Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

poruka: 41
|
čitano: 10.028
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma".
15 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

Koliko se covjek bolje osjeca kad procita jedan ovakav clanak ujutro, gdje zagrije malo mozak uz kavu, umjesto citanja o starletama i politicarima i svima ostalima za dna kace.

 

Bravo danen.

Keep 'em comin'!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
20 0 hvala 4
15 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

još kad ne bi uništavali brazilske prašume i ino dr. veće ... 

 

a lijepo je pisao čika jova zmaj: "gde god nađeš zgodno mesto ti drvo posadi, a drvo je blagorodno pa će da nagradi." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Još jedan odličan članak
Ja rekoh
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

Trećina kopna na svijetu su pustinje = malo ili ništa vode u tlu. Još je Gadafi imao projekte za ozelenjavanje i navodnjavanje Libijske pustinje korištenjem podzemnih voda. Kažu da ispod Afrike leži količina slatke vode koja bi mogla napuniti Sredozemno more. Ako bi se Sahara zazelenila, to bi jako pomoglo smanjenju koncentracije CO2, samim time i smanjenju globalnog zagrijavanja. Usput, da konačno prestane nesmiljeno uništavanje prašuma i to bi jako pridonijelo smanjenju CO2. Dakle, načini postoje, treba samo vizija, dobra volja i hrpa love da se ti projekti ostvare. Korist bi bila višestruka: smanjenje gladi u svijetu, dobivanje korisnih sirovina, smanjenje uništavanja šuma i očuvanje bioraznolikosti i na kraju, kao bonus smanjenje koncentracije CO2, sa svim dobrim što iz toga proizlazi.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 12:29 (memulica).
Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
odjavljen
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
S pošumljavanjem Sahare sjebali bi smo život tamo..
16 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p

Sahara je u prošlosti bila zelena i pošumljavanje nema veze s tim.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
14 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

Odličan članak, dakle, isto tako treba osim vitlanja Stihlovkama, uzeti u obzir melioraciju (hidrotehničku)....

 

a sve je to povezano s rastom populacije i sve većim djelovanjem svake naše jedinke na okoliš - citius, altius, fortius u "rat race"-u post-industrijskog konzumerističkog društva...

 

P.S. e neću si mazat pastu od žira na kruh!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

Mene samo zanima jedna stvar: Ako znamo da je pred nekoliko milijuna godina na Zemlji bilo tisucu puta vise CO2 nego danas, a to znamo zbog leda i fosila paprati, onda jednostavno ne razumijem cemu sva ova globalna zastrasivanja s CO2. Prema fosilnim ostacima paprati jasno se vidi da su biljke imale daleko vece pore nego danas, razlog je sto su puno vise nego danas koristile ugljikovog dioksida i pretvarale u kisik. Nadalje, ruski znanstvenici su dokazali prema slojevima leda i mjehuricima koji su ostali zarobljeni u tom dobu, da smo imali daleko vece koncentracije CO2 u dalekoj nam proslosti, nego sto je to danas. Dakle, priroda je uspjela apsorbirati sav CO2 i sama sebe "regulirati" bez ikakvog utjecaja covjeka. Moze li mi to netko objasniti zasto danas pravima dramu oko tisucu puta manjih kolicina? 

 
8 2 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Prirodi je najmanji problem povećanje CO2 ili rast temperature, jer je prirodi svejedno hoće li žito roditi svake godine dovoljno da nahrani 7 milijardi ljudi i hoće li biti uragana i poplava. Priroda nije ni trepnula kada su dinosaurusi izumrli, pa neće ni kada milijuni ljudi izginu.

Ljudi su ti koji su civilizaciju napravili oko klime kakva je danas i ljudi su ti kojima će biti neugodno ako se to promijeni. Recimo ako opet postane normalno da ti svako drugo dijete ne doživi zrelu dob.

Dramu rade oni koji misle da je bolje živjeti ovako kako sada živimo, nego kako smo živjeli u pećinama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p

Pitanje je da li mi mozemo uopce utjecati na tempo kojim ce se klima mijenjati i da li uopce trebamo pokusavati odgadjati neodgodivo? 

Mozda smo s ovim nasim  ispustanjem samo ubrzali proces koji bi se ionako dogodio... nez, mislim da danas jos uvijek jako malo znamo o cjelokupnom procesu i kao sto vidimo iz clanka, tek smo sad otkrili poveznicu izmedju vlage i CO2. Zamislite samo koliko toga jos ne znamo i koliko samo toga jos uvijek preostaje da se otkrije pa da se onda dodje do zakljucka na koji nacin i koliko zapravo covjek moze utjecati na klimatske promjene. 

15 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
=XFX=PlayHard kaže...

Mene samo zanima jedna stvar: Ako znamo da je pred nekoliko milijuna godina na Zemlji bilo tisucu puta vise CO2 nego danas, a to znamo zbog leda i fosila paprati, onda jednostavno ne razumijem cemu sva ova globalna zastrasivanja s CO2. Prema fosilnim ostacima paprati jasno se vidi da su biljke imale daleko vece pore nego danas, razlog je sto su puno vise nego danas koristile ugljikovog dioksida i pretvarale u kisik. Nadalje, ruski znanstvenici su dokazali prema slojevima leda i mjehuricima koji su ostali zarobljeni u tom dobu, da smo imali daleko vece koncentracije CO2 u dalekoj nam proslosti, nego sto je to danas. Dakle, priroda je uspjela apsorbirati sav CO2 i sama sebe "regulirati" bez ikakvog utjecaja covjeka. Moze li mi to netko objasniti zasto danas pravima dramu oko tisucu puta manjih kolicina? 

 pa sve je i šljakalo dok nije bilo ljudi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
=XFX=PlayHard kaže...

ne razumijem cemu sva ova globalna zastrasivanja s CO2

CO2 = fosilna goriva

 

za 50ak godina neće više biti komercijalno dostupne nafte, CO2 i klimatske prmjene su izlika kako bi se prisililo gospodarstva na tranziciju prije nego bude kasno, nemamo izbora, budućnost će biti energetski oskudna jer smo vrijedan energetski resurs potrošili na pizdarije

 

EU planira povećanjem cijena i poreza smanjiti potrošnju fosilnih goriva za 80% do 2050., svi dokumenti su javno dostupni na internetu

 

http://www.spiegel.de/international/germany/peak-oil-and-the-german-government-military-study-warns-of-a-potentially-drastic-oil-crisis-a-715138.html

 

https://www.resilience.org/stories/2006-07-13/pentagon-and-peak-oil-military-literature-review/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
=XFX=PlayHard kaže...

Pitanje je da li mi mozemo uopce utjecati na tempo kojim ce se klima mijenjati i da li uopce trebamo pokusavati odgadjati neodgodivo? 

 U članku piše da je poveznica između CO2 i temperature utvrđena i da procjena odgovara mjerenjima. Većina znanstvenika, dakle ljudi koji se razumiju u problematiku, se s time slaže. Što tebi, kao nekome tko se baš i ne razumije, još treba da bi to prihvatio?

 

I tvoja smrt je neminovna, pa ipak jedeš, piješ i dišeš, kako bi ju odgodio, a ako se razboliš ideš liječniku, zar ne? 

=XFX=PlayHard kaže...

nez, mislim da danas jos uvijek jako malo znamo o cjelokupnom procesu i kao sto vidimo iz clanka, tek smo sad otkrili poveznicu izmedju vlage i CO2. Zamislite samo koliko toga jos ne znamo i koliko samo toga jos uvijek preostaje da se otkrije pa da se onda dodje do zakljucka na koji nacin i koliko zapravo covjek moze utjecati na klimatske promjene. 

 Naravno da još puno ne znamo, ali ako nam sve što znamo ukazuje da stvaramo sebi problem, nemamo vremena čekati da sve saznamo. Sve znati je nemoguće, tvojom logikom ne bi ništa smjeli poduzimati po nijednom pitanju, jer uvijek postoji nešto što još ne znamo. Ne bi ni ljude smjeli liječiti, jer medicina još dosta toga nije razjasnila. 

 

Osim toga, sagorjevanjem fosilnih goriva osim CO2 ispuštaju se još mnogi spojevi koji su dokazano štetni za ljude, pa je već i to dovoljno da se radi na smanjenju. Naftu većinom posjeduju zemlje s autokratskim režimima, pa se time i oni slabe. S druge strane nema nekog razloga da to ne učinimo, dakle čak i da griješimo, neće biti neke štete, a sve govori da ne griješimo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p

To sam i ja pomislio, energetski svakako moramo napredovati, a bez price o CO2 tranzicija bi sigurno bila daleko sporija! 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
=XFX=PlayHard kaže...

 bez price o CO2

glavni staklenički plin je vodena para, H2O

 

vodene pare u atmosferi je daleko više nego CO2 i ostalih stakleničkih plinova, vode je u postotcima, a ovi ostali su ppm (parts per million)

 

O-H kemijska veže više energije u infracrvenom i svjetlosnom dijelu spektra nago C-O veza

 

evo ovi uragani koji su razorili ameriku, ili tajfuni, cikloni koji su poharali aziju su posljedica energije koju je oslobodila vodena para kad se kondenzirala, kondenacijom se oslobodila latentna energija isparavanja, tj vodena para ne samo da nosi energiju u O-H vezi, nego i promjenom faze iz parnog stanja u tekuće oslobađa energiju u atmosferi

 

no o glavnom stakleničkom plinu nitko ne priča

 

priča se o CO2 koji nije ni na drugom mjestu po efektu, jer fosilna goriva su problem, a nemamo ih čime zamjeniti

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 22:42 (neprijatelj).
16 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

briši

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 23:44 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

Globalno zatopljenje je izmisljotina bogatih da bi oni ostali bogati i razvijeni, a da se siromasni i ne razvijeni ne bi mogli razvijati.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 8 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

hmmm, jab najrađe sve živo asfaltira...izvalin se u travu na rivi, odma gomila mrava po meni, a po mom pesu buhe i krpelji....sve to triba potamanit, velebit sorit i napravit golf terene...opi*dit par hotela i uvest naplacivanje svjezeg zraka i prirode...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 0:09 (Gorstak79).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
neprijatelj kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 bez price o CO2

glavni staklenički plin je vodena para, H2O

 

vodene pare u atmosferi je daleko više nego CO2 i ostalih stakleničkih plinova, vode je u postotcima, a ovi ostali su ppm (parts per million)

 

O-H kemijska veže više energije u infracrvenom i svjetlosnom dijelu spektra nago C-O veza

 

evo ovi uragani koji su razorili ameriku, ili tajfuni, cikloni koji su poharali aziju su posljedica energije koju je oslobodila vodena para kad se kondenzirala, kondenacijom se oslobodila latentna energija isparavanja, tj vodena para ne samo da nosi energiju u O-H vezi, nego i promjenom faze iz parnog stanja u tekuće oslobađa energiju u atmosferi

 

no o glavnom stakleničkom plinu nitko ne priča

 

priča se o CO2 koji nije ni na drugom mjestu po efektu, jer fosilna goriva su problem, a nemamo ih čime zamjeniti

 Još jači staklenički plin od CO2 je metan, kojeg proizvode farme životinja i koji inače nastaje u prirodi raspadanjem organske tvari, a njega nitko ne spominje, svi navalili na CO2. Prema akademiku Paaru, sve ove priče oko globalnog zatopljenja uzrokovanog spaljivanjem fosilnih goriva su u najmanju ruku nategnute - priroda ima načina da se riješi viška CO2 u atmosferi. I da, fosilnih goriva ima sve manje, tu je glavni problem, jer ljudi previše ovise o nafti. Zato se i ide na razvoj novih izvora energije, kako bi se nafta u dogledno vrijeme mogla izbaciti iz igre (i plin i ugljen s njom). Pošto je to spor i težak proces tranzicije na drugu vrstu energije, morali su smisliti bauka u obliku CO2 da stvari malo potaknu i opravdaju ogromna ulaganja u nove izvore energije.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p

 Pogledao sam linkove koje si naveo i moram reći da sam se nemalo začudio kada sam vidio da podaci pokazuju porast zelenih površina i to za lijepi postotak, pošto sam imao na umu uništavanje Amazonske prašume i hrpe drugih šumskih prostranstava po svijetu (Madagaskar, jugoistočna Azija...). Kolika je onda godišnja emisija CO2 kada i sada raste koncentracija, unatoč povećanju zelenih površina.

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
učo kaže...

 Pogledao sam linkove koje si naveo i moram reći da sam se nemalo začudio kada sam vidio da podaci pokazuju porast zelenih površina i to za lijepi postotak,

 Nisi jedini

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Učo:

Naravno da priroda ima rješenje. Pitanje je da li nam ono odgovara.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Učo:
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 19:02 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Učo:
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 19:03 (Feudalac).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Za ekosustav zemlje zagrijavanje je nebitno, priroda je preživjela i gore situacije. Bitno je da to ima više utjecaja na nas ljude, eko sustav će preživjeti i bez nas. Teorija, e sad koliko je teorija više, samoregulacije nekog biosustava prema nekim znastvenicima će dovesti do neupitnog pada ljudske populacije. S obzirom da su samo određena područja zbog naših evolucijskih prednosti i mana pogodna za održavanja veće populacije ljudi, klimatske promjene neumitno vode do smanjivanja tih područja i samim time do smanjenja broja ljudi. Ako se pogleda karta zemlje onda je vidljivo da se radi o uskim pojasevima koja imaju vremenske sezone od kojih ovisi uzgoj hrane. Ne treba previše brinuti klimatskim promjenama jer se ne može previše napraviti oko toga. Nakon drugog svjetskog rata bum stanovništva nije imao takav utjecaj na klimu jer samo zapadna geopolitička sfera je imala ozbiljan gospodarski rast, ostatak svijeta je bio zanemariv a samim time i emisije stakleničkih plinova. Danas imamo rast populacije u kombinaciji sa globalnim gospodarskim rastom za kojeg nema konsenzusa niti će ga biti. Ne može se politički reći zapadu da živi siromašnije ntiti npr. Kini i Indiji da budu zaostale. Sve to mora završiti globalnim ratovima, glađu i ostalim prirodnim faktorima koji će ograničiti ljudsku populaciju, kao borba za resurse unutar jedne vrste. To nije teorija zavjere nego prirodan proces koji se dešava u ciklusima unutar ljudske vrste. U nastavku je link na predviđanje rasta ljudske populacije uz napomenu da je UN korigirao 2017. godine rast sa 20 milijardi do 2100. na deset miljardi, dok druge projekcije procjenjuju rast na oko 15 milijardi. Tako da osimako sahara ne zazeleni i sibir i kanada ne postan pogodne za život nema se baš bogzna što poduzeti. Dok ide ide.

https://ourworldindata.org/future-population-growth
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 0:45 (disk c).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma


European Parliament votes to reduce CO2 emissions by 40% by 2030

http://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20180925IPR14306/parliament-pushes-for-cleaner-cars-on-eu-roads-by-2030

 

 

 

to je bilo pred par dana 3. 10.

 

plan je do 2050. smanjiti potrošnju fosilnih goriva za 80%, svi ti dokumenti koji detaljno opisuju agendu i planove za ostvariti su javno dostupni na internet stranicama EU organizacija

 

posljedica je planska deindustrijalizacija Europe, plansko gašenje radnih mjesta u industriji, povećanje cijena fosilnih energenata, povećanje poreza na potrošnju fosilnih goriva, tj. proizvodnju CO2

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 13:47 (neprijatelj).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Ako se radi o nekom zločinačkom planu, tko od njega ima koristi? Kome je u interesu deindustrijalizirati društvo? Industrijalci gube, bankari gube, svi koji imaju dionice gube, nogometaši i manekenke gube, političari gube.

Jedino teoretičari zavjera likuju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je p
Neprijatelj:

Polazna točka bilo kakve analize bi trebali biti podaci. 80-90% energije koju sada koristimo dolazi iz fosilnih goriva. A njih ima koliko ima, Evropa svakako premalo. Pametni ljudi se pripremaju, budale se čude kako im je kuća odjednom pala na glavu...
Ja rekoh
8 godina
offline
Rješenje za globalno zatopljenje ponudilo je proma

Zemlja je složen sustav, pa mnogo toga na njezinu temperaturu utječe. Istina da je voda (para) staklenički plin, no njezina koncentracija u atmosferi opet ovisi o tomperaturi, pa toga posredno i o koncentraciji CO2. Metan je staklenički plin, no on se u atmosferi oksidira, pa ne traje dugo. Višak CO2 u atmosferi ubrzava njegovo vezivanje, bilo biljkama bilo stijenama, pa se opet može uspostaviti nekava ravnoteža. No koja i kakva ravnoteža? S kolikom koncentracijom CO2 i s kolikom globalnom temperaturom? Zato se razvijaju teorijski (računalni) modeli, zato se znanstvenici vrlo ozbiljno bave tim problemom - a ako netko  sumnja u njihove rezultate (koji svi pokazuju vezu CO2 s temperaturom Zemlje) neka izvoli tu svoju sumnju razložno obrazložiti. "Ja ne vjerujem u to" nije nikakav argument.  

 
6 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice