Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

poruka: 239
|
čitano: 33.745
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11".
15 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

A kao do sad su ih kupovali sa službenih Microsoftovih stranica? Kako da ne...

https://elisfantasy.com
 
23 1 hvala 0
15 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

Zato imaju xp, win7, 8, linux, sve bolje od ovih.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Sve ce samo nece linux. To nesto govori i o linuxu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

tako je, mikrosofte, reci ti njima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Skinu sa piratskih stranica, kupe ključ i imaju legalni OS ..
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

Kad se sjetim ovog seriala s CD-a Win XP :))))) još ga na pamet znam :)

 

FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-287Q8

 

Valjda sam ih tisuću s njim instalirao.

 
43 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
bnaci kaže...
Sve ce samo nece linux. To nesto govori i o linuxu.

 

Upravo suprotno, to najviše govori o samim juzerima i njihovim navikama/potrebama. Mišljenja sam da velika većina Windows korisnika koriste računalo pretežno za gaming, al možda sam u krivu.

 

Rusi da su malo pametniji pa da naprave svoju distru, Putinix, sad im je idealna prilika :D

6 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
BlueMax kaže...

Kad se sjetim ovog seriala s CD-a Win XP :))))) još ga na pamet znam :)

 

FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-287Q8

 

Valjda sam ih tisuću s njim instalirao.

 2B7Q8 :)

NULL!=NULL
12 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
VladRi kaže...
BlueMax kaže...

Kad se sjetim ovog seriala s CD-a Win XP :))))) još ga na pamet znam :)

 

FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-287Q8

 

Valjda sam ih tisuću s njim instalirao.

 2B7Q8 :)

 Je, tu bi znao biti zajeb i na onome G6

15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
dery kaže...

Zato imaju xp, win7, 8, linux, sve bolje od ovih.

 Da, Windows 8 je naročito bolji 

https://elisfantasy.com
15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Laca kaže...
bnaci kaže...
Sve ce samo nece linux. To nesto govori i o linuxu.

 

Upravo suprotno, to najviše govori o samim juzerima i njihovim navikama/potrebama. Mišljenja sam da velika većina Windows korisnika koriste računalo pretežno za gaming, al možda sam u krivu.

 

Rusi da su malo pametniji pa da naprave svoju distru, Putinix, sad im je idealna prilika :D

 Kali Linux,rusima najdraži 

14 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

Elbrus ionako jedva vrti Win 3.1

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
online
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Laca kaže...

 

Upravo suprotno, to najviše govori o samim juzerima i njihovim navikama/potrebama. Mišljenja sam da velika većina Windows korisnika koriste računalo pretežno za gaming, al možda sam u krivu.

 

Rusi da su malo pametniji pa da naprave svoju distru, Putinix, sad im je idealna prilika :D

 

Ili možda za posao.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
mrgood kaže...
dery kaže...

Zato imaju xp, win7, 8, linux, sve bolje od ovih.

 Da, Windows 8 je naročito bolji 

 Tako je moja greška.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
mrgood kaže...

A kao do sad su ih kupovali sa službenih Microsoftovih stranica? Kako da ne...

 -preuzimanje (download) nema (skoro) nikakve veze s kupnjom-aktivacijom-licencom.. tj dvije odvojene stvari kao auto i gorivo..

 

W2000 kaže...
Skinu sa piratskih stranica, kupe ključ i imaju legalni OS ..

 -ne, time su postali pirat.. tad ni legalno pribavljen ključ nije važeća licenca, tj uvjet licence je i to.. da bi bila valjana, ali radit će.. kao prava i bit će važeća, aktivna jer je ekšli ista-identična kao i os (ako nema nešto ispod haube.. no to ima i original pa..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 14:54 (ihush).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
To je l legalno ili ne odlučuje lokalni zakonodavac (u ovom slučaju RU), no kako se da pročitati, piratiziranje zapadnog SWa je legalno u RU :pirat:
16 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

Windows je smiješan operacijski sustav, bio i ostao.
U zadnjoj iteraciji (11) je ponovno smeće. Nisu na velikom gubitku.

Moj PC  
4 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Bitanga kaže...

 

Ili možda za posao.

 

Državni aparat, da. Data entry poslovi kakvih je valjda 90% u privatnim firmama, isto da.

15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
silvio3105 kaže...
To je l legalno ili ne odlučuje lokalni zakonodavac (u ovom slučaju RU), no kako se da pročitati, piratiziranje zapadnog SWa je legalno u RU :pirat:

 -ekšli .. ne, tj patenti-licence-copyright ili zamp su 'naddržavni' (porez, zakon..) dok je jedina važeća-valjana licenca u skladu s uvijetima, svaka drugačija nije čak ni posjedovanje licence ne znači da je valjana jednako kao što možeš imati neku osobnu-vozačku.. možeš imati samo svoju i samo izdanu od nadležnih, sve ostalo je fejk-krivotvorina-nevažeće itd..

-nitko ne može poklanjati ili legalizirati nešto tuđe.. tj može kad si jak no to nije zakon-legalnost-legitimnost nego 'zakon jačeg' pa i jurisdikcije i sl. tako da rusija-država-zakon ne mogu legalizirati pirateriju, jedino što je oni ne sankcioniraju, ne kontroliraju, jednako da policija ne traži osobnu-vozačku ili tehničku za automobil.. tad može biti tuđi, no nije time postao legalan.. itd.

-kad imaš važeću-valjanu, pravu licencu, možeš je izgubiti, dovoljno da prekršiš uvijete licence kao eula-e.. i tad naprosto licenca nije važeća, mada je posjeduješ i originalna je.. kao što liječnik-pravnik može izgubiti licencu za rad i sl. itd itd..

 

-prvo pravilo, (u gornjem postu) .. sve skinuto s 'piratskih izvora' je automatizmom zakona ilegalno-zabranjeno .. tj nema veze s legalnim još manje s licencom, + pošto se to u pravilu radi torrentom tad je i djelo piraterije-distribucije daleko teže djelo neog korištenje (bez odgovarajuće-važeće licence..) tj razlika u težini djela je kao prometna i ubojstvo, prekršaj, porezni prekršaj ili kazneni zakon po osnovi kršenja autorskih prava kraće piraterija..

-korisnik, sve što može, što mu je dostupno, bez da pri tome krši neki zakon, da ne provaljuje.. tad je za korisnika konzumacija bilo čega (svejedno-izjednačeno, audiovizualni ili soft, digitalizacija..) kao što može bez provale ući u kafić, trgovinu, kino.. no pri tome ne smije kršiti ni jedan drugi zakon, zabranu i sl. .. npr regionalno, ako je to nedozvoljeno korisnicima iz rusije, tad je neovisno kako zaobiđu zaštitu-kontrolu to kršenje zakona, zavaravanje-prikivanje itd tj isto je koristiš li vpn ili tuđu osobnu-putovnicu, isto-slično djelo, teže... ako možeš bez te prevare tad je legalno-legitimno (konzumacija), no i kad je legalno posotji ograničenje, kućna upotreba, poslovna, odgovarajuća licenca itd..

-ova zabrana može pogoditi poslovne-firme.. no to je tek promil ostalih usluga-servisa, pristupa bilo čemu, ajfon, igre-zabavu.. kao ono što će više pogoditi obične juzere..

 

-no, da, realnost da je to u teroiji.. 'zakon' vs praksa, divlji zapad ili sibir-istok :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Ja ovo ne budem čital. Ne.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Dozvola piratizacije govori dovoljno o tome o kakvoj se prčiji od države radi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 19:44 (jglllllll).
 
3 8 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Što to točno govori o Linuxu?
16 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
Laca kaže...
bnaci kaže...
Sve ce samo nece linux. To nesto govori i o linuxu.

 

Upravo suprotno, to najviše govori o samim juzerima i njihovim navikama/potrebama. Mišljenja sam da velika većina Windows korisnika koriste računalo pretežno za gaming, al možda sam u krivu.

 

Rusi da su malo pametniji pa da naprave svoju distru, Putinix, sad im je idealna prilika :D

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Astra_Linux

 

16 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
segregator kaže...
Laca kaže...
bnaci kaže...
Sve ce samo nece linux. To nesto govori i o linuxu.

 

Upravo suprotno, to najviše govori o samim juzerima i njihovim navikama/potrebama. Mišljenja sam da velika većina Windows korisnika koriste računalo pretežno za gaming, al možda sam u krivu.

 

Rusi da su malo pametniji pa da naprave svoju distru, Putinix, sad im je idealna prilika :D

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Astra_Linux

 

 ukratko... hebe im se. No hajde, može Zapad još koju besmislenu boomerang sankciju udariti... udri samo jako! 

15 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

Sve se to već zna

 

https://www.cnews.ru/news/top/2022-06-16_atomnyj_flot_rossii_perehodit

Ukratko, sa windowsa prelaze na astra linux

 

Napravili su i svoju minimalističku verziju koja uključuje word i excel

https://myoffice.ru/products/standard-home-edition/

Besplatna je za preuzimanje i ne traži pristup internetu

 

Naravno, izbacili su i proširenu verziju koja se plaća, nemam pojma koliko

https://myoffice.ru/products/standard/

 

Za mobitele su izbacili besplatnu verziju za uređivanje dokumenata

https://myoffice.ru/apps/mobile-documents/

 

A sve škole u Rusiji odbacuju Microsoft Office od 1.1.2023.

https://tass.ru/obschestvo/14463305

(google translate)

 

A ako skinete onu besplatnu inačicu i pogledate datum izrade, vidjet će te da je sve to već odavna bilo pripremljeno za ovo

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
jglllllll kaže...
Dozvola piratizacije govori dovoljno o tome o kakvoj se prčiji od države radi.

 

 

https://www.24sata.hr/news/hdz-koristi-piratski-windows-na-prezentaciji-skakali-oblaci-304516

 

 

15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
ivanv000 kaže...
jglllllll kaže...
Dozvola piratizacije govori dovoljno o tome o kakvoj se prčiji od države radi.

 

 

https://www.24sata.hr/news/hdz-koristi-piratski-windows-na-prezentaciji-skakali-oblaci-304516

 

 

 -to je dokaz da nije pirat edišn.. nije aktiviran-crakan.. tj to je normalan win, čist, origigi.. ima ili nema licencu je nešto drugo ali nije piratski no ipak je to 23-ipo i hdz, kao da su činjenice nešto bitno :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11
ihush kaže...
ivanv000 kaže...
jglllllll kaže...
Dozvola piratizacije govori dovoljno o tome o kakvoj se prčiji od države radi.

 

 

https://www.24sata.hr/news/hdz-koristi-piratski-windows-na-prezentaciji-skakali-oblaci-304516

 

 

 -to je dokaz da nije pirat edišn.. nije aktiviran-crakan.. tj to je normalan win, čist, origigi.. ima ili nema licencu je nešto drugo ali nije piratski no ipak je to 23-ipo i hdz, kao da su činjenice nešto bitno :)

 

To što nisu bili u stanju skinuti crackiranu verziju i nije neko opravdanje...a moguće da je i bila crackirana

pa ju je neki od update-a "decrackirao", tj skužio da je piratska, i toga je bilo...kad već sitničarimo

15 godina
offline
Re: Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

.. ''moguće''? -svašta je moguće, no što je činjenica?

 

kompliciraš :) ... longstori-šort, nije pirat. .. po sjećanju iz vremena karačmarka koji je ipak it-stručnjak ili štoveć.. :)))

-odnosno, hdz je smeće.. no čemu izmišljati pogotovo ovakav primjer iz naftalina trinaeste.. povijest.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Rusi više ne mogu preuzeti Windowse 10 ili 11

Rusija ide korak po korak prema Sjevernoj Koreji 2.0. Pitanje je samo dokle će to ruski narod tolerirat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2022 9:59 (Marko :D).
 
9 7 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice