Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

poruka: 76
|
čitano: 11.145
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi".
10 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

In other news, eu komisija izlazi s manje ambicioznim planom, maketom kako zadrzati eu na okupu a pri tome da se clanice ne smrznu bas do kraja u nadolazecoj sezoni grijanja. 

 
6 15 hvala 0
16 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

Jedva čekam da vidim to rusko čudo od tehnologije... Konkurencije u svemiru nikad ne fali... Nadam se da je tehnologija bolja od ovog oružja koje nam sad prezentiraju u "specijalnoj operaciji". 

 
6 1 hvala 0
8 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

Impresivna maketa , nažalost projekt  će ostati  u toj fazi 

waaagh ;
 
21 0 hvala 0
7 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

 

Koji smo vrganj i dalje zaglavljeni na Zemlji?

 

Svemirsko rudarenje, eksploatacija drugih planeta, kolonizacija itd. Ajmo vise. Ovih naftnih ratova mi vise pun kufer. Ako ratujemo nek' bar bude medjuplanetrni rat.

 

 

 
6 3 hvala 1
16 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Gebirgs kaže...

 

Koji smo vrganj i dalje zaglavljeni na Zemlji?

 

Svemirsko rudarenje, eksploatacija drugih planeta, kolonizacija itd. Ajmo vise. Ovih naftnih ratova mi vise pun kufer. Ako ratujemo nek' bar bude medjuplanetrni rat.

 

 

 ajd malo manje gledati Star Trek...

12 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Aldo kaže...
Gebirgs kaže...

 

Koji smo vrganj i dalje zaglavljeni na Zemlji?

 

Svemirsko rudarenje, eksploatacija drugih planeta, kolonizacija itd. Ajmo vise. Ovih naftnih ratova mi vise pun kufer. Ako ratujemo nek' bar bude medjuplanetrni rat.

 

 

 ajd malo manje gledati Star Trek...

 Sažem se, bolje gledat For all mankind, šbkb.

8 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Ruse ne treba potcjenjivati. Oni su uvijek bili bolji od konkurencije kad se radi o svemirskim stanicama i dugotrajnom boravku u svemiru. Pitanje je samo novca. Znanje i tehnologiju imaju.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 4 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
I stari Rimljani su imali civilizaciju 100 puta jacu od Rusije, i gdje su sada.

Za one koje prate stanje u svemirskoj industriji Roskozmos ima veliki problem sa korupcijom i nepotizmom. A prihodi od stranih kompanija se smanjuju kako napreduju ostale rakete, plus sankcije.

Space X kad je pocinjao je htio koristiti Soyuz motore, ali su ga Rusi odbili.
15 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

Cudno da nitko nije komentirao novi dizajn letjelica prikazanih na maketi.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
mpapec kaže...

In other news, eu komisija izlazi s manje ambicioznim planom, maketom kako zadrzati eu na okupu a pri tome da se clanice ne smrznu bas do kraja u nadolazecoj sezoni grijanja. 

 Eto, pa ti lagano kreni preko,u bolju budućnost,možeš i preko Bajakova

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
10 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
O cemu ti pricas, zbunj?
Na koji nacin cemo se bolje grijati ako neko ode preko bajakova, stogod to tebi znacilo.

Po drugoj strani ostaje cinjenica s kojim izazovima se tko bavi. Jedni planiraju svemirske stanice, a drugi gledaju na koje nacine im se nece raspasti ekonomija.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 6:11 (mpapec).
15 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

rvacka bi mogla za nekih 600+ godina izgraditi sebi ovakvu stanicu, prdon "postaju", uz uvjet da netko prije ne pronevjeri tu lovu dobivenu od EU fondova za "svemirski program manje razvijenih članica". teorijski, iz nje bismo promatrali kako čak i albanija već kolonizira galaksiju, dok se mi još natežemo oko pravilnika, uporabnih i lokacijskih dozvola, no dobro. i sad, ode gore naše povjerenstvo sa župnikom koji bi, netom pred premještanje u drugu župu (a poradi sitnijih incidenata s dječicom), trebao blagosloviti građevinu (što mu je i isplaćeno unaprijed iz proračuna na troškove reprezentacije + što se pojelo i popilo). i tako, dođu oni gore, kad li:

- udbina, imamo problem.

= koji q sad?! pardon, velečasni ...

- mi pristali ...

= a šta ste ste pristali? niste trebali ni na što pristat bez konzultacija s pravnikom.

- ma pristali na postaju. aj ne zajebajte nas. nego, tu piše na papiriću: zatvoreno zbog godišnjih odmora do 16. kolovoza. šta sad?

= a ništa, natrag i čekat. jebga. pardon, velečasni.

- ništa, ništa, razumin vas.

i tako ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

Da, meni se sve nekako čini kako će to ostati na maketi ili da bi, u slučaju daljnjeg razvoja, njihova svemirska postaja mogla doživjeti sudbinu YotaPhonea. 

 

Jer, trenutno je vrh tehnologije u Rusiji je kineski robot-pas, igračka s AliExpressa, koja nosi oružje. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 12:48 (Marko :D).
 
4 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
mpapec kaže...
Po drugoj strani ostaje cinjenica s kojim izazovima se tko bavi. Jedni planiraju svemirske stanice, a drugi gledaju na koje nacine im se nece raspasti ekonomija.

 problemčić je što ovi drugi (ekonomisti) direktno utječu na ove prve (znanstvenike), jer prvi određuju kud će lova iz proračuna, a trenutno je izazov ekonomistima daleko veći i planovi znanstvenika u roscosmosu su im zadnja rupa na svirali

osim ako se ne umiješa politika, pa jedna osoba odluči da je bitnija svemirska stanica od gladi, što je u rusiji sasvim moguće, iako je vjerojatnije da će roscosmos još neko vrijeme imati love za svoje projekte bez obzira na ekonomiju, samo ne ovakve

16 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
picajzla0707 kaže...
mpapec kaže...
Po drugoj strani ostaje cinjenica s kojim izazovima se tko bavi. Jedni planiraju svemirske stanice, a drugi gledaju na koje nacine im se nece raspasti ekonomija.

 problemčić je što ovi drugi (ekonomisti) direktno utječu na ove prve (znanstvenike), jer prvi određuju kud će lova iz proračuna, a trenutno je izazov ekonomistima daleko veći i planovi znanstvenika u roscosmosu su im zadnja rupa na svirali

osim ako se ne umiješa politika, pa jedna osoba odluči da je bitnija svemirska stanica od gladi, što je u rusiji sasvim moguće, iako je vjerojatnije da će roscosmos još neko vrijeme imati love za svoje projekte bez obzira na ekonomiju, samo ne ovakve

 Problemčić je što su oni jako korumpirana država puna nepotizma i ako nisi podoban nećeš daleko dogurati... (zvuči poznati? :)). Takva okolina, takva atmosfera društva nije dobra za poticanje i razvoj znanosti... I dok to ne srede neće nikad biti u korak sa drugim državama. 

14 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s

zato su glavni konkurenti SADu od 50-ih godina u svemirskom programu Švicarci, Danci.... ?

Ju je je? Je ju je!
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Stric_Jura kaže...

zato su glavni konkurenti SADu od 50-ih godina u svemirskom programu Švicarci, Danci.... ?

 Nisu vise 50te Jura, pregazilo te vrijeme.

11 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Stric_Jura kaže...

zato su glavni konkurenti SADu od 50-ih godina u svemirskom programu Švicarci, Danci.... ?

osobno bih volio da se ta nekadašnja konkurentnost obnovi, rusi su na tom polju izvrsni

međutim, osim onoga što je primjenjivo u vojne svrhe, roscosmos trenutno ima male šanse dobiti sredstva za ikakve projekte koji se tiču svemirskog programa

zna se što je trenutno prioritet u rusiji, nažalost, to nisu nit znanstveni nit bilo kakvi razvojni projekti 

 

umjesto da je rusija išla putem koji ide kina, s naglaskom na razvoj društva i ekonomije, jer nakon toga mogu napredovati u bilo kojem smjeru, pa i vojnom, oni opet rade istu grešku kao i prije, no to su posljedice diktature i kulta ličnosti koji u rusiji vladaju stoljećima, što je izrazito loše za rusiju kao naciju koja mora živjeti i nakon putina

što duže budu održavali na vlasti likove poput putina (ili ranije staljina i raznorazne careve prije njih), to će duže i više zaostajati za ostatkom svijeta

3 godine
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

"Osim makete" pa to jedino i imaju, zaostali su jedno 30g

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 17:07 (Boris grozni).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
PICART kaže...

Jedva čekam da vidim to rusko čudo od tehnologije... Konkurencije u svemiru nikad ne fali... Nadam se da je tehnologija bolja od ovog oružja koje nam sad prezentiraju u "specijalnoj operaciji". 

 Je, za svemirsku stanicu ne trebaju im gume. 

12 godina
offline
Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne svemi

Nemaju za biber

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Stric_Jura kaže...

zato su glavni konkurenti SADu od 50-ih godina u svemirskom programu Švicarci, Danci.... ?

 Oni su jos uvijek tu, a di je SSSR ? Srušio se kao kula od karata. Lako bacat novce na  natjecanje tko ima vecega, al pitanje je kaj onda kad presuši i nemaš ga s cim povecat. Nastane veliko siromaštvo od kojeg se dobar dio bivseg SSSR-a nije dan danas oporavio

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Btw raketni motori dolaze iz Ukrajine..
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
volegradele kaže...
Btw raketni motori dolaze iz Ukrajine..

 

Nema veze, sazidat ce nove raketne motore iz Ukrajine

Na tragu one Božidara Vučurevića da "Ako bude trebalo sazidat ćemo još ljepši i stariji Dubrovnik."

13 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
syncmaster245b kaže...

Cudno da nitko nije komentirao novi dizajn letjelica prikazanih na maketi.

 Da i ja sam to prvo primjetio, kao da tu postaju misle napraviti sa Kineskim modulima (ili kopiraju SpaceX), a ne sa svojim dosadašnjim provjerenim dizajnom...

15 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Byron kaže...
syncmaster245b kaže...

Cudno da nitko nije komentirao novi dizajn letjelica prikazanih na maketi.

 Da i ja sam to prvo primjetio, kao da tu postaju misle napraviti sa Kineskim modulima (ili kopiraju SpaceX), a ne sa svojim dosadašnjim provjerenim dizajnom...

 Ma ne, ja sam mislio na transportna vozila.
Ako bolje pogledas, klasicne Sojuzove prepoznatljive "lopte" nema.

Ovo vise podsjeca na Orion kapsulu

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
14 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Ne znam jel' se zajebaješ il' ti to ozbiljno?! Hoću reći, a vjerujem kako ti je to poznato kako nema administrativno reguliranijeg posla i aktivnosti od pripreme, leta i boravka u svemiru. Ovo što si ti napisao je samo jedan u nizu konstantnih pljuvanja po "rvackoj" tj. hrvatskoj. Ne znam čemu to?! Udebljaš se, kriva je "rvacka", cvrcne ti mošt, kriva je "rvacka", netko pjeva četničke pjesme, a mora da je kriva "rvacka", i tako... Bezveze! Čak više nije niti smiješno!
14 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
Otprilike...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
picajzla0707 kaže...
Stric_Jura kaže...

zato su glavni konkurenti SADu od 50-ih godina u svemirskom programu Švicarci, Danci.... ?

osobno bih volio da se ta nekadašnja konkurentnost obnovi, rusi su na tom polju izvrsni

međutim, osim onoga što je primjenjivo u vojne svrhe, roscosmos trenutno ima male šanse dobiti sredstva za ikakve projekte koji se tiču svemirskog programa

zna se što je trenutno prioritet u rusiji, nažalost, to nisu nit znanstveni nit bilo kakvi razvojni projekti 

 

umjesto da je rusija išla putem koji ide kina, s naglaskom na razvoj društva i ekonomije, jer nakon toga mogu napredovati u bilo kojem smjeru, pa i vojnom, oni opet rade istu grešku kao i prije, no to su posljedice diktature i kulta ličnosti koji u rusiji vladaju stoljećima, što je izrazito loše za rusiju kao naciju koja mora živjeti i nakon putina

što duže budu održavali na vlasti likove poput putina (ili ranije staljina i raznorazne careve prije njih), to će duže i više zaostajati za ostatkom svijeta

Ne znaš puno o geopolitici.

 

Amerikanci su totalno opkolili Ruse, Kineze i Sj. Koreju. Instaliranjem pro-Američkih režima i prisustvom vojske kontroliraju sve okolo i uvijek su gladni za više. Konstantno ovima smanjuju sferu utjecaja, ugrožavaju obrambene sposobnosti, te konstantnim provokacijama (npr. sponzoriranjem terorista koji su napadali Ruse u Ukrajini a još danas napadaju Kineze u Pakistanu) izazivaju da pokrenu rat.

 

Rusija bi možda polagano i išla putem Kine da nije bila prisiljena reagirati - a svaka polarizirana država mora eventualno reagirati na ovakve provokacije i pritisak konkurentnog sistema. 

Amenoum
10 godina
offline
Re: Rusija otkrila maketu svoje buduće orbitalne s
PaleRider kaže...

Ne znaš puno o geopolitici.

 

Amerikanci su totalno opkolili Ruse, Kineze i Sj. Koreju. Instaliranjem pro-Američkih režima i prisustvom vojske kontroliraju sve okolo i uvijek su gladni za više. Konstantno ovima smanjuju sferu utjecaja, ugrožavaju obrambene sposobnosti, te konstantnim provokacijama (npr. sponzoriranjem terorista koji su napadali Ruse u Ukrajini a još danas napadaju Kineze u Pakistanu) izazivaju da pokrenu rat.

 

Rusija bi možda polagano i išla putem Kine da nije bila prisiljena reagirati - a svaka polarizirana država mora eventualno reagirati na ovakve provokacije i pritisak konkurentnog sistema. 

 Ah, ti još manje sa Putlerovom denacifikacijom korištenjem Wagnerovskih plačenika ili ti nacista. Isti scenarij kao s Poljskom '39 ili "niko neće da vas bije" '91. 

مرګ ژوبله
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice