Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

poruka: 73
|
čitano: 23.958
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci".
5 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Jako dobra inicijativa. Moja curka završava 5. razred i vidim koliko im mob odvraća pažnju od drugih aktivnosti bez obzira na ograničenje od 2h dnevno. Odgađao sam kupovinu moba što dulje ali u 4. razredu sam morao kupiti moba jer su u školi učili o mobitelima i radili razne aktivnosti za što im je trebao mobitel. Počevši od viber grupa učenika. Nažalost, vidim da mnogo djece već od vrtićke dobi koriste moba sa znanjem skoro kao i odrasli. Pogotovo igrice. Ne znam baš da li je to zdravo za tu djecu u toj dobi i što misle roditelji.

Moj PC  
21 2 hvala 0
15 godina
online
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

nisam baš siguran kako će ovo dati hm ... (kakve?) rezultate. kad bi se to svjetski raširilo i odmah, bez izuzetaka (= kad svi u tome bili složni, što neće biti), možda. no u neka vremena jednostavno dođu divlji, istjeraju pitome (to se i tu na forumu osjeti). novi naraštaji funkcioniraju skoro dijametralno drugačije i nema svrhe nametati im naše sustave (uopće ih ne razumiju, kao prvo). utjeha: njihova će djeca biti još gora. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 17:41 (Ajar).
Moj PC  
18 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
manubis kaže...

Jako dobra inicijativa. Moja curka završava 5. razred i vidim koliko im mob odvraća pažnju od drugih aktivnosti bez obzira na ograničenje od 2h dnevno. Odgađao sam kupovinu moba što dulje ali u 4. razredu sam morao kupiti moba jer su u školi učili o mobitelima i radili razne aktivnosti za što im je trebao mobitel. Počevši od viber grupa učenika. Nažalost, vidim da mnogo djece već od vrtićke dobi koriste moba sa znanjem skoro kao i odrasli. Pogotovo igrice. Ne znam baš da li je to zdravo za tu djecu u toj dobi i što misle roditelji.

 Isto kako nintendo i super mario nije bio dobar za nas dok smo bili tog uzrasta. Kao ni Sega, commodore, pc. (Sarkazam) Neznam zašt to nije bilo čudno onda koristiti kao što je sad čudno dat djeci mobitele, zamisli. Rugala se sova sjenici.  A odrasli smo na tome ne skidajući se sa ekrana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 16:10 (Cryogenic).
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
Tako su i naši stari govorili za Bašćansku ploču: Doći će nad glave; Postat ćemo jednobožni; Pedofilija; Pederluk; HDZ ...
I bijahu u pravu ;)
 
24 2 hvala 1
15 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Nece ti kila kruha iskociti iz televizora!

Nece ti kila kruha iskociti iz kompjutera!

Nece ti kila kruha iskociti iz mobitela!

 

Na televizoru sam naucio njemacki.

Na racunalu sam naucio engleski i struku.

Na mobitelu sam zavrsio fakultet, nacitao se knjiga i knjiga. Sjednes u vlak, otvoris i ucis.

Linux, Arch Linux.
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Neki će uz mobitel postati genijalci, neki neće niti bez njega to postati.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Meni je više fascinantno da grad od 18 000 stanovnika ima 8 osnovnih škola.

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
Odlična inicijativa, ako se mene pita. Djeca doma ionako vise na kompovima, ne treba im još i smartphone. Izlika da nečije dijete treba mob da se može javiti doma ne stoji, jer mu za tu namjeru nije potreban smartphone nego obični s tipkama. Pa šalji sms i zovi.
 
13 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
Kao da djeca i bez kompova i mobitela ne znaju dangubiti.

Ajde molim vas.
10 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Ne. Zakaj to?
Kak buš naučio, ak ti nekaj zabrane? Treba biti opcija da koristiš, al nećeš radi samoga sebe.

I ne. Nisu sva djeca takva. Dobra i pametna djeca znaju već u ranoj mladosti, da su trendovi bedastoće.

 

Nije bitan medij, nego dal to meni kao odraslom ili djetetu koristi il ne koristi.
Neka djeca već u ranoj mladosti čitaju Ilijadu, dočim druga ni 20-ak godina poslije ne kuže Snjeguljicu i 7 patuljaka.

Ljudi koriste tehnologiju da si na jeftni, luzerski, fast-food, brz i ne baš junački način mozak napune dopaminom.


Djeca su razmažena, derišta popustljivih roditelja.

Imajte vremena za svoju djecu, naučite ih kako funkcionirati u realnom svijetu.
Nećete ih moći, zauvijek štiti. Ak' nećete vi naći pravog vremena, te ih podučiti vrijednostima, ne brinite.
Ima tko hoće. Al' ti stvorovi neće imati baš dobre namjere prema vašoj djeci.

 

Neka se druže samo sa boljima od sebe.

 

Ne treba gajiti to lažno zajedništvo, gdje se pametan treba prilagođavati budalama.
Okay, ako škola ima svoja pravila, te ih se pridržavamo, al javne škole su ono. Ne baš dobre kvalitete.
Bolje su privatne škole.

 

Zato i ne volim baš ovake zabrane, te recimo ne treba ukidati reality show, jer nije on kriv za ništa.

 

Ako niste zs Krležu, dobiti će te Mešu pa ga čitajte.

Ak niste ni razina za Mešu, uvijek ostaje Nives, Aralica ili pak Vedrana.

 

dzg
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
online
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d

Nije poenta u dangubljenju. Kod mobilnih uređaja, koji su lični, je teško sprovoditi kontrolu količine vremena provedenih sa telefonom, teže je sprovesti kontrolu sadržaja i načina na koji koriste uređaj (osim ako nisi težak control freak, slušam skoro jednog, kćer mu je imala mobilni, ali do 15. ili 16. nije imala dozvolu sama ni dodati kontakt u imenik), deca su slabije svesna raznih rizika, ogromna je distrakcija... Nije TV upropastio celu generaciju koja je odrasla uz njega, ali ko je provodio po ceo dan pred TV ekranom, nije mu baš dobro učinilo. A neverovatno koliko se lako nakupi 5 sati SoT-a. Kolega je svojevremeno popustio i kupio svom detetu telefon, jer je malecka ostala među poslednje četvoro dece u odeljenju koja ga nisu imala. Učinio je to jer je shvatio da je neophodno da malecka ne bi bila "izopštena", a istovremeno nerado, jer je istih četvoro dece takođe bilo i četvoro najboljih đaka u odeljenju.

 

Elem, ne mogu da procenim da li je odluka dobra ili loša, ali ono što jeste dobro je da je urađeno na nivou kompletne zajednice.

 

P. S. Bilo je pomena da su ljudi naučili ovo ili ono uz računare. Moguće je i da današnji klinci nešto uče na svojim mobilnim telefonima, ali po nekim pokazateljima, iako su odrasli s tehnologijom, "zoomeri" nisu bitno tehnički pismeniji od prethodne generacije, iliti "gledanje TikToka se ne translira u lakše snalaženje u profesionalnim alatima".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
Ivan(4) kaže...

Nije poenta u dangubljenju.

Da, poanta je u načinu kako ga oni koriste. Zabluda je da će se ograničavanjem vremena povećati produktivnost.

Karikiram da si malom Modriću ograničio vrijeme provedeno sa loptom sumnjam da bi on bio ovo što je danas, s druge strane ima more onih koji po cijele dana ganjaju loptu i nikad ništa od njih.

Dakle uzmi djetetu mobitel i pitam te što ćeš mu dati? Svoje vrijeme? Svoje interese? Probaj i neka ti je sa srećom.

 

 

PS

A za ova četiri nabolja u razredu, dam obje ruke u vatru da je neimanje mobitela bio iole značajan parametar za njihov uspjeh.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 21:13 (Yuda).
3 godine
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Veliki lajk Uvesti zakonom!

Moj PC  
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
Yuda kaže...


Karikiram da si malom Modriću ograničio vrijeme provedeno sa loptom sumnjam da bi on bio ovo što je danas, s druge strane ima more onih koji po cijele dana ganjaju loptu i nikad ništa od njih.

Dakle uzmi djetetu mobitel i pitam te što ćeš mu dati? Svoje vrijeme? Svoje interese? Probaj i neka ti je sa srećom.

 

...... 

 

Modrić zeneš loptu? Pa, zakaj? Mladi, perspektivni nogometaši od najranije mladodsti su u posebnom režimu treniranja.

Ekipa sa kvarta koja ganja loptu, druži se, natječe se, razvija se, ne deblja se,.....sa mobitelom možeš raditi sjajne stvari, al balvudrija ne koristiti mobitel na taj načon.

Kao i odrasli.

 

Da, djeci dajte svoje vrijeme, prenesite im ljubav prema strasti koju vi gajtiti.

Npr., volite prirodu? Boravite često u njoj? Kaj ne ide dijete da tobom? Naravno da ide. 

 

Sjedite po kavama? Da? I dijete neka se samo igra u parku. Ne može djete sjediti na kavici kao odrasla osoba.

Zato mu uturneš mobitel, tablet, lap i neka se dijete veseli.

 

Neka gleda KakoLako. Bar će nešto naučiti u životu, kada već ne može od svojih staratelja.

 

 

 

O.K., boomeru?

O.K., kidaro.

 

Old Shatterhand je junak moje mladosti.

dzg
12 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
PzKpfw kaže...

Zato mu uturneš mobitel, tablet, lap i neka se dijete veseli.

 

Više mu mobitel turneš u ruke da te ne gnjavi dok ti radiš neke strašno bitne stvari... npr. piješ kavu, gledaš netflix, prolaziš pokraj police sa igračkama i tome sl.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 22:12 (Yuda).
2 godine
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
ZViZ kaže...
Tako su i naši stari govorili za Bašćansku ploču: Doći će nad glave; Postat ćemo jednobožni; Pedofilija; Pederluk; HDZ ...
I bijahu u pravu ;)

"Naši" stari su govorili; Doći će i Domovina Hrvatska, riješit ćemo se posranih ubojica, onih crvenih komunista, i riješismo ih se. 

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
6 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
bolje da vrijeme bez mobitela iskoriste na vjeronauku da ih pipka pop

mobiteli su zlo...a žigosanje beba je ok
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Nisu problem mobiteli nego način na koji ih se koristi, ako ćeš djetetu dati da igra igre koje potiču kreativnost, da crta, boja, slaže nešto, rješava mozgalice... to je super provedeno vrijeme na mobitelu, neka ga tako i 3 sata dnevno, ali ako će 3 sata dnevno gledati debilana crtiće, ili youtube videe koji su "optimizirani" da te drže prikovanog za ekran onda je to katastrofa za djecu i njihov razvoj. Najbolje stvari kod djece se dogode iz dosade, kad nemaju pojma šta bi pa sami smišljaju igre i što bi radili. Imam jednu od 6 godina i nema pristup mobitelu osim u posebnim situacijama ako negdje vidi neku igru koja nije zatupljivanje. Nevjerojatno koliko to dijete izmisli sebi igara, što sve napravi od papira. Ima bojanke i crtančice ali sad je fora da sama sebi stvara bojanke, sama stvara kvizove, neki dan je došla na ideju da piše knjigu. I bogme ju je napisala, ok više je kao slikovnica ali imala je jedno 10 stranica sa nekom pričom koja ima glavu i rep + svaka stranica je bila ilustrirana. I tako svaki dan nešto, nekako sumnjam da bi to radila da može gledati gluposti na mobu i pustiti mozak na pašu cijelo vrijeme.

TLDR Bitno je da djeca ni na mobu nisu konzumenti nego da stvaraju.

 
14 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
Cryogenic kaže...
manubis kaže...

Jako dobra inicijativa. Moja curka završava 5. razred i vidim koliko im mob odvraća pažnju od drugih aktivnosti bez obzira na ograničenje od 2h dnevno. Odgađao sam kupovinu moba što dulje ali u 4. razredu sam morao kupiti moba jer su u školi učili o mobitelima i radili razne aktivnosti za što im je trebao mobitel. Počevši od viber grupa učenika. Nažalost, vidim da mnogo djece već od vrtićke dobi koriste moba sa znanjem skoro kao i odrasli. Pogotovo igrice. Ne znam baš da li je to zdravo za tu djecu u toj dobi i što misle roditelji.

 Isto kako nintendo i super mario nije bio dobar za nas dok smo bili tog uzrasta. Kao ni Sega, commodore, pc. (Sarkazam) Neznam zašt to nije bilo čudno onda koristiti kao što je sad čudno dat djeci mobitele, zamisli. Rugala se sova sjenici.  A odrasli smo na tome ne skidajući se sa ekrana.

Ne bih baš rekao da je to sve isto, mobitel nosiš stalno sa sobom pa samim tim je teže kontrolirati i previše ti je dostupan.

Nintendo i ostale konzole ne možeš vući sa sobom van kuće.

Osim toga na mobitelu imaš internet i hrpu aplikacija povezane internetom što je novi problem za sebe.

13 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Odlična inicijativa, kamo sreće da uspijem nešto slično progurati u školi jednom kad moj mali krene.

 

Koga zanima više o temi evo odličan podcast:

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Moj sin je 3 godine star i već traži tablet, mobitel te laptop. Naravno ništa od toga nebu dobio. Gleda tv to mu je dosta.

Xbox: RENZOR GT 01. PSN: RENZOR_GT_01
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
PzKpfw kaže...

Modrić zeneš loptu? Pa, zakaj? Mladi, perspektivni nogometaši od najranije mladodsti su u posebnom režimu treniranja.

Ekipa sa kvarta koja ganja loptu, druži se, natječe se, razvija se, ne deblja se,.....

 Preružičasto gledaš na stvar. Drugar iz osnovne, naizgled izuzetnih sportskih sklonosti, trenirao, išao na pripreme, bio u mlađim kategorijama reprezentacije, pri tom lepo vaspitan, neporočan... nikad nije napravio karijeru, ali je zbog posvećenosti sportu propustio da stekne druge veštine, koje su mu mogle biti korisne u životu. Bili smo u kasnim dvadesetim kad mi je jednom rekao da bi mu bilo draže da nikad nije uzeo loptu u ruke. Priča nije tragična, daleko od toga, srećom mu je otac bio u poziciji da mu pomogne oko prvog zaposlenja a, kao što rekoh, dečko je na mestu, pa se snašao, ali mu ganjanje lopte nije mnogo pomoglo u životu. Njegov mlađi brat - još veći talenat. Bili smo klinci, jedan tadašnji prvoligaš je dvaput nedeljno s njim radio individualne treninge (ovo sam tada saznao sa strane, nisu se hvalili). Šta je napravio kao senior? Ništa. Znam koliko hoćeš sličnih slučajeva, talentovani, uložili godine, i na kraju nisu bili dovoljno dobri, nisu imali sreće, povredili se rano (još jedan drugar iz osnovne, koji je došao dotle da zaigra profesionalnu košarku i onda se u prvoj sezoni povredio tako da više nije mogao ni na basket u kraju). 

 

Tako da, roditelj koji vidi da dete mnogo voli loptu, pa mu kaže "Batali to, to je za razonodu sa drugarima, uči nešto korisno.", ima šansu jedan u milion da s*ebe potencijalnog Modrića, ali jedno 99/100 da učini uslugu detetu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
10 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d

@Ivan(4)

 

Na jednog vrhunskog sportaša koji se prodao za velike pare, dolazi oko 15 k njih koji nisu uspjeli.

Zato se na Zapadu, sem sporta uče i nešto intelektualno da znaju raditi. Ili pak neki zanat.

 

Samo budala drži sva jaja u istoj košari.

dzg
9 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

uopće ne znam što da mislim o tome svemu. Mi se svi ponašamo kao da je sve bilo super dok nije bilo mobitela, pa eto recite mi jesu li vam svi prijatelji iz osnovne i srednje uspješni?

 

Svi mi znamo hrpu ljudi koji su odgajani po starinski pa su sada živi užas. Znam ljude koji nisu bili ni blizu mobitela i kompa kad su bili klinci, pa su svejedno ovisnici o tome. Znam ljude koji su probali neke droge prvi put sa 25-26 godina pa sada mažu svaki vikend. 

 

Doslovno poznam tipa koji ima 45 godina, dakle nije čuo za smartphone prije svoje 30. godine, a sada ga jedino zanima gaming, čovjek oženjen i dođu mu gosti, on ih pozdravi i mrtav ladan ode u sobu igrati komp dok su mu oni u kući. 

 

Ako ćemo još malo više u prošlost, većina ovih koji su nam devedesetih razjebali državu su odgajani starinski po katolički, pa su činili šta su činili. 

 

Treba djeci dati i mob i igrice i crtane, sve u ograničenim količinama, i konstruktivne i stvari a i blesave, pa šta bude bude. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
@ Zaporižac

Nakratko. Jer, vratit' će se Walter i jebat' će vam mater ;)
16 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
Cryogenic kaže...
manubis kaže...

Jako dobra inicijativa. Moja curka završava 5. razred i vidim koliko im mob odvraća pažnju od drugih aktivnosti bez obzira na ograničenje od 2h dnevno. Odgađao sam kupovinu moba što dulje ali u 4. razredu sam morao kupiti moba jer su u školi učili o mobitelima i radili razne aktivnosti za što im je trebao mobitel. Počevši od viber grupa učenika. Nažalost, vidim da mnogo djece već od vrtićke dobi koriste moba sa znanjem skoro kao i odrasli. Pogotovo igrice. Ne znam baš da li je to zdravo za tu djecu u toj dobi i što misle roditelji.

 Isto kako nintendo i super mario nije bio dobar za nas dok smo bili tog uzrasta. Kao ni Sega, commodore, pc. (Sarkazam) Neznam zašt to nije bilo čudno onda koristiti kao što je sad čudno dat djeci mobitele, zamisli. Rugala se sova sjenici.  A odrasli smo na tome ne skidajući se sa ekrana.

 Ne sjećam se baš da sam se budio sa komodorcem u ruci ili da sam na WC-u sjedio uz komodorca i tako po čitave dane buljio u ekran. To je bilo sat-dva dnevno, a ostatak vremena bicikl vani, igralište, vrt, rijeka...

14 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Mislim da je problem u sadržaju.

I mi smo odrastali uz  igrice i internet, i ok, bilo je tu ponekad i pretjerivanja i svega.

 

Ali danas, aplikacije na mobitelima su napravljene do savršenstva sa smislom da što dulje zadrže osobu prikovanu i da skrola dalje (TikTok, Instagram...). Izazivaju ovisnost. Djeca (i odrasli)  koji nemaju izgradjen karakter, osjecaj odgovornosti i samokontrolu će jako lako upasti u zamku toga, potrošit će gomilu vremena, i kasnije se osjećati umorno, imat će problema u školi, ili kod kuće, zanemarit ce obaveze itd... A i dalje će htjeti skrolati još samo malo

 

 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili d
A baš, a kad bi i zaglavinjao više od par sati na računalu, starci bi to prekinuli. Obzirom da smo na televizoru imali jedan ili dva crtića dnevno, eventualno po ure branka i kockice, niti to nije bila neka značajna opcija.
Izbor za većinu slobodnog vremena je bio ili knjiga ili igralište. Danas nit knjige nit igrališta, a kad pokušaš objasnit, čudno te gledaju
14 godina
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Daklem ovako, kao roditelj podrzavam ovakvu incijativu jer definitivno djeca nemaju potrebe do 13-te godine drzati mobitel u ruci opcenito osim da ga imaju da mogu nazvati roditelje ako se dogodi nesto hitno i nezeljeno a za to im ne treba pametni mobitel nego neki jeftilen na tipke.

 

Kao tehnoloski frik ne vidim opet potrebu zabrane jer sprijecavamo ih u ucenju novih tehnologija ali naravno ako uzmemo da djeca do 13-te godine sasvim na drugaciji nacim percipiraju okolinu oko sebe onda tu zabranu vidim kao nuzno zlo potrebno da ih odvoji od pametne tehnologije te ih pomakne na mjesto gdje je potrebna interakcija sa vrsnjacima u igri, zajednickom ucenju i svemu onome sto predstavlja djetinjstvo.

 

Zdravorazumski je incijativa je potrebna jer ce nam djeca postati nedrustveni zombiji kojima ce pametni mobitel biti jedini pravi prijatelj.

veni vidi didici
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Roditelji u irskom gradu kolektivno odlučili djeci

Imam 2 djece pa pratim porblematiku, svi kometari su propustilli jedan bitan element...

 

Mala djeca igraju igrice i gledaju youtubere, ok loše samo po sebi ali smo i mi to radili svi, TV i kompjuteri i konzole i tetrisi i ostalo.... pa smo i dalje ok (bar po mojoj definiciji)...

 

Ono što ja vidim kao problem je element mobitela koji donosi socijalizaciju kroz društvene mreže - njima je komunikacija s drugom djecom (mladima) nepotrebna uživo, sve obavljaju preko mobitela - ne izlaze iz kuće -> čitav dan su na mobitelu uz utičnicu i imaju sve što im je potrebno i zabavu (igrice, video) i društveni kontakt...
Pri tome im je sve to dostupno 0-24 faktički bez kontrole.

 

Mi smo za druženje morali izaći van  i tražiti si društvo (današnjoj mladeži nezamislivo) ili koristiit fixni telefon (ne možeš pričati 2h), mobiteli (cijene poruka i poziva ranije...).

TV smo gledali kad roditelji ne gledaju, a komp smo mogli koliko hoćemo, ali se sjetite dial-Up-a i svih problema vezanih za to od brzine, do toga da netko hoce koristiti telefon... -> tako da nije isto visiti na kompu danas i prije 10g.

 

 
12 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice