Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

poruka: 139
|
čitano: 24.204
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen ".
5 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Bitcoin... valuta kojom običan smrtnik ima moć

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
HCMAA kaže...

Bitcoin... valuta kojom običan smrtnik ima moć

Bitcoin... valuta kojom običan low IQ smrtnik misli da ima moć.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
DarthMarkus kaže...
HCMAA kaže...

Bitcoin... valuta kojom običan smrtnik ima moć

Bitcoin... valuta kojom običan low IQ smrtnik misli da ima moć.

 Bitcoin...vaulta.

12 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Njihovi planovi za širenje su, pak, još ambiciozniji, pa do kraja 2022. godine planiraju imati čak 57.000 takvih računala. Iz tog razloga namjeravaju kupiti još najmanje dvije slične elektrane u toj regiji.

 

Trebali su kupiti nuklearku.

 
5 0 hvala 1
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
DarthMarkus kaže...
HCMAA kaže...

Bitcoin... valuta kojom običan smrtnik ima moć

Bitcoin... valuta kojom običan low IQ smrtnik misli da ima moć.

 Nek si im ti rekao, sad su dobili svoje. Čeka se i obraćanje picajzle.

12 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
veliki pero kaže...
DarthMarkus kaže...
HCMAA kaže...

Bitcoin... valuta kojom običan smrtnik ima moć

Bitcoin... valuta kojom običan low IQ smrtnik misli da ima moć.

 Bitcoin...vaulta.

 I to isto...Okismoron na kubik.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Bitcoin...Valuta čija vrijednost se temelji na računu za struju.

Nadglednik dina
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
WadeWilson kaže...
DarthMarkus kaže...
HCMAA kaže...

Bitcoin... valuta kojom običan smrtnik ima moć

Bitcoin... valuta kojom običan low IQ smrtnik misli da ima moć.

 Nek si im ti rekao, sad su dobili svoje. Čeka se i obraćanje picajzle.

 Da preduhitrim sve kultiste.

 

Zle banke ne žele xyz

Obićni mali ćovIjek (ček, već je bilo)

Fiat je zastario

Whattttabout dizel traktori i pvc prozori

Žal što nisam uložio na vrijeme

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
ante_etna kaže...

Njihovi planovi za širenje su, pak, još ambiciozniji, pa do kraja 2022. godine planiraju imati čak 57.000 takvih računala. Iz tog razloga namjeravaju kupiti još najmanje dvije slične elektrane u toj regiji.

 

Trebali su kupiti nuklearku.

 In other news: US Bitcoin Miners to Use “Micro” Nuclear Reactors For Clean Energy

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
DarthMarkus kaže...

 Da preduhitrim sve kultiste.

 

Zle banke ne žele xyz

Obićni mali ćovIjek (ček, već je bilo)

Fiat je zastario

Whattttabout dizel traktori i pvc prozori

Žal što nisam uložio na vrijeme

 Pa ako moram birati rekao bih ovo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 14:26 (WadeWilson).
12 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Pogodio si. Prstom u govno naravno jer imam portfolio i svejedno želim da ode u klinac jer ljudska pohlepa Omća suočena sa lakom zaradom nema granice.

Zle banke yadayadayada.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

Znači kupio/rudario si i navijaš da propadnu. Full of bulshit

12 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Ne rudarim, di sam to rekao ? Kupio kad je eth bio 300 dolara i ltc kad je bio 200kn.  

 

Jbte ovi kultisti čim netko nije 100% kripto freak odma ima skriveni motiv.

 

Dobro vam je Picajzla rekao.

 

Ludilo i pohlepa 100%.

 

U biti ja radim za zle banke. Ubaci random teoriju zavjere.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 15:20 (DarthMarkus).
Moj PC  
24 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Daboga se sutra shitcoin srušija. Ljudi su stoka.
Moj PC  
15 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Rudario ne rudario, volio BTC ili ne, moram priznati da je ovo vrlo blizu dna novinarstva i vrlo tendenciozan članak čiji je cilj samo jedno. Vidljivo iz svih ovakvih rasprava.

Jasno mi je da bug to kopi-pejsta iz američkih medija, ali svejedno bi trebali biti korektniji, ne zato što je "napadnut" sveti gral kriptovaluta već zato što tekst navodi čitatelja na pogrešan zaključak.

 

Dok velik dio svijeta planira kako prijeći na čistu energiju rudari koji zarađuju na bitcoinu ne osvrću se pretjerano na ugljični otisak svojeg poslovanja i grabe velikim koracima naprijed

 

Što iz ovoga zaključiti nego da su svi rudari isti, idemo generalizirati i sve staviti u isti koš, sve kriptovalute su iste, svi rudari su isti.

Već sam pisao o ovome, ali idemo opet, kad njima nije dosadno stalno trubiti jedno te isto što bi meni bilo. 

 

Malo ozbiljniji tekst na istu temu:

https://www.forbes.com/sites/christopherhelman/2021/08/02/green-bitcoin-mining-the-big-profits-in-clean-crypto/

Back in Pennsylvania, environmentalists aren’t entirely thrilled that Spence’s Scrubgrass plant gets the same subsidy as hydropower. But the state has decided it’s better to have carbon dioxide emitted by a gob-burning power plant than to leave the stuff in polluting pits.

 

 

Encore une fois...

 

Kripto se toliko brzo razvija da je ova vijest već prošlost i ostatak prethodne generacije.

Bilo bi lijepo da nas bug jednako tako upozna i sa razvojem BTC-a i novitetima, a ne samo sa hajpanjem i žutilom. Daleko od toga da je BTC "svetac", ali njegove mogućnosti su ogromne, a razvoj je tek počeo.

 

I da jednom zauvijek (nada i dalje živi) zatvorimo temu o potrošnji BTCa.

 

BTC trenutno troši oko 190 TW/h, usporedbe radi, to je oko 0,1% globalno proizvedene energije. Gubici energije iz raznih razloga uglavnom neefikasnog sustava globalno iznose 50.000 TW/h, a samo u S.A.D.u su gubici oko 65% i iznose 6.800 TW/h. Eto čisto da imate nekakve okvire o čemu pričamo.

 

Održiva energija (zelena energija) danas ima udio od oko 60% kad je u pitanju BTC.

 

  
 

 

https://www.hope.com/content/dam/hope-assets/collateral/BMC-Q2-2021-materials.pdf

 

 

Upoznajte se sa razvojem BTCa, za početak Lightning networkom, koji smanjuje troškove transakcija i potrošnju energije na gotovo zanemarive iznose.

 

As for a goal for the future we can see miners flocking to the cheapest energy sources in the world. This is largely possible due to the incredible competitiveness of the industry and the speed at which it can adapt to changing geopolitical conditions, proof of which we have seen over the past months with the move out of China. 90% green energy sources may be possible within the next 5 years and possibly 0 emissions by 2031, making it one of, if not, the cleanest industry in the world.

 

https://medium.com/coincorner/comparing-bitcoin-lightning-energy-usage-to-the-real-world-2d64c62b1783

 

https://www.nasdaq.com/articles/the-bitcoin-lightning-network-sees-massive-growth-international-adoption-2021-08-23

 

https://www.coindesk.com/tech/2021/07/12/the-lightning-network-is-going-to-change-how-you-think-about-bitcoin/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 15:44 (mzopg).
 
14 4 hvala 0
10 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Ahh good ole kenjanje po bitcoinu i bug "IT" forum.

Ko je vidio pohlepnog BALAVCA da ostvari par sto eura ili tisuca eura, kako se USUĐUJE pohlebni balavac? Pa to je samo za naše Apple overlordove, know your place balavac!

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
MasterOdisasteR kaže...
Daboga se sutra shitcoin srušija. Ljudi su stoka.

I da se sruši ljudi će i dalje ostati to što jesu, pa s toga ne vidim zašto kriviti tehnologiju na račun ljudskih mana. Ili misliš da će nestankom kripta zavladati razum, tolerancija i poštenje?

10 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Sad mogu uvoziti ugljen iz Republike Kosovo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Pogled u budućnost: sva energija na planeti se koristi za rudarenje, bebe umiru u inkubatorima bez struje.

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Nisu mi jasni ljudi koji kažu pohlepa, ajde ako vi niste pohlepni i nemate želje za novcem ili extra novcem sutra dajte otkaz i nemojte bit pohlepni za lovom, komotno se može preživit i sa skupljanjem bočica, ali to nećete napravit ali će te srat o pohlepi i zaradi a isto ste pohlepni za lovom. Ovo je u rangu tvrdnje da vam povišica na plaču nije dobro došla. Ajde nemojmo bit licemjeri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 17:07 (Cryogenic).
Moj PC  
5 3 hvala 0
16 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Meni nisu jasni ljudi koji smisle tako slabu racionalizaciju, i onda još njome budu relativno zadovoljni.

 

U današnjam (i bilo kom robno-novčanom) društvu je novac ono što se razmenjuje za bilo koju robu ili uslugu koja je nekome potrebna. Prema tome, biti svestan da je novac potreban ne znači i biti pohlepan. Mera nečije pohlepe se (između ostalog) ogleda u tome koliko novca neko smatra da mu je potrebno i šta je sve voljan da uradi da bi došao do njega. Na primer, neko ima posao, na kome stvara određeni proizvod ili pruža neku uslugu i time povećava količinu vrednosti u društvu, a neko uđe u čisto špekulativni "projekat" u kome nema ni proizvoda, ni usluge, a troši se energije koliko združene industrije većeg broja manjih zemalja, i smatra da je ovo apsolutno vredno toga.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 17:40 (Ivan(4)).
Moj PC  
15 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Članak bi mogao biti objektivniji i nepristraniji jer potiče jal i zavist kod labilnijih čitatelja. Fokusirati se na pozitivnu stranu priče.
Ovo je jedan primjer kako gubitak pretvoriti u dobitak. I to ne samo ekonomski. Potez je lokalne zajednice logičan jer se bira manje zlo.
Mnogo se struje "baca" kad je slaba potrošnja struje. Posebno se to odnosi na struju proizvedenu u hidroelektranama koja se proizvodi 24 sata dnevno a u nočnim satima potrošnja naglo pada i biva neiskorištena. Odlična prilika za majnanje i pretvaranje struje koju večina netreba u kapital. Jesam li u krivu?
 
4 4 hvala 0
16 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

A) Reverzibilne hidroelektrane, ako već pričamo o njima B) Prenosni sistemi svih zemalja su umreženi i energija se prenosi odande gde je ima "u višku" tamo gde je ima u manjku C) Ovde se ne radi o "viškovima" koje rudari neretko koriste (i koje "neobjektivni" tekst lepo pominje), nego o kompletnoj proizvodnji jedne (uskoro tri) termoelektrane.

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
DarthMarkus kaže...

Ne rudarim, di sam to rekao ? Kupio kad je eth bio 300 dolara i ltc kad je bio 200kn.  

 

Jbte ovi kultisti čim netko nije 100% kripto freak odma ima skriveni motiv.

 

Dobro vam je Picajzla rekao.

 

Ludilo i pohlepa 100%.

 

U biti ja radim za zle banke. Ubaci random teoriju zavjere.

 Od pljuvanja ne vidiš dalje nosa, napisao sam da si ili rudario ili kupio. Ne budi bezobrazan, ako već moraš biti jalan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 17:59 (WadeWilson).
9 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Kakvo suludo bacanje energije u apsolutno ništa, poraz čovječanstva
Moj PC  
16 5 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Ivan(4) kaže...

A) Reverzibilne hidroelektrane, ako već pričamo o njima B) Prenosni sistemi svih zemalja su umreženi i energija se prenosi odande gde je ima "u višku" tamo gde je ima u manjku C) Ovde se ne radi o "viškovima" koje rudari neretko koriste (i koje "neobjektivni" tekst lepo pominje), nego o kompletnoj proizvodnji jedne (uskoro tri) termoelektrane.

 

 

Pročitao si čim će se "hraniti" te elektrane? Gdje je problem?

 

But the state has decided it’s better to have carbon dioxide emitted by a gob-burning power plant than to leave the stuff in polluting pits. 

 

Isto tako kad smo kod viškova.

 

Whether they’re getting rid of waste fuels like gob, helping balance the electric grid in Texas or tapping into the flares at oil-and-gas fields, these cryptopower entrepreneurs are profiting by turning digital lemons into green lemonade.

 

Bitcoin miners are acting as a kind of shock absorber for this new green power. They buy up excess energy when it’s not needed, then shut down their mining rigs when demand surges, releasing power back onto the grid.

 

i

 

Crusoe has deployed 45 shipping containers stuffed with bitcoin mining computers, which are powered using natural gas that otherwise would have been burned off or flared. (When drillers complete new oil wells but don’t yet have pipelines hooked up to gather the natural gas, they set it on fire, since allowing it to simply waft into the atmosphere would be even worse for global warming.) 

 

Izvor:

https://www.forbes.com/sites/christopherhelman/2021/08/02/green-bitcoin-mining-the-big-profits-in-clean-crypto/

 

I kad kripto nema proizvod i uslugu zašto najveće svjetske korporacije sklapaju ugovore sa njima? Bit će da su blesavi, a mi na ovom forumu sve sami stručnjaci. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
digitall kaže...
Kakvo suludo bacanje energije u apsolutno ništa, poraz čovječanstva

To ne znaš i tek će budućnost pokazati je li sve bilo uzalud ili je imalo nekakvog smisla.

9 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...
digitall kaže...
Kakvo suludo bacanje energije u apsolutno ništa, poraz čovječanstva

To ne znaš i tek će budućnost pokazati je li sve bilo uzalud ili je imalo nekakvog smisla.

prošlost, sadašnjost i budućnost pokazuju kakav je to fail sveukupno.

tolika količina energije da bi generirao neku hrpu brojeva koja ničem ne služi, nije li milijun puta jeftinije/efikasnije generirati bilo koje sredstvo plaćanja...

 

još kad krenu usporedbe te beskorisne hrpe brojeva sa zlatom.. lol

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
digitall kaže...
mzopg kaže...
digitall kaže...
Kakvo suludo bacanje energije u apsolutno ništa, poraz čovječanstva

To ne znaš i tek će budućnost pokazati je li sve bilo uzalud ili je imalo nekakvog smisla.

prošlost, sadašnjost i budućnost pokazuju kakav je to fail sveukupno.

tolika količina energije da bi generirao neku hrpu brojeva koja ničem ne služi, nije li milijun puta jeftinije/efikasnije generirati bilo koje sredstvo plaćanja...

 

još kad krenu usporedbe te beskorisne hrpe brojeva sa zlatom.. lol

Iz ovoga je vidljivo da ti uopće nije jasno zašto i kako kripto funkcionira. Zašto onda imaš potrebu komentirati?

 

"Beskorisna hrpa brojeva" očito ipak nije toliko "beskorisna" investitorima, posebno u usporedbi sa zlatom. I to je samo jedan segment, kad se već radi usporedba sa zlatom koje zna se čemu služi u poslovnom svijetu.

 

 

Nego daj mi koje je sredstvo plaćanja milijun puta jeftinije i efikasnije, a i brže?

 

With adoption of Lightning even more layer 3 technologies can build on this taking advantage of the decentralised nature and incredible security of the Bitcoin core layer. This sets the scene for many, many more Lightning transactions in the near future which will continue to drive down the carbon cost per transaction. With the rise of more sustainable energy generation, the widespread adoption of Lightning and the potential for even further scaling, Bitcoin looks to become one of the most efficient payment providers, store of value and influential technologies in the world.

9 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

zijev 

 

vidjet ćemo kroz neko vrijeme koja je korist od tih beskorisnih hrpa brojeva špekulativne vrijednosti koja služi većim ribama za igranje i mužnju naivnih retardusa...

Moj PC  
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice