Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovno re

poruka: 38
|
čitano: 11.734
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovno re".
12 godina
online
Re: Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovn
exec kaže...

Na nekom forumu tipa index me takvi komentari ne bi cudili. Ali ovdje, gdje barem od dobrog dijela clanova ocekujem background nekog prirodoslovnog ili tehnickog fakulteta, moram priznat da je sveukupni ton komentara porazavajuc. Pa obican graf temperature ili koncentracije CO2, na nekoj siroj vremenskoj skali (10000 god, 1000000 god), pokazuje da smo u je**nom singularitetu. Ako to ne predstavlja razlog za zabrinutost, onda ne znam sta je.

 Bug forum je dostao opao s kvalitetom u zadnje vrijeme. Na žalost...Teoretičari zavjere, trolovi s više profila etc.

 

Index Večernjak 2.0.

 

Žalosno, stvarno je bilo kvalitetnih ljudi, ali su se razbježali.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 1:58 (DarthMarkus).
12 godina
offline
Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovno re

Izgleda da je ovo u redu, pa čak i dobro došlo...

 
  

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
3 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovn
Hrvatska je tu najmanje kriva i ne može ništa napraviti. Čak je i EU tu sve manje bitna. Problem Hrvatske je biološki opstanak jer je svaka godina gora i gore po rođenjima, tu smo negativni svjetski prvak. Samoubojstvo nacije, singularitet kako kažeš. Pa nitko očigledno nije zabrinut. Zašto bi bio onda za neke globalne teme na koje je naš utjecaj nikakav.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovn
exec kaže...

Na nekom forumu tipa index me takvi komentari ne bi cudili. Ali ovdje, gdje barem od dobrog dijela clanova ocekujem background nekog prirodoslovnog ili tehnickog fakulteta, moram priznat da je sveukupni ton komentara porazavajuc. Pa obican graf temperature ili koncentracije CO2, na nekoj siroj vremenskoj skali (10000 god, 1000000 god), pokazuje da smo u je**nom singularitetu. Ako to ne predstavlja razlog za zabrinutost, onda ne znam sta je.

 Evo par običnih grafova, pa da narod vidi ko tu koga zaj*bava.

 

Zadnjih 10 000 godina ilitiga Holocen:

Zadnjih 650 000 000 godina:

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
offline
Re: Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovn

Dao si graf zadnjih 11,000 godina koji zavrsava taman na pocetku "Modern warm period". Sto tocno on ilustrira? To kako je zadnjih 11,000 godina do 1850. razina CO2 varirala izmedju 260 i 280ppm i to bez naglih skokova?
Trenutna razina je ~415ppm, pokusaj u onom malo crvenom dijelu tog "perioda modernog zatopljenja" dodati skok s 280 na 415ppm i reci jel ti se graf i dalje cini posve prirodnim...

Zadnjih 420,000g preuzeto s wiki:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1c/Carbon_Dioxide_400kyr.png

16 godina
offline
Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovno re

Ilustrira da CO² ne utječe na klimatske promjene i temperature kako zamišljaju ovi iz Crkve Presvetlog Zatoplenja.

Mislim šta ti zamišljaš kako to ide? Ono temperature će baš sad bit zakucane za CO² i skupa će ić gore unedogled!? Ono baš ovaj 'specijalni&posebni' CO² će počet radit čuda ka nikad dosad!?

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovn

Ovaj od 650mil godina slabo to ilustrira. Nitko ne tvrdi da je CO2 jedini faktor. Prije 500 mil. godina solarna aktivnost je bila slabija, vulkanska aktivnost veca, podaci imaju puno vecu nesigurnost (error bar).
Npr. vidi ovaj graf: https://www.ncdc.noaa.gov/global-warming/temperature-change
Anyway, ako zelis vjerovat da je zijela znanstvena zajednica u nekakvoj zavjeri, a vjeruj sto hoces, ja ne zelim gubit vrijeme...

16 godina
offline
Razina stakleničkih plinova u atmosferi ponovno re

Mda slabo to ilustrira, jerbo nema se tu što ilustrirat. Osim naravno svjesno/nesvejsno lagat, širit strah i dezinformacije.

 

Na tom grafu od zadnjih pola milijuna godina je utvrđen lag/kašnjenje od skoro 1000 godina, tj. toliko kasni CO² za temperaturama, a na par mjesta se temperature i CO² križaju. Naravno to se mudro stavlja pod tepih, a stadu vjernika se servira nešto sasvim deseto.

 

I ne, nije cijela znanstvena zajednica iza tega, već samo UN birokrati udruženi sa ekipom pseudoznanstvenika stoje iza te nove eshatološke religije, a koju ja od milja zovem Crkva Presvetlog Zatoplenja.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice