Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu poštansk

poruka: 12
|
čitano: 5.763
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu poštansk".
15 godina
offline
Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu poštansk

Pa kad imaju aktivan žuti klik koji je njihov online dučan, a dostava besplatna iznad 300kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
Ne moze biti besplatna dostava, mora se jos dodatno naplatiti. Ako mi ne vjerujes pitaj baksu i strucnjake za bug foruma.
15 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
mislim da je veci problem sto imaju monopol na male pakete i sto ne rade svoj posao. Steta sto je autor teksta to zaboravio spomenuti.

Vozio sam se jednom u tramvaju kad mi se nepoznati lik zalio sto je imao veze ali na zalost se nije uspio zaposlit u zg parkingu nego u posti. I oni sad od njega ocekuju da on dostavlja pakete svaki dan. A kaze znas ti koliko toga ima?
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu poštansk

nevjerojatno! u rvackim poštama netko nešto i radi jer mora (nije u upravi ili na šalteru)?! jezušmarija, naopako. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 16:35 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
JosephBullet kaže...
mislim da je veci problem sto imaju monopol na male pakete i sto ne rade svoj posao. Steta sto je autor teksta to zaboravio spomenuti.

Vozio sam se jednom u tramvaju kad mi se nepoznati lik zalio sto je imao veze ali na zalost se nije uspio zaposlit u zg parkingu nego u posti. I oni sad od njega ocekuju da on dostavlja pakete svaki dan. A kaze znas ti koliko toga ima?

 Kaj je najgore dostavljaju i dhl pakete

 

Narucim iz UK i dođe za 3 dana u DHL skladiste u ZG i onda zna proc i 2 dana dok to posta pokupi pa mozda 3. dan od kad je u ZG dođe kod mene.

 

 

Uglavnom imaju oni jako puno posla

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 17:05 (Santana).
15 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
Santana kaže...
JosephBullet kaže...
mislim da je veci problem sto imaju monopol na male pakete i sto ne rade svoj posao. Steta sto je autor teksta to zaboravio spomenuti.

Vozio sam se jednom u tramvaju kad mi se nepoznati lik zalio sto je imao veze ali na zalost se nije uspio zaposlit u zg parkingu nego u posti. I oni sad od njega ocekuju da on dostavlja pakete svaki dan. A kaze znas ti koliko toga ima?

 Kaj je najgore dostavljaju i dhl pakete

 

Narucim iz UK i dođe za 3 dana u DHL skladiste u ZG i onda zna proc i 2 dana dok to posta pokupi pa mozda 3. dan od kad je u ZG dođe kod mene.

 

 

Uglavnom imaju oni jako puno posla

 mislim da svaki od dostavnih službi u RH ima ugovor s nekim. 

Meni je od FedEx-a iz Los Angelesa dostavljao In-time, oba puta su to oni radili jer kao imaju s njima ugovor.

 

 

A HP pak ima dosta toga. Kolko sam vidio preko 60 paketa dnevno su znali voziti od samo jednog dobaljača za taj svoj online store.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 20:47 (Jack Sparrow).
8 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
Jack Sparrow kaže...
Santana kaže...
JosephBullet kaže...
mislim da je veci problem sto imaju monopol na male pakete i sto ne rade svoj posao. Steta sto je autor teksta to zaboravio spomenuti.

Vozio sam se jednom u tramvaju kad mi se nepoznati lik zalio sto je imao veze ali na zalost se nije uspio zaposlit u zg parkingu nego u posti. I oni sad od njega ocekuju da on dostavlja pakete svaki dan. A kaze znas ti koliko toga ima?

 Kaj je najgore dostavljaju i dhl pakete

 

Narucim iz UK i dođe za 3 dana u DHL skladiste u ZG i onda zna proc i 2 dana dok to posta pokupi pa mozda 3. dan od kad je u ZG dođe kod mene.

 

 

Uglavnom imaju oni jako puno posla

 mislim da svaki od dostavnih službi u RH ima ugovor s nekim. 

Meni je od FedEx-a iz Los Angelesa dostavljao In-time, oba puta su to oni radili jer kao imaju s njima ugovor.

 

 

A HP pak ima dosta toga. Kolko sam vidio preko 60 paketa dnevno su znali voziti od samo jednog dobaljača za taj svoj online store.

 Al vozi i sam DHL do vrata kaj mi nije jasno. Voze do firme u kojoj radim.

Ups vozi normalno po hrvatskoj i po mom iskustvu oni su najbrzi za pakete iz eu.

 

 

Hp me prije zivcirao jer su znali samo papirice ostavljat pa sam moram sam ic drugi dan u postu po paket, no srecom to mi se vec duze nije dogodilo

16 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
Santana kaže...

 Al vozi i sam DHL do vrata kaj mi nije jasno. Voze do firme u kojoj radim.

Da... DHL "vozi" i sam, tj. dostavlja pakete po Hrvatskoj, ali... Ono što DHL sam dostavlja po HR je riječ o DHL Express paketima koji se, za razliku od ostalih paketa, tretiraju kao poseban proizvod za koji vrijede drukčija pravila.

 

Po propisima SPU (Svjetska poštanska unija), Hrvatska pošta je dužna preuzeti i dostaviti sve pošiljke koje dođu izvana, od ostalih članica SPU-a. Deutsche Post DHL je dioničar u vlasničkoj strukturi velikog broja privatiziranih poštanskih servisa po svijetu tako da ne čudi da sve "obične" DHL pakete koji dolaze izvana, unutar HR dostavlja Hrvatska pošta. 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
8 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
cro_blue kaže...
Santana kaže...

 Al vozi i sam DHL do vrata kaj mi nije jasno. Voze do firme u kojoj radim.

Da... DHL "vozi" i sam, tj. dostavlja pakete po Hrvatskoj, ali... Ono što DHL sam dostavlja po HR je riječ o DHL Express paketima koji se, za razliku od ostalih paketa, tretiraju kao poseban proizvod za koji vrijede drukčija pravila.

 

Po propisima SPU (Svjetska poštanska unija), Hrvatska pošta je dužna preuzeti i dostaviti sve pošiljke koje dođu izvana, od ostalih članica SPU-a. Deutsche Post DHL je dioničar u vlasničkoj strukturi velikog broja privatiziranih poštanskih servisa po svijetu tako da ne čudi da sve "obične" DHL pakete koji dolaze izvana, unutar HR dostavlja Hrvatska pošta. 

 Hvala na objasnjenju.

 

Btw. Propali CityExpress je znao samo postu uvalit HP-u kad je trebalo dostavit u neka zabacena sela...Iskoristavanje

12 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
Pitanje. Da li ti naplaćuju nešto prilikom preuzimanja DHL paketa ? Kod mene u BIH čim vide DHL, odmah carinski pregled i 4,5€, a zadnji put sam naručio u vrijednosti 15€.
8 godina
offline
Re: Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu pošt
gavranpero kaže...
Pitanje. Da li ti naplaćuju nešto prilikom preuzimanja DHL paketa ? Kod mene u BIH čim vide DHL, odmah carinski pregled i 4,5€, a zadnji put sam naručio u vrijednosti 15€.

 Nikad

Inace narucujem iz UK ili EU no prije koji tjedan sam narucio iz kine isto DHL-om u vrijednosti 80$ i isto nista nisam platio, a ocekivao sam da cu morat carinu platit

16 godina
neaktivan
offline
Rekordan broj paketa na hrvatskom tržištu poštansk

Pošto radim u Pošti (HP Mostar) u BiH, ovo za međunarodne pakete ne ovisi vam puno o samo pošti (barem kod nas je tako, za kolege iz ostalih mjesta ne mogu garantirati) jer kada pristignu u našem slučaju u Mostar, isto tako se zna desiti da se čeka po tjedan dana, jer ne pregledavaju te pakete uposlenici pošte odmah, nego uposlenici UIO (Uprave za indirektno/neizravno oporezivanje iliti carine u BiH), tako da dokle god netko od njih ne pregleda i odobri da paket prođe, njemu je stojati na njihovom lageru za međunarodne pošiljke, i naplata same carine ovisi čisto o njima, isto tako i tog famoznog carinskog pregleda od 9 KM (4,5 eur ili 36 kn), ne neke napalte na neke ne, ista je situacija sa carinom, za robu koju oni smatraju da se mora naplatiti carina i porez oni naplate (osobno odživio da stvar od 110 KM naplate carinu i porez, a za stvari od 570 eura nisi uzeli ni pfeninga) tako da pravila vam ljudi nema, osim ako imate nekoga tko radi konkretno taj posao koji vam više može reć, jer i mi u pošti smo dosta u "mraku" po tom pitanju, iako sam se osobno probao informirati, haldno izbjegavaju ikakve konkretne odgovore. Nadam se da sam barem nešto razjasni.

 

Peace out

Dobar grah se daleko cuje
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice