to sve funkcionira kod korisnika s različitim konfiguracijama. Isto tako treba vidjeti što točno planira nVidia predstaviti u srpnju, tako da cijene možda još više padnu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 19:58 (formula1live).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od

Prvo nisam znao odnosno zaboravio.

Je li mislite da ovo ima veze s dogovorom intela i AMD-a?

Zasto se ljudi ponasaju kao da je je amd smece? Znam kako Intel dominira,ne govorim o grafickim karticama. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ryzen 9 3950X se na Geekbenchu pokazao boljim u od
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice