Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

poruka: 67
|
čitano: 13.247
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ".
12 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Doc, jedno škakljivo pitanje za vas, biste li se cijepili ovakvim cijepivom? Koliko vidim iz ovih rokova, sve razine testiranja se skraćuju na totalni minimum, neke se čak i preskaću. Ova prva cijepiva bi mogla biti beta verzije, a znamo koliko bugova one znaju imati . Moje nestručno mišljenje: sačekati v2 ili v3

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Ovo su odlične vijesti. Nakon ovoga bi se mogli baciti na razvoj cjepiva protiv gripe.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Ovom žurbom u pokušaju spašavanja (kapitalizma?) samo će se dati krila antivakserima.
Još jedno sranje u nizu.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

iskušali su cjepivo na njonji, ilčiću, batarelu, košiću i ekipi?! kako humano prema majmunima ... 

 

za forumsku mladunčad, lekcija iz povijesti

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 9:23 (Ajar).
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Nije dugo trajalo, na odlican tekst pocelo se opet o politici.

 

Uvijek se moze kontra. Najbolje da se cjepivo prvo upotrijebi na Zokiju, pa recimo Marasu, Grbinu, Peovicki, a moglo bi i na nekoliko komentatora te urednika koji voli pisati "decenija" :)

 
5 13 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
kilkenny kaže...

Nije dugo trajalo, na odlican tekst pocelo se opet o politici.

 

Uvijek se moze kontra...

nije to kontra, ovo je kontra - ja san za to nek se prvo cjepe i jedni i drugi i svi između politicari, skupa s ovima šta ih slipo prate jer misle da ima razlike "koji" su.

13 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Ono što me zanima je kojim tijekom idu dalja istraživanja, nakon makaki majmuna idu li obični majmuni pa onda majmuni iz reda ljudi i na kraju obični ljudi?

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
INCOGNITO99 kaže...

Doc, jedno škakljivo pitanje za vas, biste li se cijepili ovakvim cijepivom? Koliko vidim iz ovih rokova, sve razine testiranja se skraćuju na totalni minimum, neke se čak i preskaću. Ova prva cijepiva bi mogla biti beta verzije, a znamo koliko bugova one znaju imati . Moje nestručno mišljenje: sačekati v2 ili v3

 iskreno, radje bih isprobao virus, nego v1 verziju ovog cjepiva

16 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Samo je pitanje hoće li cjepljenje biti proglašeno obaveznim (zakonom) ili bude opcionalno kao protiv sezonske gripe... ako bude prisilno cjepljenje onda bu veselo 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
5 0 hvala 0
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Ajoj šta su lijepi ovi majmunčići  

 

 

 

Inače, zašto se na njima provodi cjepivo kad imaju 93% DNKa, a ne na Čimpanzama ili Bonobo majmunčekima s kojima dijelimo 99% DNK?

 

Čimpanze i bonoboi su naši najbliži živući rođaci s kojima dijelimo oko 99% DNK. Iza njih nalaze se gorile s kojima se naš DNK poklapa oko 98%.

(http://www.znanostblog.com/1-dnk-razlike/

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
INCOGNITO99 kaže...

Doc, jedno škakljivo pitanje za vas, biste li se cijepili ovakvim cijepivom?

 

Bih, naravno. Svako cjepivo koje prođe pretkliničku (laboratorijsku) fazu i uđe u klinički dio ispitivanja ("na ljudima") prolazi testiranje na nekoliko tisuća ispitanika (čak i pri najvećim mogućim skraćivanjima svih razina testiranja) prije nego što dobije odobrenje za službenu primjenu na općoj populaciji.

Postupak  - čak i onaj najminimalniji - je tako osmišljen da iz daljnjeg postupka prvenstveno isključuje one lijekove i cjepiva koji su štetni. Dio toga o temi kliničkog testiranja cjepiva sam već pisao na Bug On Line (https://www.bug.hr/znanost/cjepivo-za-covid-19-sto-se-radi-hoce-li-ga-biti-i-kakvog-i-kada-14602).

 

Dakle, najgore što se može dogoditi ako se cijepim cjepivom (molim te, obrati pozornost na izraz cIJEpim cJEpivom - jer nije cIJEpivo nego cJEpivo, ali jeste cIJEpljenje) jest da ono ne djeluje dovoljno kao zaštita, no sasvim sigurno nije štetno i ne izaziva bolest (osim, naravno, ako ja kao pojedinac nemam neku od alergija na sastojke - a nemam alergiju).

Pitanja poput ovoga ("Biste li se VI DOKTORE CIJEPILI, biste li vi time cijepili SVOJU DJECU?") postavljaju oni koji ne razumiju (ili se ne potrude shvatiti) što cjepivo jeste, a što nije.

 

Cjepivo o kojem sada razgovaramo je posve bezopasan virus (iz skupine adenovirusa, a ne koronavirusa), na kojega je "nalijepljena maska" da našem obrambenom sustavu izgleda kao koronavirus. Kao kada otmičari pred policijske snajpere gurnu taoce kojima su na lica stavili maske kakve nose otmičari: najobičnija podmukla prevara. Taoci - iako izgledaju kao otmičari - nisu ni naoružani ni opasni na bilo koji način, ali će "pokupiti metak" namijenjen otmičarima.
Isto tako ovo cjepivo - iako posve bezopasno - izazove naše" imunološke snajpere" da stvore obrambeni zid protiv "otmičara" - koronavirusa.

Da skratim - ne da bih se cijepio, nego ću se sigurno cijepiti (ukoliko se pokaže da je potrebno, tj. da već nisam prebolio koronavirus) i da - cijepio bih i svoju djecu tim cjepivom.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 10:40 (Doc Berecki).
6 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Zašto se na njima provodi cjepivo kad imaju 93% DNKa, a ne na Čimpanzama ili Bonobo majmunčekima s kojima dijelimo 99% DNK?

 

 

 Testiranje cjepiva provodi se i na čimpanzama i na bonoboima i na zamorcima i na štakorima i na miševima.
Ovisi koji je tip cjepiva, ovisi kojom metodologijom se služi laboratorij, ovisi o... o puno toga.

U tekstu se i naglašava da su rezus-majmuni pogodni upravo za ovakve tipove cjepiva.

I inače su pogodni za imunološka istraživanja - jer se pokazalo da jesu pogodniji od drugih vrsta koje možda imaju veće "poklapanje" u DNK.

Uostalom, onaj imunološki Rh-faktor u krvnim grupama važan pri "poklapanju" pri transfuziji se punim imenom zove rhesus-faktor - jer je prvo istraživan i definiran upravo na rezus-majmunima.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
12 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Doc Berecki kaže...
INCOGNITO99 kaže...

Doc, jedno škakljivo pitanje za vas, biste li se cijepili ovakvim cijepivom?

 

Bih, naravno. Svako cjepivo koje prođe pretkliničku (laboratorijsku) fazu i uđe u klinički dio ispitivanja ("na ljudima") prolazi testiranje na nekoliko tisuća ispitanika (čak i pri najvećim mogućim skraćivanjima svih razina testiranja) prije nego što dobije odobrenje za službenu primjenu na općoj populaciji.

Postupak  - čak i onaj najminimalniji - je tako osmišljen da iz daljnjeg postupka prvenstveno isključuje one lijekove i cjepiva koji su štetni. Dio toga o temi kliničkog testiranja cjepiva sam već pisao na Bug On Line (https://www.bug.hr/znanost/cjepivo-za-covid-19-sto-se-radi-hoce-li-ga-biti-i-kakvog-i-kada-14602).

 

Dakle, najgore što se može dogoditi ako se cijepim cjepivom (molim te, obrati pozornost na izraz cIJEpim cJEpivom - jer nije cIJEpivo nego cJEpivo, ali jeste cIJEpljenje) jest da ono ne djeluje dovoljno kao zaštita, no sasvim sigurno nije štetno i ne izaziva bolest (osim, naravno, ako ja kao pojedinac nemam neku od alergija na sastojke - a nemam alergiju).

Pitanja poput ovoga ("Biste li se VI DOKTORE CIJEPILI, biste li vi time cijepili SVOJU DJECU?") postavljaju oni koji ne razumiju (ili se ne potrude shvatiti) što cjepivo jeste, a što nije.

 

Cjepivo o kojem sada razgovaramo je posve bezopasan virus (iz skupine adenovirusa, a ne koronavirusa), na kojega je "nalijepljena maska" da našem obrambenom sustavu izgleda kao koronavirus. Kao kada otmičari pred policijske snajpere gurnu taoce kojima su na lica stavili maske kakve nose otmičari: najobičnija podmukla prevara. Taoci - iako izgledaju kao otmičari - nisu ni naoružani ni opasni na bilo koji način, ali će "pokupiti metak" namijenjen otmičarima.
Isto tako ovo cjepivo - iako posve bezopasno - izazove naše" imunološke snajpere" da stvore obrambeni zid protiv "otmičara" - koronavirusa.

Da skratim - ne da bih se cijepio, nego ću se sigurno cijepiti (ukoliko se pokaže da je potrebno, tj. da već nisam prebolio koronavirus) i da - cijepio bih i svoju djecu tim cjepivom.

 Volio bih i ja imati toliko povjerenja u kolege iz svoje profesije . Hvala na odgovoru, nije bio nikakav pokušaj napada na cijepeljenje, nisam antiV, ali sam bio zabrinut jer ovakav pritisak javnosti (i kapitala) vrlo lako moze dovesti do koristenja svih mogućih prečica što dovodi do problema kasnije. Nije da se nisam nagledao takvih stvari... ( a realno, i sam ih nekoliko puta napravio)

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
8 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Možda da nadodam nešto protiv onih koji su protiv cjepljenja, kao da ono nije "prirodno". Zapravo je imunizacija najprirodniji lijek protiv bolesti jer potiče organizam da sam proizvodi svoj lijek (antitijela) koja bi i ovako i onako proizveo u borbi protiv virusa i bakterija. 

 
16 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Mislim da ce biti zakonsko. Svi ce se morati cijepiti ako ne zele dobiti kaznu. Bit ce prica o tome ako se ne cjepite izbit ce korona kao i prošle godine tj ove. Ljudi ce se cijepiti samo da ne ostanu bez posla.
Ako se ne cijepis ugrozavas drustvo i cijelo gospodarstvo. Lako moguc scenarij. Cijepi tko zna cime mlade osobe da spasis gospodarstvo i osobe preko 70god.
15 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Od kud su ti Makakiji? Jesu iz Bibinja možda?

Ako trebaju testiranje bilo bi dobro javiti da Hrvatska tamo ima takve i 98% su slični ljudima haha

 

 

P.S. Od svih tekstova najviše volim čitato Doc-ove

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 11:48 (Jack Sparrow).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Dado_ZG78 kaže...

Samo je pitanje hoće li cjepljenje biti proglašeno obaveznim (zakonom) ili bude opcionalno kao protiv sezonske gripe... ako bude prisilno cjepljenje onda bu veselo 

Teško da će biti obavezno. Kao prvo neće ga biti dovoljno u početku i prednost će imati rizične skupine i osobe koje su s njima u kontaktu (liječnici, osoblje u staračkim domovima). Takvim zanimanjima bi to eventualno moglo biti postavljeno kao uvjet ako žele raditi, sigurno neće policija ljude skupljati po ulici i privoditi na cijepljenje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Ne znam na kojem to planetu Gogy7 živi. Naravno da vlast mora štiti zdravlje pučanstva, pa makar i na silu. Onaj tko širi zaraznu bolest ugrožava život i zdravlje drugih. To više nema prostora za slobodu izbora. Pa ne može sve u društvu biti stvar izbora! Tebalo bi valjda građanima pustiti na volju da poštuju ili ne poštuju prometne propise, da ne govorim o Kaznenom zakoniku. 

 
10 3 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Doc Berecki kaže...
INCOGNITO99 kaže...

Doc, jedno škakljivo pitanje za vas, biste li se cijepili ovakvim cijepivom?

 

Bih, naravno. Svako cjepivo koje prođe pretkliničku (laboratorijsku) fazu i uđe u klinički dio ispitivanja ("na ljudima") prolazi testiranje na nekoliko tisuća ispitanika (čak i pri najvećim mogućim skraćivanjima svih razina testiranja) prije nego što dobije odobrenje za službenu primjenu na općoj populaciji.

Postupak  - čak i onaj najminimalniji - je tako osmišljen da iz daljnjeg postupka prvenstveno isključuje one lijekove i cjepiva koji su štetni. Dio toga o temi kliničkog testiranja cjepiva sam već pisao na Bug On Line (https://www.bug.hr/znanost/cjepivo-za-covid-19-sto-se-radi-hoce-li-ga-biti-i-kakvog-i-kada-14602).

 

 Nema li svaki lijek/cjepivo nuspojave? Možemo li sa sigurnošću reći da ih ovo neće imati ili da će biti prihvatljive? Ne služe li dugotrajna testiranja upravo tome da se vidi dugoročni učinak?

 

I na kraju, vrijedi li riskirati da neki problem koji bi mogao proizaći iz loše testiranog cjepiva gurne vodu na mlin antivaxera i da procijepljenost od daleko opasnijih bolesti padne?

 

Procedure određuje struka, a praksa je pokazala da je politički pritsak da se zaobiđu najbolji put u katastrofu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
@danen onda bi i cjepivo za gripu trebalo biti obavezno?
9 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Pa to sam i napisao, naravno da ce biti zakonski i obavezno, tesko da ce nakon globalne pandemije pustiti cijepljenje na izbor. Ne brine mene to, nego nuspojave i rizici. Ipak je ovo cjepivo napravljeno na brzinu, sto ako se nuspojave ili stetni ucinci pokazu godinama poslije.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Visak kaže... 

I na kraju, vrijedi li riskirati da neki problem koji bi mogao proizaći iz loše testiranog cjepiva gurne vodu na mlin antivaxera i da procijepljenost od daleko opasnijih bolesti padne?

Pogotovo još nakon ove situacije u kojoj je najveći broj ljudi od osamostaljenja napokon bio spreman slušati struku, a da bi struka počela slušati politiku i Crkvu, samo još nedostaje neka nuspojava cjepiva da potpuno uništi povjerenje javnosti u struku.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Doc Berecki kaže...
(molim te, obrati pozornost na izraz *pim *pivom - jer nije *pivo nego *pivo, ali jeste *pijenje)

Kako sam ja pročitao ovaj gore dio posta (* = šum)

Gledam te!
16 godina
odjavljen
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

Sad krecu postovi kako je Doc na platnoj listi Bila Gejca. Popraceno sa neizbjeznim "kazite ljudima pravu istinu"

Freak Show Inc.
 
17 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Friday kaže...

Sad krecu postovi kako je Doc na platnoj listi Bila Gejca. Popraceno sa neizbjeznim "kazite ljudima pravu istinu"

 Doca plaća Gejc, sluša Cecu, vozi Dajca... 🤣🤣🤣

Nisam ja ništa prčko.
6 godina
offline
Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istraživ

ja radim u majkrocoftu i mogu potvrditi da sam vidio da doc dobiva kovertu sa mnemonic keyevima BTC walleta! :)))))

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Friday kaže...

Sad krecu postovi kako je Doc na platnoj listi Bila Gejca. Popraceno sa neizbjeznim "kazite ljudima pravu istinu"

 Čipiranje

 

Edit: pokušavam sliku prebaciti, ali kaže error. Jbg, izgleda stvarno da je čipiranje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 12:58 (Ranko Kukumar).
13 godina
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
Friday kaže...

Sad krecu postovi kako je Doc na platnoj listi Bila Gejca. Popraceno sa neizbjeznim "kazite ljudima pravu istinu"

Zar nije Gejc na platnoj listi Doca i medicinsko-farmaceutskog lobija??? 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

Sad krecu postovi kako je Doc na platnoj listi Bila Gejca. Popraceno sa neizbjeznim "kazite ljudima pravu istinu"

Zar nije Gejc na platnoj listi Doca i medicinsko-farmaceutskog lobija??? 

 

Hmmmm....

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rezus-majmuni cijepljeni protiv COVID-19, istr
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

Sad krecu postovi kako je Doc na platnoj listi Bila Gejca. Popraceno sa neizbjeznim "kazite ljudima pravu istinu"

Zar nije Gejc na platnoj listi Doca i medicinsko-farmaceutskog lobija??? 

Je, ali je i obrnuto. To ti je ona ista shema kako zaposlenici javnog sektora pune proračun...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice