RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

poruka: 27
|
čitano: 8.920
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile".
16 godina
odjavljen
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Davore ovo je za saborske zastupnike. Daj nesto za narod...

Freak Show Inc.
 
17 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Apsolutno nepotreban uređaj (ako već imate BILO kakav D/A konverter).

I opet nešto za šišmiše ... i one koji se tako osjećaju 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

daj, Davore, štogod za sirotinju. i među beskućnicima ima šmekera i audiofila ali nekak su slabije s lovom u posljednje vrijeme ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Čini mi se kao snake oil primjeren baš pravim audiofilima. Među kojima je očito g. davor, koji mu je eto dodijelio same desetke.
Ja sam sumnjičavo njurgao još prije 3 godine kad sam kupio rolandov, pitajući zar im je dovoljan USB2.0? No eto, još uvijek je dovoljan:)
Ok, ima lijep ekrančić, ali nema rgb rasvjetu... a i nema reprodukciju 48 bit-2400kHz datoteka kakve ja samo i isključivo koristim.
(malo sam ironičan. Za 7602 kn moram bit. Ajd da je 7600, ali ove dvije su mi prevalile čašu ozbiljnosti)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
tajo1960 kaže...

...

 

EDIT posta:

Zbunjuje me viđeno na fotografiji uređaja kod/iznad ulaza napajanja; naime, 9-15 V? 8 W OK treba. Varijabilni DC napon?

 

 
vjerovatno svi čipovi rade na 5V, to je poslje regulatora a prije regulatora treba bar 6 do 7V radi pada napona na regulatoru, a s obzirom na potrošnju sklopova i ugrađeno hlađenje regulatora sve može radit od 9-15V bez problema, ispod 9V nema snage, preko 15V regulator bi se moga pregrijavat.

ovo nije snake oil, dobijate ogroman bandwidth i brutalnu rezoluciju, i ovo je jeftina implementacija brutalno dobrog čipa kojem još treba skupi mikrokontroler i + dosta skup analongni dio i filtriranje jer ne trebaju opampovi i zapravo cjeli analog dio bit dobar do 20kHz nego do 300kHz+.

jedino pitanje je ko ima opremu i uši na kojima može slušat 300kHz ali takav dac bi bar u teoriji treba imat bolju rezoluciju.

osobno preferiram kartice koje imaju dobro rješen analogni dio, ne ko tu s vjerovatno single supply opampovima, jer ne vjerujem da mogu primjetit razliku preko 16 bita i 44.1k i mislim da filteri lako rješavaju aliasing i slićne digi probleme.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Jel' zvuči Lidija Bee išta bolje prek' ovoga?

K
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Ovo je teski snake oli,nađinđureni drekec!Pa tko je vidio za DAC/amp davat 7000+ kn,pa nema razlike između njega i nekog DAC od 100-200 kn ,obicno preseravanje za zlatouhe!Davore molim odmah da si napravio ABCXY usporedni blinde test u kontroliranim uvjetima istrazivackog centra Ruđer Boskovic sa raznolikom dobnom i spolno populacijom ljudi i barem 10ak raznoraznih vrsta mikrofona!

Molim poseba osvrt na komentare mikrofona!!

 

 

Unaprijed se zahvaljujem,a clanove Bug foruma upozoravam nek ne nasjedaju na ovu povrsnu i neobjektivnu recenziju!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 1:48 (volegradele).
Moj PC  
2 5 hvala 0
7 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
volegradele kaže...

..pa nema razlike između njega i nekog DAC od 100-200 kn..

 ne razumin te šta si tako ljut pa ako radiš upsample 16/44.1 materijala šta 99.9% ljudi koristi onda nažalost i nema neke ogromne razlike.

6 godina
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Ja doma imam Magic Dac 100 spojen na little bear p7 te iz njega u Azur 650A (nesto sto sam kupovao zadnjih n godina :) ) i mogu reći da je just Fine... A 7k kn za ovako nesto... no way Jose! (osim ako dobijem na Lutriji :) )

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Ja sa CA DacMagic 100 presao na Chord 2Qute, cca 600e second hand, i vrijedi svake lipe. DacMagic je ok ali i 2 kategorije ispod Chorda, puno bolji zvuk u svakom pogledu. Prvo sto sam primjetio je bio puno "analogniji" zvuk, a onda dubina i sirina pozornice, jasno se cuju slojevi, bubanj je daleko iza vokala i sl.

 

Toliko o tome da su svi DACovi isti ...

 

Ali kako Chord ima pre jak izlaz (4V), a moj preamp nemoze regulirati osjetljivost ulaza kao sto neki integrirci mogu, moram ga zamjeniti sa necim drugim i upravo sam gledao ovaj RME, jer bi trebao biti u rangu Chorda ili cak malo bolji od njega, a moze se regulirati izlazna voltaza. Bojim se jedino da ne izgubim tu "analognost" zvuka, ali vecina shop-va ima 15 ili 30 dana pravo povratka, i u tom slucaju se vracam na second hand Chord Qutest ili Hugo ...

 

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
Friday kaže...

Davore ovo je za saborske zastupnike. Daj nesto za narod...

 Kažu da je Culej odradio prednaružbu na day one.

5 godina
protjeran
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
@ hudo
Naravno da nisu svi DAC-ovi isti. Postoje i oni koji imaju neku grešku (ili su samo loše projektirani) pa se ponašaju kao ekvilajzeri. Možda je baš tvoj Chord jedan od takvih ;-)
Ista se stvar događa i s pojačalima (osobito cjevnim!) i kablovima... pa si ljudi (u)misle kako je zvuk bolji. Slijepi test (uz tehnikalije) je jedino mjerilo, sve ostalo su fantazije.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 10:04 (Antiseptik).
16 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
Antiseptik kaže...i
@ hudo
Naravno da nisu svi DAC-ovi isti. Postoje i oni koji imaju neku grešku (ili su samo loše projektirani) pa se ponašaju kao ekvilajzeri. Možda je baš tvoj Chord jedan od takvih ;-)
Ista se stvar događa i s pojačalima (osobito cjevnim!) i kablovima... pa si ljudi (u)misle kako je zvuk bolji. Slijepi test (uz tehnikalije) je jedino mjerilo, sve ostalo su fantazije.

 

Ne kuzim sta zelis reci, ljudi umisle ili stvarno cuju? Ja ne govorim o "umisljanju" nego testiraju unutar poznatog sistema. Ono, pustis vrlo poznatu pjesmu, sjednes i slusas. 

 

Uredzaj sa greskom, pogotovo u frekventnom odazivu, su oni koje konstruiraju srednjoskolci na satovima elektrotehnike. 

 

Dva pojacala ili DACa sa gotovo istim mjerenjima ce dati potpuno drugaciji zvuk. Slusanje je jedini nacin kako izabrati DAC, jer najjeftiniji i najskuplji ce na papiru izgledati isto.  Ali to sliusanje mora biti u realnim uvjetima, na poznatom sistemu u sobi, a ne laboratoriju sa mikrofonom. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
7 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
zašto ste vi svi audiofili tako osjetljivi ćim neko spomene mjerenja, morate bit svjesni da se razne vrste mjerenja koriste pri izradi ovakvih komponenti. bar bolji proizvođači.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
dabar_solta_V2 kaže...
zašto ste vi svi audiofili tako osjetljivi ćim neko spomene mjerenja, morate bit svjesni da se razne vrste mjerenja koriste pri izradi ovakvih komponenti. bar bolji proizvođači.

ne citas sto pisemo. Iz mjerenja se nemoze izmjeriti dobar ili los zvuk DACa. 

Svi proizvodjaci prvo krenu od mjerenja, i nakon sto su ona OK, u granicama trazenog, onda ide slusanje i fino podesavanje, i to je dio koji napravi razliku izmedju 100 DAC i 1000€ DAC. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
16 godina
odjavljen
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
tajo1960 kaže...
..

 

 

Sta si se ti uzjebo?

Freak Show Inc.
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
Dabre, zeli ili bar pokušava covjek reci da se kvaliteta zvuka ne može mjeriti nijednim instrumentom nego samo utreniranim audiofilskim uhom.. hmmm
7 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
jbg sva mjerenja šta proizvođaći stavljaju u javnost su s tolikim smoothingom da su useless. vjerovatno na to misli pa je donekle u pravu iako vjerovatno nije svjestan koliko je u 2019 mjerna oprema brutalna čak u par ghz području tipa za rf a audio je smješan prema tome :D

neman ništa protiv ušiju ali niko od zlatnih ušiju nema rezerve nego su svi 100% sigurni u svoje sposobnosti a to je ipak malo previše za povjerovat pogotovo kad su agresivni na spomen mjerenja ko na drugoj temi.
16 godina
odjavljen
offline
RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofile

Cekaj, stvarno ima ekipe koja ne voli "cold facts" u vidu mjerenja kvailtete zvuka? OK, mogu shvatiti da neki sustavi zvuce dobro iako malo "obojaju" sliku ali zasto se ne bi malo zagledali i u sirove brojke?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
ko zna mozda neki stvarno mogu cut 0.01% distorzije i slicno.
15 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
Cold facts bi na papiru za npr audio kablove od 500 i 3500eur izgledao porazavajuce za proizvodace i kupce istih, bolje je to onda opisati superlativima.. Uho je fascinantan organski sklop, kod slijepih je jace razvijen pa im je lakse podvalit muda pod bubrege, navodno..
12 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
Friday kaže...

Cekaj, stvarno ima ekipe koja ne voli "cold facts" u vidu mjerenja kvailtete zvuka? OK, mogu shvatiti da neki sustavi zvuce dobro iako malo "obojaju" sliku ali zasto se ne bi malo zagledali i u sirove brojke?

 A sto budes ti kao korisnik dobio  sa sirovim brojevima?Sto ja koji npr.idem sad trenutno unaprijedit svoj sitem trebam trazit u sirovim brojkama!?O kakvim mjerenjima pricamo kod zvucnika ili pojacala.Mislite na nominalnu impedenciju i osjetjivost zvucnika?Na izlaznu snagu pojacala?

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
pa frekvencijski odziv, impedanca vs frekvencija i intermodulacijsku distorziju nebi bilo lose pogledat prije nego se kupe neki zvucnici.

ne shvacan kako je bolje ne gledat nista nego pogledat makar losa mjerenja.
12 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
Mogu razumit da se gleda osjetljivost zvucnika i koliki ce teret bit na pojacalu,frekvencijski odziv mi ne znaci jel pocima od 30Hz ili 32Hz,za one oko 20Hz ionako nemam ni para ni prostora..ali to sve skupa mi nista ne govori kako zvuce!

Moji zvucnici u mom i tvom prostoru nece svirat isto,jedino slusni test u svojoj slusaoni je pravi nacin,hebes ga znam da nije lako ni jeftino to napravit!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
tajo1960 kaže...
Friday kaže...
tajo1960 kaže...
..

Sta si se ti uzjebo?

Ma nisam se ja ništa uzjebao, nego je glupo, ali vjeruj, zbilja izuzetno glupo i nepotrebno čitati onakve komentare koje pišete.

 

OK, sve mi je jasno, Forum mjesto izražavanja, sloboda, bla bla... Ti si kulturno napisao, nikoga uvrijedio... ali to NIJE smisao javljanja na neku temu. Smisao je konstruktivno komentirati temu grupe (ovdje i sada navedeni DAC), a ne posredno ismijavati klasu uređaja, posredno govoreći da to nije klasa (cjenovna klasa) za tebe, jer ne spadaš u grupu "saborskih zastupnika". Nepotrebno!

 

Čovjek dobije na test DAC, odradi test, napiše dobar članak sa impresijama i stavom za isti, preporuka ili ne, svejedno,... i onda kreće salva vaših, ali totalno nepotrebnih riječi i postova, koje zbilja, sorry na iskrenosti, ali veze s nekom pameću nemaju.

Zaista te ne želim uvrijediti, ali... razmisli malo o čemu pišete (pročitaj ponovo svoj prvi post... pa mislim...) i način na koji date reakciju na napisano; možda shvatiš.

 

Ijedna tvoja tematska riječ o DACu? Ne, osim da je to za "zastupnike", a ne za narod!?!?. Pa mislim... zaista toliko niske kriterije pisanja/javljanja imaš/imate? I dalje neki dolje u nastavku... Opet kažem - tužno! 

 

Sorry, ali samo sam iskreno napisao, zaista ne želim nikoga uvrijediti, naravno. Razmisli... možda ti postane jasno. I, ponavljam, ne, nisam se uzjebao, pišem vrlo smireno i bez uzbuđenja; pišem realno!

 

Sad si me zbunio... Pa nisi novi ovdje na forumu, ne?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
volegradele kaže...
..Moji zvucnici u mom i tvom prostoru nece svirat isto,jedino slusni test u svojoj slusaoni je pravi nacin,hebes ga znam da nije lako ni jeftino to napravit!

slažem se i u pravu si da ne mogu svirat isto kad je drugi prostor, ali mislin da je mjenjanje pojačala kabela pretpojačala i zvučnika i daca za dobit zvuk koji ti odgovara krivi pristup problemu, nebitno jeli ti cilj flat zvuk ili neki loudness curve ili nešto treče. meni je draže imat flat dac, flat pojačalo i šta više moguče flat zvučnike pa s eq i mikrofonom popravit detalje zavisne do prostorije u kojoj se nalaze.

 







12 godina
offline
Re: RME ADI-2 DAC - Od profesionalaca, za audiofil
Sve 5 postivam tvoj pristup!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice