Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, može

poruka: 13
|
čitano: 5.772
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, može ".
16 godina
offline
Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, može

što kaže naš Tesla na to? Ipak mu je ovo konkurencija jer navodno on sve radi "in house"... ili će samo gore tutnuti svoj logo?

Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, može

u ovome nema profita pa vjerojatno neće stići ni do planiranog službenog "predstavljanja". "papala maca". marketing ne voli "vječne" stvari (osim pohlepe). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 2 hvala 1
8 godina
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m
Aldo:

Automobili ne trebaju dugotrajne vršne performanse (osim prilikom utrkivanja).

Daleko im je bitnija efikasnost na malim do srednjim snagama.
Ja rekoh
14 godina
offline
Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, može

 mislim da su u prosječnom strujiću vulgaris najveći problem baterije a ne motor. svaki elektromotor sahrani pet setova baterija najmanje.. al svakako hvale vrijedan uspjeh, za utrke dušu dalo

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m
I opet imamo zamjenu ulja u motoru :P
 
12 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m
Tako je jajare ti znaš da "od toga nema profita", pa daj im se javi, usmjeri ih ka pravom putu gdje ima profita po tvom neupitnom znanju sveznadare moj.
13 godina
offline
Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, može

Pa i končar je za vrijeme Juge imao vječne elektromotore, nažalost prodali su to talijanima, a ovi odmah na 6kW motore napisali 8kW i više nisu bili vječni...

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m
Byron:

Pa tko im je kriv. Da su prodali.
Ja rekoh
7 godina
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m
Byron kaže...

Pa i končar je za vrijeme Juge imao vječne elektromotore, nažalost prodali su to talijanima, a ovi odmah na 6kW motore napisali 8kW i više nisu bili vječni...

Pa imaju i dalje, i još uvijek su ponajbolji u svijetu.

A svaki elektromotor je "vječan" onoliko koliko su mu vječni lageri (ako je pravilno projektiran).

Dokle god radi unutar nazivnih vrijedbosti nikad mu se ništa ne može pokvariti osim mehaničkog trošenja lagera, a problem je kaj lagere više ni ne možeš nabaviti a da si siguran da budu imali deklarirani životni vijek na danom opterećenju.

Žalosno ali istinito...

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m

meni to opet zvuči ko triggerova 'vječna' metla, koja traje vječno dok samo mijenjamo dijelove kao dršku i četku.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m

Da, sve je to PR stunt.

Ni jedan mehanički dio nije vječan, a sklop radi sve dok se redovito održava i mijenjaju potrošeni dijelovi.

I tu je sva mudrost.

A ljude je lako očarati jer su naviknuli na ICE aute, koji jedva izdrže do 500 000 km prije otpada, a kad pogledaš npr. uz prosječnu brzinu 50 kmh to bi bilo jedva 10 000 radnih sati, a to za elektromotor nije uopće nikakva cifra, pogotovo kaj je u prosjeku na ispod 30% nazivnog momenta (kod EV-a).

Imamo u firmi elektromotore koji rade svih 8766 radnih sati godišnje na nazivnom momentu i od postavljanja (prije nekih 10 godina) ni jedan nije servisiran.

Doduše, nemaju teret oslonjen direktno na osovinu, nego imaju oslonac s druge strane, ali svejedno, već sad su prek 100 000 radnih sati a da ni jednom još nisu ni ležajevi počeli zujat (tj. jesu ali u normalnim granicama, jer to linearno raste).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 17:30 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, može

Usput, faktor korisnosti elektromotora je poprilično visok, zapravo što je veća snaga, to je veći faktor korisnosti i manji su gubitci. Fascinantan stroj. Jednostavan, a tako koristan.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Razvijen najizdržljiviji elektromotor ikada, m
Redovan servis i nemaš problema. Doduše, treba izabrati auto koji je dobro napravljen...

Btw cijena tog ležaja i ležanja za el motor u autu nije ista 😉 zato i traje tak dugo.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice