Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlastiti

poruka: 13
|
čitano: 3.941
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlastiti".
15 godina
offline
Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlastiti

Koja su ograničenja besplatne verzije? Tekst samo kaže "besplatna verzija je ponešto ograničena", dakle ništa konkretno, a njihove web stranice ne daju tu informaciju na jasan način, barem ja nisam našao usporedbu free VS ostalo.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas
Keso kaže...

Koja su ograničenja besplatne verzije? Tekst samo kaže "besplatna verzija je ponešto ograničena", dakle ništa konkretno, a njihove web stranice ne daju tu informaciju na jasan način, barem ja nisam našao usporedbu free VS ostalo.

https://help.resilio.com/hc/en-us/articles/204754419-Sync-FREE-vs-Sync-PRO

All your base are belong to us
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 13:41 (G1Crazy).
5 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas

Nešto malo više o razlikama piše na linku Free vs Paid, a ispod tablice su i opisi.

 

Koristim basic verziju za sync dijela podataka između više PCova i NASa u lokalnoj mreži već nešto malo više od pola godine i nemam zamjerki.

Dapače, sync radi bolje od synology drivea obzirom na moj use case (nekada je bilo i po 200-300GB, deseci tisuća fajla od par kB pa do par desetaka GB, za syncati odjednom i sve je prošlo bez ikakvih problema).

8 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas
Koristi li netko NAS za ovo? Gdje ste kupovali?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas
Repko kaže...
Koristi li netko NAS za ovo? Gdje ste kupovali?

 

Koristim na synologyu (Resilio Sync).

 

Kako mislite gdje ste kupovali? Na NAS?

Nabava.net i najjeftiniji dućan koji je imao model koji sam tražio (tada je to bio protis).

 

8 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas
Da to mislim, na Protis. Hvala
14 godina
neaktivan
offline
Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlastiti

"Tako za Sync Home valja platiti jednokratno 30 dolara..."

Mene zanima kako doći do ove cijene?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlastiti

Zašto ne korisitite Syncthing? Lokalno, open source, jednostavno

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas

Zato što nisam znao da postoji :)

Taj besplatni Syncthing može i na Synology NAS - evo službeno kako se instalira: https://docs.kastelo.net/synology/installing/

A ovo je video walkthrough:

 

Čini mi se da je ipak mrvicu više posla za postaviti nego Resilio Sync, doduše ništa strašno, ali je sigurno besplatniji :)

I ima vrlo cool feature, ako sam dobro shvatio:

1) Novi uređaj sinka podatke sa svih dostupnih uređaja u lokalnoj mreži paralelno, što ubrzava sync (nije samo s NAS-a kao centralnog mjesta, nego peer-to-peer tj. svatko sa svakim)

2) Sinka se i preko interneta, ne samo lokalne mreže - NAS je dostupan i bez statičke adrese, samo treba napraviti port forwarding ili Upnp da se može do njega izvana

3) No limit. Posve je besplatan i nema limitacija zbog kojih bi morao kupiti neku "paid" verziju kad bi postojala

Idi i radi nešto korisno!
5 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas
D3lBoy kaže...

Zašto ne korisitite Syncthing? Lokalno, open source, jednostavno

 

Kada sam odlučio zamijeniti synology drive, čitao sam o alternativama, između ostalog i o syncthingu, međutim u korist resilia prevagnula je veća brzina synca i indeksiranja (iskustva reddit).
Koristim samo basic verziju, sve radi bez ikakvih problema od inicijalnog postavljanja aplikacije i zasad nemam potrebu za paid verzijom.

 

Keso kaže...

Zato što nisam znao da postoji :)

Taj besplatni Syncthing može i na Synology NAS - evo službeno kako se instalira: https://docs.kastelo.net/synology/installing/

A ovo je video walkthrough:

 

Čini mi se da je ipak mrvicu više posla za postaviti nego Resilio Sync, doduše ništa strašno, ali je sigurno besplatniji :)

I ima vrlo cool feature, ako sam dobro shvatio:

1) Novi uređaj sinka podatke sa svih dostupnih uređaja u lokalnoj mreži paralelno, što ubrzava sync (nije samo s NAS-a kao centralnog mjesta, nego peer-to-peer tj. svatko sa svakim)

2) Sinka se i preko interneta, ne samo lokalne mreže - NAS je dostupan i bez statičke adrese, samo treba napraviti port forwarding ili Upnp da se može do njega izvana

3) No limit. Posve je besplatan i nema limitacija zbog kojih bi morao kupiti neku "paid" verziju kad bi postojala

 

Ne znam za što mislite koristiti sync, ali recimo za backup slika postoje DS File i DS Photo.

Osobno koristim DS File na više android uređaja u kombinaciji s VPNom kada nisam u lokalnoj mreži (iako može se koristiti QuickConnect, ali sigurnost na prvom mjestu  ).

DS File za android je sasvim u redu aplikacija. Nudi jednostavan pristup synologyu i automatski backup slika, ali nedostatak je taj što nekada prestane raditi u pozadini i ne updatea slike, pa je potrebno ručno pokrenuti aplikaciju kako bi se update nastavio.

 

EDIT: tipfeleri uređeni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 7:43 (oenghus).
15 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas
Keso kaže...

Koja su ograničenja besplatne verzije?..

 -znanje. (kad ga imaš, kad nemaš plaćaš.. opet znanje, koje je 'free' kao rsync ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlastiti

ako želite alternativu onda https://owncloud.com

ps. pozdrav lektoru

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Resilio Sync - kako jednostavno napraviti vlas
Zanimljivo je kako mozak funkcionira, citao sam clanak, ali nisam primijetio. 😆
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice