Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

poruka: 25
|
čitano: 5.883
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu".
15 godina
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

od revel(l)a sam imao samo plastične aviončiće za složi-i-pofarbaj-sam . nego, Davore, kako može i jedan zvuk koji nije s "čvrstog" medija biti iole podoban za "pravi" hi-fi? nije li to zvukovlje ograničeno već u začetku (na pr. 128 kBps) pa dodatno odašiljanjem kroz mreže ili, nedajbože, radiovalovljem? mislim, fakat, koji će ti q bijesna skalamerija ako izvor zvuka nije s dvd-a, cd-a, magnetne vrpce na kolutu ili vinila? (fala) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 9:43 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

Jako zanimljiv zvucnici za tu cijenu, def.

 

Moram rec kako mi je dio teksta bas ostao istaknut  "...trenutačno se prodaju za 5.599 kuna, što ih automatski smješta u područje interesa kupaca koji su na zvučnike spremni potrošiti “oko 5.000 kuna”. - ovako dubokoumniju tvrdnju nisam dugo cuo, moram priznat :)

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 13:34 (Batista).
 
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
Ajar kaže...

od revel(l)a sam imao samo plastične aviončiće za složi-i-pofarbaj-sam . nego, Davore, kako može i jedan zvuk koji nije s "čvrstog" medija biti iole podoban za "pravi" hi-fi? nije li to zvukovlje ograničeno već u začetku (na pr. 128 kBps) pa dodatno odašiljanjem kroz mreže ili, nedajbože, radiovalovljem? mislim, fakat, koji će ti q bijesna skalamerija ako izvor zvuka nije s dvd-a, cd-a, magnetne vrpce na kolutu ili vinila? (fala) 

 Jerbo stream može biti kvalitetniji od 128 kB/s. 

 

"Up until now, Spotify has compressed audio down to a bitrate of 160 kbps on desktop or 96 kbps on mobile devices — Spotify calls this rate “normal.” Paid subscribers also have a “high quality” option of 320 kbps audio on desktop. High-fidelity or lossless audio has a significantly higher bitrate of 1,411 kbps."

5 godina
protjeran
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

Ovo mi vuće na Apple filozofiju: Skupo, a glupo. 

Eto mojih 5 centi (bez slušanja).

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
Denis kaže...

 Jerbo stream može biti kvalitetniji od 128 kB/s. 

 

"Up until now, Spotify has compressed audio down to a bitrate of 160 kbps on desktop or 96 kbps on mobile devices — Spotify calls this rate “normal.” Paid subscribers also have a “high quality” option of 320 kbps audio on desktop. High-fidelity or lossless audio has a significantly higher bitrate of 1,411 kbps."

 ako ovome dodamo neminovnost smanjenja "slušnog opsega" s dobi, eto paradoksa: oni koji mogu čuti sve, uglavnom su premladi i ne mogu si to priuštiti i obratno. ergo, dakle stoga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

Davor Sustic ...nego, ima kakve šanse da se na recenziji nađu i hvaljeni KLIPSCH RP-600M koji su cijenom također 5000kn?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
Ja doma slusam Tidal hifi i zvuk je odlican a izbor muzike povelik.Odlicna recenzija jos da se ima kvalitetniji amp vjerujem da bi Raveli jos vise iznenadili!
👌👍
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

I jel baš nužno bilo stavit 3 mjeseca staru recenziju zvučnika na naslovnicu Bug.hr, samo da se obavijesti svekoliko pučanstvo da su zvučnici opet na akciji?!?!

I onda bi recenzije Hifi opreme trebali shvaćati ozbiljno, a ne kao plaćene oglase. Što i jesu, na kraju krajeva... 

 
3 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

I dalje su preskupi / precijenjeni za najmanje 2.000 kn

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas

Na njemačkom amazonu su ispod 500 eura :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas

Molim te daj link, ja ih  nemogu naći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 9:02 (Uran 11).
6 godina
online
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas

Prodaju ih samo na britanskom Amazonu za jeftinih 1.000 funti, tako da je ova cijena od malo manje od 6t kunića super.

https://www.amazon.co.uk/Revel-M16BK-Concerta2-M16-Black/dp/B01MF987CR

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas

Ja bi ove od icek_piceka za ispod 500 eura.

6 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas

sorry, moj odgovor je bio na one Klipsch koji su 5.000 kn kod nas.

16 godina
moderator
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
bukowski kaže...

I jel baš nužno bilo stavit 3 mjeseca staru recenziju zvučnika na naslovnicu Bug.hr, samo da se obavijesti svekoliko pučanstvo da su zvučnici opet na akciji?!?!

I onda bi recenzije Hifi opreme trebali shvaćati ozbiljno, a ne kao plaćene oglase. Što i jesu, na kraju krajeva... 

 

Moram priznati da ne razumijem tvoj tok misli - zar to nije vrlo korisna informacija za svakoga tko razmišlja o kupnji novih zvučnika? Da se radi o osrednjim zvučnicima koji su pojeftinili za 100 kuna, zasigurno ne bismo vratili recenziju na naslovnicu. No ovdje se radi o vrhunskim zvučnicima, koji se trenutačno mogu kupiti za 3.400 kuna manje od uobičajenog.

Never put Dolby on snake detectors.
11 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
Davor kaže...
bukowski kaže...

I jel baš nužno bilo stavit 3 mjeseca staru recenziju zvučnika na naslovnicu Bug.hr, samo da se obavijesti svekoliko pučanstvo da su zvučnici opet na akciji?!?!

I onda bi recenzije Hifi opreme trebali shvaćati ozbiljno, a ne kao plaćene oglase. Što i jesu, na kraju krajeva... 

 

Moram priznati da ne razumijem tvoj tok misli - zar to nije vrlo korisna informacija za svakoga tko razmišlja o kupnji novih zvučnika? Da se radi o osrednjim zvučnicima koji su pojeftinili za 100 kuna, zasigurno ne bismo vratili recenziju na naslovnicu. No ovdje se radi o vrhunskim zvučnicima, koji se trenutačno mogu kupiti za 3.400 kuna manje od uobičajenog.

 Nemam ni najmanju sumnju da se radi o vrhunskim zvučnicima koji se trenutno mogu kupiti za 3.400 kuna manju cijenu od uobičajne. U Zagrebačkoj tvrtki Sigma audio koncept. 

5 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
Antiseptik kaže...

I dalje su preskupi / precijenjeni za najmanje 2.000 kn

 Pretpostavljam da si ih dobro poslušao i usporedio s nekoliko drugih modela u sličnom cjenovnom rangu... Možeš li nam, molim te, dat malo više detalja, što ti nije odgovaralo, te koju bi ti preporuku radije za iste novce?

 

Hvala

 

Live long and prosper.
16 godina
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

10k je ok cijena za takav vrhunski bookshelf zvucnik (u stvari preporucena maloprodajna cijena je nesto ispod 9000kn), a 5k je popust stoljeca.

 

Review je super, iako ocijena 10/10 je mrvu too much, niti jedan uredzaj ne bi smio dobiti vise od 9/10:)

Naprimjer, kako radi sa cijevnim pojacalima ili D klasom? Dali je 60W stvarno dovoljno ili mu treba 150-200W da prodise, kao vecina zvucnika u ovoj cjenovnoj kategoriji?

 

Revel prati jako dobar glas po internetovima, al mene osobno zanima koliko metalni visokotonac odaje svoje metalne karakteristike, poput onih u B&Wu ili KEFu, gdje ako ti se ne svidja takav zvuk i vise preferiras soft dome visokotonce, niti jedan metal dome zvucnik ti nece pasati (ne kazem da je neki bolji ili losiji, vise stvar ukusa)? Ha Davor Sustic?

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
bukowski kaže...

 Nemam ni najmanju sumnju da se radi o vrhunskim zvučnicima koji se trenutno mogu kupiti za 3.400 kuna manju cijenu od uobičajne. U Zagrebačkoj tvrtki Sigma audio koncept. 

 

E, i? Što bi, po tebi, bila "ispravna" vijest, "Zvučnici Revel Concerta2 M16 u jednom se dućanu mogu kupiti za 3.400 kuna manje nego inače - pronađite kojem!"? Pa nije ove zvučnike na masnu akciju stavio Konzum, Varteks ili Tondach Bedekovčina, nego Sigma. Da je za akciju javila Pršutarnica Runovići, bili bi navedeni oni - vrlo jednostavno. Oko čega mi upravo raspravljamo, fascinantno 

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
moderator
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
hudo kaže...

10k je ok cijena za takav vrhunski bookshelf zvucnik (u stvari preporucena maloprodajna cijena je nesto ispod 9000kn), a 5k je popust stoljeca.

 

Review je super, iako ocijena 10/10 je mrvu too much, niti jedan uredzaj ne bi smio dobiti vise od 9/10:)

Naprimjer, kako radi sa cijevnim pojacalima ili D klasom? Dali je 60W stvarno dovoljno ili mu treba 150-200W da prodise, kao vecina zvucnika u ovoj cjenovnoj kategoriji?

 

Revel prati jako dobar glas po internetovima, al mene osobno zanima koliko metalni visokotonac odaje svoje metalne karakteristike, poput onih u B&Wu ili KEFu, gdje ako ti se ne svidja takav zvuk i vise preferiras soft dome visokotonce, niti jedan metal dome zvucnik ti nece pasati (ne kazem da je neki bolji ili losiji, vise stvar ukusa)? Ha Davor Sustic?

 

S pojačalima nažalost nemam puno prostora za eksperimentiranje, imam ono što imam i s time radim. To su NAD C 326BEE, Cambridge Audio CXA60, Yamaha RX-V483, NAD D3020 V2 i Onkyo A-9010. Ono što mogu reći jest da je CXA60 tjerao te zvučnike bez ikakvih problema. Bi li bilo koristi od 150-200 W snage - vjerojatno bi, premda to apsolutno nije nužno. 

 

Što se mekanih/metalnih visokotonaca tiče, otkrio sam sjajan način da se prestane opsesirati oko karakteristika materijala od kojih je napravljen visokotonac - jednostavno se ne pogleda od čega je (i ne šlata ga se prstima)  Kroz godine sam uočio da ne nastojim uhvatiti ovakav ili onakav zvuk visokotonca kad unaprijed ne znam od čega je. Radije slušam zvučnike kao cjelinu i uživam/ne uživam u onome što izlazi iz njih. Tek kad čujem neke stvari koje nisu kakve bi trebale biti, idem pogledati koji su materijali korišteni, kako bih provjerio je li problem u njima. Kod iznimno dobrih zvučnika specifikacije poput materijala visokotonca provjeravam tek kad pišem recenziju, čisto jer me do tog trenutka ništa nije povuklo da "provjeravam" taj njihov aspekt. Tako je bilo s ovim Revelima - tek sam kod pisanja recenzije doznao materijal visokotonca. Da si me pitao uoči testa, rekao bih ti da preferiram mekane visokotonce, ali svejedno me kvalitetni metalni uredno oduševljavaju, kao kod ovih Revela ili KEF-a Q550 (isto aluminijski).

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
Davor kaže...
hudo kaže...

10k je ok cijena za takav vrhunski bookshelf zvucnik (u stvari preporucena maloprodajna cijena je nesto ispod 9000kn), a 5k je popust stoljeca.

 

Review je super, iako ocijena 10/10 je mrvu too much, niti jedan uredzaj ne bi smio dobiti vise od 9/10:)

Naprimjer, kako radi sa cijevnim pojacalima ili D klasom? Dali je 60W stvarno dovoljno ili mu treba 150-200W da prodise, kao vecina zvucnika u ovoj cjenovnoj kategoriji?

 

Revel prati jako dobar glas po internetovima, al mene osobno zanima koliko metalni visokotonac odaje svoje metalne karakteristike, poput onih u B&Wu ili KEFu, gdje ako ti se ne svidja takav zvuk i vise preferiras soft dome visokotonce, niti jedan metal dome zvucnik ti nece pasati (ne kazem da je neki bolji ili losiji, vise stvar ukusa)? Ha Davor Sustic?

 

S pojačalima nažalost nemam puno prostora za eksperimentiranje, imam ono što imam i s time radim. To su NAD C 326BEE, Cambridge Audio CXA60, Yamaha RX-V483, NAD D3020 V2 i Onkyo A-9010. Ono što mogu reći jest da je CXA60 tjerao te zvučnike bez ikakvih problema. Bi li bilo koristi od 150-200 W snage - vjerojatno bi, premda to apsolutno nije nužno. 

 

Što se mekanih/metalnih visokotonaca tiče, otkrio sam sjajan način da se prestane opsesirati oko karakteristika materijala od kojih je napravljen visokotonac - jednostavno se ne pogleda od čega je (i ne šlata ga se prstima)  Kroz godine sam uočio da ne nastojim uhvatiti ovakav ili onakav zvuk visokotonca kad unaprijed ne znam od čega je. Radije slušam zvučnike kao cjelinu i uživam/ne uživam u onome što izlazi iz njih. Tek kad čujem neke stvari koje nisu kakve bi trebale biti, idem pogledati koji su materijali korišteni, kako bih provjerio je li problem u njima. Kod iznimno dobrih zvučnika specifikacije poput materijala visokotonca provjeravam tek kad pišem recenziju, čisto jer me do tog trenutka ništa nije povuklo da "provjeravam" taj njihov aspekt. Tako je bilo s ovim Revelima - tek sam kod pisanja recenzije doznao materijal visokotonca. Da si me pitao uoči testa, rekao bih ti da preferiram mekane visokotonce, ali svejedno me kvalitetni metalni uredno oduševljavaju, kao kod ovih Revela ili KEF-a Q550 (isto aluminijski).

 

mozda su to moje predrasude i placebo, ali koliko god bi ja volio da ne "cujem" materijal zvucnih jedinica, katkad je on vrlo ocit. KEF npr, cuo i Q i R seriju, te koliko god to zvucalo dobro, vrlo lako je pogoditi da se radi o metalnom visokotoncu. Za KEF nisam niti bio siguran pa sam provjerio poslje (prvi KEF koji sam imao je bio KEF cresta 2, sa soft dome visokotoncem, sljedeci iQ1 je zvucao totalno drugacije i imao metalni visokotonac). Takodjer, kad si dugo u ovom hifi hobiju vec tocno znas od cega pojedini proizvodjac radi svoje zvucne jedinice, a i gotovo je nemoguce ne vidjeti zvucnik bez mrezice kad ga raspakiras...

~~ sound sommelier ~~
5 godina
protjeran
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
@ Filox

Kad si u HajFaju duže vrijeme (+ ako imalo kužiš fiziku) onda ti je dovoljan pogled na, recimo, dimenzije i/ili oblik kutije i/ili veličinu drajvera (o specifikacijama da i ne govorim) pa da ti bude jasno kako to svira.

Osnovno pravilo je slijedeće :
Mali zvučnik = Mali zvuk
Mali drajveri = Mali zvuk
Sve ostalo su hajfistička preseravanja.
Pis on ju, tu :P
5 godina
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
Antiseptik kaže...
@ Filox

Kad si u HajFaju duže vrijeme (+ ako imalo kužiš fiziku) onda ti je dovoljan pogled na, recimo, dimenzije i/ili oblik kutije i/ili veličinu drajvera (o specifikacijama da i ne govorim) pa da ti bude jasno kako to svira.

Osnovno pravilo je slijedeće :
Mali zvučnik = Mali zvuk
Mali drajveri = Mali zvuk
Sve ostalo su hajfistička preseravanja.

Treba poslušat prije nego ovako bubneš. Postoje razni skupi, a mali zvučnici, Sonus Faber na primjer, koji sviraju vrhunski i svaka kuna je opravdana. I ja na svojima imam jako male drivere, iako su velike kutije (relativno). Trebaš čut da znaš kakav zvuk ima taj mali driver.

Live long and prosper.
5 godina
protjeran
offline
Re: Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klas
@ Filox

Ti slušaj (ako baš želiš). Ja sam (ih) se naslušao.

Ne kažem da to loše svira. Samo kažem da je precijenjeno (isto važi i za Sonus Faber). Doduše, to je globalni trend: Skupo, a glupo. Valjda u skladu s generacijom kojoj je namijenjeno ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 13:43 (Antiseptik).
16 godina
offline
Revel Concerta2 M16 - Dobrodošli u visoku klasu

Jos jedna stranica koja je obavila i razna mjerenja je pohvalila ove zvucnike .

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/revel-m16-speaker-review.11884/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice