Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane orije

poruka: 10
|
čitano: 3.254
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane orije".
10 godina
offline
Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane orije

Ne čudim se, kad imaju skoro nikakav budžet za svemir i istraživanje, sve odlazi na vojsku i geopolitičke igre.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane orije

rusi se vole šaliti. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o

A Ameri imaju koliko puta veći vojni budžet? ovi im skup s podguznicima pariraju, i eto tek sada imaju konkurenciju Elona, ne NASAe, za doturanje opreme gore...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o
Ne mislim se raspravljati o Amerika vs Rusija. To ću ostaviti djeci nek se natežu ko ima većeg i sa čijom zastavom mašu.

Komentirao sam Rusiju i njihovo stanje stvari.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o

A ti znaš o stanju u Rusiji po JEDNOJ vijesti ?!?

 

dobar si... ja čitam hrpu toga, pričam s puno ljudi i uvijek sve s zrnom soli i uvijek bar malo sumnjam u samog sebe i spoznaje koje imam...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane orije

Ne po jednoj vijesti, ne pretpostavljaj. Znaš, postoji više medija od bug.hr-a.

 

Dakle Ruski budžet se više godina smanjuje i nastavit će se:

 

For 2022, the state budget for space activities will be set at 210 billion rubles ($2.9 billion), a cut of 40.3 billion rubles ($557 million) from the previous year. Similar cuts will follow in subsequent years. The most significant decreases will be in areas such as “manufacturing-technological activities" and "cosmodrome development." Funding for "scientific research and development" was zeroed out entirely.

 

Eto, fino čiste brojke.

 

Ako baš želiš izvor, ruski je:

 

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/rossiya-rezko-sokrashchat-raskhody-na-kosmos-posle-kritiki-putina-1030840968

 

Da slučajno netko ne počne fantazirati o "zapadnim medijima".

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o
Entry Point kaže...
Ne mislim se raspravljati o Amerika vs Rusija. To ću ostaviti djeci nek se natežu ko ima većeg i sa čijom zastavom mašu.

Komentirao sam Rusiju i njihovo stanje stvari.

 Daj nam navedi i ostale zemlje i objasni nam na šta troše i na šta bi trebali trošiti pare.

14 godina
offline
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o

Što si ti kao građanin RH (mislim da nisi SADa) doprinio razvoju aeronautičke industrije u Hrvata?

 

Ne beri tuđu brigu...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o
Genijalan komentar. Ako izravno ne sudjeluješ i ne doprinosiš u XY, nemaš pravo komentirati. Bravo.

Po tome bi trebali sve vijesti i novinare ukinuti.

No, nema veze, ovo je forum, gdje i dalje možemo komentirati, po mogućnosti argumentirano (kao što je pokazano mojim prethodnim postom) i odlučiti da se ne uvlačimo u nepotrebne rasprave po vlastitom izboru (moj drugi post).

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o
Plaćam porez u RH s kojim se educiraju mladi znanstvenici na hrvatskim fakultetima koji izravno ili neizravno rade s NASA ili ESA, financiranje zvjezdarnice, fakulteti rade svoje projekte https://www.fer.unizg.hr/zkist/FERSAT/projekt

Dakle, svi sudjelujemo.

Moje mišljenje jest da istraživanje svemira treba biti napor cijelog čovječanstva.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice