Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

poruka: 13
|
čitano: 5.295
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu".
15 godina
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Kako će da plane ili sje** bateriju...

Moj PC  
4 2 hvala 1
10 godina
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Super, a životni vijek baterije je? Nema šanse da baterija može izdržati 2 godine ovakve torture.

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Ako imaš poslovni mob koji ionako svake 2 god zamijeniš, dosta korisna stvar. A opet niko ti ne brani da puniš na sporiji punjač kad oćeš malo očuvati bateriju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje

Računaju na to da valjda onda kupiš novi mobitel. Samo koristiš slabiji punjač i nemaš brige. Baš jučer mi se teta žali da mora svaki dan puniti svoj A52s. Ima ga tek 1.5 godinu i ne koristi ga više u odnosu na razdoblje od prije koji mjesec. Odjednom se dogodilo da baterija kraće traje. Iznenadilo me je. Jer takav smo moji ukućani i ja uzeli tati za rođendan prošle godine. A moj Cubot King Kong 3 je star taman 4 godine i baterija mu traje i dalje 2 dana (prije je znalo i 3). I ono što je interesantno kod tog Cubota, on ima brzo punjenje i punjač koji sam dobio s njim to ima i u početku je radilo i punio se brzo, da bi u zadnje 2 godine se punio gotovo isključivo sporo. Jako rijetko mi se napuni brzo (onda se i zagrije, jasno). Puni mi se po 5-6 sati (ponekad i duže), ali tada ga punim najčešće po noći. To sporo punjenje mu je i očuvalo bateriju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 10:01 (Izzy).
12 godina
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Meni je zanimljivo kako svi konstantno lupaju o degradaciji baterije zbog brzog punjenja a mobiteli kojima baterije realno najviše degradiraju (Samsung i Apple) se pune prilično sporo.

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Presporo! Treba se punit 1 minutu, max.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje

Ha, možda se stremi ka tome da ga samo jednog dana spojiš i odspojiš i baterija je puna? Trenutno punjenje...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 14:24 (Izzy).
11 godina
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Fantasticno,i ovako mi je baterija banana na mom s22 pa me ne brine hoce li riknut od brzog punjenja.

Kad se sjetim devedesetih i punjenja moba po par sati a ja moram van za vikend 😁😁😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje
isto se pričalo kad je huawei uveo 40w punjenje za oko sat vremena, dok se skupa/razvikana ekipa punila satima, bilo je; za pola godine je mrtva, zapalit će se, bla bla, na kraju još nadživjela ove spore...
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje
digitall kaže...
isto se pričalo kad je huawei uveo 40w punjenje za oko sat vremena, dok se skupa/razvikana ekipa punila satima, bilo je; za pola godine je mrtva, zapalit će se, bla bla, na kraju još nadživjela ove spore...

 Ma moš mislit. Baterijski sistem baziran na litij-ionskoj tehnici jednostavno ima svoje zakonitosti i ako netko ima anekdotalne primjere da mu je ovo ili ono trajalo dulje od onoga ili onog drugog to je upravo to - anekdotalno vrlo osino o načinu upotrebe uređaja. Ima ljudi koji mobitel dnevno koriste 5 puta, ostalo je na standby. NJima će svaki biti super. Ljudi (obično mlađi) koji se zakače za kakav jači model jer žive pred ekranom čitavo budno vrijeme (a dijelom i kad spavaju) će imati sasvim drugo iskustvo.
Jedino što ljudi ovdje ispravno zaključuju je konzumerizam: pretpostavka da nitko neće željeti "visiti" s istim mobitelom dulje od dvije godine, i za taj period su neki proizvođači zaključili da je bolji kompromis brže punjenje nestrpljivima koji i tako dobijaju većinom sve to kroz firme na pretplate i usput se isto upravo ovako može koristiti kao marketinška kampanja. Jer i tako znamo da barem pola desetljeća nemaju apsolutno ništa pametnog hardverski novog u svim tim mobitelima. 
Više nikog ne zanimaju silne kamerice, besmislene rezolucije ekrana, oblici notcheva, materijal oplate i stakla ili zračenje i aktualni prijem signala.
Naravno, pravi "napredak" je u tome da su nam potiho maknuli odvojeni utor za vanjski mikrofon/slušalice, zalili mobitel da je nemoguća išta zamijeniti ili ugraditi kakvu sd karticu, ukinuli IR da se nebi slučajno koristio kao banalni daljinac, mobitele prodaju nikad skuplje s nikad manje opreme (uključujući i ove punjače s kojima se hvale) a o limitima softverskih servisa, pražnjenju baterije zbog pojedinih aplikacija ili prešutnom nadzoru korisnika radije nebih ni počinjao. Da, ok - postoje neki sistemski napretci: 4G+/5G, Bluetooth 5.3, nfc, 120hz visoko kontrastni ekrani ili wireless punjenje, pa hajd - iako najćešće ljudi nemaju blage veze dali im novi mobitel uopće što od toga i posjeduje ili ne. 

3 godine
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Al ce vatrogasci imati pune ruke posla

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje
overhaul kaže...
digitall kaže...
isto se pričalo kad je huawei uveo 40w punjenje za oko sat vremena, dok se skupa/razvikana ekipa punila satima, bilo je; za pola godine je mrtva, zapalit će se, bla bla, na kraju još nadživjela ove spore...

 Ma moš mislit. Baterijski sistem baziran na litij-ionskoj tehnici jednostavno ima svoje zakonitosti i ako netko ima anekdotalne primjere da mu je ovo ili ono trajalo dulje od onoga ili onog drugog to je upravo to - anekdotalno vrlo osino o načinu upotrebe uređaja. Ima ljudi koji mobitel dnevno koriste 5 puta, ostalo je na standby. NJima će svaki biti super. Ljudi (obično mlađi) koji se zakače za kakav jači model jer žive pred ekranom čitavo budno vrijeme (a dijelom i kad spavaju) će imati sasvim drugo iskustvo.
Jedino što ljudi ovdje ispravno zaključuju je konzumerizam: pretpostavka da nitko neće željeti "visiti" s istim mobitelom dulje od dvije godine, i za taj period su neki proizvođači zaključili da je bolji kompromis brže punjenje nestrpljivima koji i tako dobijaju većinom sve to kroz firme na pretplate i usput se isto upravo ovako može koristiti kao marketinška kampanja. Jer i tako znamo da barem pola desetljeća nemaju apsolutno ništa pametnog hardverski novog u svim tim mobitelima. 
Više nikog ne zanimaju silne kamerice, besmislene rezolucije ekrana, oblici notcheva, materijal oplate i stakla ili zračenje i aktualni prijem signala.
Naravno, pravi "napredak" je u tome da su nam potiho maknuli odvojeni utor za vanjski mikrofon/slušalice, zalili mobitel da je nemoguća išta zamijeniti ili ugraditi kakvu sd karticu, ukinuli IR da se nebi slučajno koristio kao banalni daljinac, mobitele prodaju nikad skuplje s nikad manje opreme (uključujući i ove punjače s kojima se hvale) a o limitima softverskih servisa, pražnjenju baterije zbog pojedinih aplikacija ili prešutnom nadzoru korisnika radije nebih ni počinjao. Da, ok - postoje neki sistemski napretci: 4G+/5G, Bluetooth 5.3, nfc, 120hz visoko kontrastni ekrani ili wireless punjenje, pa hajd - iako najćešće ljudi nemaju blage veze dali im novi mobitel uopće što od toga i posjeduje ili ne. 

 svašta si nabrojao, uglavnom govorim u ime vlastitog iskustva, i nakon 2,5 godine brzog punjenja baterija 90% kapaciteta.

u nekim prijašnjim modelima sa sporim punjenjem je znalo biti nakon godinu i po već 50%

5 do 8 sati sot dnevno korištenje

 

vjerovao ili ne, tehnologija napreduje, baterije iako bazirane na istim principima, nisu iste. ima dosta izvora po internetu o tome.

kao da bi tesla ili toyota dali 10 godina garancije na baterije koje deru sa 100kw punjačima 

 

bez obzira na to ja sam za to da mi se sto brze napuni, pa makar i po cijenu toga da je za 2 godine unistim i mijenjam, pa me to u ovlaštenom servisu košta nevjerojatnih 300kn

15 godina
offline
Redmi predstavio 300-vatno brzo punjenje koje napu

Evo primjer za moj Cubot King Kong 3 što se tiče baterije. Star je 4 godine i odlično me služi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice