Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

poruka: 87
|
čitano: 39.747
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H".
16 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

<<<<Za isplatu plače na račun banke u HR neophodno je da banka osigura korisniku HR SEPA tekući račun, mišljenje porezne je za digitalne institucije za elektronički novac, nakon stjecanja statusa Banke u HR više nije primjenjivo na Revolut.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka

Možda sada Zaba i druge banke konačno uvedu Apple Pay, kao sto ima PBZ

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 8:53 (ivgrgic).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Erste ima Apple Pay.

Prešao sam sa Zabe na njih zbog toga - uz sve ostalo !

 
0 0 hvala 0
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

 

može netko objasniti što ja kao obični građanin imam od Revolut banke?

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
CrniPero kaže...

Erste ima Apple Pay.

Prešao sam sa Zabe na njih zbog toga - uz sve ostalo !

 zaba ima beskontaktno placanje unutar svoje app ili grijesim ?

10 godina
neaktivan
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Očito sam zaostao što se tiće digitlanog bankarstva. Ne putujem previše al svugdje sma normlano plačao Mastercardom ili Visa electron debitnom, a za po HR m-zaba, jel se s Revolutom može nešto što se s ovima nemože? Ili u inozemstvu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka

Isplati se ako putujes. Konverzija je uz nikakve razlike kupovnog i prodajnog tecaja. Ja sam na par duljih putovanja, pogotovo van EU, ustedio par stotina eura samo na konverziji jer nisam placao nasim karticama. Isto vrijedi i za online placanje vani.

16 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
bloodborne kaže...
CrniPero kaže...

Erste ima Apple Pay.

Prešao sam sa Zabe na njih zbog toga - uz sve ostalo !

 zaba ima beskontaktno placanje unutar svoje app ili grijesim ?

 I da ima, neusporedivo je sa Apple Pay. Jer Apple pay ne sluzi samo za beskontaktno placanje mobitelom, vec i za placanje na webu, placanje unutar mobilnih aplikacija (npr. narucivanje hrane preko Wolta) itd.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
bloodborne kaže...

 zaba ima beskontaktno placanje unutar svoje app ili grijesim ?

 

Ima, ali se to ukida od 1. lipnja, a uvodi mogućnost korištenja Google Paya i Apple Paya.

15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka

Može link gdje piše da se ukida beskontaktno plaćanje pomoću mZabe?

Nisam dobio nikakvu obavijest od Zabe u vezi toga.

 

15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka

Tnx, očito mi je promaklo.

 

15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Znači Revolut može za online kupovinu, recimo ebay, aliexpress, povoljnija konverzija, i nema mjesečne naknade?
Idi i radi nešto korisno!
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka

Može, da.
Dobiješ karticu kao i kod banke.
Ja koristim još Revolut kad trebam povući lovu s PayPala zato što može samo na Visine kartice, a RBA po novom ima Mastercard za debitne kartice mjesto Vise.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

može netko objasniti što ja kao obični građanin imam od Revolut banke?

 

 

Ima milijun mjesta gdje je ovo pobrojano ali evo ti na brzinu najznačajnije:

 

  • Imaš devizni račun bez mjesečne naknade
  • Prebacuješ valute po uvjerljivo najboljem tečaju
  • Šalješ i primaš lovu bez naknade bilo kome iz imenika tko ima R. Ne razmišljaš o IBAN-u kojeg utipkavaš s nečije fotke kartice. Korisno za svakodnevno raskusuravanje za gablec npr.
  • Dižeš keš na bilo kojem bankomatu bez provizije (osim PBZ/AstroDomus i do 5 podizanja ili do 1700kn mjesečno)
  • Imaš Google pay ili Apple pay pa plaćaš mobom
  • Kupuješ online pri tome koristeći najbolji mogući tečaj


Plaćena varijatna ima još puno toga.

Guglaj.

Inače, već više od godinu dana ne nosim ništa osim osobne i Revolutice u novčaniku. Pouzdano je. Tekući imam samo za kredit i primanja koja onda prebacujem na R. Ne koristim više karticu banke.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 12:36 (Kuv).
15 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Za sada je jedina stvar koja se mijenja za nas to da je novac na racunu sada osiguran od strane drzave do iznosa do kojega drzava inace osigurava u klasicnim bankama.

I dalje ne pruzaju iban na koji bi se mogao primati novac koliko vidim.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Taman se ponadao da mogu ugasit sve račune u klasičnim bankama, ali nije to još to kad nemamo HR IBAN za plaću. :(

Welcome my son...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Kuv kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

može netko objasniti što ja kao obični građanin imam od Revolut banke?

 

 

Ima milijun mjesta gdje je ovo pobrojano ali evo ti na brzinu najznačajnije:

 

  • Imaš devizni račun bez mjesečne naknade
  • Prebacuješ valute po uvjerljivo najboljem tečaju
  • Šalješ i primaš lovu bez naknade bilo kome iz imenika tko ima R. Ne razmišljaš o IBAN-u kojeg utipkavaš s nečije fotke kartice. Korisno za svakodnevno raskusuravanje za gablec npr.
  • Dižeš keš na bilo kojem bankomatu bez provizije (osim PBZ/AstroDomus i do 5 podizanja ili do 1700kn mjesečno)
  • Imaš Google pay ili Apple pay pa plaćaš mobom
  • Kupuješ online pri tome koristeći najbolji mogući tečaj


Plaćena varijatna ima još puno toga.

Guglaj.

Inače, već više od godinu dana ne nosim ništa osim osobne i Revolutice u novčaniku. Pouzdano je. Tekući imam samo za kredit i primanja koja onda prebacujem na R. Ne koristim više karticu banke.

 Mali ispravak, od revolut banke gradjanin zasad ima ono sto sam gore napisao - osigurana uplacena sredstva. A ovo sto si ti nabrojao je gradjanin imao i do sada.

15 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Da li to znači da će Fina i Porezna imati imati pristup mom Revolut računu kao što to imaju kod svih drugih banaka u Hrvatskoj?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

btw: Otvorio revolut, prebacio sa svoje kreditne kartice 2500kn, stajalo gore nekih 3-4 dana

Trebao sam neki keš za birc i sl trošenje, vidim bankomat RBA, stavim 1500 neda, stavim 1000 pusti, navečer me dočeka zaključana app sa tekstom "Account Closed under section 19.1"

Tjedan dana se navlačio sa nepostojećom szk tj botovima - nula bodova

Pokušavao ih kontaktirati na mail - nula bodova. Čitam po netu da to ljudima rade konstantno i bez objašnjenja. Niti su veliki novci u pitanju niti išta sl.

Vratili ostatak novaca na kreditnu karticu nakon 5-6 mjeseci !

Sretno svima ako samo i isključivo koristite njihove usluge 

 

edit: ovo je bilo prije cca god dana, taman pred prvi lockdown

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 13:42 (CrniPero).
 
4 0 hvala 6
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
DexCro kaže...

Da li to znači da će Fina i Porezna imati imati pristup mom Revolut računu kao što to imaju kod svih drugih banaka u Hrvatskoj?

 

 

Trebala bi, da. Jer u protivnom to je pranje novaca.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
DexCro kaže...

Da li to znači da će Fina i Porezna imati imati pristup mom Revolut računu kao što to imaju kod svih drugih banaka u Hrvatskoj?

Imaju pristup od prije još.

Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
CrniPero kaže...

btw: Otvorio revolut, prebacio sa svoje kreditne kartice 2500kn, stajalo gore nekih 3-4 dana

Trebao sam neki keš za birc i sl trošenje, vidim bankomat RBA, stavim 1500 neda, stavim 1000 pusti, navečer me dočeka zaključana app sa tekstom "Account Closed under section 19.1"

Tjedan dana se navlačio sa nepostojećom szk tj botovima - nula bodova

Pokušavao ih kontaktirati na mail - nula bodova. Čitam po netu da to ljudima rade konstantno i bez objašnjenja. Niti su veliki novci u pitanju niti išta sl.

Vratili ostatak novaca na krednitnu karticu nakon 5-6 mjeseci !

Sretno svima ako samo i isključivo koristite njihove usluge 

 

Meni su zaključali račun (onaj online račun s virtualnom vizom) iako sam imao na njoj nešto sitno novaca, možda 20USD. Vele treba im slika osobne. Uredno slikam slike osobne i pošaljem (unutra aplikacije ima), ne prolazi, ponovno poruka da im treba slika. Ponovno napravim, ne prolazi. Navečer probam opet neće. Natežem se 3 dana s jebenim slikama osobne, ne prolazi. Upozoravaju me da će mi privremeno ugasiti račun ako ne slikam osobne, ponovno slikam osobne barem 5 puta ne prođe. Zatvore mi račun. 

 

Odustanem od njih, i ne otvorim aplikaciju 3 mjeseca.

 

Nakon 3 mjeseca otvorim aplikaciju, račun uredno radi.

 

 

Svoje osoblje valjda nemaju, imaju samo te glupe botove koji rade kako rade.

 

15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DexCro kaže...

Da li to znači da će Fina i Porezna imati imati pristup mom Revolut računu kao što to imaju kod svih drugih banaka u Hrvatskoj?

 

 

Trebala bi, da. Jer u protivnom to je pranje novaca.

 

 

Zašto bi to bilo pranje novca? Ne mogu oni nelegalni novac napraviti legalnim. Bez obzira kako je uplaćen ili isplaćen.

Mene brine da li mi mogu doći na račun bez mojeg znanja i skinuti mi neki iznos kao što to Fina radi. Zato ne treba dozvolu banke. Fina ima direktni pristup kao što ja kao vlasnik firme imam.

To mi je Fina napravila na žiro računu od firme. Bez ikakvog obrazloženja.

Mislim da Fina sada nema pristup Revolutu, TransferWiseu, Wirexu ili bilo kojem drugom računu koji nije u Hrvatskoj. Također mislim da navedene financijske firme nemaju nikakvu obavezu prema našoj poreznoj upravi (osim ako se radi o velikim novčanim transakcijama koje bi mogle ukazivati na očiti kriminal).

13 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Znači sad Revolut podlježe svim pravilima kao i sve ostale banke u HR? Tj. državna tjela poput porezne mogu dobiti uvid u račun, FINA može ovršiti račun itd... ?

 

Edit: vidim da je pitanje već postavljeno. Može malo više informacija, kako su imali pristup tome svemu od prije? Ako i jesu, vjerujem da je procedura dobivanja informacija ili provedba nekih zakonskih akta bila znatno složenija nego će sad biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 14:57 (Cro0707).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

nešto sam preletio faq.. no, zamima me samo detalj.

Log in preko weba probao. ok. username je kao broj mobitela i pass onaj 4-znamenkasti kod.

 

preko aplikacije ulazim sa otiskom prsta i sve radi.

 

i šta kad ostanem bez mobitela?  gdje je alternativa ulaska?  skontao sam da je acc vezan za broj mobitela i da u appu ima opcija promjene broja.. ali što naprave oni koji nikad nisu pristupili preko weba?  kako resetirat pristup...što kad mi upadne mobiel u marijansku brazdu?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

na koji nacin saljete lovu na revolut account? (nemam devizni racun, do sad sam kupovao prepaid kartice al nakon sto je EU uvela neke nove regulative, revolut mi ne prihvaca uplate s prepaid kartice) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
loncaric kaže...

na koji nacin saljete lovu na revolut account? (nemam devizni racun, do sad sam kupovao prepaid kartice al nakon sto je EU uvela neke nove regulative, revolut mi ne prihvaca uplate s prepaid kartice) 

 samo u aplikaciji prislonio svoju kunsku od tekućeg.. nfc očitao i lova na revolutu. ako nemaš nfc, nakucaš ručno broj kartice ...koda plaćaš nešto online.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
DexCro kaže...

 

Zašto bi to bilo pranje novca? Ne mogu oni nelegalni novac napraviti legalnim. Bez obzira kako je uplaćen ili isplaćen.

.

 

Krivo sam se izrazio. Nije direktno pranje novaca (iako i to moze biti) ali moraju sprijeciti to da ti firma novce uplati a ti ih dignes, bez da platis porez na dobit. Svaka naplata rada ili usluge podlijeze placanju poreza, ne znam koliko je, mislim 40-50% poreza na dobit.

 

 

Cro0707 kaže...

Znači sad Revolut podlježe svim pravilima kao i sve ostale banke u HR? Tj. državna tjela poput porezne mogu dobiti uvid u račun, FINA može ovršiti račun itd... ?

 

Edit: vidim da je pitanje već postavljeno. Može malo više informacija, kako su imali pristup tome svemu od prije? Ako i jesu, vjerujem da je procedura dobivanja informacija ili provedba nekih zakonskih akta bila znatno složenija nego će sad biti.

 

Ne moze ti legnuti na taj racun nego na onaj gdje ti lijeze placa. Barem mislim.

 

16 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
DexCro kaže...

 

Zašto bi to bilo pranje novca? Ne mogu oni nelegalni novac napraviti legalnim. Bez obzira kako je uplaćen ili isplaćen.

.

 

Krivo sam se izrazio. Nije direktno pranje novaca (iako i to moze biti) ali moraju sprijeciti to da ti firma novce uplati a ti ih dignes, bez da platis porez na dobit. Svaka naplata rada ili usluge podlijeze placanju poreza, ne znam koliko je, mislim 40-50% poreza na dobit.

 

 

Cro0707 kaže...

Znači sad Revolut podlježe svim pravilima kao i sve ostale banke u HR? Tj. državna tjela poput porezne mogu dobiti uvid u račun, FINA može ovršiti račun itd... ?

 

Edit: vidim da je pitanje već postavljeno. Može malo više informacija, kako su imali pristup tome svemu od prije? Ako i jesu, vjerujem da je procedura dobivanja informacija ili provedba nekih zakonskih akta bila znatno složenija nego će sad biti.

 

Ne moze ti legnuti na taj racun nego na onaj gdje ti lijeze placa. Barem mislim.

 

  porez na dobit =10% https://www.porezna-uprava.hr/HR_porezni_sustav/Stranice/porez_na_dobit.aspx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice