Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

poruka: 41
|
čitano: 8.468
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea".
6 godina
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

strašno ti Rusi su stvarno...a s druge strane Američani čisto cvijeće

 

eto jedini način napretka u "svemirskim" tehnologijama je da gledamo jedni druge preko ciljnika:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

Amerikanci su izasli iz "Open Skies" ne razmisljajuci kakve ce to posljedice imati po sve ostale sudionike. Njima su njihovi napredni sateliti dovoljno dobra zamjena, a sad se cude da drugi razvijaju oruzja za skidanje tih satelita.

 
13 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
Nema samo iz Open skies, nego iz svih mogućih ugovor o kontroli naoružanja
3 godine
neaktivan
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
"Ovoga mjeseca Rusija je očito odlučila "pokazati mišiće" na svjetskoj sceni. Uz hakiranje američkih privatnih kompanija i državnih institucija, čiji razmjeri još uvijek nisu u potpunosti poznati, a za koje se smatra da je orkestrirano iz vrha ruske vlasti, njihova vojska obavlja ne tako tajne testove moćnog naoružanja."

Kakva je ovo propaganda? Gdje su dokazi?
 
18 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
svatko je kriv dok mu se ne dokaže nevinost... okrivljenik je taj koji dokazuje nevinost a ne sud...sud ga je već proglasio krivim...a na njemu je da dokaže suprotno

upravo zahvaljujući k tom načelu...je španjolska inkvizicija imala 100% učinkovitost
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
lega iz Osijeka kaže...
"Ovoga mjeseca Rusija je očito odlučila "pokazati mišiće" na svjetskoj sceni. Uz hakiranje američkih privatnih kompanija i državnih institucija, čiji razmjeri još uvijek nisu u potpunosti poznati, a za koje se smatra da je orkestrirano iz vrha ruske vlasti, njihova vojska obavlja ne tako tajne testove moćnog naoružanja."

Kakva je ovo propaganda? Gdje su dokazi?

 A da ne spominjemo da linkani bugov clanak, u svojim linkanim izvorima nigdje ne spominje Rusiju.

 

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
11 godina
neaktivan
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

Prvo ABMT, sad ovo. Amerikancima je ocito dosta glumiti "ravnotezu" s Rusijom, jer trebaju se pripremati za potencijalni sukob s Kinom. Rusiju ce vojno, ako vec nisu, prestici za najvise 10 godina i ona nikad vise nece biti toliko bitan faktor u svijetu. Jedino sto me cudi u toj cijeloj prici je zasto su Ameri cekali toliko dugo da se rijese tih kocnica? Ocito su se toliko bojali SSSRa, da im je trebalo 30 godina da shvate da je Rusija papirnati tigar. Drzava u apsolutnom rasulu. Svaka cast za CIA-u, oni vjerojatno misle i da je S. Koreja opasnost bilo kome no sama sebi.... 

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

Rusija država u rasulu, spram koga, SAD-a ? Rusija je Rusija bez obzira na sve, Amerika bez 3 dana el.energije je divljina...

 

a osobito je smiješno da ti iz Hrvatske to pišeš....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 22:06 (Stric_Jura).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

Po svim objektivnim parametrima Rusija je rupa, cak i u usporedbi s Hrvatskom. Uz sva prirodna bogatstva, industriju i monetarnu nezavisnost imaju manji PPP od zemlje koja nema nista od toga i zivi od turista, presmijesno. Rusija se vec sada ne moze mjeriti s Indijom, a kamoli s jednom Kinom ili Amerikom ni u cemu, a najmanje od svega vojnoj moci. Do 2050. kad ih presisa i Pakistan i Turska, Rusija ne da nece biti svjetska sila, nego ni regionalna.

 

Drzava im je ocajna i u totalnom kolapsu, od raspada saveza izgubili su vise stanovnika nego u drugom svjetskom ratu. Sluzbene statistike su im cista izmisljotina, psotoje dokazi za sve. Dok Kinezi umanjuju, Rusi uvecavaju, stvarna situacija je kriticna. Sve bi se nekako moglo nadoknaditi... u slucaju nekog gradjanskog rata u SADu mozda bi uspjeli i odrzati se na drugom mjestu u svijetu, ali kad se populacija izgubi oporavak traje desetljecima. Ona je glavni stup drzave i odlucujuci faktor kad se prica o moci njenoj projekciji u svijetu. Sta mislis zasto americki globalisti ubacuju tolike imigrante? Zato sto su humani? Ljudi su davno shvatili da im za odrzanje svjetske dominacije treba sto vise kako bi se nosili s divovima poput Kine i Indije. Cak i kad su doveli Trumpa koji je obecavao zatvaranje granica, zidove i ostale gluposti, sta se promijenilo? Apsolutno nista. Naprotiv, jos je izletio u javnost s idejom kupovine Grenlanda. To kao njegova ideja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 23:23 (Predator003).
10 godina
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

 

 

Ruska Federacija mora imati svoga konja za trku među velesilama. To vam je jednostavno tako u visokom društvu zemalja.

Međutim, ne vidim da je RF nešto baš ofenzivno angažirana da bude broj 1 u svijetu.

Okay, štite svoje interese u svijetu kao i sve velesile, ali stalno svi nešto oko Rusije da je problem, te su drugi nju napadali, a ne ona njih.

 

BTW, ovo je super raketa. Leti preko cijele Rusije.

Rusko, a naše.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
Predator003 kaže...

Po svim objektivnim parametrima Rusija je rupa, cak i u usporedbi s Hrvatskom. Uz sva prirodna bogatstva, industriju i monetarnu nezavisnost imaju manji PPP od zemlje koja nema nista od toga i zivi od turista, presmijesno. Rusija se vec sada ne moze mjeriti s Indijom, a kamoli s jednom Kinom ili Amerikom ni u cemu, a najmanje od svega vojnoj moci. Do 2050. kad ih presisa i Pakistan i Turska, Rusija ne da nece biti svjetska sila, nego ni regionalna.

 

 

 Isto tako su razmisljali Napoleon i Hitler, a znamo kako je to zavrsilo.

 

Ako do sada nismo naucili da se Rusiju ne smije podcjenjivati, neznam kad cemo.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
11 godina
neaktivan
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

Nadam se da necemo saznati sto bi se desilo, mada u nekom ludom scenariju gdje Kinezi odluce okupirati citavu istocnu Rusiju, ja ne vidim tko bi ih mogao zaustaviti. 10x vise ljudi, 20x veca ekonomija... to su nepremostive razlike.

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

I sam imam mišljenje da je veća prijetnja Rusiji Kina, a ne SAD. Čisto iz razloga što je Kineza puno (i u usponu su), a Rusija je ogromna sa puno resursa. Ali malo stanovnika s obzirom kolika je površina. Rusi bi ih mogli zaustaviti jedino nuklearnim naoružanjem ili nekakvim drugim oružjem masovnog uništenja.

5 godina
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

:tikatakatikatakatikatakatikatakatikatakatikatakatikatakatikataka..:



Gdje su one projekcije o produljenju ljudskog života, letećim autima, nuklearnoj fuziji i kolonijama u Svemiru? 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

"Uz hakiranje američkih privatnih kompanija i državnih institucija" - mogu razumijeti da kojekakvi portali podliježu izmišljanju senzacionalističnih "vijesti" jer ih inače nitko nikad ne bi čitao koliko su smeće, ali brate, vi imate svoju stalnu publiku i ne ovisite o tome da li će netko nabasat na vaš portal tj- časopis. Pa čemu onda povođenje za ovakvim glupostima žutog tiska kojima je cilj jedino profit uz prenošenje američke propagande? I ne, to ne znači da sam pro-Ruski nastrojen već da mi nije jasna ta ničim izazvana potreba za širenjem IČIJE propagande. I babama na placu je jasno da je Rusija svjetska baroga, krampus kojeg se proziva kako bi se umanjila odgovornost grjeha (grešaka) ljudi odnosno sistema koji vode SAD. No zašto, pogobu, ZAŠTO se itko s brdovitog balkana ima potrebu zauzimati stranu u tom sukobu? I ne, opet ne kažem da se treba praviti grbav kao da ne postoji takav sukob te kao da on posredično i posljedično ne utječe na nas - utječe, ali to ne znači da se trebao polarizirati prema jednoj od sukobljenih strana i to ovdje na Bug-u.

Dakle, dragi Bugovci, molim vas, najiskrenije, probajte nadići navijački mentalitet te pokušajte težiti objektivnosti prilikom prenošenja tehnoloških vijesti jer da mi se čita politička propaganda otišao bih na Večernji ili Jutarnji ili neko takvo političko žutilo koje upravo iz tog razloga niti ne posjećujem, jer znam da su zauzeli nečiju stranu i to ne jer u nju vjeruju već jer znaju da će svojom polarizacijom privlačiti one koji se mentalno hrane takvim otpadom. I opet ne, to ne znači da su zbog toga loši ili zli ili štogod već da se služe taktikom Carrion flower-a (cvijet strvine) da bi zaradili novce, dok smo, bar ja tako vjerujem, većina nas čitalaca ovdje u rangu pčela, bumbara i sl. mušterija koji nismo ovdje zbog smrada žutila već zbog neutralno mirisnih vijesti o neutralnoj temi - tehnologiji

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 9:25 (Ges).
 
17 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
Predator003 kaže...

Po svim objektivnim parametrima Rusija je rupa, cak i u usporedbi s Hrvatskom. Uz sva prirodna bogatstva, industriju i monetarnu nezavisnost imaju manji PPP od zemlje koja nema nista od toga i zivi od turista, presmijesno. Rusija se vec sada ne moze mjeriti s Indijom, a kamoli s jednom Kinom ili Amerikom ni u cemu, a najmanje od svega vojnoj moci. Do 2050. kad ih presisa i Pakistan i Turska, Rusija ne da nece biti svjetska sila, nego ni regionalna.

 

Drzava im je ocajna i u totalnom kolapsu, od raspada saveza izgubili su vise stanovnika nego u drugom svjetskom ratu. Sluzbene statistike su im cista izmisljotina, psotoje dokazi za sve. Dok Kinezi umanjuju, Rusi uvecavaju, stvarna situacija je kriticna. Sve bi se nekako moglo nadoknaditi... u slucaju nekog gradjanskog rata u SADu mozda bi uspjeli i odrzati se na drugom mjestu u svijetu, ali kad se populacija izgubi oporavak traje desetljecima. Ona je glavni stup drzave i odlucujuci faktor kad se prica o moci njenoj projekciji u svijetu. Sta mislis zasto americki globalisti ubacuju tolike imigrante? Zato sto su humani? Ljudi su davno shvatili da im za odrzanje svjetske dominacije treba sto vise kako bi se nosili s divovima poput Kine i Indije. Cak i kad su doveli Trumpa koji je obecavao zatvaranje granica, zidove i ostale gluposti, sta se promijenilo? Apsolutno nista. Naprotiv, jos je izletio u javnost s idejom kupovine Grenlanda. To kao njegova ideja?

pa Rus može otići u Boljšoj teatr, Marijanski također, Ermitaž.... i dokle god oni izbace rakete, tokamake i drugo, čovječanstvo napreduje...

 

ja znam da pokatoličeni Turci misle da su Boga za bradu primili kad kupe rabljeni Audi iz Nemačku, ali  daj se spusti na zemlji, ne šarafi zarulje na Cece, pa ti se nešto krvi slegne i u mozak, a onda ga možeš početi i koristiti...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
syncmaster245b kaže...
lega iz Osijeka kaže...
"Ovoga mjeseca Rusija je očito odlučila "pokazati mišiće" na svjetskoj sceni. Uz hakiranje američkih privatnih kompanija i državnih institucija, čiji razmjeri još uvijek nisu u potpunosti poznati, a za koje se smatra da je orkestrirano iz vrha ruske vlasti, njihova vojska obavlja ne tako tajne testove moćnog naoružanja."

Kakva je ovo propaganda? Gdje su dokazi?

 A da ne spominjemo da linkani bugov clanak, u svojim linkanim izvorima nigdje ne spominje Rusiju.

 

 .. novinarstvo? :) ali eto, spominje.

.. i vjeruje se da mu je izvorište u Rusiji.

-to je sve, 'vjerska' tema. Činjenice ili konkretni dokazi su nepotrebni (u klasičnoj propagandi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

a znaš da oni koji "vjeruju" ne trebaju dokaze, dapače, "vjerska" gorljivost im je posve dostatna za svako djelovanje...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
Pokusali su kinezi u doba SSSR-a ali nije islo (solncepek Tos1).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
Stric_Jura kaže...

pa Rus može otići u Boljšoj teatr, Marijanski također, Ermitaž.... i dokle god oni izbace rakete, tokamake i drugo, čovječanstvo napreduje...

 

ja znam da pokatoličeni Turci misle da su Boga za bradu primili kad kupe rabljeni Audi iz Nemačku, ali  daj se spusti na zemlji, ne šarafi zarulje na Cece, pa ti se nešto krvi slegne i u mozak, a onda ga možeš početi i koristiti...

 Aaaaaaaaaaa, pa tako reci. Sad ja vidim u cemu je stvar, nasao si se prozvan na neki od mojih postova u temi o autima pa sad bjesnis. Smijesan si, ponasas se poput djeteta. Niti sam ja Hrvat, niti katolik, a najmanje vjernik.... a SQ7 ju kupljen sa 0 kilometara i sluzi savrseno, ako te zanima.

 

 

Ako se zelis raspravljati o temi, a ne ad hominem, odgovori mi zasto najveca i prirodnim resursima jedna od najbogatijih drzava u cijelom svijetu ima manji standard od Hrvatske za koju si toliko zapeo? 

 

Boljsoj, Ermitaz? Potemkinova sela!

10 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

 

 

@Ges

 

Druže, kakvo navijanje, kakva propaganda? 

 

 

To su ti sve jednostanvo vijesti. BUG kao medij koji se bavi kompjuterima i tehnologijom, prenosi sve iz tih područja iliti oblasti.

Ima nas koji ne lurkamo po Interentu, te volim pročitati vijesti koji se tiču ove tematike. Te, onda ako me nešto posebno zanima idem surfati.

 

Ne vidim nikakvo navijanje i tome slično sa strane bugovaca. Niti na portalu, niti na u print izdanju. Isto vrijedi i za Mrežu.

 

Npr. si pročitao od Drage tekstove o borbenim avionima?

Vrlo dobri tekstovi, autorski, nema navijanja, nego samo kvaliteta i nepristanost.

Si čitao na drugim medijima kada pišu o borbenim avionima?

Neznanje, površnost, copy-paste,...

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
6 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
ove ili prošle godine Putin je donio novu doktrinu u obrani domovine...u slučaju obrane može se koristiti nukearno...to znači da svaki napadač mora duboko razmisliti prije nego krene

nažalost:(...jedini način mira u svijetu je da svatko ima nuklearno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu
Predator003 kaže...
Stric_Jura kaže...

pa Rus može otići u Boljšoj teatr, Marijanski također, Ermitaž.... i dokle god oni izbace rakete, tokamake i drugo, čovječanstvo napreduje...

 

ja znam da pokatoličeni Turci misle da su Boga za bradu primili kad kupe rabljeni Audi iz Nemačku, ali  daj se spusti na zemlji, ne šarafi zarulje na Cece, pa ti se nešto krvi slegne i u mozak, a onda ga možeš početi i koristiti...

 Aaaaaaaaaaa, pa tako reci. Sad ja vidim u cemu je stvar, nasao si se prozvan na neki od mojih postova u temi o autima pa sad bjesnis. Smijesan si, ponasas se poput djeteta. Niti sam ja Hrvat, niti katolik, a najmanje vjernik.... a SQ7 ju kupljen sa 0 kilometara i sluzi savrseno, ako te zanima.

 

 

Ako se zelis raspravljati o temi, a ne ad hominem, odgovori mi zasto najveca i prirodnim resursima jedna od najbogatijih drzava u cijelom svijetu ima manji standard od Hrvatske za koju si toliko zapeo? 

 

Boljsoj, Ermitaz? Potemkinova sela!

 hmm ako jesam udario po tome, zbilja nije bila namjera, jer gledam nevezano za temu auta...

 

no ako potežeš aute, zašto se onda recimo 70% Maybacha proda u Rusiji a ne u Hrvatskoj (no, dam i omjer 40, pa nek bude 1.5% Maybacha)... ima love,a znaš Twainovu: postoji laž, prokleta laž i... statistika...

 

a tvoja zadnja rečenica.... hmmm kupi ulaznice i pogledaj malo...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

Zato sto je Rusija jedna od rijetkih drzava gdje je korupcija i neravnomjerna raspodjela bogatstva naprednija nego u Hrvatskoj. Hrvatskoj bi bilo bolje da ima jos 100 Keruma sa jos toliko one of one Maybacha? Sad se samo ukopavas, znaj kad si porazen.

 

 

Interesantno mi je kako nacelno osudjujes domace, "svoje", lopove i pljackase, dok su oni strani pozitivci?? Ne pricam sad ni iskljucivo o tajkunima, Ermitaz ima najvecu kolekciju ukradenih umjetnina na svijetu, izmedju ostalog i originalnu Povelju Kulina bana. Bi li hvalio Zagebacki muzej da je kojim slucajem dosao do ukradenog Fabregeovog jajeta ili bi glumio prosvijecenog europljanina i osudio?  Doduse, svaka im cast sto su nakrali vise i od Vatikana i od Britanskog carstva, credit where credit is due, to sigurno nije bilo lako, pogotovo u uvjetima drugog svjetskog rata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 18:00 (Predator003).
14 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

uuuu....

 

mene briga za ruske lopove, to će Rusi rješavati...

 

znaš ono, trun u oku svojemu...

 

uz to petrogradski primjerak povelje je kopija...

 

a Ermitaž su punili ruski carevi i carice uglavnom kupovinom..

 

što se same povelje tiče ista stvar ko i sad "Dodikova" ikona, Srbin ukrade i pokloni Rusu da se dodvori...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nu

Jebote, koja ljubav. Da ti možda nisi počasni konzul Rusije u Hrvatskoj. Ako nisi javi se Putinu, sigurno će ti udjeliti tu počast. 

42
8 godina
neaktivan
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

Ovo smeće od portala je čista propaganda.

 
1 2 hvala 0
5 godina
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

Zapravo je američki državni tajnik Mike Pompeo optužio Rusiju za hakerski napad, ali mu je predsjednik Trump proturječio, optuživši Kinu za isti.
Sad si vi mislite ko tu laže i zašto 

Rusi najvjerojatnije su ostavili cyber-otiske u mnogim vitalnim američkim sektorima, pa i u ministarstvu za energiju i agenciji za nuklearnu sigurnost (tj.naoružanje).

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 7:01 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rusi testiraju protusatelitsko naoružanje i nuklea

Smiješno je stati u ičiju obranu jer su jedni drugi i treći idioti.

Umjesto da zajedno surađujemo da počnemo ozbiljnije istraživati svemir i sve ostalo što nas muči malo ćemo se bockati i ubijati. Kao da su ameri dobrotvori, možeš misliti, rusi nisu ništa bolji, niti Kinezi, zapravo svi idu preko leševa, bilo svojih bilo tuđih. Žalosno je da smo još uvijek toliko primitivni.

Moj PC  
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice