Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

poruka: 95
|
čitano: 17.715
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m".
14 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

12.7mm

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Sve mi se čini da gledaju previše filmova  ili možda stvarno nešto imaju

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Nema šanse da može zaustaviti browing. 12.7x99mm kad te zbrije

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
 
8 0 hvala 1
9 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Neprobojnost se može postići tankim materijalima ali apsorpcija udara metka, to je skroz druga priča. Nekako mi to izgleda malo prenapuhano, već su se pojavljivali tanki neprobojni prsluci kod kojih bi upucana osoba završila sa slomljenim rebrom kad bi metak udario u prsluh a udarna sila se prenijela na tijelo.

 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
sstrmi kaže...

Nema šanse da može zaustaviti browing. 12.7x99mm kad te zbrije

 A i ako zaustavi nema sanse da to absorbuje udarni talas i da covjek iza prezivi....Energija negdje mora zavrsiti.....

16 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Moras u rat hoces-neces od gomilanja vojne opreme, jednostavno se mora negdje potrosit...

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Thinker kaže...

Neprobojnost se može postići tankim materijalima ali apsorpcija udara metka, to je skroz druga priča. Nekako mi to izgleda malo prenapuhano, već su se pojavljivali tanki neprobojni prsluci kod kojih bi upucana osoba završila sa slomljenim rebrom kad bi metak udario u prsluh a udarna sila se prenijela na tijelo.

 Pa ok, ali kako bi zavrsio da nema prsluka, sa slomljenim rebrom ili malo gore?

9 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

tetejac to rastura kao beba zvečku

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
F10EXX kaže...
Thinker kaže...

Neprobojnost se može postići tankim materijalima ali apsorpcija udara metka, to je skroz druga priča. Nekako mi to izgleda malo prenapuhano, već su se pojavljivali tanki neprobojni prsluci kod kojih bi upucana osoba završila sa slomljenim rebrom kad bi metak udario u prsluh a udarna sila se prenijela na tijelo.

 Pa ok, ali kako bi zavrsio da nema prsluka, sa slomljenim rebrom ili malo gore?

 mozda ti manji kalibar slomi rebro pa ajde, al 50 cal kad te pogodi, cak i da smisle odijelo koje nece probit, ce ti slomit pola tijela od udara. A ovi spominju i neke strojnice, znaci ne samo snajperski metak. da mi je vidit prezivljavanje kad te strojnica izreseta. 

9 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
F10EXX kaže...
Thinker kaže...

Neprobojnost se može postići tankim materijalima ali apsorpcija udara metka, to je skroz druga priča. Nekako mi to izgleda malo prenapuhano, već su se pojavljivali tanki neprobojni prsluci kod kojih bi upucana osoba završila sa slomljenim rebrom kad bi metak udario u prsluh a udarna sila se prenijela na tijelo.

 Pa ok, ali kako bi zavrsio da nema prsluka, sa slomljenim rebrom ili malo gore?

 

To sa slomljenim rebrom bilo je neko standardno pištoljsko zrno, dakle kalibar daleko manji od strojnice ili snajpera. Što ti točno znači za preživljavanje da ti je koža cijela a sve kosti trupa polomljene?

 

mar123 kaže...
F10EXX kaže...
Thinker kaže...

Neprobojnost se može postići tankim materijalima ali apsorpcija udara metka, to je skroz druga priča. Nekako mi to izgleda malo prenapuhano, već su se pojavljivali tanki neprobojni prsluci kod kojih bi upucana osoba završila sa slomljenim rebrom kad bi metak udario u prsluh a udarna sila se prenijela na tijelo.

 Pa ok, ali kako bi zavrsio da nema prsluka, sa slomljenim rebrom ili malo gore?

 mozda ti manji kalibar slomi rebro pa ajde, al 50 cal kad te pogodi, cak i da smisle odijelo koje nece probit, ce ti slomit pola tijela od udara. A ovi spominju i neke strojnice, znaci ne samo snajperski metak. da mi je vidit prezivljavanje kad te strojnica izreseta. 

 

Zato sam i napisao, nekako mi to prenapuhano djeluje. Amortizacija udarca metka i tanki materijali nikako ne ide u istoj rečenici.

Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Ovo me podsjetilo na predstavljanje ultra sposobnog ruskog robota (njihove verzije Boston Dynamicsu), za koji se kasnije ispostavilo da su ugurali čovjeka u oklop koji je kasnije glumio robotski hod i micanje rukama.

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Isto ovo odjelo vjerojatno stiti i od udarca automobila pri brzini od 120 km/h. Zvuci jednako realno...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Možda su razvili inercijske prigušivače? :D

Ovo su gluposti, kao da će trošiti $$$$$ za zaštitu pješadije, a danas se ratovanje odvija na daljinu i u budućnosti će doći do još veće zastupljenosti robota, dronova i sl.

Možda kao zaštitu visokovrijednih ljudi na terenu, ali teško u aktivnoj borbenoj situaciji.

Ovo više djeluje kao natjecanje čiji je veći nego što će se koristiti u praksi.
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

 

Evo pancira za .50 cal...

S obzirom kako je prosao betonski blok nisam optimista da bi covjek prezivio....

 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će

Prije 2000 godina bi vojnik umro od koplja ili kamena. Tehnologija napreduje, zašto ne bi bilo moguće preživjeti?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Pero Dinamit kaže...

Prije 2000 godina bi vojnik umro od koplja ili kamena. Tehnologija napreduje, zašto ne bi bilo moguće preživjeti?

 Napreduje i pancir je zaustavio metak ali je prenio energiju na tijelo a kod .50 cal to je ogromna kolicina energije.... Pogledaj video....

7 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Stroj za razliku od čovjeka neće trebati misliti dvaput ako nekog treba ubiti 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Posmatrač kaže...
Pero Dinamit kaže...

Prije 2000 godina bi vojnik umro od koplja ili kamena. Tehnologija napreduje, zašto ne bi bilo moguće preživjeti?

 Napreduje i pancir je zaustavio metak ali je prenio energiju na tijelo a kod .50 cal to je ogromna kolicina energije.... Pogledaj video....

 "Tajna je, navodno, u naprednim materijalima i novim polietilenskim vlaknima koja ne samo da će zaustavljati projektile brzine do 670 km/h, nego će apsorbirati i njihov udarni puls te će tako spriječiti obično fatalne ozljede unutarnjih organa."

 

Kažu da će i apsorbirat udarac... Nije ovo klasična pancirka.

 

Dragon Skin Body Armor je slične stvari tvrdio prije nekoliko godina.

Live long and prosper.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će

Nigdje veze, pa poslali su ga na ISS da ga testiraju. Ne piši gluposti! 

5 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Filox kaže...
Kažu da će i apsorbirat udarac... Nije ovo klasična pancirka.

 

Dragon Skin Body Armor je slične stvari tvrdio prije nekoliko godina.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 12:10 (Posmatrač).
15 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Odijelo Satnik možda će imati i aktivne dijelove, poput onih za kamuflažu ili titanski robotski egzoskelet, na čijem se razvoju također radi.

Nanosuit anyone?? MAXIMUM ARMOR

Čak i ovo na slici dosta sliči na crysis

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Posmatrač kaže...
Filox kaže...
Kažu da će i apsorbirat udarac... Nije ovo klasična pancirka.

 

Dragon Skin Body Armor je slične stvari tvrdio prije nekoliko godina.

 

 Tako je, ali ti znaš sto posto sigurno da oni lažu i da nije tako?

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Filox kaže...

 "Tajna je, navodno, u naprednim materijalima i novim polietilenskim vlaknima koja ne samo da će zaustavljati projektile brzine do 670 km/h, nego će apsorbirati i njihov udarni puls te će tako spriječiti obično fatalne ozljede unutarnjih organa."

 

Kažu da će i apsorbirat udarac... Nije ovo klasična pancirka.

 

Dragon Skin Body Armor je slične stvari tvrdio prije nekoliko godina.

 

OK, idemo malo osnove fizike primijeniti na apsorpciju udarnog pulsa metka. Dakle, cilj je smanjiti udarnu silu metka koja je koncentrirana na relativno malo kružno područje na mjestu udara. S obzirom da sila, po zakonu fizike, ne može sama po sebi nestati, cilj je udarnu silu rasporediti na što veću površinu kako bismo dobili malu silu po jedinici površine. To je poanta kod tankih materijala s time da je raspodjela udarne sile metka puno lošija nego kod debljih materijala, računajte da okomitu silu treba pretvoriti u horizontalnu (u odnosu na površinu prsluka tj. udarne površine), kod debljih materijala je to lakše nego kod tanjih, kako i nalaže logika, ne samo zbog toga što metak teže probije debeli materijal već je cilj i smanjiti deformaciju materijala kako bi površina raspoređivanja udarne sile bila i dalje što veća.

Sad neka mi netko objasni kako to tanki materijal može apsorbirati udar metka tj. gdje nestane ta udarna sila, fizika kaže da energija ne može nestati. Ako pogledate malo snimke pancirki na Youtubeu, vidjet ćete da na ljudima testiraju samo pancirke s debljim ojačanjima koja apsorbiraju udarnu silu metka.

16 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Posmatrač kaže...

 

Evo pancira za .50 cal...

S obzirom kako je prosao betonski blok nisam optimista da bi covjek prezivio....

 Dobro da ga nije s pola metra gađao. Što nije oprobao to s neke veće udaljenosti s koje se obično gađa s .50 kalibrom? Više me to zanima kako bi se ponašala pancirka.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Thinker kaže...

 

OK, idemo malo osnove fizike primijeniti na apsorpciju udarnog pulsa metka. Dakle, cilj je smanjiti udarnu silu metka koja je koncentrirana na relativno malo kružno područje na mjestu udara. S obzirom da sila, po zakonu fizike, ne može sama po sebi nestati, cilj je udarnu silu rasporediti na što veću površinu kako bismo dobili malu silu po jedinici površine. To je poanta kod tankih materijala s time da je raspodjela udarne sile metka puno lošija nego kod debljih materijala, računajte da okomitu silu treba pretvoriti u horizontalnu (u odnosu na površinu prsluka tj. udarne površine), kod debljih materijala je to lakše nego kod tanjih, kako i nalaže logika, ne samo zbog toga što metak teže probije debeli materijal već je cilj i smanjiti deformaciju materijala kako bi površina raspoređivanja udarne sile bila i dalje što veća.

Sad neka mi netko objasni kako to tanki materijal može apsorbirati udar metka tj. gdje nestane ta udarna sila, fizika kaže da energija ne može nestati. Ako pogledate malo snimke pancirki na Youtubeu, vidjet ćete da na ljudima testiraju samo pancirke s debljim ojačanjima koja apsorbiraju udarnu silu metka.

 A ako se napravi slojevito? Znači 100 slojeva (karikiram) tog tankog materijala koji su isprepleteni jedan preko drugoga. Kako bi to radilo? Bolje ili lošije nego jedan debeli?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

50 BMG je napravljen kao protuoklopno zrno, a da ima problema s pancirkom.

 
1 0 hvala 0
Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Posmatrač kaže...

 

Evo pancira za .50 cal...

S obzirom kako je prosao betonski blok nisam optimista da bi covjek prezivio....

 

 

znači neće umrijeti direktno od metka ali će mu se mišići, kosti i utroba rasprsnuti od udarca. Good job Russia.

Re: Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će
Pero Dinamit kaže...

 Dobro da ga nije s pola metra gađao. Što nije oprobao to s neke veće udaljenosti s koje se obično gađa s .50 kalibrom? Više me to zanima kako bi se ponašala pancirka.

 

S koje god ga udaljenosti gađao nema te tehnologije koja može upiti toliku energiju. Kako se prikazuje u videu, pancirka zaustavlja metak ali ne i energiju, pa se beton rasprsnuo. Beton. Što bi bilo s ljudskim organima bolje ne razmišljati. 

15 godina
odjavljen
offline
Rusko vojno odijelo nove generacije štitit će od m

Treba imati na umu da je ovo na videu najgori mogući scenarij - iz blizine, savršeno okomito na površinu. U realnom scenariju nemaš tako savršen pogodak (ili ako ga imaš, ciljaš lošije zaštićena područja tijela koja je inače teže pogoditi), pa se dobar dio energije metka ne zaustavlja, već zakreće.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice