Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

poruka: 31
|
čitano: 12.588
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije".
15 godina
neaktivan
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Vezano za komentar koji je izrečen tokom vašeg videa vezano za rudarenje na konzolama, mislim stvari bi bile moguće uz nekakve preduvjete. Jedan od preduvjeta bi bilo da se konzola otvorena nešto poput onog što je bilo u doba PS3 konzole da se moglo instalirat linux distribuciju ili pak da se konzola hack-ira pa se otvori puni potencijal konzole. No tu dolazi do problema kojeg imamo sad imamo na PC, konzole bi u tom slučaju počele bit interesantne rudarima i cjene bi konzola sigurno skočile.

 

Obzirom da na tržištu imamo 2 modela koja bi bila interesantana rudarima (PS4 I XBOX One) te prvenstveno mislim da bi bila interesantna Pro varijanta u PS4 ili Xbox One X. Iz liste sam izostavio Nintendo switch jer petencijal te konzole daleko je od nekog ozbiljnijeg mining-a.

 

Nadajmo se da se do toga neće doć no postoje neke naznake da su već neke konzole jako blizu hackiranja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Što se tiče Ai Suite 3 koji radi jer je napravljena nova verzija istoga.

Za one koji koriste Ai Suite 2 na starijim asusovim pločama. Meni nakon win updeata isto tako nije radio, ali je proradilo nakon što sam ručno instalirao nadogradnju (kb4073290)

 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4073290

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Nije mi jasno, ne postoji li diskretan hardware samo za rudarenje (ASIC) ?

Volim prirodu, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
PaleRider kaže...

Nije mi jasno, ne postoji li diskretan hardware samo za rudarenje (ASIC) ?

Kako za koji algoritam/coin, tamo gdje postoji ne majna se grafickima.

15 godina
neaktivan
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Postoji za Bitcoin i Litecoin ali ga je skoro pa nemoguće / neisplativo nabaviti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Naravno da ima kraja bolesnim cijenama: cim proizvodjaci/trgovci ih spuste...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
6 1 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
goodie kaže...

Što se tiče Ai Suite 3 koji radi jer je napravljena nova verzija istoga.

Za one koji koriste Ai Suite 2 na starijim asusovim pločama. Meni nakon win updeata isto tako nije radio, ali je proradilo nakon što sam ručno instalirao nadogradnju (kb4073290)

 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4073290

 Ja sam za svoju maticnu plocu Asus Naximus VIII Hero instalirao Ai Suite 3 Verzija 3.00.13 i radi bez problema

12 godina
neaktivan
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Slučajno si skurio ploču...dašta nego da su skupe grafulje.

Ne samo grafulje već i RAMi.

Naravno vidjeh odnos dobivenog/uloženog jer sam naravno prisiljen prijeći na AM4 sck jer nažalost situacija je takva kakva jeste što se tiče samih soketa i procesora.

Sockete mjenjaju češće nego ja gaće(inače kad prdnem,samo okrenem nakon nedjelju dana).

Jel,zašto mi moramo postavljati pitanja? (ajd da se trampimo za ulogu)

 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
Uostalom nije mi jasna ta tolika haika oko bitcoina i rudarenja? To će tržište kad tad ruknit ko balon i pasti u zaborav brže nego ajFon X.
Samo eto,ja barem nevidim ni_ta osum mimentalnig legalnog pranja novca,nabijanja računa za struju i eventualne trampe orvobitno uloženog za nešto mali više love.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije
cijene nisu bolesne onima kojima ne pate za jako visokim performansama u igrama i žele sve najnovije,ja imam ps4 i 6 igara tek sam ga kupio ,imam i još par igara za pc ,grafička mi je nvidia gtx950 a procesor je intel i3 4170,što se mene tiče mogu i biti milijun kuna za grafičku karticu,ja sa svojim računalom bez problema igram bilo koju novu igru ili 2-3 godine stariju,i uživam u tom igrama neopterećen suludim detaljima
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
3 5 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
Igor150 kaže...
Uostalom nije mi jasna ta tolika haika oko bitcoina i rudarenja? To će tržište kad tad ruknit ko balon i pasti u zaborav brže nego ajFon X.
Samo eto,ja barem nevidim ni_ta osum mimentalnig legalnog pranja novca,nabijanja računa za struju i eventualne trampe orvobitno uloženog za nešto mali više love.

A ja ovdje vidim jedno 150 tipfelera u 130 znakova ukupno ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Ma nitko više ne gejma svi rudare :)

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Puca mi prsluk za Dinu Raja Kodurija :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Meni je frend nedavno prodao svoju GTX 970 za 100€.

Taj isti frend mi je prodao prije 2 godine R9 270X za 75€ koju sam ja prodao za istu lovu ovog mjeseca.

Znači, uduplao sam si grafičke performanse za 25€, odnosno igrao sam se na 270X  ''free'' 2 godine, ovisno kako se gleda :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 17:33 (DrNasty).
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
Igor150 kaže...
Uostalom nije mi jasna ta tolika haika oko bitcoina i rudarenja? To će tržište kad tad ruknit ko balon i pasti u zaborav brže nego ajFon X.
Samo eto,ja barem nevidim ni_ta osum mimentalnig legalnog pranja novca,nabijanja računa za struju i eventualne trampe orvobitno uloženog za nešto mali više love.

Ma da, malo vise love.. Evo poznanik moj ima 800k € u kriptu a 300k je izvukao, krenuo prije par godina sa parsto eura. Sitnica, nema sta...

14 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Sulude cijene će biti na snazi sve dotle dok mogu kartice prodavati po tim cijenama, a to im omogućuju kripto mineri. Mi obična raja se moramo zadovoljiti sa nečim slabijim i dostupnijim. Ja osobno imam R9 270+ i mogu reći da se na njoj još uvijek sasvim dobro igram. To ne znači da ne bih htio RX 580 ili Vegu 64 ili 56, ali dok cijene ne postanu koliko toliko normalne ništa od toga. Zašto bi AMD snižavao cijene karticama, kada nam bez problema mogu uzeti i ovu veliku lovu, čak ne mogu podmiriti zahtijeve tržišta. Čisti kapitalizam,  ponuda - potražnja.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Budimo realni, proizvodacima (amd + nvidia) ova stuacija jako pase, njihov cilj je zarada i debeli bonusi onima na vrhu krajem svake godine ukoliko se ona ostvari. Onda sa druge strane imamo njihove partnere koji mozda zaraduju jos i vise ovim mining ludilom. 

Pa logicno je, bolje prodat jednoj osobi 1000 komada, nego cekat i gubit vrijeme dok dode 1000 kupaca da kupi jednu stvar. Prodat ce se ovako ili onako, samo je prvi nacin puno brzi. Realno je ocekivat da dok god traje mining ludnica da nece ni bit gpu-a za prodaju nama obicnim smrtnicima koji ga trebamo za gaming ili neke poslove.  

Ali budimo iskreni i realni, da je netko od nas vlasnike takve firme isto bi postupili, tvoj proizvod se prodaje ko lud, imas sigurnu zaradu, cemu mijenjt nesto ili sirit posao ako postoji prevelik rizik da se to sve urusi i ostanes sa viskom gpu-a koji onda samo propadaju.

Oni koji su u pocetku tol miniga imali muda i ulozili pare u to sad fino trljaju ruke, nama ostalima koji nismo moze bit zao ali to je zivot, valjda ce uskoro bit veca ponuda za nas "gaming" korisnike.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
DrNasty kaže...

Meni je frend nedavno prodao svoju GTX 970 za 100€.

Taj isti frend mi je prodao prije 2 godine R9 270X za 75€ koju sam ja prodao za istu lovu ovog mjeseca.

Znači, uduplao sam si grafičke performanse za 25€, odnosno igrao sam se na 270X  ''free'' 2 godine, ovisno kako se gleda :)

 jbg da ti je frend Stjepanj, platio bi ti gtx 970 300eura 

ja 270x prije više od godinu i pol kupio 270x za 700kn i isprobao mjesec dana i šibnuo dalje za 650...

9 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
toninho kaže...

Budimo realni, proizvodacima (amd + nvidia) ova stuacija jako pase, njihov cilj je zarada i debeli bonusi onima na vrhu krajem svake godine ukoliko se ona ostvari. Onda sa druge strane imamo njihove partnere koji mozda zaraduju jos i vise ovim mining ludilom. 

Pa logicno je, bolje prodat jednoj osobi 1000 komada, nego cekat i gubit vrijeme dok dode 1000 kupaca da kupi jednu stvar. Prodat ce se ovako ili onako, samo je prvi nacin puno brzi. Realno je ocekivat da dok god traje mining ludnica da nece ni bit gpu-a za prodaju nama obicnim smrtnicima koji ga trebamo za gaming ili neke poslove.  

Ali budimo iskreni i realni, da je netko od nas vlasnike takve firme isto bi postupili, tvoj proizvod se prodaje ko lud, imas sigurnu zaradu, cemu mijenjt nesto ili sirit posao ako postoji prevelik rizik da se to sve urusi i ostanes sa viskom gpu-a koji onda samo propadaju.

Oni koji su u pocetku tol miniga imali muda i ulozili pare u to sad fino trljaju ruke, nama ostalima koji nismo moze bit zao ali to je zivot, valjda ce uskoro bit veca ponuda za nas "gaming" korisnike.

 Da, sada im je lijepo, ali kao što su u videu rekli, kad to sve propadne tržište će biti prezasičeno jeftinim rabljenim grafuljama i nitko neće htjeti kupovati nove.

Gtx 1070-tke će se možda prodavati po 2000 kn, rx 570/580 po 1000 kn i sl. Nove nitko neće niti pogledati.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 17:44 (pqweasdyxc).
10 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
pqweasdyxc kaže...
toninho kaže...

Budimo realni, proizvodacima (amd + nvidia) ova stuacija jako pase, njihov cilj je zarada i debeli bonusi onima na vrhu krajem svake godine ukoliko se ona ostvari. Onda sa druge strane imamo njihove partnere koji mozda zaraduju jos i vise ovim mining ludilom. 

Pa logicno je, bolje prodat jednoj osobi 1000 komada, nego cekat i gubit vrijeme dok dode 1000 kupaca da kupi jednu stvar. Prodat ce se ovako ili onako, samo je prvi nacin puno brzi. Realno je ocekivat da dok god traje mining ludnica da nece ni bit gpu-a za prodaju nama obicnim smrtnicima koji ga trebamo za gaming ili neke poslove.  

Ali budimo iskreni i realni, da je netko od nas vlasnike takve firme isto bi postupili, tvoj proizvod se prodaje ko lud, imas sigurnu zaradu, cemu mijenjt nesto ili sirit posao ako postoji prevelik rizik da se to sve urusi i ostanes sa viskom gpu-a koji onda samo propadaju.

Oni koji su u pocetku tol miniga imali muda i ulozili pare u to sad fino trljaju ruke, nama ostalima koji nismo moze bit zao ali to je zivot, valjda ce uskoro bit veca ponuda za nas "gaming" korisnike.

 Da, sada im je lijepo, ali kao što su u videu rekli, kad to sve propadne tržište će biti prezasičeno jeftinim rabljenim grafuljama i nitko neće htjeti kupovati nove.

Gtx 1070-tke će se možda prodavati po 2000 kn, rx 570/580 po 1000 kn i sl. Nove nitko neće niti pogledati.

 

 To i čekam 

MISCREATED
14 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
pqweasdyxc kaže...
toninho kaže...

Budimo realni, proizvodacima (amd + nvidia) ova stuacija jako pase, njihov cilj je zarada i debeli bonusi onima na vrhu krajem svake godine ukoliko se ona ostvari. Onda sa druge strane imamo njihove partnere koji mozda zaraduju jos i vise ovim mining ludilom. 

Pa logicno je, bolje prodat jednoj osobi 1000 komada, nego cekat i gubit vrijeme dok dode 1000 kupaca da kupi jednu stvar. Prodat ce se ovako ili onako, samo je prvi nacin puno brzi. Realno je ocekivat da dok god traje mining ludnica da nece ni bit gpu-a za prodaju nama obicnim smrtnicima koji ga trebamo za gaming ili neke poslove.  

Ali budimo iskreni i realni, da je netko od nas vlasnike takve firme isto bi postupili, tvoj proizvod se prodaje ko lud, imas sigurnu zaradu, cemu mijenjt nesto ili sirit posao ako postoji prevelik rizik da se to sve urusi i ostanes sa viskom gpu-a koji onda samo propadaju.

Oni koji su u pocetku tol miniga imali muda i ulozili pare u to sad fino trljaju ruke, nama ostalima koji nismo moze bit zao ali to je zivot, valjda ce uskoro bit veca ponuda za nas "gaming" korisnike.

 Da, sada im je lijepo, ali kao što su u videu rekli, kad to sve propadne tržište će biti prezasičeno jeftinim rabljenim grafuljama i nitko neće htjeti kupovati nove.

Gtx 1070-tke će se možda prodavati po 2000 kn, rx 570/580 po 1000 kn i sl. Nove nitko neće niti pogledati.

 

 Neznam, nisam toliki strucnjak ali sa novom GDDR6 memorijom mogli bi imat solidan napredak u performansama, ljudi koji imaju para za kupit polovnu 1070/1070ti imat ce i soma kuna vise za kupit noviju generaciju. Vjeruj mi da sad dode kraj minigu nebi se 1070 prodavale za 100 eura, isle bi ~30% ispod cijene koja je trebala bit kad su izasle, ja da idem potrosit 3-4 soma kuna na gpu rade bi dao malo vise za novu generaciju nego isao stedit neke pare pa uzeo polovni gpu kojeg je netko przio 24/7 u nehumanim uvjetima. ali opet to sam ja, netko drugi mozda nema problema uzet gpu koji je toliko dugo bio pod jakim opterecenjem( naravno ako je taj gpu noviji da ima jos 2+ god garancije onda je situacija malo drugacija)

14 godina
neaktivan
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Ne znam što kmečite kupite graičku neka vam rudari 24/7 prodate ETH te si smanjite vrijednost "preskupih" kartica. Evo meni PC radi 24/7 sa 480 amd oko 51 dollar mjesečno minus struja koja je do 50% sa monitorom, router, pc, zvučnici. Par mjeseca rudariš imaš "realnu" cijenu koja bi bila da nema rudarenja. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
Ma to mi je sve...ne drži mi vodu. Meni barem.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
neaktivan
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Znači u budućnosti čim izađe nova serija grafičkih mineri odmah sve kupe i riješavaju se starijih serija jer više nisu isplative za mining. U prijevodu gamer će dobit otpad odnosno rashodovane grafičke po 80% nižoj cijeni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 18:25 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
ansha kaže...
Igor150 kaže...
Uostalom nije mi jasna ta tolika haika oko bitcoina i rudarenja? To će tržište kad tad ruknit ko balon i pasti u zaborav brže nego ajFon X.
Samo eto,ja barem nevidim ni_ta osum mimentalnig legalnog pranja novca,nabijanja računa za struju i eventualne trampe orvobitno uloženog za nešto mali više love.

Ma da, malo vise love.. Evo poznanik moj ima 800k € u kriptu a 300k je izvukao, krenuo prije par godina sa parsto eura. Sitnica, nema sta...

 

Da je 850K, onda bi bilo nesto, ali ovako, samo 800K je nista...

 

Ipak je Igor150 u pravu

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
Igor150 kaže...
Ma to mi je sve...ne drži mi vodu. Meni barem.

 

Da, i frend od Anshe sada broji milijune kuna od rudarenja i mrmlja si u bradu: ne drži to meni nekak mi vodu...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
lav1000 kaže...
DrNasty kaže...

Meni je frend nedavno prodao svoju GTX 970 za 100€.

 

 jbg da ti je frend Stjepanj, platio bi ti gtx 970 300eura 

 

Nisu sve 970ke ravnopravne, izgleda 

15 godina
odjavljen
offline
Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim cije

Teško. Ja sam u samo 3 dana prodao dvije 1080Ti FE s 5 god. garancije za 1k eura. Bez problema. Uskoro ću i druge dvije i mislim da neće bit problema s prodajom. Nažalost, nema ih nigdje.

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
REDDEVILS kaže...
goodie kaže...

Što se tiče Ai Suite 3 koji radi jer je napravljena nova verzija istoga.

Za one koji koriste Ai Suite 2 na starijim asusovim pločama. Meni nakon win updeata isto tako nije radio, ali je proradilo nakon što sam ručno instalirao nadogradnju (kb4073290)

 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4073290

 Ja sam za svoju maticnu plocu Asus Naximus VIII Hero instalirao Ai Suite 3 Verzija 3.00.13 i radi bez problema

 Zašto koristite uopće taj Ai Suite? Ja imam istu ploču i jednom sam to instalira. Ne kužim smisao, dva klika u BIOS-u i sve riješeno.

8 godina
offline
Re: Rudari protiv gejmera – ima li kraja bolesnim
Kant kaže...
Igor150 kaže...
Ma to mi je sve...ne drži mi vodu. Meni barem.

 

Da, i frend od Anshe sada broji milijune kuna od rudarenja i mrmlja si u bradu: ne drži to meni nekak mi vodu...

 

Ajd prestanite po stablu mjeriti šumu. Da bi frend maznuo tih 300€ (sad si već došao do milijuna?), gomile njih su trebale popušiti.

To su kao one priče iz kladionica, svaki ovisnik "igrač" ima "frenda koji uvijek dobiva".

Što ti ovaj graf govori?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice