Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

poruka: 14
|
čitano: 4.652
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se".
12 godina
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

Litva optuzuje Xiaomi da njihovi telofoni:

- imaju ugradene alate za cenzuru

- imaju ugradene alate za otkrivanje nepozeljnih pojmova

- imaju tu funkcionalnost isključenu za regiju Europske unije, ali da je mogu uključiti na daljinu u bilo kojem trenutku

- šalju šifrirane podatke o njihovoj upotrebi na servere u Singapuru

 

Xiaomi odgovara "nikada nismo te alate koristili niti budemo tako nam Partije".

 

Sa gadenjem konstatiram da nisu opovrgnuli niti jednu jedinu optuzbu koju je Litva protiv njih izlozila te dodajem "obećanje ludom radovanje"

 

Nazalost, zato sto vise od 90% korisnika zaboli to sto jedna privatna kompanija ima tako mocan alat u svojim rukama te ih je jedino briga koliko uredaj kosta, jedino sto se moze (i treba) napraviti je zabrana prodaje na razini EU dok se spomenuti alati ne odstrane.

Moj PC  
3 8 hvala 0
14 godina
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

Google je pun cenzure i špijuniranja, zašto nitko ne pozove na prekid korištenja google usluga.

 
22 0 hvala 3
4 godine
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

Na google pristaneš, na ove si prisiljen

Moj PC  
0 14 hvala 0
2 godine
online
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

ma neka špijuniraju, hej, haj baš nas briga vozamo se na taljiga...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

Bez zajebancije vraćam se na 3310...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

Video sam negde jutros vest o ovom "sigurnosnom otkriću" i autor tog članka je obzirno stavio na početak TL;DR verziju: sigurnosna kompanija tvrdi da Xiaomi ima tehničke mogućnosti, ali ne i da radi ovo o čemu se priča; Xiaomi tvrdi da ne radi ovo o čemu se priča, te da generalno na svakom tržištu igraju po pravilima tog tržišta.

 

Ergo, mnogo buke ni oko čega. Sve tehnološke firme u Kini igraju po kineskim pravilima, a u EU po evropskim*. Čini mi se da je ovde reč o tome da je u softveru jednog proizvođača potencijalno pronađen zaostali, po svemu sudeći "neaktivan", deo koda napravljenog za kinesko tržište, kakav inače svi imaju i oh, užasa!

 

*zapravo, i Google i Apple se vrlo često trude da zaobiđu EU regulativu, ali recimo da je to off topic (mada i nije, pošto je na izjavu "Tehnološka kompanija X bi, kad bi htela, mogla da vas špijunira i utiče na sadržaj koji vam se prikazuje.", sasvim legitiman odgovor "Čekajte, našli ste tehnološku kompaniju, koja ima mogućnosti za tako nešto, ali to već ne radi?!")

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
16 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima d
slitinabakra kaže...

Na google pristaneš, na ove si prisiljen

Imaš pravo, prisiljen si kupiti njihove mobitele ali na google pristaneš.. Logiko moja.

7 godina
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

Google sve zna što pretražuješ, gdje se krećeš dok Facebook (što su i priznali) prati tvoje radnje na internetu čak i kada si odjavljen.

 

Sve ti se svodi da li preferiraš špijunažu na zapadni ili istočni način 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 8:48 (Brki1994).
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima d
slitinabakra kaže...

Na google pristaneš, na ove si prisiljen

 Kako si tacno prisiljen????????

2 godine
protjeran
offline
Re: Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima d
kerum kaže...

Litva optuzuje Xiaomi da njihovi telofoni:

- imaju ugradene alate za cenzuru

- imaju ugradene alate za otkrivanje nepozeljnih pojmova

- imaju tu funkcionalnost isključenu za regiju Europske unije, ali da je mogu uključiti na daljinu u bilo kojem trenutku

- šalju šifrirane podatke o njihovoj upotrebi na servere u Singapuru

 

Xiaomi odgovara "nikada nismo te alate koristili niti budemo tako nam Partije".

 

Sa gadenjem konstatiram da nisu opovrgnuli niti jednu jedinu optuzbu koju je Litva protiv njih izlozila te dodajem "obećanje ludom radovanje"

 

Nazalost, zato sto vise od 90% korisnika zaboli to sto jedna privatna kompanija ima tako mocan alat u svojim rukama te ih je jedino briga koliko uredaj kosta, jedino sto se moze (i treba) napraviti je zabrana prodaje na razini EU dok se spomenuti alati ne odstrane.

 Mislim da je jedina razlika izmedu xiaomi-a i ostalih

 ( apple, samsung, spomenimo i google ) u tome sto

 xiaomi platis jeftinije. :)

16 godina
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

Čemu sve ovo.. mojih par misli... Mislim da je svima jasno da Facebook ponajviše, vaši omiljeni portali, te većina aplikacija koje su besplatne vas prate i prodaju te informacije, ali redom su to kompanije iz kapitalističkog poretka. Davanje istih informacija jednoj kini, novo-tehnološkoj velesili bi za zapadni poredak bio pre-opasan, odnosno pre-nepredvidiv, katastrofalan zbog činjenice da bi zapad odjednom izgubio stečenu premoć u špijuniranju svojih građana.

Kako vidimo, Kina je već tehnološki pregazila Ameriku i Europu a sad su na pomolu da da prestignu i Južnu Koreju. Ta činjenia da svatko želi naj-jeftiniji mobitel, kompjuter, TV, igračke, odjeća, obuća, na kraju sve što kupujemo a sutra vjerovatni i hrana i bilo koja druga plastika koju moramo imati a za koju nismo ni znali da postoji prije prošle godine, pogoduje samo kinezima. Nitko drugi nema tehnologiju i ne može proizvesti po toj cijeni proizvode koje Kina proizvodi. S obzirom da su investirali i u proizvodnu tehnologiju, zapad više niti ne zna kako bi proizveo većinu stvari koje su do prije 20 godina proizvodili.

Dominacija Kine je sve više izražena u svakoj branši, te se već možemo zapitati tko to danas vlada svijetom,

- Jesu li to glasni i arogantni Amerikanci, koji većinom lupaju šakom po stolu ili šanku s forama iz western dana, bez prebijene zovu runde, bez pokrića a kad zagusti bježe s repom među nogama u prvu rupu i prijete svojim pištoljima.

- ili su to neorganizirani i birokratski neujedinjeni Europljani, koji be se malo igrali ratatata i ekonomije a onda više nebi jer je je to ipak za odraslu djecu i starije, a u vrtiću je vrijeme poslijepodnevnog odmora pa će nastaviti nakon što bude snack..

- ili pak Englezi, koji i dan danas žive na slavama i lovorikama Ujedinjenog kraljevstva i robovanjem indije, australije, južne afrike, pakistana i drugih kolonija, misle da posjeduju cijeli planet. Prgavi i samouvjereni, misle da je svijet pod njihovim nogama te su tek sad shvatili da Europska Unija nije bila uspješna misija kolonizacije europe i da te doista stare fore ne mogu prodati niti djeci u vrticu (EU).

- Jel netko spomenu Rusiju?... Nisam ni mislio, ali bi bila dobra šala..  ps 'Jedina bitka koja je rusima ostala je za jetru..

Onda, preostala nam je samo Kina, koja vodi ekonomski rat.. i pobjeđuje zapad s jednom jednostavnom tezom koja se zove

 

'Za šaku dolara'....

 

Amerika je prodala svoja radna mjesta i proizvodnu uništila svoju ekonomiju za šaku dolara, za par dolara više zarade, pohlepa na razini nerazumnog djeteda 'daj mi sad, želim sad, daj, daj... dajjj' Dugoročno su predali ključ ekonomije u ruke kinezima, ni drugi nisu ništa bolji, krenuli su istim stopama. Kinezi rade istu stvar koju su koreanci radili. Evo za primjer ... prije 30 godina bi vam se smijali kad bi rekli da vozite korejsko auto ili imate njihov laptop, telefon. Busali ste se svi od reda u prsa da to ne bi nikada, 'Njemac je Njemac, nema do švabe' .. Siemens, Audi, Mečka.. Realnost je da se danas velika većina busa u ista prsa, s korejskim ili japanskim proizvodima i viče 'Kina.. plastika, smeće, ne bih nikada kupio', no realnost je nešto drugačija.

BUM, idući tjedan na akciji nova mašina 1000MP, zoom do mjeseca.. 257GB memorije, jedan više od tvog 256GB i svi sljećete ko muhe na govno... s pobjedonosnim povicima smrt "Apple-u" i "jabučarima".. ja sam boss jer imam 1000MP a oni samo 12.. iako nemam pojma što to znači. Sve to me košta 'booo apple glupani' razumnih 3000kn a ne 9 koliko košta idiotski iphone, ipad, macbook air.. koji traje u prosjeku do 6-8 godina a ne 6 ili 18 mjeseci i to ako, 'ma ne bih ja koristio jedan te isti uređaj više od dvije godine' - i onda bum.... majci... već iduči mjesec izišao novi uređaj s 1010MP 258MB, pa koja bi budala čekala, koristila isti uređaj tako dugo kad za cijenu jednog normalnog dobiješ 3.. ekonomski ima smisla.. zar ne.. samo štancaj kosooki miško, sirovine ima u izobilju...

A što se tiče naših osobnih informacija, taj GDPR nam je više odnemogao nego pomogao jer se još uvijek u EU ne mogu složiti kako ga primjeniti. Sramotno je da jedan Apple mora očitavati svim svjetskim institucijama lekciju o privatnosti informacija i praćenju korisnika. Sramota je za EU da sam primoran, na svakoj stranici se usaglašavati se s nečim što mi u konačnici samo troši vrijeme a ne doprinosi ničemu, jer osim inicijalno dobre ideje od provedbe je ostalo ništa. Jer vas i dalje svi prate, kako svevišnji Google koji se prodaje kao neki tehnološki hipster, oslonac interneta, mobilnih sustava, predvodnik inovacija u svakom segmentu osim onom koji se dira u njihovu zaradu (sigurnosti naših invormacija) a u stvari je gori bender od drugih a podsmjehom gledaju glupi FaceBook koji javno prodaje sve informacije, umjesto da iste iskoriste da bi osigurali uspješnost na tržištu.. Ukinite tu glupu suglasnost, postaviti opće odredbe na razini browsera.. Omogućite privatnost veze za spajanje na internet kao osnovno pravo svakog građana.. Djeca će nam se smijati kroz koju godinu kako smo glupi i nesposobni da se nismo znali zaštititi a ni njih od navale mongola, tiranije FaceBook'a, Googla, kineza i plastike. . . sve po 10 kuna...  jeftino je.. superpovoljno, na popustu, besplatno.. koga briga moje informacije.. 

 

Prodali bi i oca i majku.. a sve to...

'Za šaku dolara'..  

 

Bang, Bang.. 

e.......
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima d
slitinabakra kaže...

Na google pristaneš, na ove si prisiljen

 bas suprotno, na google tracking si prisiljen, kupnjom bilo kojeg uredaja sa android OS-om i "Google mobile services", a na Xiaomi pristanes ako izaberes njihov uredaj 

3 godine
offline
Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima da se

očito je i drugi jaki kineski igrač postao prejak za zapadno/korejske 'pikzibnere', postali su prevelika smetnja.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Reagiranje na objavu: Litva poručuje ljudima d
@AlterA...bravo momčino! ✌️
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice