reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

poruka: 65
|
čitano: 33.646
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica".
10 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Ha! Taman sam ga jučer kupio pa mi je ovaj članak dobro došao da se upoznam malo više s njim prije nego stigne. Fascinatno je da je Hrvatski jedan od 33 jezika koje podržava.

Nadglednik dina
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

odlična stvar, za ono što je namjenjen radi perfektno. jedino što mu je cijena puno preveć

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
6 0 hvala 1
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Gledao sam ga neko vrijeme, ali kad sam vidio da se ne može nabaviti u HR nego samo preko njihove stranice, pa onda cijena, pa činjenica da ne dolazi s olovčicom ... a na kraju i to da za osim škrabanja nema zapravo nikakvih prednosti u odnosu na tablet ili jeftiniji e-ink uređaj ipak sam se odlučio za iPad 4 + olovčica (što je naravno puno skuplje, ali i ima više mogućnosti).

 

 

Ako vam je do škrabanja notesa, zar nije jednostavnije imati ... malu bilježnicu i kemijsku?

Ako vam je do čitanja knjiga, zar nije bolje rješenje manji i jeftiniji e-ink tablet? Naposljetku najbolje iskustvo čitanja dolazi s 6-8 inchnim tabletima koje možeš držati u jednoj ruci.

Ako vam je do crtanja, zar nije bolje rješenje iPad + olovka + procreate aplikacija? Ili staro rješenje papir+6B olovka?

 

To su si neka pitanja koja sam si postavljao, pa ga na kraju ipak nisam uzeo, iako mi je općenito cjenovno prihvatljiv, ali da dajem 400-500€ samo da imam digitalnu bilježnicu za škrabanje (a za druge stvari nije funkcionalna), nisam baš siguran.

 

Za one koji bi htjeli imati digitalno škrabalo a remarkable im je suviše skup mogu si pogledati "Xiaomi Mi LCD Writing Tablet 13.5", koji košta cca 230kn, ne nudi doslovce nikakve mogućnosti nego škrabanje po ekranu koji ima teksturu papira. Autonomija je oko 12 mjeseci. 

 

 

Molio bhi one koje su nabavili remarkable da daju svoje utiske, koje su mu prednosti u odnosu na druge uređaje?

 

 

 

P.S.

proces navikavanja na olovku na iPadu trajao je u mojem slučaju ne znam, 10 minuta? Možda i manje. A postoje i rješenja za one koji baš žele osjećaj crtanja na papiru (a ne žele crtati na istom, iz tko zna kojeg razloga), primjerice nastavak za vrh olovčice koji daje teksturu papira, i slično.

 

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

ma to je za fridaya. piše na zaslonu da ima sastanak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže... 

 

Ako vam je do škrabanja notesa, zar nije jednostavnije imati ... malu bilježnicu i kemijsku?

Ako vam je do čitanja knjiga, zar nije bolje rješenje manji i jeftiniji e-ink tablet? Naposljetku najbolje iskustvo čitanja dolazi s 6-8 inchnim tabletima koje možeš držati u jednoj ruci.

Ako vam je do crtanja, zar nije bolje rješenje iPad + olovka + procreate aplikacija? Ili staro rješenje papir+6B olovka?

 

 

 

 

 

Zar nisu e-ink uređaji manje dijagonale nepogodni za čitanje tehničke literature?

I ja gledam nešto za sebe, ali bojim se da bi mi čitač od npr, 8 inča bio nepregledan kod čitanja programskog koda ili pregledavanja nekakvih šema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 13:53 (Dragi Vođa).
14 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

460 € ?????

 

još jednom: četristo šezdeset ojra ?????

 

po srednjem tečaju 3400 kožurica Martens martens ?????

 

jesu oni povaginili il im noge smrde ?

 

dok dece ima i kramari buju tržili...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Jel ima kakva kineska alternativa?

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Što mislite hoće li ti e-ink ekrani ikada pojeftiniti? Sve mi se više čini da je to promašena tehnologija koja će ostati niche dok ju sasvim ne pregazi nešto novo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Ovako nesto ne smije i ne moze kostati vise od 100e ili 1000kn... Jednostavno nema smisla to kupovati naspram obicnim tabletima koji dodju oko 300e.

 

Znam eink je dobar za citanje... Ali koliko god bio dobar ti tableti imaju minimalan set funkcionalnosti i osim ako nisi heavy reader bas bemaju smisla.

 

U svakom slucaju ovo bih kupio da je cijena realna s obzirom na namjenu....

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
jozef kaže...

Što mislite hoće li ti e-ink ekrani ikada pojeftiniti? Sve mi se više čini da je to promašena tehnologija koja će ostati niche dok ju sasvim ne pregazi nešto novo.

 Sjecam se kada sam ocekivao eink ekrane velicine sobnih zidova ili bilboarda a sve zbog, ocito, lazi koje su proizvodjaci davali. Danas je oled tablet jeftiniji od ovoga sto je sramota :) 

9 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Ja ću postaviti jedno pitanje koje mi je postavio jedan blagajnik, kada sam mu davnih dana instalirao POS uređaj (da, onaj koji služi za naplatu bankovnim karticama) uz blagajnu, pitanje koje mi je u tom trenutku zvučalo suludo: - A ima li gore igrica?

Ovo spominjem samo da znate da ima ljudi koji očekuju svakakva čuda od bilo kojeg uređaja koji ima ekran.   

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
jozef kaže...

Što mislite hoće li ti e-ink ekrani ikada pojeftiniti? Sve mi se više čini da je to promašena tehnologija koja će ostati niche dok ju sasvim ne pregazi nešto novo.

 Nece jer proizvodnja nije toliko velika. Obicni tableti su vecinom istisnuli uredjaje sa e-ink ekranom.

 

11 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Thinker kaže...

Ja ću postaviti jedno pitanje koje mi je postavio jedan blagajnik, kada sam mu davnih dana instalirao POS uređaj (da, onaj koji služi za naplatu bankovnim karticama) uz blagajnu, pitanje koje mi je u tom trenutku zvučalo suludo: - A ima li gore igrica?

Ovo spominjem samo da znate da ima ljudi koji očekuju svakakva čuda od bilo kojeg uređaja koji ima ekran.   

 Pa ocekujem browser, ocekujem kalkulator, ocekujem audio playback, youtube playback, pluralsight i sl. Sta ce mi reader koji kosta viseatruko od tableta a nema osnovne funkcionalnosti? Necu na plazu ili frizeru nositi i tablet i reader pa malo gledati sadrzaj na jednom malo na drugom, odustati cu zbog jedne jedine prednosti od uredjaja a i uzet b koji ima sve-1.

 

Grayscale i losiji refresh ne znace da se odredjeni sadrzaj ne moze konzumirati i da je opravdano izbaciti ga. 

 

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
LudaRajcica kaže...

 Pa ocekujem browser, ocekujem kalkulator, ocekujem audio playback, youtube playback, pluralsight i sl. Sta ce mi reader koji kosta viseatruko od tableta a nema osnovne funkcionalnosti? Necu na plazu ili frizeru nositi i tablet i reader pa malo gledati sadrzaj na jednom malo na drugom, odustati cu zbog jedne jedine prednosti od uredjaja a i uzet b koji ima sve-1.

 

Grayscale i losiji refresh ne znace da se odredjeni sadrzaj ne moze konzumirati i da je opravdano izbaciti ga. 

 

 

Ovaj uređaj je kreiran zato da korisniku stvori dojam kao da piše olovkom po pravom papiru. I tu su išli u krajnost da uređaj stvarno zamijeni blok ili bilježnicu. Zbog cijene su i napravljena određena tehnička ograničenja.

8 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Od 2015. nekoliko godina intenzivno sam koristio Samsung Galaxy Note 10.1" 2014 kao zamjenu za bilježnicu. Imao je odličnu olovku i navikavanje je bilo brzo. Da, osjećaj pisanja po glatkom ekranz nije isti kao po papiru, ali mogućnost sinkanja bilješki u cloud (Evernote i S note) i pristup s bilo kojeg uređaja, peetraživanje bilješki itd. bile su killer feature za mene. Osim toga uređaj je bio punokrvni tablet, s fantastičnim ekranom, jakim procesorom, puno memorije i podrškom za SD kartice. Nakon 4-5 godina prestao sam ga koristiti za bilješke. Zašto? Nema nekog razloga. Naprosto sam promijenio stil u poslu. Bilježim na papir, opet. Tablet je i dalje ispravan. Stoji u ladici. Jedno vrijeme više ljudi je koristilo tablete za tu namjenu. Sad već dosta dugo ne susrećem tako nešto. Moda se promijenila 😀 Remarkable je zanimljiv, ali preskup.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Preskupo za to sto daje. Prodaja olovke zasebno je marketinski trik da cijena na prvu izgleda manje, ali tko bi ovo realno kupio bez olovke? Da ne kazem da je cijena etuia sulda

 

Ocito su se ravnali "pa jeftinije je nego iPad", ali neusporedivo je s iPadom. Da su ga cijenili neki normalan iznos, makar manje zaradili, lakse bi izgradili trzisnu nisu i kasnije mogli plasirati skuplji proizvod. Npr vise bi imalo smisla da imaju Lite i Pro verzije isotg tableta pa ko bas hoce, nek bude skracen za 3.5 soma kn

 
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Ima još jedan cool (beta) feature koji je meni super koristan. Može se streamati sadržaj ekrana na računalo (ako si u istom wifi-ju) pa onda možeš skicirati po tabletu i na konferencijskom pozivu to pokazivati sudionicima :)
Nažalost to nije baš 100% stabilno i puca ako mijenjaš stranicu ali nadam se da će u nekoj sljedećoj verziji softvera popraviti.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Dragi Vođa kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže... 

 

Ako vam je do škrabanja notesa, zar nije jednostavnije imati ... malu bilježnicu i kemijsku?

Ako vam je do čitanja knjiga, zar nije bolje rješenje manji i jeftiniji e-ink tablet? Naposljetku najbolje iskustvo čitanja dolazi s 6-8 inchnim tabletima koje možeš držati u jednoj ruci.

Ako vam je do crtanja, zar nije bolje rješenje iPad + olovka + procreate aplikacija? Ili staro rješenje papir+6B olovka? 

 

Zar nisu e-ink uređaji manje dijagonale nepogodni za čitanje tehničke literature?

I ja gledam nešto za sebe, ali bojim se da bi mi litač od npr, 8 inča bio nepregledan kod čitanja programskog koda ili pregledavanja nekakvih šema.

 

Jesu. PDF ovi se ne mogu "reflow-ati" pa je to problem jer su onda smanjeni. Ja koristim stari KindleDX i radi ok za A4 PDF-ove. Ima ih tu i tamo za kupiti. Ponekad ih ekipa prodaje ko neki "pretpotopni tablet, nema ni sudoku" itd pa ih daju za badava jer nemaju pojma kaj imaju u rukama.

13 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Htjedoh i ja kupiti DX, još davno, pa sam vidio da ga je Amazon prestao prodavati, odnosno proizvoditi nove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 13:52 (Dragi Vođa).
14 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

.

 

Za one koji bi htjeli imati digitalno škrabalo a remarkable im je suviše skup mogu si pogledati "Xiaomi Mi LCD Writing Tablet 13.5", koji košta cca 230kn, ne nudi doslovce nikakve mogućnosti nego škrabanje po ekranu koji ima teksturu papira. Autonomija je oko 12 mjeseci. 

 

 

 

 Problem ovog Xiaomija je da se ništa ne može sejvati. Tako da dobiješ doslovno tek malo moderniju verziju ploče i krede. :-)

Šteta, jer uređaj bi bio puno upotrebljiviji kada bi postojala barem najjednostavnija opcija spremanja napisanog/nacrtanog na samom tabletu. 

15 godina
offline
reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnica

Iako sam se dugo dvoumio kad sam birao način digitalnih bilješki ovo je luđački skupo za BILJEŽNICU!!!!!

 

Godinama koristim Rocketbook   Ima:

  • - beskonačno trajanje baterije  jer je nema
  • - koristiš olovke koje su dostupne u bilo kojem Mulleru, DM-u i slično (podržane obje ruke )
  • - skeniranje u OneNote/mail ili bilo koju drugu aplikaciju za vođenje notesa u PDF-u/JPEGu sa verzijom originala i pokušaja OCR-a je u par sekundi
  • - automatsko prepoznavanje naslova, datuma i sličnih ključnih riječi koje označiš na stranici

 

Naravno, sličnih bilježnica ima više, a meni je ova bila najzgodnija i najelegantnija za spremanje bilješki u digitalni oblik i jednostavno vođenje, a uz to uz cijenu od cca 300 kn mi je prihvatljivije od ovog i realno dobiješ jednu bilježnicu koju zadnjih par godina brišem i ne treba mi nijedna druga. 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 4
9 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Uređaj je savršen za to za što služi. Dakle, kad sam ga kupovao htio sam isključio uređaj koji će mi dati osjećaj pravog papira i olovke, kemijske ili flomastera.

Godinama dok programiram ili bilo što radim, šaram po A4 papirima, kasnije te papire premećem, neke bacim, na nekima imam jednu dvije stvari korisne, ostalo iskorišteno itd.

Kompletan nered na stolu.

 

U odnosu na papir, ima puno prednosti:

- ne gužva se, nema magarećih ušiju

- ima undo

- ima selekciju i copy paste (znači dijelove teksta s planovima za danas samo kopiraš na slijedeći list)

- ima dosta predložaka za vrstu papira, od blank, s crtama, checkboxevima, to liste, organizatore bilo kaj.

- također ima i zoom in kad nešto crtaš.

 

- virtualno neograničen broj kreiranja i organiziranja notebooova, za razliku od običnog rokovnika, s uglavnom predefiniranim templateom stranica, ovdje svaka stranica može biti drugačiji format.

- nema istek trajanja, npr. prođe 2020, a ti još imaš pola rokovnika za šaranje 

- nema potrebe za čuvanjem nekoliko godina rokovnika, svi su tu u jednom tankom uređaju.

EDIT:

- privatni rokovnik, poslovni, po projektu, po zadacima, dječji, za dosadu - škrabanje, za ideje, planeri itd itd.

 

U odnosu na IPAD i sl. gađeterije?

- nema browsera , nema ometanja, nema surfanja i scrollanja, nema notifikacija, nema ometanja.

- imaš ideju, otvoriš list i pretočiš ju bez ikakve vanjske distrakcije

 

Koliko vam se puta dogodilo da idete upalit npr. alarm na mobitelu, a završite na polusatnom skrolanju? whatsappa, portala i sl.? 

 

Znači uređaj je točno to što za što se predstavlja, digitalni rokovnik.

 

OCR i cloud sync nisam namjerno isprobavao niti setupirao, jer želim full privacy, ali kad uhvatim vrememena, setupirat ću lokalni sync.

 

Skupo je, papreno, putuje iz kine s DHL-om, naravno da će vas još pokušati dodatno odrati za špediciju, ali na njihovim stranicama imate garanciju da vam je ta cijena full s uključenim troškovima carine, tak da ove iz DHL-a par puta podsjetite da je već sve plaćeno i zapravo im treba manje podataka i suglasnosti od onog što po "defaultu traže".

 

U defaultnim šprancama šalju da potpišete i suglasnosti za dodatne troškve, al to ih treba podsjetiti da je pošiljka pod DDP paritetom.

Dodatno razočaranje, je što van zagreba šalju pakete putem HP-a, pa vam je to još par dana extra čekanja.

 

Olovke su besramno skupe, olovka s brisalom 100€, bez 50€. Eti također, ali ima dobrih eutia na amazonu za 20€

Probao sam Wacom cintiq pro stylus i nije radio, tak da pregrmio sam ovu olovku od 100€ i zadovoljan sam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 16:38 (WORA).
10 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
WORA kaže...

Uređaj je savršen za to za što služi. Dakle, kad sam ga kupovao htio sam isključio uređaj koji će mi dati osjećaj pravog papira i olovke, kemijske ili flomastera.

Godinama dok programiram ili bilo što radim, šaram po A4 papirima, kasnije te papire premećem, neke bacim, na nekima imam jednu dvije stvari korisne, ostalo iskorišteno itd.

Kompletan nered na stolu.

 

U odnosu na papir, ima puno prednosti:

- ne gužva se, nema magarećih ušiju

- ima undo

- ima selekciju i copy paste (znači dijelove teksta s planovima za danas samo kopiraš na slijedeći list)

- ima dosta predložaka za vrstu papira, od blank, s crtama, checkboxevima, to liste, organizatore bilo kaj.

- također ima i zoom in kad nešto crtaš.

 

- virtualno neograničen broj kreiranja i organiziranja notebooova, za razliku od običnog rokovnika, s uglavnom predefiniranim templateom stranica, ovdje svaka stranica može biti drugačiji format.

- nema istek trajanja, npr. prođe 2020, a ti još imaš pola rokovnika za šaranje 

- nema potrebe za čuvanjem nekoliko godina rokovnika, svi su tu u jednom tankom uređaju.

 

U odnosu na IPAD i sl. gađeterije?

- nema browsera , nema ometanja, nema surfanja i scrollanja, nema notifikacija, nema ometanja.

- imaš ideju, otvoriš list i pretočiš ju bez ikakve vanjske distrakcije

 

Koliko vam se puta dogodilo da idete upalit npr. alarm na mobitelu, a završite na polusatnom skrolanju? whatsappa, portala i sl.? 

 

Znači uređaj je točno to što za što se predstavlja, digitalni rokovnik.

 

OCR i cloud sync nisam namjerno isprobavao niti setupirao, jer želim full privacy, ali kad uhvatim vrememena, setupirat ću lokalni sync.

 

Skupo je, papreno, putuje iz kine s DHL-om, naravno da će vas još pokušati dodatno odrati za špediciju, ali na njihovim stranicama imate garanciju da vam je ta cijena full s uključenim troškovima carine, tak da ove iz DHL-a par puta podsjetite da je već sve plaćeno i zapravo im treba manje podataka i suglasnosti od onog što po "defaultu traže".

 

U defaultnim šprancama šalju da potpišete i suglasnosti za dodatne troškve, al to ih treba podsjetiti da je pošiljka pod DDP paritetom.

Dodatno razočaranje, je što van zagreba šalju pakete putem HP-a, pa vam je to još par dana extra čekanja.

 

Olovke su besramno skupe, olovka s brisalom 100€, bez 50€. Eti također, ali ima dobrih eutia na amazonu za 20€

Probao sam Wacom cintiq pro stylus i nije radio, tak da pregrmio sam ovu olovku od 100€ i zadovoljan sam.

 

 Upravo svi razlozi zašto sam ga i uzeo i još mi je kolega prenio svoja iskustva koja su me "natjerala" da ga uzmem. Dosta mi je papira, notesa, gdje na kraju ispadne hrpa gluposti napisanih, a samo zauzima prostor.

 

Da sam htio tablet uzeo bi tablet, odnosno imam tablet. Želim elektronički notepad sa dodatnim funkcijama koje remarkable ima.

 

Danas sam vidio da i pine64 radi na sličnoj stvari koja će koštati $400. Čini se zanimljivo i nešto manje jeftinije nego remarkable, ali ne puno jefitnije.

 

https://www.pine64.org/2021/08/15/introducing-the-pinenote/

 

Nadglednik dina
9 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Da, kad sam shvato da imam registratore za papire po projektima, nekoliko rokovnika koje ne smijem baciti i stalno pretražujem, a keep i mobitel nisu dali rezultate, remarkable2 me privukao upravo zbog toga što nije all in one ili neki ipad/tablet uređaj.

 

Općenito ne volim multifunkcionalne uređaje, iphone mi je ok uređaj ali dati 12 000 kn ++ za to mi je van svake pameti. Onaj xiaomi ili huawei preklopni za 20 000 Kn? no way.

 

za:

- sklikanje koristim nikon, go pro i mavic.

- mobilni rad laptop

- pisanje remarkable2

- razvoj pc/docking

- za crtanje - wacom cintiq pro.

- telefoniranje neki huaweii đabaleros, smart ili tak nešto.

 

14 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Entry Point kaže...

Ha! Taman sam ga jučer kupio pa mi je ovaj članak dobro došao da se upoznam malo više s njim prije nego stigne. Fascinatno je da je Hrvatski jedan od 33 jezika koje podržava.

 Molim te osvrt kada stigne. Pogledao sam par review-a, cini mi se jako zanimljivo i htio bih si to za posao kupiti.

 

Edit: Nema color display, highlight sa grey, white, black? Big NO za tu cijenu.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 16:41 (Fake_Alert).
9 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Cijena je paprena, ali to nije tablet. Ima svoje prednosti i mane. Mene su nervirali video reviewi u kojima su uglavnom škrabali neke bezvezarije, pa radili neke bezvezne hype planere i isprobavali pisati hello world!.

 

Bio sam skeptičan, jer sam očekivao da ne mogu pisati kao na pravom papiru, da neće biti dovoljno mjesta za napisat normalnu rečenicu ili blok teksta. da će biti prevelika latencija. 

 

Ukoliko prihvatiš činjenicu da imaš beskonačni blok, blokove i ormar za organiziranje blokova i bilješki u jednom super tankom uređaju s prilično dugom autonomijom, koja piše black and white, poput tehničke olovke ili crnog finelinera, da možeš syncat/slat te skice u mailovima (kako kome treba), ali da umjesto ormara sa sobom na godišnji poneseš tanki uređaj i ako ne očekuješ od njega Kindle, Ipad ili Wacom tablet, onda je uređaj sasvim ok, a cijena je tu paprena zbog import/export nameta.

 

No opet, svatko ima svoj ukus i potrebe, ja eto nisam požalio. 

14 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic

Ne cini ga tabletom, funkcija color displaya. Niti jedna funkcija koju nema mi ne fali, apps, browser i slicno, ali ne imati color display, bas radi ovoga sto sam spomenuo (podrcrtavanje) mi je smijesno u ovo doba i jos cijena s kojom bih se pomirio, jer to nije uredaj za mase.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Tipu-izumitelju je dosadilo što je imao hrpu papira i blokova koje nije mogao pretraživati, pa je napravio elektronsku verziju papira koju ne može pretraživati.

Valjda je i to napredak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
uuY kaže...
Tipu-izumitelju je dosadilo što je imao hrpu papira i blokova koje nije mogao pretraživati, pa je napravio elektronsku verziju papira koju ne može pretraživati.

Valjda je i to napredak.

 Može se pretraživati prema naslovu bilješke. Ne može se pretraživati po sadržaju ako nije odrađen OCR svega po defaultu. 

16 godina
offline
Re: reMarkable 2 - Ultimativna digitalna bilježnic
Fake_Alert kaže...

Ne cini ga tabletom, funkcija color displaya. Niti jedna funkcija koju nema mi ne fali, apps, browser i slicno, ali ne imati color display, bas radi ovoga sto sam spomenuo (podrcrtavanje) mi je smijesno u ovo doba i jos cijena s kojom bih se pomirio, jer to nije uredaj za mase.

 

 

Nema kolor ekran jer je e-ink u pitanju, ne klasičan IPS tablet.

Postoje hackovi kojima se može podesiti da se eksportirane zabilješke

prikazuju u bojama na regularnim ekranima.

 

Što se same cijene tiče - da, skupo je za naše prilike, no kako si i sam spomenuo,

riječ je o uređaju vrlo specifične namjene (koju obavlja izvrsno) i nije za mase.

Ako bih morao navesti manu koja mi osobno najviše smeta,

to je sporost osvježavanja ekrana; klasična boljka e-ink tehnologije.

Nije da se ne može koristiti, no zna iritirati - ali, to je kompromis koji se mora prihvatiti.

 

 

Uglavnom: kome baš treba tako nešto, znat će cijeniti ono što nudi,

jer prednosti daleko nadmašuju mane.

Dežurnim pametnjakovićima ionako ništa ne valja -

samo bi bilo fer da se isproba prije nego se popljuje 

Split your lungs with Blood and Thunder
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice