Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

poruka: 72
|
čitano: 21.255
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l".
14 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Nego kad ce taj hard report stream cekam ga kao ozeblo sunce ili mozda da sacekate jos mjesec dana tamn kad izidju ovi svi noviteti.Usupt jedan live stream napravite sa benchmarcima itd. 

AMD AntiBoy
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Već ih ima kod nas za prednarudžbe. RTX 2080Ti za 10000+ kunića. Kaj je to za prosječnog tajkuna? Kupio sam polovnu GTX 1070 ti neki dan.  Dovoljno za moj FHD monitor. Za četvrtinu cijene jedne 2080Ti. Za tu razliku u cijeni definitivno mogu bez Ray Tracinga.

Nadam se da će AMD i intel izbaciti dovoljno konkurentne proizvode nagodinu.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

'radne stanice u holivudskim studijima trebaju gotovo 10 sati za renderiranje jednog jedinog framea koji sadrži ray tracing'  slab hardwear ima taj holivud, evo ja porokam foto realni ray tracing render u 4k rezi za pol h na 1om bulldozeru....

 
7 2 hvala 2
15 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Tko god se nadao da će izlaskom RTX-ica cijene GTX-ica pasti, ispravite me ako griješim, gadno će se prevariti.

 

Evo i mog mišljenja zašto? Cijene RTX-ca su dovoljno visoke za većinu korisnika da im se ne isplati nadograđivati, stoga flagshipovi GTX-ica ne samo što neće spasti sa cijenom, mislim čak da će im RTX-ice u neku ruku podići na vrijednosti.

 

Volio bih čuti i ostale korisnike.

 

Uređivano: osim što sam već čuo korisnike (ovog gore sa lubanjom koji potrvđuje moje navode jer i mene ne zanima 144Hz i da budem iskren, igrao bih se i na 17" monitoru što znači da si sigurno za kusur para neću moći priuštiti 1070 pa čak ni 1060).

 

PS: Ako u naslov teksta ubacite za bilo koji komad hardwera riječ "revolucionaran" za isti kakav god da je možete nastavak naslova napisati da: "stanete na loptu". Jer od kada pratim IT mislim da je u igraćem svijetu neku mini revolucio donio praistorijski DirectX 6.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 14:12 (Envy).
Moj PC  
5 0 hvala 4
13 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

"ali to ne mijenja činjenicu da se hvalisanje s postignutih 60 sličica u sekundi u 2018. godini doima promašenim."

 

Ne razumijem ovo, 2080Ti je vjerojatno prva kartica koja će veliku većinu igara moći držati iznad 60fpsa pri 4K rezoluciji bez problema. Ja bi rekao da je veći promašaj spominjati Full HD u 2018. godini uz karticu koja košta preko 10 keka kuna. Razumijem da ima ljudi koji žele 144+ hercne monitore ispred monitora većih rezolucija i obratno...ali smiješno mi je ismijavati onda ovu drugu stranu. Dosta ljudi bi preferiralo 4K na 60fpsa, jer ne igraju svi CS, OW i ostale competitive shootere, iako je cilj "gejming industrije" da SP igre crknu, one se i dalje igraju.

Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Envy kaže...

Tko god se nadao da će izlaskom RTX-ica cijene GTX-ica pasti, ispravite me ako griješim, gadno će se prevariti.

 

Evo i mog mišljenja zašto? Cijene RTX-ca su dovoljno visoke za većinu korisnika da im se ne isplati nadograđivati, stoga flagshipovi GTX-ica ne samo što neće spasti sa cijenom, mislim čak da će im RTX-ice u neku ruku podići na vrijednosti.

 

Volio bih čuti i ostale korisnike.

kad vidimo prave sintetičke & gaming bencheve, ako su prognoze o raw performance gainu točne, pogotovo ove najpesimističnije, 20ak% gaina 2080ti vs 1080ti, 1080ti se nema razloga prodavati ispod 4500-5000kn rabljena.... po meni ova sad deflacija cijene gtx-ica je više rezultat rudarske pohlepe, ekipa u besparici nema što majnati niti se isplati, hrpe kartica daju u bescjenje da spase dio uloženog kapitala, ljeto je pare se troše ko lude.... nego da je ta deflacija rezultat izlaska nove serije...

najjeftinije nove 1080ti su trenutno cca 750eura, kad se taj lager rasčisti vidit ćemo što će biti... po meni će se to ustabiliti oko 4500kn ako ne i više... jedino ako NVidia ne krene sa smanjenjem cijene novih modela, tipa da spuste ove 2080ti na nekih 6500-7000kn koliko je bila prosječna cijena 1080ti nedugo nakon njihovog izlaska, onda možemo rabljenu 1080ti očekivati u rasponu 3500-4000kn...

 

9 godina
neaktivan
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

slazem se s navedenim komentarima ali mi nije jasno gdje ti to imas GTX 1080Ti po cijeni od 3500-4000 i to rabljena,pa na njuskalu ih nemas ispod 5000 kn i nesto sitno...jedna se sad prodaje za 4300 i to je najmanje da sam vidio ikad ijednu sa tako malom cijenom

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Promster kaže...

"ali to ne mijenja činjenicu da se hvalisanje s postignutih 60 sličica u sekundi u 2018. godini doima promašenim."

 

Ne razumijem ovo, 2080Ti je vjerojatno prva kartica koja će veliku većinu igara moći držati iznad 60fpsa pri 4K rezoluciji bez problema. Ja bi rekao da je veći promašaj spominjati Full HD u 2018. godini uz karticu koja košta preko 10 keka kuna. Razumijem da ima ljudi koji žele 144+ hercne monitore ispred monitora većih rezolucija i obratno...ali smiješno mi je ismijavati onda ovu drugu stranu. Dosta ljudi bi preferiralo 4K na 60fpsa, jer ne igraju svi CS, OW i ostale competitive shootere, iako je cilj "gejming industrije" da SP igre crknu, one se i dalje igraju.

 Fulao si sve. 4k je 4x više piksela od 1080p. Ako 60fps ima na 1080p to je oko 15fps na 4k (totalno neigrivo). Ukratko RT će dobrom djelu kupaca biti na off.

13 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
axos kaže...
Promster kaže...

"ali to ne mijenja činjenicu da se hvalisanje s postignutih 60 sličica u sekundi u 2018. godini doima promašenim."

 

Ne razumijem ovo, 2080Ti je vjerojatno prva kartica koja će veliku većinu igara moći držati iznad 60fpsa pri 4K rezoluciji bez problema. Ja bi rekao da je veći promašaj spominjati Full HD u 2018. godini uz karticu koja košta preko 10 keka kuna. Razumijem da ima ljudi koji žele 144+ hercne monitore ispred monitora većih rezolucija i obratno...ali smiješno mi je ismijavati onda ovu drugu stranu. Dosta ljudi bi preferiralo 4K na 60fpsa, jer ne igraju svi CS, OW i ostale competitive shootere, iako je cilj "gejming industrije" da SP igre crknu, one se i dalje igraju.

 Fulao si sve. 4k je 4x više piksela od 1080p. Ako 60fps ima na 1080p to je oko 15fps na 4k (totalno neigrivo). Ukratko RT će dobrom djelu kupaca biti na off.

Pročitaj ponovo post, nisi shvatio što je pjesnik htio reči.

 

Nisam ni pričao o rezolucijama i koliko ćeš imati slikica na 4K ako na 1080p imaš 60 itd. Pričao sam o tome kako autor članka smatra da je gejmanje na 60fpsa zastarjelo makar to bilo na 4K rezluciji, a to ne mogu shvatiti. Nije svima prioritet Hz, neki bi veću rezu pa manje frameova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 14:48 (Promster).
11 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

   

Moj PC  
29 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Barracuda727 kaže...

slazem se s navedenim komentarima ali mi nije jasno gdje ti to imas GTX 1080Ti po cijeni od 3500-4000 i to rabljena,pa na njuskalu ih nemas ispod 5000 kn i nesto sitno...jedna se sad prodaje za 4300 i to je najmanje da sam vidio ikad ijednu sa tako malom cijenom

 Imaš na BUG forumu jednu od 4000

Za ostalo mislim da si ga krivo shvatio, jer je napisao da bi se mogle očekivati, a ne da ih ima.

7 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Barracuda727 kaže...

slazem se s navedenim komentarima ali mi nije jasno gdje ti to imas GTX 1080Ti po cijeni od 3500-4000 i to rabljena,pa na njuskalu ih nemas ispod 5000 kn i nesto sitno...jedna se sad prodaje za 4300 i to je najmanje da sam vidio ikad ijednu sa tako malom cijenom

to što vidiš i gledaš na njuškalu u 99% slučajeva nema veze s mozgom, ne samo za 1080ti nego i općenito...

 

nova gtx 1080ti sa evga.com/de se naruči za nekih 5600kn...OK nije top topova model, ali sasvim fina kartica.... vidiš po oglasima da ove što stoje po 4500kn tako stoje...ne prodaju se...

7 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
ibme74 kaže...

   

 Ibme, otvori novu temu na pdfu slaganje pc konfi, "Slaganje PC konfiguracija - od iznosa prodajem bubreg, kuću, stan i auto" 

11 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Eto...ako nista s ovim RTX-om, su produzili zivot GTX-u i dali mu na vrijedonsti, tako da onih 300.000 vracenih cipova Nvidiji + 3 mil. grafickih kartica na lageru, ce ipak ugledat svjetlo dana i to po vecoj cijeni normalno, kako god okrenes njima dobro!

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 15:15 (futuremnachine).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

lav1000 

 

što sam ti rekao par dana prije predstavljanja na origini za cijene kartica kod nas?

:)

lijepo sam rekao 10k kuna za gtx 2080ti ne gine a ove ispod sam pogodio u lipu..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
6x vece perfomanse?! Hahaha, umro sam od smjeha😂😂😂😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
lav1000 kaže...
ibme74 kaže...

   

 Ibme, otvori novu temu na pdfu slaganje pc konfi, "Slaganje PC konfiguracija - od iznosa prodajem bubreg, kuću, stan i auto" 

 

Ne može biti tako dugačko, bit će "Slaganje PC konfiguracija za šeike"

11 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
ibme74 kaže...

Ne može biti tako dugačko, bit će "Slaganje PC konfiguracija za šeike"

kod nas su dajkune ili tajkuni, ne šeici  

5 godina
protjeran
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Kakvi šeici, za 'uhljebe'

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Slaganje PC Računala - Političari & Elita

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo

autor teksta malo pobrko loncice

 

tu se misli na perfe u RTX-u u odnosu na pascal a ne pure performance

 

1080Ti 1Giga-Rays/sec

2070- 6 

2080-  8

2080Ti-10

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
ibme74 kaže...

Slaganje PC Računala - Političari & Elita

 Slaganje PC Računala - Političari & Elita & Severinini jebači 

13 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Pomalo je blesavo i što Nvidia u službenoj najavi RTX-ica ističe da će kartice isporučivati glatkih i stabilnih 60 sličica u sekundi prilikom igranja u 4K rezoluciji. To bi bilo lijepo, da je igranje u 60 FPS još uvijek ono čemu težimo. Međutim, nije. Igrači su se napokon počeli prebacivati na monitore s frekvencijom osvježavanja od 144 ili više herca, jer su shvatili da im je to najveći pomak nabolje u cjelokupnom iskustvu igranja koji uopće mogu učiniti. Istina, malo tko je u ovom trenutku dovoljno bogat da si priušti 144-hercni 4K monitor, čija se cijena trenutačno kreće između 15 i 20.000 kuna, ali to ne mijenja činjenicu da se hvalisanje s postignutih 60 sličica u sekundi u 2018. godini doima promašenim.

 

S većinom toga se mogu složiti ali ovaj paragraf zvuči suludo i totalno promašeno. Naime, sa prijašnjom generacijom definitivno nismo dostigli razinu gdje se novije AAA igre mogu vrtiti u 60FPS-a na 4k rezoluciji, a ti pričaš o 144Hz na 4k i monitorima od 20k kuna. Tako jedan Witcher Blood and wine, više od 2 godine stara igra postiže 60fps-a na 4k samo na niskim detaljima.

Iz tvoje izjave bi se dalo zaključiti kao da je stabilnih 60fps-a na 4k rezoluciji sada norma a ne nešto što je još uvijek i s 1080 grafom nedostižno.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
4mal kaže...

autor teksta malo pobrko loncice

 

tu se misli na perfe u RTX-u u odnosu na pascal a ne pure performance

 

1080Ti 1Giga-Rays/sec

2070- 6 

2080-  8

2080Ti-10

 

 

Da, u onom Tomb Raider demo-u GTX 1080 Ti bi davala 5-9fps u full HD 

 

Taman kad ste mislili da cemo pokorit 4K rezoluciju stigo nam je ray tracing, i da se razumijemo, ovo je vrlo nezhtjevan ray tracing, nesto kao ultra low postavke u odnosu na raytracing kakav je cilj postic i kakav se koristi kod offline 3d renderinga...

14 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Chronosus kaže...

 

S većinom toga se mogu složiti ali ovaj paragraf zvuči suludo i totalno promašeno. Naime, sa prijašnjom generacijom definitivno nismo dostigli razinu gdje se novije AAA igre mogu vrtiti u 60FPS-a na 4k rezoluciji, a ti pričaš o 144Hz na 4k i monitorima od 20k kuna. Tako jedan Witcher Blood and wine, više od 2 godine stara igra postiže 60fps-a na 4k samo na niskim detaljima.

Iz tvoje izjave bi se dalo zaključiti kao da je stabilnih 60fps-a na 4k rezoluciji sada norma a ne nešto što je još uvijek i s 1080 grafom nedostižno.

Sad ti pretpostavljas da on samo zato sta je informaticki novinar imam ikakvog pojma o tome 

10 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Evo sad je netko pitao na Battlefield livestreamu "hoce li igra biti igriva na visokim detaljima 1440p sa Ray Tracingom sa novim RTX karticam" i oba voditelja su onako "ummmmmmmm ja mislim da ce moc".... Hohohoh al ce bit suza

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Jedini razlog zbog kojeg mozda i kupim RTX 2080 ili mozda cak RTX 2080 Ti je u tome sto vec dugo nisam investirao u GPU odnosno komplet novo racunalo (od 2011). Uglavnom, 100% sam siguran da od tog famoznog ray tracinga nista... svi koji ocekuju da ce im se najnoviji naslovi vrtiti u 60-tak fpsa, 4k rezi/max graficke postavke ili gotovo pa max postavke s ukljucenim ray tracingom zive u velikoj zabludi.

 

Nego, ima li konacno podrske za h265 encoder (Shadowplay) i takve stvari? Uglavnom, nisam bas odusevljen tom jnjihovom gamescom konferencijom, tipican hype i klasicno marketinsko naklapanje zajedno s losim/prezvakanim salama kao da se obracao publici od 6-10 godina kojima jos koliko toliko moze manipulirati..... jedino je uvod bio dobar dok je govorio o ray tracing tehnologiji.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 21:26 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Stjepanj kaže...
6x vece perfomanse?! Hahaha, umro sam od smjeha😂😂😂😂lp

 Mislim da je to samo za Ray Tracing. Ne općenito.

15 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

E sad će se tek vidjeti koliko je po krajnje korisnike loše kad je AMD u nokdaunu, kad za mid range grafe bude trebalo prodavat bubrege...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

 

 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice