Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

poruka: 100
|
čitano: 19.854
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate".
14 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

Super Huawei rulez 😀😀😀😀

Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

Tko bi zbog nočnih snimka slabe kvalitete uopče kupio flagship telefon, telefoni se kupuju zbog ostalih stvari.

 
5 7 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či

neki ljudi izlaze petkom i subotom :)

13 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

čestitke huawei-u, sjajno su pogodili ukus masovne publike

 
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
xtimex kaže...

Tko bi zbog nočnih snimka slabe kvalitete uopče kupio flagship telefon, telefoni se kupuju zbog ostalih stvari.

Flagship se i kupuje samo zbog kamere, sve ostalo dobijes na 3-4x jeftinijim mobitelima...

11 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

Da ali ne zbog night shootova.

 
3 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
ansha kaže...
xtimex kaže...

Tko bi zbog nočnih snimka slabe kvalitete uopče kupio flagship telefon, telefoni se kupuju zbog ostalih stvari.

Flagship se i kupuje samo zbog kamere, sve ostalo dobijes na 3-4x jeftinijim mobitelima...

 molim?!? to se kupuje najviše zbog krkanluka i iluzije kvazi-samosvijesti...

 

ipak je to prije svega konzumna elektronika...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Ja sam u prvom kadru pogodio koja je slika slikana kojim mobitelom. Huawei je očit a samsung je ona s dosta crvene u zelenoj.

Sto se tice rezultata, ocekivani su jer živimo u doba instagrama di je IN opaliti 20 narcosidnih selfia i na svaki staviti filter. Stvaramo neki fejk svijet u kojem sve izgleda drugačije nego sto je. Jer nam je tako ljepše.
Čestitke huaweiu na kameri. No ovdje se birala ljepša slika ne i nuzno bolja.
Btw kamera mi je najrjeđe koristena app. Slikam samo nesto kad mi je nesto jako lijepo i drugačije. Ne koristim filtere.
Pogledajte moju prvu sliku i boju mora. Nije filter vec zbog kolicine kisika u povrsinskom sloju nakon prolaska katamarana. Takve rijetke trenutke zelim uslikati.
Moj PC  
8 4 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
@ Gogy7

Fotke su ti nabrijane nekim filterom za koji, očito, nisi svjestan. Nerealne su.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 9:10 (Antiseptik).
9 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či

Možda da, slikano je s Redmi 5+, nisam sam dodavao nikakav filter. Neznam kako Xiaomi obraduje slike. No za prvu sliku jamcim da tako izgleda i uzivo zato sam uslikao, nikad nisam vidio takvu boju mora i nikad poslije ni nisam. To je stvarno bio dozivljaj.

15 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Zašto se ti testovi rade na automatskim postavkama? Valjda bi kameru trebalo namjestiti da daje najbolje moguće slike, a ne na automatski pa šta bude.
Moj PC  
3 5 hvala 0
16 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

Čestitke na kameri, nažalost samo na kameri.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

ne sjećam se kad sam fotoaparat upotrijebio za telefoniranje ili čekić za zamrzavanje povrća ili bicikl za pranje prozora. shodno tome (rekao bi Spock), telefon mi služi za telefoniranje. još shodnije (dometnuo bih), aj dont giv ei fak ebaut ic kemra. jebeš telefon koji košta više od soma i pol (iako je i to previše). kad bi kvaliteta ("kakvoća"; inherentno subjektivna kategorija) ičega ovisila o natpolovičnoj demokratskoj većini, čitav bi svijet otišao tamo gdje mu je i mjesto - uq. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 10:00 (Ajar).
Moj PC  
3 8 hvala 0
5 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

...........

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
dejo6 kaže...
Zašto se ti testovi rade na automatskim postavkama? Valjda bi kameru trebalo namjestiti da daje najbolje moguće slike, a ne na automatski pa šta bude.

 Definiraj najbolje moguce slike? Subjektino ili objektivno?

Na automatici ce velika vecina (koja ne zna slikati) dobiti u vecini slucajeva najbolje moguce slike, kaj ne?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
dejo6 kaže...
Zašto se ti testovi rade na automatskim postavkama? Valjda bi kameru trebalo namjestiti da daje najbolje moguće slike, a ne na automatski pa šta bude.

Zato jer će 99% korisnika 100% vremena koristiti automatske postavke pri slikanju. Uostalom, mobitel nije za profesionalna snimanja gdje se može namještati scena, pa rasvjeta, pa tražiti najbolje postavke na aparatu. Mobitel služi da brzo slikaš velik raspon scena u kratkom vremenu kad si negdje i najbitnije je vidjeti da li automatika slika slike koje korisnici žele vidjeti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 10:20 (JozoBozo121).
8 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Jeste koristili novi night mode koji je sad prije koji dan dosao na s10 plus jer razlika je drastična u odnosu na stari softver. Ako niste, ponovite test jer noćne fotke su drastično bolje, po meni i bolje od p30 pro..
 
1 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
xtimex kaže...

Da ali ne zbog night shootova.

I zbog night shotova, naravno. Jeftiniji mobiteli su u pravilu neupotrebljivi za fotkanje bilo kakvog pokreta u uvjetima slabijeg osvijetljenja, a to je veliki postotak slika. Ides slikat djecji rodjendan i poslije vidis da su ti slike neupotrebljive, to je jedini razlog zasto bi uzeo flagshipa, i prilicno valjan razlog jer mi te slike ostaju za cijeli zivot..

15 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
ansha kaže...

...jeftiniji mobiteli su u pravilu neupotrebljivi za fotkanje bilo kakvog pokreta u uvjetima slabijeg osvijetljenja, a to je veliki postotak slika. Ides slikat djecji rodjendan i poslije vidis da su ti slike neupotrebljive, to je jedini razlog zasto bi uzeo flagshipa...

 Kad unaprijed znaš da ideš nešto bitno fotkati, onda poneseš i pravu opremu za to, a ne mobitel. Mobitel je kad te "iznenadi" prizor koji želiš uslikati a pri ruci nemaš ništa bolje.

12 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
dejo6 kaže...
Zašto se ti testovi rade na automatskim postavkama? Valjda bi kameru trebalo namjestiti da daje najbolje moguće slike, a ne na automatski pa šta bude.

 Zato što se na automatici okida valjda 99,9% fotografija mobitelom. Iznenadio bi se i koliko ljudi kod DSLR-a koristi isključivo automatiku.

U slučaju manualnih postavki prednost Huaweija bi bila još veća. Jednostavno, veći senzor prima više svjetla a ne bi bilo ovako agresivnog post processinga koji mnogima smeta. Nadalje, korištenje zuma smanjuje distorziju. Ni jedan portret snimljen širokim objektivom nije realan i tu se trenutno nitko ne može ni usporediti s Huaweijem.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Clarkec kaže...
Jeste koristili novi night mode koji je sad prije koji dan dosao na s10 plus jer razlika je drastična u odnosu na stari softver. Ako niste, ponovite test jer noćne fotke su drastično bolje, po meni i bolje od p30 pro..

 Ne. Taj patch je izdan nakon što su sva snimanja obavljena. U međuvremenu su i mobiteli vraćeni ustupiteljima, pa bi sada bilo vrlo komplicirano sve ovo ponavljati, no ako bude prilike isprobat ćemo ih opet, u novim okolonostima...

...
15 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Stric_Jura kaže...
ansha kaže...
xtimex kaže...

Tko bi zbog nočnih snimka slabe kvalitete uopče kupio flagship telefon, telefoni se kupuju zbog ostalih stvari.

Flagship se i kupuje samo zbog kamere, sve ostalo dobijes na 3-4x jeftinijim mobitelima...

 molim?!? to se kupuje najviše zbog krkanluka i iluzije kvazi-samosvijesti...

 

ipak je to prije svega konzumna elektronika...

 Ne bih se slozio.

Na zadnja dva mobitela jedino na sto sam obracao paznju su bile kamere, ostatak, kao sto kaze ansha, je vise manje isto kod svih mobitela, odnosno kamere su jos jedini parametar koji je razlicit kod razlicitih proizvodjaca.

 

Nisam nikakav fotograf niti se previse razumijem u fotografiju (iako sam pokusavao nekoliko puta) i stvarno mi  puno znaci da da imam relativno odlicnu fotografiju na auto postavkama.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
8 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Keso kaže...
ansha kaže...

...jeftiniji mobiteli su u pravilu neupotrebljivi za fotkanje bilo kakvog pokreta u uvjetima slabijeg osvijetljenja, a to je veliki postotak slika. Ides slikat djecji rodjendan i poslije vidis da su ti slike neupotrebljive, to je jedini razlog zasto bi uzeo flagshipa...

 Kad unaprijed znaš da ideš nešto bitno fotkati, onda poneseš i pravu opremu za to, a ne mobitel. Mobitel je kad te "iznenadi" prizor koji želiš uslikati a pri ruci nemaš ništa bolje.

Mozda postoje ljudi koji kod kuce nemaju dslr, i ne bave se niti amaterski niti profesionalno fotografijom?

Mozda je takva vecina?

16 godina
moderator
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Clarkec kaže...
Jeste koristili novi night mode koji je sad prije koji dan dosao na s10 plus jer razlika je drastična u odnosu na stari softver. Ako niste, ponovite test jer noćne fotke su drastično bolje, po meni i bolje od p30 pro..

 Citat iz teksta: "Još jednom napominjemo: svi su kadrovi snimljeni isključivo s automatskim postavkama, bez uključivanja ikakvih posebnih "noćnih" načina snimanja." Dakle nikakav "night mode" ionako ne bi uključivali... 

drpetric
14 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

jedna riječ - baterija!

 

sad imam Njoku 7 plus, prije Redmi 4 prime

 

Noka drži 2-3 dana, Redmi je 3-4, sad je kod punice koja ga puni svaki 5-6 dan..

 

sve je upaljeno - BT, WiFi, NFC, GPS - stalno,  tako da mi se i profili slažu po lokaciji i tako da mi Android Auto radi automatski kad sjednem za volan...

 

ako radi dobre fotke - super! ali ne dam za komad KONZUMNE elektronike  pola svoje plaće, mogu se marketinški magovi proizvođača i operatera postavit na trepavice (magice mogu na nekaj drugo ... hmmmm), nedam....

 

to smeće služi meni, ne služim ja da njega posjedujem!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 11:29 (Stric_Jura).
Moj PC  
4 3 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Drago ako ti je drago, da huaveji je najbolji u svemiru. Platili dobro reklamu nadam se? Do nekog novog blajnd placenog oglasa, pardon “testa” ....
 
1 8 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
ansha kaže...
xtimex kaže...

Tko bi zbog nočnih snimka slabe kvalitete uopče kupio flagship telefon, telefoni se kupuju zbog ostalih stvari.

Flagship se i kupuje samo zbog kamere, sve ostalo dobijes na 3-4x jeftinijim mobitelima...

 Ma da, mobitel 3-4x jeftiniji ima jednako dobar ekran, procesor, build quality, feature set ko mobitel za 1000 eura. Flagship se kupuje zbog all around visokog standarda svega, fotoaparat se kupuje zbog kamere...

It s just cornflakes...
15 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
oomrcinaoo kaže...
Drago ako ti je drago, da huaveji je najbolji u svemiru. Platili dobro reklamu nadam se? Do nekog novog blajnd placenog oglasa, pardon “testa” ....

 A gdje bi ti kraj bio da si procitao tekst kojeg si komentirao....

 

Strasno. U jednom upisu opisano sve lose kod minimum 50% populacije

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima čitate

Jabuka i sungsam na aparatima

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rezultati Blind Foto Testa: prema glasovima či
Ajar kaže...

ne sjećam se kad sam fotoaparat upotrijebio za telefoniranje ili čekić za zamrzavanje povrća ili bicikl za pranje prozora. shodno tome (rekao bi Spock), telefon mi služi za telefoniranje. još shodnije (dometnuo bih), aj dont giv ei fak ebaut ic kemra. jebeš telefon koji košta više od soma i pol (iako je i to previše). kad bi kvaliteta ("kakvoća"; inherentno subjektivna kategorija) ičega ovisila o natpolovičnoj demokratskoj većini, čitav bi svijet otišao tamo gdje mu je i mjesto - uq. 

Ovo nisu telefoni. Telefon je ono što neki stari ljudi imaju doma na ormariču i uštekano je u zid. Ovo su džepna računala kojima je dodano nekoliko hardwerskih dodataka i koja zato mogu obavljati niz funkcija koje su prije obavljali odvojeni uređaji. Jedna od tih funkcija, doduše, sve manje korištena je i mogučnost telefoniranja. Trenutno taj uređaj objedinjuje funkcije: kalkuratora, kompasa, GPS-a, radia, MP3 i MP4 plejera, igrače konzole, računala, brzinomjera, telefona, fotoaprarata, kamere ....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice