Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

poruka: 21
|
čitano: 5.645
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod".
9 godina
offline
Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

Da su se SAD, Rusija i Kina udružile već bi ljudi skakutali po Marsu.

 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
Thinker kaže...

Da su se SAD, Rusija i Kina udružile već bi ljudi skakutali po Marsu.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
Ajar kaže...
Thinker kaže...

Da su se SAD, Rusija i Kina udružile već bi ljudi skakutali po Marsu.

 

 

Saperlot!

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
10 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
Ali kako se dogovorit čije ime će biti na vrhu ploče? Bolje da svi paralelno rade ispočetka i svi otkrivaju toplu vodu nego da jedan otkrije, vodu, drugi vatru, treći kotač pa zajedno naprave custernu. Ovako će svatko imat svoju toplu vodu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
Azmo kaže...
Ali kako se dogovorit čije ime će biti na vrhu ploče? Bolje da svi paralelno rade ispočetka i svi otkrivaju toplu vodu nego da jedan otkrije, vodu, drugi vatru, treći kotač pa zajedno naprave custernu. Ovako će svatko imat svoju toplu vodu.

 Dobro ajde, budemo suradivali, ali ja sam glavni. Moze?

16 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
nixass kaže...
Ajar kaže...
Thinker kaže...

Da su se SAD, Rusija i Kina udružile već bi ljudi skakutali po Marsu.

 

 

Saperlot!

 ote mi rijec iz usta! tako mi pistaljke!

 

16 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
encoding kaže...
Azmo kaže...
Ali kako se dogovorit čije ime će biti na vrhu ploče? Bolje da svi paralelno rade ispočetka i svi otkrivaju toplu vodu nego da jedan otkrije, vodu, drugi vatru, treći kotač pa zajedno naprave custernu. Ovako će svatko imat svoju toplu vodu.

 Dobro ajde, budemo suradivali, ali ja sam glavni. Moze?

 ja cu te nazvati ubojicom, protiv ugovorenih pravila cu siriti svoju doktrinu na granicama tvoje zemlje, instalirat cu raketne "stitove" uperene prema tebi iz tih satelita, a ti mi se lijepo naguzi kao onaj seronja s flekom na glavi. ili rasplesana pijandura.

a ja cu u medjuvremenu "siriti demokraciju" po bliskom istoku, pobiti dojucerasnje partnere i dovesti milione ljudi na laganu setnjicu po cijeloj evropi tako da eu "partneri" imaju zanimaciju.

 

valjda je svakom jasno sto ce biti na toj novoj stanici.

a nakon ovog uspjesnog prcanja sa koronom me ziga u preponama i za neki nuklearni rat.

za bolje i nismo.

 

16 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
nikola kaže...
nixass kaže...
Ajar kaže...
Thinker kaže...

Da su se SAD, Rusija i Kina udružile već bi ljudi skakutali po Marsu.

 

 

Saperlot!

 ote mi rijec iz usta! tako mi pistaljke!

 

pazi da ti cik nije ostao nutra ;)

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
5 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
tko nam je kriv što nikako da se rješimo podjela proizašlih iz ljudske glave

koliko je ljudi uopće svjesno ovoga:(
možda kad bi ovo postala obveza gledanja od rođenja pa nadalje...sve do tada uteg nuklearnog rata nam je oko vrata
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
HCMAA kaže...
tko nam je kriv što nikako da se rješimo podjela proizašlih iz ljudske glave

koliko je ljudi uopće svjesno ovoga:(
možda kad bi ovo postala obveza gledanja od rođenja pa nadalje...sve do tada uteg nuklearnog rata nam je oko vrata

 

 

15 godina
online
Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

da sam na mjestu amera, nadurio bih se i odrješito izjavio: ako odu rusi, idemo i mi. zadnji gasi svjetlo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

Čovječe, vidiš ti koji bijes ameri navukoše na sebe zbog toga što su bombardirali komšije!

 

Nema, što god da naprave, nije dobro!

 

Nepravda pa to ti je!

 

P.S.

Operaciju Oluja bolje i ne spominjati!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

 

 

U SF filmovima Zemljani stupaju u osvajanje svemira zajednički, jedan u drugoga. Ujedinjeni.

Šteta kaj ta daleka budućnost nije već ovdje, nego se međusobno ubijamo.

 

Hvala Ajar-u za insert iz kultnog film za djecu:"Vlak u snijegu".

Kada se male ruke slože sve se može.

 

Danas, nažalost nema toga, nego drug na drug ide sa bokserom i još više na jednoga. Tko i malo prati vijesti površno čuo je za one nemile vijesti iz medija.

Napada bokserom je pokušaj ubojstva.

 

Neka se bude sloga, narodne pravice i poštenje. Drug do druga, plug do pluga. Danas nažlost nema više zadruga, osim kao reality show gdje se međusobno ogovraju, rade spačke, lažu, kleveću, malo tuku i tako to.

Danas imao klastere i bogatune koji su ubili malog čovjeka, težaka, radnika, ribara.....

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

 

Sad kad Ameri više ne trebaju plaćati Rusima Soyuz, Rusi trče doma vičući "Neću se više igrati".

Jedino mi se čini kao problem da se za korekcije visine orbite ISS mora natankati gorivom iz ruskog Progress teretnjaka?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

Postavlja se pitanje zasto uopce vise graditi nekakve postaje i ulupavati silne milijarde dolara u takve projekte. Zasto ne graditi stalnu bazu na Mjesecu, to bi trebao biti neki tehnoloski odmak od postaja koje su vec dosadne postale. Sto ce Rusi konkretno dobiti svojom postajom, a da to vec nemaju na ISS-u? Razumijem jos Kineze koji nisu prihvaceni na ISS da idu gradit svoje, ali ovo mi se cini besmisleno...

 

Mislim da svi trebaju napustiti ideju takvih postaja, i zaputiti se direktno na Mjesec. Tamo graditi mini hotele tj. kapsule koje ce s vremenom postajati sve vece i na taj nacin razvijati svemirski turizam i novo svemirsko doba, a nakon toga ide Mars... 

 

Kakve postaje vise, pa valjda smo tu razinu presli davnih dana.... u svemirskom smislu i svemirskim tehnoloskim dosezima nismo se pomakli vec desetljecima, vrijeme je za vece ambicije! 

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
=XFX=PlayHard kaže...

Postavlja se pitanje zasto uopce vise graditi nekakve postaje i ulupavati silne milijarde dolara u takve projekte. Zasto ne graditi stalnu bazu na Mjesecu, to bi trebao biti neki tehnoloski odmak od postaja koje su vec dosadne postale. Sto ce Rusi konkretno dobiti svojom postajom, a da to vec nemaju na ISS-u? Razumijem jos Kineze koji nisu prihvaceni na ISS da idu gradit svoje, ali ovo mi se cini besmisleno...

 

Mislim da svi trebaju napustiti ideju takvih postaja, i zaputiti se direktno na Mjesec. Tamo graditi mini hotele tj. kapsule koje ce s vremenom postajati sve vece i na taj nacin razvijati svemirski turizam i novo svemirsko doba, a nakon toga ide Mars... 

 

Kakve postaje vise, pa valjda smo tu razinu presli davnih dana.... u svemirskom smislu i svemirskim tehnoloskim dosezima nismo se pomakli vec desetljecima, vrijeme je za vece ambicije! 

 Zato što je to preko 10x skuplje od postaje u orbiti Zemlje, a da ne spominjem zračenje Sunca na Mjesecu, izvan Zemljinog zaštitnog magnetskog polja.

Ali sa Artemis projektom i to će doći na svoje.

 

Ja osobno glasam za teleskopčinu na Mjesecu, da snimamo planete na drugim zvijezdama.

14 godina
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
EricCartman kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Postavlja se pitanje zasto uopce vise graditi nekakve postaje i ulupavati silne milijarde dolara u takve projekte. Zasto ne graditi stalnu bazu na Mjesecu, to bi trebao biti neki tehnoloski odmak od postaja koje su vec dosadne postale. Sto ce Rusi konkretno dobiti svojom postajom, a da to vec nemaju na ISS-u? Razumijem jos Kineze koji nisu prihvaceni na ISS da idu gradit svoje, ali ovo mi se cini besmisleno...

 

Mislim da svi trebaju napustiti ideju takvih postaja, i zaputiti se direktno na Mjesec. Tamo graditi mini hotele tj. kapsule koje ce s vremenom postajati sve vece i na taj nacin razvijati svemirski turizam i novo svemirsko doba, a nakon toga ide Mars... 

 

Kakve postaje vise, pa valjda smo tu razinu presli davnih dana.... u svemirskom smislu i svemirskim tehnoloskim dosezima nismo se pomakli vec desetljecima, vrijeme je za vece ambicije! 

 Zato što je to preko 10x skuplje od postaje u orbiti Zemlje, a da ne spominjem zračenje Sunca na Mjesecu, izvan Zemljinog zaštitnog magnetskog polja.

Ali sa Artemis projektom i to će doći na svoje.

 

Ja osobno glasam za teleskopčinu na Mjesecu, da snimamo planete na drugim zvijezdama.

 Razumijem da je skuplje, ali nije ni postaja jeftina.... na ISS su ulupali oko 150 milijardi dolara! 

 

Sto to tocno Rusi mogu dobiti svojom postajom, a da vec nemaju na ISS-u, nije mi jasno.... ako vec ides u neke projekte, onda to treba biti korak dalje. Pa necemo valjda jos narednih 500 godina kruziti oko Zemlje i to zvati svemirskim istrazivanjem. 

8 godina
online
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
=XFX=PlayHard kaže...
EricCartman kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Postavlja se pitanje zasto uopce vise graditi nekakve postaje i ulupavati silne milijarde dolara u takve projekte. Zasto ne graditi stalnu bazu na Mjesecu, to bi trebao biti neki tehnoloski odmak od postaja koje su vec dosadne postale. Sto ce Rusi konkretno dobiti svojom postajom, a da to vec nemaju na ISS-u? Razumijem jos Kineze koji nisu prihvaceni na ISS da idu gradit svoje, ali ovo mi se cini besmisleno...

 

Mislim da svi trebaju napustiti ideju takvih postaja, i zaputiti se direktno na Mjesec. Tamo graditi mini hotele tj. kapsule koje ce s vremenom postajati sve vece i na taj nacin razvijati svemirski turizam i novo svemirsko doba, a nakon toga ide Mars... 

 

Kakve postaje vise, pa valjda smo tu razinu presli davnih dana.... u svemirskom smislu i svemirskim tehnoloskim dosezima nismo se pomakli vec desetljecima, vrijeme je za vece ambicije! 

 Zato što je to preko 10x skuplje od postaje u orbiti Zemlje, a da ne spominjem zračenje Sunca na Mjesecu, izvan Zemljinog zaštitnog magnetskog polja.

Ali sa Artemis projektom i to će doći na svoje.

 

Ja osobno glasam za teleskopčinu na Mjesecu, da snimamo planete na drugim zvijezdama.

 Razumijem da je skuplje, ali nije ni postaja jeftina.... na ISS su ulupali oko 150 milijardi dolara! 

 

Sto to tocno Rusi mogu dobiti svojom postajom, a da vec nemaju na ISS-u, nije mi jasno.... ako vec ides u neke projekte, onda to treba biti korak dalje. Pa necemo valjda jos narednih 500 godina kruziti oko Zemlje i to zvati svemirskim istrazivanjem. 

 Poanta skupoće je da sav teret što ide u Svemir što je teži košta sve više i više da bi mogao pobjeći Zemlji, ako se ide samo u LEO (Low Earth Orbit) dovoljna je manja i puno jeftinija raketa, ako se ide do Mjeseca, da bi se dovela mašinerija i sve ostalo na Mjesec, treba najprije sve to podignuti sa Zemlje, a to je do sad mogao jedino Saturn V (Appolo, najveća raketa ikad napravljena, i naravno najskuplja).

SpaceX će svoje nove Starshipe dovesti do Mjeseca i Marsa, i oni će moći sami i uzletjeti sa njih (jer su Mjesec i Mars puno manje mase od Zemlje), ali da bi sve to uzletjelo sa naše Zemlje, treba mrcinska raketa, i SpaceX je razvija, Super Heavy. Bit će največa raketa ikad napravljena, a što je najbolje, planiraju je i uhvatiti natrag nakon što digne Starshipa u orbitu.

 

A to za svoju novu postaju, prije bih rekao da je Putinu narastao ego, čovjek je na vlasti kolko, 2 desetljeća? Ode to u glavu ljudima.

5 godina
offline
Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međunarod

Sada kada Rusa nema red je da mi uletimo. Mi smo prvaci u Europi kako bacati pare. Plenky, reagiraj...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun
xcat kaže...

 

Sad kad Ameri više ne trebaju plaćati Rusima Soyuz, Rusi trče doma vičući "Neću se više igrati".

Jedino mi se čini kao problem da se za korekcije visine orbite ISS mora natankati gorivom iz ruskog Progress teretnjaka?

Potisnici za podizanje orbite se nalaze na ruskom servisnom modulu, Zvezdi, a gorivo (UDMH, nesimetrični dimetilhidrazin) i oksidans (didušikov tetraoksid, N2O4, u raketnim krugovima poznat kao dušikov tetraoksid (NTO), odnosno amil u SSSR/Rusiji) mogu se pretočiti iz ruskog Progresa ili europskog ATV-a koji pristaju na stražnji dio Zvezde. Ako se nalaze tamo, za podizanje orbite stanice mogu se koristiti njihovi motori, a ako Progres ili ATV nisu spojeni na Zvezdu u trenutku kada treba podići orbitu, koriste se potisnici na Zvezdi.

 

Ako ste zainteresirani za tekuća raketna goriva, toplo preporučam knjigu Johna Clarka Ignition!: An informal history of liquid rocket propellants.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
4 godine
neaktivan
offline
Re: Rusija najavljuje povlačenje iz projekta Međun

 Amerikanci su prvi najavili napuštanje ISS-a u korist lunarne orbitalne stanice 'Gateway' u mjesečevoj orbiti. Iz tog novog projekta su u startu isključili Kineze, a kasnije i Ruse. ISS je star i nema smisla održavati ga... Rusija će svojom putem, Ameri svojim, a nadam se da će ih sve prestići Kinezi!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice