Realme postaje sve popularniji u Europi

poruka: 14
|
čitano: 6.787
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Realme postaje sve popularniji u Europi".
15 godina
neaktivan
offline
Realme postaje sve popularniji u Europi

Uzeo Reame GT Master, mobitel ima vise bugova nego featurea. Katastrofa ziva. Realme 6 nije bio ni blizu toliko los.

 

Hardwareski je mobitel top osim senzora svijetla pa automatic brightness u lose osvjetljenim uvjetima misli da je mrkli mrak i pretjerano smanjuje brightness. Punjenje od 65w se ne može zamjeniti za manje kad se navikneš, vrh vrhova. Ali software... koda su ga studentima(ekonomije) dali ga rade, moram restartrati mobitel barem jednom dnevno(OP 5t nisam morao nikad) jer ili crkne app switcher, ili se ekran zblesi tako da se smanji ili prikazije ga se samo 1/4, ili se napuni ram pa pocme zapinjat(obavezno iskljucit dodatni ram, to ga jos vise smanji), baterija je poprilicno zapravo losa jedva 6 sati sot u 18 sati, a optimizacija kriminalno agresivna.Notifikacije ne rade, od od telegrama npr. ne dolaze wacapp srecom radi. Preagresivan ram management, aplikacije zna ubiti u roku od par sekundi(tabas se copy pastear iz jedne aplikacije u drugu, on prvu ubije i popusis sve sta si unosio. Mozes lockat samo 7 aplikacija iz nekog (glupog) razloga? Sa OP 5t punjacem puni dok je ekran uključen, kad se isključi prestsne se punit. Always on display je Sometimes on Display, kad se ekran sam od sebe ugasi, AOD se ne upali. Dok se puni mobitel ugasi se AOD da ga moras uzet u ruke i upalit da vidis do koliko je napunio. Kloniranje aplikacija ima ali samo par njih sta su oni odredili, ne sve?Sakrit rupu na ekranu moraš ponaosob za svaku aplikaciju rucno, iato tako za dopustit background activity moras svaku aplikaciju dopustit, npr ako. imas upaljen teamviewer, cim se tabas iz njega, on ubija vezu u pozadini. I ima još dogovština ali ko ima vremena toliko pisati :) 

 

Cekam prvo Realme UI 3.0, ako. ne popravi najkritičnije probleme, a neće, čekam Oppo Find X5 Lite, ako bude okej cijena mijenjam a ovog cak mozda cak na servis posaljem sa listom problema, koje znam da nece popraviti.

 

Ako mi niste dragi od srca vam preporučam Realme :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 11:31 (Vule).
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Realme postaje sve popularniji u Europi
Vule kaže...

Uzeo Reame GT Master, mobitel ima vise bugova nego featurea. Katastrofa ziva. Realme 6 nije bio ni blizu toliko los.

 

Hardwareski je mobitel top osim senzora svijetla pa automatic brightness u lose osvjetljenim uvjetima misli da je mrkli mrak i pretjerano smanjuje brightness. Punjenje od 65w se ne može zamjeniti za manje kad se navikneš, vrh vrhova. Ali software... koda su ga studentima(ekonomije) dali ga rade, moram restartrati mobitel barem jednom dnevno(OP 5t nisam morao nikad) jer ili crkne app switcher, ili se ekran zblesi tako da se smanji ili prikazije ga se samo 1/4, ili se napuni ram pa pocme zapinjat(obavezno iskljucit dodatni ram, to ga jos vise smanji), baterija je poprilicno zapravo losa jedva 6 sati sot u 18 sati, a optimizacija kriminalno agresivna.Notifikacije ne rade, od od telegrama npr. ne dolaze wacapp srecom radi. Preagresivan ram management, aplikacije zna ubiti u roku od par sekundi(tabas se copy pastear iz jedne aplikacije u drugu, on prvu ubije i popusis sve sta si unosio. Mozes lockat samo 7 aplikacija iz nekog (glupog) razloga? Sa OP 5t punjacem puni dok je ekran uključen, kad se isključi prestsne se punit. Always on display je Sometimes on Display, kad se ekran sam od sebe ugasi, AOD se ne upali. Dok se puni mobitel ugasi se AOD da ga moras uzet u ruke i upalit da vidis do koliko je napunio. Kloniranje aplikacija ima ali samo par njih sta su oni odredili, ne sve?Sakrit rupu na ekranu moraš ponaosob za svaku aplikaciju rucno, iato tako za dopustit background activity moras svaku aplikaciju dopustit, npr ako. imas upaljen teamviewer, cim se tabas iz njega, on ubija vezu u pozadini. I ima još dogovština ali ko ima vremena toliko pisati :) 

 

Cekam prvo Realme UI 3.0, ako. ne popravi najkritičnije probleme, a neće, čekam Oppo Find X5 Lite, ako bude okej cijena mijenjam a ovog cak mozda cak na servis posaljem sa listom problema, koje znam da nece popraviti.

 

Ako mi niste dragi od srca vam preporučam Realme :) 

 

 Mislio sam da je samo Xiaomi tak bugovit. Prestrašno. Zato se držim Samsunga, moj A52s radi odlično, i softver i hardver. Prešao na njega sa iPhone 11 radi 5G i vrlo sam zadovoljan.

2 godine
neaktivan
offline
Realme postaje sve popularniji u Europi

Ovaj prvi post je bezveze...  Tako sam moga i ja o Samsung pisat epopeje... 

Realme 8 za 1500kn na akciji u 6 128 varijanti je najbolje na tržištu za te pare... 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Realme postaje sve popularniji u Europi
Hrco kaže...
Vule kaže...

Uzeo Reame GT Master, mobitel ima vise bugova nego featurea. Katastrofa ziva. Realme 6 nije bio ni blizu toliko los.

 

Hardwareski je mobitel top osim senzora svijetla pa automatic brightness u lose osvjetljenim uvjetima misli da je mrkli mrak i pretjerano smanjuje brightness. Punjenje od 65w se ne može zamjeniti za manje kad se navikneš, vrh vrhova. Ali software... koda su ga studentima(ekonomije) dali ga rade, moram restartrati mobitel barem jednom dnevno(OP 5t nisam morao nikad) jer ili crkne app switcher, ili se ekran zblesi tako da se smanji ili prikazije ga se samo 1/4, ili se napuni ram pa pocme zapinjat(obavezno iskljucit dodatni ram, to ga jos vise smanji), baterija je poprilicno zapravo losa jedva 6 sati sot u 18 sati, a optimizacija kriminalno agresivna.Notifikacije ne rade, od od telegrama npr. ne dolaze wacapp srecom radi. Preagresivan ram management, aplikacije zna ubiti u roku od par sekundi(tabas se copy pastear iz jedne aplikacije u drugu, on prvu ubije i popusis sve sta si unosio. Mozes lockat samo 7 aplikacija iz nekog (glupog) razloga? Sa OP 5t punjacem puni dok je ekran uključen, kad se isključi prestsne se punit. Always on display je Sometimes on Display, kad se ekran sam od sebe ugasi, AOD se ne upali. Dok se puni mobitel ugasi se AOD da ga moras uzet u ruke i upalit da vidis do koliko je napunio. Kloniranje aplikacija ima ali samo par njih sta su oni odredili, ne sve?Sakrit rupu na ekranu moraš ponaosob za svaku aplikaciju rucno, iato tako za dopustit background activity moras svaku aplikaciju dopustit, npr ako. imas upaljen teamviewer, cim se tabas iz njega, on ubija vezu u pozadini. I ima još dogovština ali ko ima vremena toliko pisati :) 

 

Cekam prvo Realme UI 3.0, ako. ne popravi najkritičnije probleme, a neće, čekam Oppo Find X5 Lite, ako bude okej cijena mijenjam a ovog cak mozda cak na servis posaljem sa listom problema, koje znam da nece popraviti.

 

Ako mi niste dragi od srca vam preporučam Realme :) 

 

 Mislio sam da je samo Xiaomi tak bugovit. Prestrašno. Zato se držim Samsunga, moj A52s radi odlično, i softver i hardver. Prešao na njega sa iPhone 11 radi 5G i vrlo sam zadovoljan.

 Ja se mislio izmedju A52s i ovog... sad mi je malo žao, ali uzimao sam. mobitel samo zato jer mi je OP5t pukao, a nema mi jos dostojne zamjene (mrzim kamere u ekranu, ali nemam opcina) 

ford eleanor kaže...
Evo ja imam Realme 8 i pre zadovoljan sam.
Moja je verzija 6Gb/128Gb.
Super Amoled ekran,ekstra izdržljiva barerija,dart brzo 30W punjenje. U kutiji još bila i silikonska maska te zaštita na ekranu

 Koristio sam Realme 6 koji sam uzeo materi, ona prezadovoljana i meni je bio odličan pogotovo za te pare, ali sa GT masterom su ga bas zasrali. 

ZaliazniMacan kaže...

Ovaj prvi post je bezveze...  Tako sam moga i ja o Samsung pisat epopeje... 

Realme 8 za 1500kn na akciji u 6 128 varijanti je najbolje na tržištu za te pare... 

 Odlican i konstruktivan komentar kolega, zasto je bezvezan?

 

Jeli ti imas GT master? Napisao sam neke probleme koje imam sa tim mobitelom, jer ih očito imam. Neki su glupa politika firme (7 aplikacija za lock, brutalno ubijanje u pozadini, nemogućnost sakrivanja kamere crnom trakom) A neki su isključivo bugovi na GT masteru, pitao sam vlasnike drugih modela GT Neo 2, GT, Realme 8. Neki bugovi se pojavljuju, dobar dio nije. Ali globalno najveca zamjerka je senzor za automatic brightness koji ne radi na niti jednom GT modelu, inace se radi i OnePlus senzoru koji ocito ima problema(ko sta xiaomi ima sa proximity).

 

Mobitel je zesci flop, i ja Realme vise necu. Realme 8 je best buy u tom rangu icja ga preporučim kad me  neko pita jer na drugu stranu imas xiaomi koji ima jos vise problema.

 

OPPO je iz iste grupacije ali dobijes vise, za vise novaca. Navodno nema problema ko realme. Nadam se da cu saznat. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 12:52 (Vule).
13 godina
offline
Realme postaje sve popularniji u Europi

Znaci tipicna kineska prica.. Top specifikacije na papiru a u praksi katastrofa. Kolko para tolko muzike

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Realme postaje sve popularniji u Europi

Smatram da pretjerujete sa idealiziranjem o radu tih telefona. Imam u kući Xiaomi Redmi note 9S i 9 Pro. Svaki je koštao oko 1900 kuna. Namjerno su minirali rad tih telefona, uzrok nepoznat. Meni su ful dobri za te novce. Prije njih, sam imao S7 i S8. Fali mi jedino Amoled ekran. Za mene su vlasnici Samsung S serije financijski bombaši samoubojice. 6000 kuna za to danas? Ovi tako brzo rade da ništa ne fali. Računalne snage su pola od Samsung S21.

 

Problemi u sustavu Xiaomi su sljedeči, maknuti aplikacije koje su messengeri i Vama bitne iz štednje baterije, neka troše, iskopčati oglase u svakoj aplikaciji i sustavu, iskopčati dopuštenja pristupa dijelovima uređaja koje blokiraju rad ako se aplikacija ne koristi(drugi dan opet pita hrpu dozvola), maknuti nepotrebno sa naslovnog ekrana(kao hrpa widgeta sa vijestima, rotirajuća pozadina), neke notifikacije treba popaliti i ugoditi ručno. Imao sam samo jedan softwear-ski problem na 9 Pro, Pro način rada sa kamerama je prestao raditi, crn ekran pogleda sa kamere, otklonjeno čiščenjem cache aplikacije i resetiranjem na default postavke. Kada sam sve to očistio i sredio, sada rade super. Ako to kupi netko tko nezna administrirati stroj, samo jaukanje.

Igrice na njima ne igram, tako da neznam za to uopće.

 

Ako želite više tvornički ugođen uređaj, uzmite stambeni kredit za S22. I tamo morate pogasiti i maknuti dosta toga što je tvornički popaljeno i instalirano(na Samsungu).

 

Ovaj osvrt vrijedi samo za ova dva uređaja, nisam imao druge kineske mobitele u rukama, samo u trgovini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Realme postaje sve popularniji u Europi

Sada sam se sjetio šta sam uočio na njima, odvrtio sam Passmark test na oba uređaja. Redmi 9s je 64GB disk, a 9Pro je 128GB disk. 9S ima 280Mb read/160Mb write, 9Pro ima 300Mb read/59Mb write. A još kao skuplji zbog više GB diska. Ccccc....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Realme postaje sve popularniji u Europi
Attitude kaže...

Smatram da pretjerujete sa idealiziranjem o radu tih telefona. Imam u kući Xiaomi Redmi note 9S i 9 Pro. Svaki je koštao oko 1900 kuna. Namjerno su minirali rad tih telefona, uzrok nepoznat. Meni su ful dobri za te novce. Prije njih, sam imao S7 i S8. Fali mi jedino Amoled ekran. Za mene su vlasnici Samsung S serije financijski bombaši samoubojice. 6000 kuna za to danas? Ovi tako brzo rade da ništa ne fali. Računalne snage su pola od Samsung S21.

 

Problemi u sustavu Xiaomi su sljedeči, maknuti aplikacije koje su messengeri i Vama bitne iz štednje baterije, neka troše, iskopčati oglase u svakoj aplikaciji i sustavu, iskopčati dopuštenja pristupa dijelovima uređaja koje blokiraju rad ako se aplikacija ne koristi(drugi dan opet pita hrpu dozvola), maknuti nepotrebno sa naslovnog ekrana(kao hrpa widgeta sa vijestima, rotirajuća pozadina), neke notifikacije treba popaliti i ugoditi ručno. Imao sam samo jedan softwear-ski problem na 9 Pro, Pro način rada sa kamerama je prestao raditi, crn ekran pogleda sa kamere, otklonjeno čiščenjem cache aplikacije i resetiranjem na default postavke. Kada sam sve to očistio i sredio, sada rade super. Ako to kupi netko tko nezna administrirati stroj, samo jaukanje.

Igrice na njima ne igram, tako da neznam za to uopće.

 

Ako želite više tvornički ugođen uređaj, uzmite stambeni kredit za S22. I tamo morate pogasiti i maknuti dosta toga što je tvornički popaljeno i instalirano(na Samsungu).

 

Ovaj osvrt vrijedi samo za ova dva uređaja, nisam imao druge kineske mobitele u rukama, samo u trgovini.

 Kakvo administriranje uređaja? Ako proizvođač svjesno na tržište stavlja uređaj koji za normalan rad treba posebno administriranje, to nije dobar uređaj. Velika većina korisnika izvadi mob iz kutije, preseli podatke sa starog telefona i koristi novi telefon sljedeće dvije do tri godine. Neki i bez restarta ili bilo kakvog dodatnog uštelavanja. Ne znam za A seriju od samsunga, ali S i Note to mogu isporučiti. Naravno, ako se ne naleti na nešto s tvorničkom greškom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Realme postaje sve popularniji u Europi
Zena mi ima Mi Note 10 Pro Plus, kupljen isključivo zbog kamere, placen 4500 kn. Znaci osrednji cipset ali kamera top.Ne redmi nego cistokrvni Mi flagship grade.

Kad udje u kameru kamera je van fokusa, da bi usla u fokus mora mlatarat mobitelom ko manita, dok mob ne dodje sebi.

Znaci camera oriented high end phone, ne radi mu kamera. I nikad dosad sa nijednim updateom(a nijenda ih je bilo nesto) nisu popravili kameru, ali su zato pokvarili puno stvari sta su radile. Npr phone aplikacija radi sporije od. whatsappa.
Tu je Xiaomi za mene prekrizen. Camera oriented phone, ne radi mu Camera i Phone. Jel treba ista vise dodati.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 23:09 (Vule).
14 godina
offline
Re: Realme postaje sve popularniji u Europi
Vule kaže...
Zena mi ima Mi Note 10 Pro Plus, kupljen isključivo zbog kamere, placen 4500 kn. Znaci osrednji cipset ali kamera top.Ne redmi nego cistokrvni Mi flagship grade.

Kad udje u kameru kamera je van fokusa, da bi usla u fokus mora mlatarat mobitelom ko manita, dok mob ne dodje sebi.

Znaci camera oriented high end phone, ne radi mu kamera. I nikad dosad sa nijednim updateom(a nijenda ih je bilo nesto) nisu popravili kameru, ali su zato pokvarili puno stvari sta su radile. Npr phone aplikacija radi sporije od. whatsappa.
Tu je Xiaomi za mene prekrizen. Camera oriented phone, ne radi mu Camera i Phone. Jel treba ista vise dodati.

 ....e sad si ga pretjera. Nije za tebe/ženu smartphone.

11 godina
offline
Realme postaje sve popularniji u Europi

Za koristiti kameru u punom potencijalu, uđete u Pro mod i tamo birate sa kojom kamerom ćete upravljati i fotografirati od tih četiri ili tri odostraga ugrađene. Ako koristite uobičajen način fotografiranja, radi isključivo sa jednom, i uvijek sa njome. Svaka ima svoju leću sa motorićem za optimalno fokusiranje koje se pomiću kao što osobe sa teškočom za čitanje pomiću leću na nosu dok ne izoštre sliku. Pa možda joj motorić ili upravljanje ne rade, ili su pokvareni iz kutije već. Utvrdite stanje, pa na servis ako je pokvareno. Ah, uđete u Postavke, pa u Aplikacije, pa u Upravljaj aplikacijama, odaberete Fotoaparat. Na dnu ekrana, Izbriši podatke i odaberete "Očistiti predmemoriju". Možete i "Izbriši zadano" očistiti. U "Izbriši podatke" možete probati i "Izbriši sve podatke" opciju, ali si fotke i video kopirajte na računalo, nisam probao, ali smatram da i to pobriše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Realme postaje sve popularniji u Europi

Poruka iznad, pročitajte.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Realme postaje sve popularniji u Europi
Ne da smo probali clear cache nego smo probali factory reset. Nije pomoglo. Servis kaze prljava leca, da je sve u redu sa uređajem. Kazu na forumima da je to bas problem do senzora.

Ali eto probat cu clear cache, a sutra cu snimit video, kad vec moram dokazivati nekima, da ne radi...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Realme postaje sve popularniji u Europi

Naravno da postaje popularan. A ove usporedbe sa šaomijevim MIU su čista glupost jer tak loši EMUI nemre nitko nadmašit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 19:34 (Memphis).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice