Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi posta

poruka: 111
|
čitano: 13.850
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi posta".
13 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
BroccDaRock kaže...
ivanoile kaže...

 Ja se nadam da trolas opet. Ti ne shvacas ni pojam ekonomije. On je potpisao Act kojeg je stvorila Janet Yellen (ako se ne varam ili Powell), nije ga on stvorio, nego oni.

 Ahah, oni su ga stvorili, a Biden je jadan to morao na silu potpisati, premda je cijelu predizbornu kampanju obećavao praktički neograničeno tiskanje? :)

 

Tvoja vjera u političarske bajke je zaista impresivna. Pogledaj malo kako trenutno izgleda M1 Money Stock graf u SAD, tebi ta eksponencijalna krivulja pretpostavljam izgleda kao stabilna monetarna politika?

 Pa jel Biden financijski strucnjak? Ili je Powell tj Yellen? Biden moze obecavat, pa nitko to ne brani, ali nije pod njegovom ovlasti. Kao Milanovic kad obecava stvari izvan svog dohvata. Trebao bi to znati, al ni to ocito ne znas. (logicno da je potpisao, ako je #1 covjek Feda rekao: "potpisi, dobro je") - kao da doktor kaze, uzmi taj lijek, dobar je - ti uzmes, pod prisilom ocito 

 

Tko tu prica o stabilnoj monetarnoj politici? Ti pojma nemas o cemu pricas, pojam o Bitcoinu ne kuzis. Ne znas osnove americke diobe vlasti, ne znas tko je za sto zaduzen i tko ima kakve ovlasti. Pricas o kampanjama, vijestima, bajkama. Kolicina tvog znanja nije dovoljna za pricat o boji novcanice $, a kamo li o monetarnoj politici SAD-a. 

 

Pobio sam cinjenicama, citatima, svime tvoje tvrdnje. Bacas tu M1 graf, a sam ne znas objasnit tko printa novac i tko je zaduzen za njega. (lol jos pise ispod njega objasnjenje)

 

 

Kazem, zbog ovakvih likova poput tebe, Bitcoin nece shvacat ljudi ozbiljno. Pokusavaju zvucat pametno i onda shvatis da zapravo, nista.     btw zadnja od mene, istrolao si me i previse.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
geronimo4661 kaže...
Gallu kaže...
Pa odi. Ja te bih te jako podržao u tome. Idemo svi napraviti svijet boljim čvrsto se zalažući za pravu stvar.

 Ja nikako ne mislim da bi svijet bio bolji tako da se zabranjuje ono sto ja smatram nepotrebnim. Pa ce onda netko drugi zabraniti ono sto on smatra nepotrebnim etc. Po tom principu ne bi izasli iz pecine. Eto netko ce reci da ti i ja bezveze tu palamudimo i samo trosimo struju pa ce reci da i to treba zabraniti.

Tocno to, ne znam odakle sad ta fama pravde i hipokritizma. Zvuci kao oni sto zarađuju na twitchu pa se ekipa buni kak nije fer, ono sto tebi nije fer je drugom kruh i obratno.
A da ne pricamo kolko se danas abnormalno trosi na razne gluposti a nikad se generalna populacija ne dize na to, al ne dao bog da se trosi obnovljivi izvor energije na bitcoin...

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Plin? Obnovljivi izvor? Svašta možeš pročitat na ovim forumima :/

Diže se generalna populacija na svašta, ne brini ti za to. Pogotovo na ovakve gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 8:11 (Gallu).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
overhaul kaže...

 Opet ista lažna dilema. I usput neusporedivi odnosi. Mineri rade 24/7, 100% snage, u pitanju su ogromne količine resursa - preko 120 teraWatta samo za bitcoin:
https://www.bbc.com/news/technology-56012952, Bitcoin Boom: What Rising Prices Mean for the Network’s Energy Consumption, concluding the Bitcoin network could consume as much energy as all data centers globally, with an associated carbon footprint matching London’s footprint size.
"gaming" uglavnom NE radi sa 100% kapaciteta nonstop i po procjenama, troši 4 Terawatta (graf dolje). Da - ako ćemo biti zeleni bez obzira na sve, možemo proglasiti da svjetski ukupni gaming troši više struje nego Ghana, ili Etiopija, Nepal ili Senegal. No to i dalje nije usporedivo. 

 

Teravatsati (TWh) je*emu miša . Sorry, ali jako bode za oči brkanje mjernih jedinica kad se raspravlja o potrošnji energije.

5 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Keops kaže...
overhaul kaže...

 Opet ista lažna dilema. I usput neusporedivi odnosi. Mineri rade 24/7, 100% snage, u pitanju su ogromne količine resursa - preko 120 teraWatta samo za bitcoin:
https://www.bbc.com/news/technology-56012952, Bitcoin Boom: What Rising Prices Mean for the Network’s Energy Consumption, concluding the Bitcoin network could consume as much energy as all data centers globally, with an associated carbon footprint matching London’s footprint size.
"gaming" uglavnom NE radi sa 100% kapaciteta nonstop i po procjenama, troši 4 Terawatta (graf dolje). Da - ako ćemo biti zeleni bez obzira na sve, možemo proglasiti da svjetski ukupni gaming troši više struje nego Ghana, ili Etiopija, Nepal ili Senegal. No to i dalje nije usporedivo. 

 

Teravatsati (TWh) je*emu miša . Sorry, ali jako bode za oči brkanje mjernih jedinica kad se raspravlja o potrošnji energije.

 O BTCu ovdje raspravljaju samo "ekonomski" strucnjaci ;)

3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
ivanoile kaže...

 Pa jel Biden financijski strucnjak? Ili je Powell tj Yellen? Biden moze obecavat, pa nitko to ne brani, ali nije pod njegovom ovlasti. Kao Milanovic kad obecava stvari izvan svog dohvata. Trebao bi to znati, al ni to ocito ne znas. (logicno da je potpisao, ako je #1 covjek Feda rekao: "potpisi, dobro je") - kao da doktor kaze, uzmi taj lijek, dobar je - ti uzmes, pod prisilom ocito 

 

Tko tu prica o stabilnoj monetarnoj politici? Ti pojma nemas o cemu pricas, pojam o Bitcoinu ne kuzis. Ne znas osnove americke diobe vlasti, ne znas tko je za sto zaduzen i tko ima kakve ovlasti. Pricas o kampanjama, vijestima, bajkama. Kolicina tvog znanja nije dovoljna za pricat o boji novcanice $, a kamo li o monetarnoj politici SAD-a. 

 

Pobio sam cinjenicama, citatima, svime tvoje tvrdnje. Bacas tu M1 graf, a sam ne znas objasnit tko printa novac i tko je zaduzen za njega. (lol jos pise ispod njega objasnjenje)

 

 Kazem, zbog ovakvih likova poput tebe, Bitcoin nece shvacat ljudi ozbiljno. Pokusavaju zvucat pametno i onda shvatis da zapravo, nista.     btw zadnja od mene, istrolao si me i previse.

 Nemoj se toliko sekirati, skoro mi je sad žao što sam te toliko uznemirio. Evo, sve je OK - političari nas vode u blistavu budućnost, trebaju samo isprintati još par desetina tisuća milijardi i na konju smo. U redu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Ha gle, po meni bitcoin i jest pitanje ekonomije i neke klimatske filozofije o očuvanju planeta čak i kad je potrošnja energije u pitanju.

S energetske strane, stvari su jasne, kriptovalute zagađuju planetu i brojke su tu poprilično jasne. Nije to neko veliko zagađivanje, i poprilično je smiješno u usporedbi s ostalim sektorima. To ne znači da je zanemarivo i da ga treba ignorirati.

S druge strane, treba vidjeti koliku ekonomsku i društvenu korist pridodaju te kriptovalute da bi se donio razuman zaključak.

12 godina
offline
Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi posta

Aj molim te... na stranu financijska nepismenost prosječnog kripto entuzijasta i opća glupoća, činjenica je da imate neku pinku u tom sranju i boli Vas kurac za sve ostalo.

 

Priče o zlim bankama, Bidenu i teorije zavjere ostavite za temu o cijepljenju.

 

Također, pravdat 100x veće sranje sa drugim sranjem je isto nova razina krinđa.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
BroccDaRock kaže...
ivanoile kaže...

 Pa jel Biden financijski strucnjak? Ili je Powell tj Yellen? Biden moze obecavat, pa nitko to ne brani, ali nije pod njegovom ovlasti. Kao Milanovic kad obecava stvari izvan svog dohvata. Trebao bi to znati, al ni to ocito ne znas. (logicno da je potpisao, ako je #1 covjek Feda rekao: "potpisi, dobro je") - kao da doktor kaze, uzmi taj lijek, dobar je - ti uzmes, pod prisilom ocito 

 

Tko tu prica o stabilnoj monetarnoj politici? Ti pojma nemas o cemu pricas, pojam o Bitcoinu ne kuzis. Ne znas osnove americke diobe vlasti, ne znas tko je za sto zaduzen i tko ima kakve ovlasti. Pricas o kampanjama, vijestima, bajkama. Kolicina tvog znanja nije dovoljna za pricat o boji novcanice $, a kamo li o monetarnoj politici SAD-a. 

 

Pobio sam cinjenicama, citatima, svime tvoje tvrdnje. Bacas tu M1 graf, a sam ne znas objasnit tko printa novac i tko je zaduzen za njega. (lol jos pise ispod njega objasnjenje)

 

 Kazem, zbog ovakvih likova poput tebe, Bitcoin nece shvacat ljudi ozbiljno. Pokusavaju zvucat pametno i onda shvatis da zapravo, nista.     btw zadnja od mene, istrolao si me i previse.

 Nemoj se toliko sekirati, skoro mi je sad žao što sam te toliko uznemirio. Evo, sve je OK - političari nas vode u blistavu budućnost, trebaju samo isprintati još par desetina tisuća milijardi i na konju smo. U redu?

 Sto se ti sekiras kad ti imas BSpend i banke te ne zanimaju ;)

Nekako vise vjerujem tim politicarima nego ekonomistima tvog ranga ;)

14 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Zver kaže...
Svi pričaju o rudarenju sve te godine..
Ja sad 12 godina kasnije još je ne razumijem kaj ekipa majna.. i kakova korist od toga... Ozbač... Znači kakova korist o toga kaj se izmajna i čemu služi...

 ebote a mogo si biti milijarder!

PSN - darklydexter
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Keops kaže...

Ha gle, po meni bitcoin i jest pitanje ekonomije i neke klimatske filozofije o očuvanju planeta čak i kad je potrošnja energije u pitanju.

S energetske strane, stvari su jasne, kriptovalute zagađuju planetu i brojke su tu poprilično jasne. Nije to neko veliko zagađivanje, i poprilično je smiješno u usporedbi s ostalim sektorima. To ne znači da je zanemarivo i da ga treba ignorirati.

S druge strane, treba vidjeti koliku ekonomsku i društvenu korist pridodaju te kriptovalute da bi se donio razuman zaključak.

 

Regardless of the number of miners, it still takes 10 minutes to mine one Bitcoin. At 600 seconds (10 minutes), all else being equal it will take 72,000 GW (or 72 Terawatts) of power to mine 1 Bitcoin using the average power usage provided by ASIC miners.

10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Gallu kaže...

Plin? Obnovljivi izvor? Svašta možeš pročitat na ovim forumima :/

Diže se generalna populacija na svašta, ne brini ti za to. Pogotovo na ovakve gluposti.

Mislio sam na struju jer svima smeta jer "previše struje troši"

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Pa smeta kad se troši iracionalno. Npr. - s istom količinom energije možeš izrudariti veću vrijednost zlata nego izrudariti bitcoina.

10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Na koju šemu si došao do te činjenice? + Taman da je istina jel bi ti imao pristup i mogucnost rudarenju zlata kao sto imas rudarenju kripta?

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Nisam ja. Drugi judi su to proračunali

10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Pa dobro daj mi dokaz jer mi zvuci surealno, samo otvaranje rudnika i mašinerije zvuci puno kompleksnije, skuplje te da ima previše potrošnje. Uostalom niste li rekli da je uspoređivanje potrošnje glupo?

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Gallu kaže...
Keops kaže...

Ha gle, po meni bitcoin i jest pitanje ekonomije i neke klimatske filozofije o očuvanju planeta čak i kad je potrošnja energije u pitanju.

S energetske strane, stvari su jasne, kriptovalute zagađuju planetu i brojke su tu poprilično jasne. Nije to neko veliko zagađivanje, i poprilično je smiješno u usporedbi s ostalim sektorima. To ne znači da je zanemarivo i da ga treba ignorirati.

S druge strane, treba vidjeti koliku ekonomsku i društvenu korist pridodaju te kriptovalute da bi se donio razuman zaključak.

 

Regardless of the number of miners, it still takes 10 minutes to mine one Bitcoin. At 600 seconds (10 minutes), all else being equal it will take 72,000 GW (or 72 Terawatts) of power to mine 1 Bitcoin using the average power usage provided by ASIC miners.

 

Jesu to sad neke brojke izložene da mi vilica iskoči ili? Što tih 72 TW predstavlja uopće jer nisam iz ove rečenice uspio zaključiti?

Jedino relevantno je godišnja potrošnja el. energije za rudarenje koja iznosi oko 120 TWh i vrlo lako se usporedi s ostalim energetskim bilancama vezanima za transport, industriju, poljoprivredu, proizvodnju električne energije, grijanje i hlađenje i sl. 

120 TWh je za usporedbu oko 7 puta više od godišnje potrošene el. energije u Hrvatskoj. Nije malo, ali ponavljam, pitanje je koliku društvenu korist ima.

 

 

3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
D3lBoy kaže...

Pa dobro daj mi dokaz jer mi zvuci surealno, samo otvaranje rudnika i mašinerije zvuci puno kompleksnije, skuplje te da ima previše potrošnje. Uostalom niste li rekli da je uspoređivanje potrošnje glupo?

 Rudarenje bitcoina je pokrenuto čisto ljudskom pohlepom i zato animozitet.

Quantification of energy and carbon costs for mining cryptocurrencies | Nature Sustainability

12 godina
offline
Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi posta

Dok ima potražnje bit će i minanja. Troše i kockarnice i Hrvatska lutrija struju neovisno o društvenoj koristi. Dok je platiša bit će i "proizvodnje".

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Keops kaže...
Gallu kaže...
Keops kaže...

Ha gle, po meni bitcoin i jest pitanje ekonomije i neke klimatske filozofije o očuvanju planeta čak i kad je potrošnja energije u pitanju.

S energetske strane, stvari su jasne, kriptovalute zagađuju planetu i brojke su tu poprilično jasne. Nije to neko veliko zagađivanje, i poprilično je smiješno u usporedbi s ostalim sektorima. To ne znači da je zanemarivo i da ga treba ignorirati.

S druge strane, treba vidjeti koliku ekonomsku i društvenu korist pridodaju te kriptovalute da bi se donio razuman zaključak.

 

Regardless of the number of miners, it still takes 10 minutes to mine one Bitcoin. At 600 seconds (10 minutes), all else being equal it will take 72,000 GW (or 72 Terawatts) of power to mine 1 Bitcoin using the average power usage provided by ASIC miners.

 

Jesu to sad neke brojke izložene da mi vilica iskoči ili? Što tih 72 TW predstavlja uopće jer nisam iz ove rečenice uspio zaključiti?

Jedino relevantno je godišnja potrošnja el. energije za rudarenje koja iznosi oko 120 TWh i vrlo lako se usporedi s ostalim energetskim bilancama vezanima za transport, industriju, poljoprivredu, proizvodnju električne energije, grijanje i hlađenje i sl. 

120 TWh je za usporedbu oko 7 puta više od godišnje potrošene el. energije u Hrvatskoj. Nije malo, ali ponavljam, pitanje je koliku društvenu korist ima.

 

 

 Kakve generalno korisi možeš imati ako netko tamo izrudari bitcoin? Ako netko izrudari bakar npr. taj bakar će završiti u nekom elektroničkom proizvodu koji ćeš kupiti i od toga imati nekakvu korist.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 10:51 (Gallu).
11 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
D3lBoy kaže...

Tocno to, ne znam odakle sad ta fama pravde i hipokritizma. Zvuci kao oni sto zarađuju na twitchu pa se ekipa buni kak nije fer, ono sto tebi nije fer je drugom kruh i obratno.
A da ne pricamo kolko se danas abnormalno trosi na razne gluposti a nikad se generalna populacija ne dize na to, al ne dao bog da se trosi obnovljivi izvor energije na bitcoin...

 Ma smijesni su. Bitcoin je pokrenuo cijelu jednu industriju, hrpa poslova se stvorila oko toga, pametne zemlje poput Estonije i Litve masovno privlace kripto firme i kupe poreze dok se u Hrvatskoj uglavnom stoji sa strane i palamudi. Kad vidis gdje su te zemlje bile prije 20 godina a gdje su danas, sve ti je jasno tko je tu pametan a tko glup.

 

Ima doduse i kod nas svijetlih primjera, kao npr Electrocoin (koji stoji iza kripto mjenjacnice) koja je po Delloitu jedna od najbrze rastucih tehnoloskih firmi u ovom dijelu Europe, ali to je unatoc opcoj klimi i  zbog entuzijazma Nikole Skorica.

 

Trosi se na sve strane, takvo smo drustvo, ali bitcoin je trn u oku. Mogu samo da mu pljunu pod prozor

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 10:33 (geronimo4661).
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
ante_etna kaže...

Dok ima potražnje bit će i minanja. Troše i kockarnice i Hrvatska lutrija struju neovisno o društvenoj koristi. Dok je platiša bit će i "proizvodnje".

 

Na žalost. Kao i duhanska industrija. Sav taj otpad bi trebalo jako ograničiti.

10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Gallu kaže...
D3lBoy kaže...

Pa dobro daj mi dokaz jer mi zvuci surealno, samo otvaranje rudnika i mašinerije zvuci puno kompleksnije, skuplje te da ima previše potrošnje. Uostalom niste li rekli da je uspoređivanje potrošnje glupo?

 Rudarenje bitcoina je pokrenuto čisto ljudskom pohlepom i zato animozitet.

Quantification of energy and carbon costs for mining cryptocurrencies | Nature Sustainability

Jesi siguran da si procitao, jer eto ja sam letimicno preletio preko clanka i izvukao ovo:

Bazira se na tehnicki korektnom, no cak i to tehnicki korektno nije vise relevantno jer ne mozes tako 2 totalno razlicita pristupa uspoređivat glavu za glavu, zbog samog ne znanja gdje postoji neko zlato a kamoli da se rudari jednaka kolicina. A u radu spominju to špekulativno i na osnovi cijena iz 2016.-2017. i na osnovu toga sto je cijena kriptovaluta pre nestabilna. Da ne spominjem varijacije u difficulty, luck, pool (ili rudnik)...

Znaci sama cinjenica da cijena btca 2016. i 2021. nije usporediva (dok zlata ugrubo jest) ti govori dovoljno da taj rad mozes zaboravit, a da ne spominjemo da je sve samo špekulacija i tehnicki korektno.
No hajde, ajmo se igrat đavoljeg advokata i rec da je sve kako si rekao istina i da je taj rad na neku foru danas relevantan (pisan je 2018):
-Kako tocno mozemo uspoređivat isplativost rudarenja zlata spram bitcoina u fokusu potrosnje, kad ti nemas pristup izvoru zlata, znaci taman i da imas svu aparaturu garantiram ti da u cijelom svom životu neces doc u priliku izrudariti 0.005BTC vrijednosti u zlatu. Dok bitcoina mozes.

Tako da usporedba je jednaka onoj kruške i jabuke

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 10:57 (D3lBoy).
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
D3lBoy kaže...
Gallu kaže...
D3lBoy kaže...

Pa dobro daj mi dokaz jer mi zvuci surealno, samo otvaranje rudnika i mašinerije zvuci puno kompleksnije, skuplje te da ima previše potrošnje. Uostalom niste li rekli da je uspoređivanje potrošnje glupo?

 Rudarenje bitcoina je pokrenuto čisto ljudskom pohlepom i zato animozitet.

Quantification of energy and carbon costs for mining cryptocurrencies | Nature Sustainability

Jesi siguran da si procitao, jer eto ja sam letimicno preletio preko clanka i izvukao ovo:

Bazira se na tehnicki korektnom, no cak i to tehnicki korektno nije vise relevantno jer ne mozes tako 2 totalno razlicita pristupa uspoređivat glavu za glavu, zbog samog ne znanja gdje postoji neko zlato a kamoli da se rudari jednaka kolicina. A u radu spominju to špekulativno i na osnovi cijena iz 2016.-2017. i na osnovu toga sto je cijena kriptovaluta pre nestabilna. Da ne spominjem varijacije u difficulty, luck, pool (ili rudnik)...

Znaci sama cinjenica da cijena btca 2016. i 2021. nije usporediva (dok zlata ugrubo jest) ti govori dovoljno da taj rad mozes zaboravit, a da ne spominjemo da je sve samo špekulacija i tehnicki korektno.
No hajde, ajmo se igrat đavoljeg advokata i rec da je sve kako si rekao istina i da je taj rad na neku foru danas relevantan (pisan je 2018):
-Kako tocno mozemo uspoređivat isplativost rudarenja zlata spram bitcoina u fokusu potrosnje, kad ti nemas pristup izvoru zlata, znaci taman i da imas svu aparaturu garantiram ti da u cijelom svom životu neces doc u priliku izrudariti 0.005BTC vrijednosti u zlatu. Dok bitcoina mozes.

Tako da usporedba je jednaka onoj kruške i jabuke

 

Gleda se srednja vrijednost tako da je nebitno koliko ga ima i gdje je zlato isto se gleda i srednja rudarenja kriptovalute i nije iz razdoblja 2016-17 nego do 18.

Cijena zlata nije toliko stabilna koliko ti misliš - unca je 2016 vrijedila 1000$, a 2020 - $2000

Pa stvar je da ne želim, a i ne bi trebao - rudarenje BTCa je uzaludno trošenje resursa koji se mogu drugdje upotrijebiti. Ne uspoređujem kruške i jabuke. Isto ko i što možeš ovim znanstvenicima koji su napisali rad tvrditi da uspoređuju kruške i jabuke, a mogu se kladiti u kolko hoćeš da su pametniji od tebe i da znaju o čemu pišu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:07 (Gallu).
10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

1.) 2018. je bio veliki pad cijene btca, no ok.

2.) skok sa 1000-2000$ od 2016-2021 u zlatu je prilicno manji nego $500-$59.000 kod bitcoina ne? Samim time je apsolutno nerelevantno to hipotetsko "istraživanje"
3.) Nije uzimata srednja vrijednost nego su stalno teoretski prilagođavali uvijete kako bi došli do neke usporedbe, no to nije realno jer je cijeli rad vođen teoretski korektno, a teoretski korektno je da je i mrav jaci od covjeka ako se prilagode usporedbe i uvjeti na ovaj nacin, jer mrav moze podic puno više od svoje velicine nego sto covjek moze. A znamo da u stvarnom svijetu ne moramo hodat na ljuskama od jajeta da bi nesto bilo usporedivo.

4.) Samo zato sto su znanstvenici ne znaci da su pametniji od ikog, tako da na takva vrijeđanja necu nasijedat.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:21 (D3lBoy).
12 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
Gallu kaže...
D3lBoy kaže...

Pa dobro daj mi dokaz jer mi zvuci surealno, samo otvaranje rudnika i mašinerije zvuci puno kompleksnije, skuplje te da ima previše potrošnje. Uostalom niste li rekli da je uspoređivanje potrošnje glupo?

 Rudarenje bitcoina je pokrenuto čisto ljudskom pohlepom i zato animozitet.

Quantification of energy and carbon costs for mining cryptocurrencies | Nature Sustainability

Istini za volju i zlatne groznice su imale iste motive i fatalne posljedice za neke ljude.

3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
D3lBoy kaže...

1.) 2018. je bio veliki pad cijene btca, no ok.

2.) skok sa 1000-2000$ od 2016-2021 u zlatu je prilicno manji nego $500-$59.000 kod bitcoina ne? Samim time je apsolutno nerelevantno to hipotetsko "istraživanje"
3.) Nije uzimata srednja vrijednost nego su stalno teoretski prilagođavali uvijete kako bi došli do neke usporedbe, no to nije realno jer je cijeli rad vođen teoretski korektno, a teoretski korektno je da je i mrav jaci od covjeka ako se prilagode usporedbe i uvjeti na ovaj nacin, jer mrav moze podic puno više od svoje velicine nego sto covjek moze. A znamo da u stvarnom svijetu ne moramo hodat na ljuskama od jajeta da bi nesto bilo usporedivo.

4.) Samo zato sto su znanstvenici ne znaci da su pametniji od ikog, tako da na takva vrijeđanja necu nasijedat.

 

I sad uzmeš vrijednost od 2021? Cherry picking?

Uzeta je teorijska srednja vrijednost iz realnih uvjeta na terenu. I u čemu je tu problem?

Cijena rudarenja BTC i potrošnja energije za rudarenje u promatranom razdoblju su prilično proporcionalno rasle pa opet ne vidim problem.

Da srednja vrijednost snage mrava je veća od srednje vrijednosti snage čovjeka po jedinici mase - tako se radila i ta studija.

I sve možeš uspoređivat - energetski utrošak fotozinteze naspram energetskog učinka lansiranja rakete na mjesec. Tako i rudarenje btca i zlata.

Pametniji od tebe...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:57 (Gallu).
10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Nisam uzeo gornju vrijednost vec raspon rasta između 1000-2000 kod zlata i 500-59000 kod BTC da prikazem kako nije usporedivo.

No dobro ja šumom ti drumom. Pametniji si, svi koji mineaju bitcoin i ulažu u njega su glupi. A kolicina talijanskih tv kanala je jednaka broju pcela ako se uzme specijalizirana sredina sa izvedenim brojem pcela koji pariraju broju talijanskih tv kanala.
Primljeno na znanje

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:59 (D3lBoy).
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p
D3lBoy kaže...

Nisam uzeo gornju vrijednost vec raspon rasta između 1000-2000 kod zlata i 500-59000 kod BTC da prikazem kako nije usporedivo.

No dobro ja šumom ti drumom. Pametniji si, svi koji mineaju bitcoin i ulažu u njega su glupi. Primljeno na znanje

 

Ne upravo obrnuto - drži se u rasponima studije. Prićaš gluposti i ne razumiješ bit ovog ni način pisanja znanstvenog rada.

Ne kažem da su glupi. Kažem samo da su pohlepni i troše ograničene resurse koji bi se mogli puno pametnije upotrijebiti na nešto drugo. Treba opaliti ekološke penale na rudarenje BTCa pa ko voli nek izvoli...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:04 (Gallu).
10 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina na prirodni plin moglo bi p

Jasno mi je kako je pisan rad i imam osjecaj da ga nisi procitao. Rad je pisan na nacin na koji je prije nekoliko godina bio mozda samo teoretski usporediv, a sada je potpuno ne usporediv.

No necu se raspravljat sa tako hipokriticnim gledanjem, jer se svi uvrijedite kad se ista politika koristi za npr. industriju video igara, a pogotovo igranje igara, to je po toj logici beskorisno trosenje energije, beskorisno koristenje sirovina za tu industriju itd, te svi koji vole igrat igre treba im opalit ekoloske penale pa ko voli nek izvoli...

Pricam gluposti...

Battlelog: D3lBoy-00
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice