Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no

poruka: 17
|
čitano: 5.897
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no".
15 godina
odjavljen
offline
Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no

Dva glavna pitanja su:

- da li je taj efekt primjetan neovisno o dobi

- da li se taj efekt javlja i pri ponovnoj primjeni cjepiva

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no

 

Ja samo znam da kad pitaju naše epidemiologe iz HDZa o virusu, uvijek su 2 odgovora kao iz šešira:

 

1. Iduća 2 tjedna su ključna.

2. Od cjepivo smo još 12 - 18 mjeseci udaljeni.

 

 

U puno toga Rusija laže, i ona definitivno na niti jedan način ne spada pod bilo kakvu vrstu zapadne ideologije. Međutim to ne znači da njihovi doktori ne rade dobar posao, i da nisu vrhunski educirani.

 

Nadam se da politika neće stati na put ovom mogućem privremenom rješenju jako ozbiljne situacije. Nadam se da ta "opsežna istraživanja" s europske strane neće trajati taman toliko dok Amerika ili Britanija ne pronađu čudesni lijek, i prodaju ga za isto tako čudesnu cijenu.

 

 

P.S.

Nakon skoro 40 godina, cjepivo za virus HIV-a još nije pronađeno, iako je u doba pandemije HIV-a bilo više puta riječi kako će biti pronađeno u roku 1 godine, pa onda u slijedećem desetljeću, itd. Na kraju i dan danas nemamo cjepiva. Imamo učinkovite lijekove, ali cjepivo niti blizu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 8:08 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Ja samo znam da kad pitaju naše epidemiologe iz HDZa o virusu, uvijek su 2 odgovora kao iz šešira:

 

1. Iduća 2 tjedna su ključna.

2. Od cjepivo smo još 12 - 18 mjeseci udaljeni.

 

 

U puno toga Rusija laže, i ona definitivno na niti jedan način ne spada pod bilo kakvu vrstu zapadne ideologije. Međutim to ne znači da njihovi doktori ne rade dobar posao, i da nisu vrhunski educirani.

 

Nadam se da politika neće stati na put ovom mogućem privremenom rješenju jako ozbiljne situacije. Nadam se da ta "opsežna istraživanja" s europske strane neće trajati taman toliko dok Amerika ili Britanija ne pronađu čudesni lijek, i prodaju ga za isto tako čudesnu cijenu.

 

 

P.S.

Nakon skoro 40 godina, cjepivo za virus HIV-a još nije pronađeno, iako je u doba pandemije HIV-a bilo više puta riječi kako će biti pronađeno u roku 1 godine, pa onda u slijedećem desetljeću, itd. Na kraju i dan danas nemamo cjepiva. Imamo učinkovite lijekove, ali cjepivo niti blizu. 

 Odmah sam se sjetio svog pokojnog susjeda.

Išao je za vrijeme juge Ruse educirati, najpoznatije je njegovo istraživanje interferona.

https://www.hop.com.hr/2020/04/03/ruski-interferon-imao-je-tisucu-jedinica-aktivnosti-u-mililitru-dok-je-hrvatski-doktor-soos-uspio-doci-do-sto-tisuca/

https://www.nacional.hr/tag/eugen-soos/

 

Imamo mi svoje genijalne umove, kakvi Rusi i Ameri. 

Tko zna kako bi sad ovo sve izgledalo da nije uništen Imunološki kod nas.

15 godina
offline
Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no

salk je pušio lulu u laboratoriju? gotta love the man. ou, je. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 8:43 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

P.S.

Nakon skoro 40 godina, cjepivo za virus HIV-a još nije pronađeno, iako je u doba pandemije HIV-a bilo više puta riječi kako će biti pronađeno u roku 1 godine, pa onda u slijedećem desetljeću, itd. Na kraju i dan danas nemamo cjepiva. Imamo učinkovite lijekove, ali cjepivo niti blizu. 

 Nemamo cjepivo, ali imamo kurtone.

14 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
Jedno pitanje za Doc-a kako se ovo tocno zove
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

P.S.

Nakon skoro 40 godina, cjepivo za virus HIV-a još nije pronađeno, iako je u doba pandemije HIV-a bilo više puta riječi kako će biti pronađeno u roku 1 godine, pa onda u slijedećem desetljeću, itd. Na kraju i dan danas nemamo cjepiva. Imamo učinkovite lijekove, ali cjepivo niti blizu. 

 

HIV je poseban i kompliciran virus iz aspekta cjepiva i nikada nije bilo izgledno da će se pronaći vakcina.

Korona s druge strane nema nikakvih posebnih prepreka sa tog aspekta i vrlo je vjerovatno da će se naći vakcina kroz godinu/dvije.

 

Nisu moje riječi, parafraziram David Baltimore-a, nobelovca u području virologije.

15 godina
neaktivan
offline
Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no

Znači Pernar i Cetinski su bili u pravu, postoje nuspojave cjepiva. Samo nisu autizam.

 

A cjepivu se nemojte previše radovati, jer i kada bude otkriveno za vas ga neće biti.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/zamislite-da-je-ovo-cjepivo-nastao-bi-opci-kaos-sad-kupio-kompletnu-zalihu-lijeka-za-covid-15005602

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva

Kad je riječ o cjepivu za HIV, koliko znam, uspjeli su napraviti nekoliko, ali sva imaju jednu zajedničku manu. Nakon cijepljenja svi testovi pokazuju da su te osobe pozitivne na HIV.

8 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

P.S.

Nakon skoro 40 godina, cjepivo za virus HIV-a još nije pronađeno, iako je u doba pandemije HIV-a bilo više puta riječi kako će biti pronađeno u roku 1 godine, pa onda u slijedećem desetljeću, itd. Na kraju i dan danas nemamo cjepiva. Imamo učinkovite lijekove, ali cjepivo niti blizu. 

 kod hiv-a je problem što mutira prevelikom brzinom, tako da je praktično svaka hiv pozitivna osoba zaražena sa više tisuća sojeva hiv-a koje su dovoljno različite jedna od druge da imunološki sustav i kad pronađe način za borbu protiv jednog soja, već je napadnut sa tisućama drugih.

korona s druge strane nije nimalo slična tome i bilokakve usporedbe hiv-a i korone su besmislene.

6 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
2020 godina a Tito i dalje štiti rvatine od virusa... cjelokupni ŽZ bi kod Tite završio na tuckanju kamenja
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
dreadmoore kaže...
Jedno pitanje za Doc-a kako se ovo tocno zove

 Nazofaringealni airway (nosna cijev za disanje)

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
14 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
Znam da se za to koristi ali nisam znao koji tocan naziv je. Zahvaljujem
12 godina
offline
Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no

iz članka:

"Mada na prvi pogled takve teorije djeluju prilično uvjerljivo, tek trebaju biti provjerene (i znanstveno ovjerene) ..."

 

IMHO moguće pomalo zbunjujuća i zavaravajuća upotreba pojma teorija, možda bi ipak bilo "znanstveno korektnije" da je umjesto teorije pisalo hipoteze.

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
Visak kaže...

Znači Pernar i Cetinski su bili u pravu, postoje nuspojave cjepiva. Samo nisu autizam.

 

A cjepivu se nemojte previše radovati, jer i kada bude otkriveno za vas ga neće biti.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/zamislite-da-je-ovo-cjepivo-nastao-bi-opci-kaos-sad-kupio-kompletnu-zalihu-lijeka-za-covid-15005602

 

Svako cijepivo ima određene nuspojave, i to nije neka novost koju su nam otkrili farmakolzi tipa Vitamin-C-Pernar, Čipiraju-nas-Cetinski, već javno objavljene informacije.

 

A za ovo drugo, možeš misliti kako će Trump pokupovati zalihe budućeg cijepiva ako ono bude proizvedeno u Kini ili Rusiji.

 

Čak i da SAD pokupuje sve zalihe cjepiva, jednom kad cijepi sve građane, čemu bi služilo daljenje kupovanje cjepiva osim bacanju novaca u vjetar?!

Nije ni Trump toliko blesav kako izgleda.

4 godine
protjeran
offline
Ruska strategija primjene živog polio cjepiva - no

Nisam zadovoljan člankom nimalo,očekivao sam po običaju agresivnije zastupanje prisilnog cjepljenja,i napad na teoreticare zuavjera, kad ono ništa od toga.Na kraju me ubilo u pojam kad je napisao da i cjepiva imaju nuspojave.Još koji ovakav miroljubivi članak i počet ću vjerovati u današnju Mengele medicinu gdje čovjek nije pacijent nego klijent.

 

S druge strane i rotavirus cjepiva se primaju oralno pa na Plivinim stranicima piše kao nuspojava : Premda je prvo razvijeno cjepivo ukinuto još 1998. godine zbog povezanosti s intususcepcijom crijeva (stanje kad se jedna crijevna vijuga uvlači u drugu)...

Naravno nitko odštetu nije dobio zbog toga, i opet su krivi teoretičari zavjera, a nikako Kill Bill medicina.

S obzirom da današnje stanje uma naroda rekao bih da današnja cjepiva uzrokuju da se moždane vijuge uvlače jedna u drugu pa kao rezultat toga dobijemo Sheeple.

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ruska strategija primjene živog polio cjepiva
Voltaren20 kaže...

Nisam zadovoljan člankom nimalo,očekivao sam po običaju agresivnije zastupanje prisilnog cjepljenja,i napad na teoreticare zuavjera, kad ono ništa od toga.Na kraju me ubilo u pojam kad je napisao da i cjepiva imaju nuspojave.Još koji ovakav miroljubivi članak i počet ću vjerovati u današnju Mengele medicinu gdje čovjek nije pacijent nego klijent.

 

U ime svih ovaca: žao mi je što smo vas razočarali vaša eminencijo

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice