Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta održav

poruka: 11
|
čitano: 5.332
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta održav".
15 godina
offline
Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta održav

Eh da je autor pronašao podatak kojom brzinom rover komunicira sa orbiterima a oni sa zemljom

 
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
Većom nego li netko ima kod naših ISPova 😉
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 8:18 (Caustic).
14 godina
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
Da i mene to zanima ali eto u četvrtak je sletio na Mars i u video konferenciji su rekli da imaju preko 30GB podataka sto video, slika i zvuka i da su preko vikenda skinuli sve podatke, sad je samo pitanje kojom brzinom upload i download raspolažu. Ma lako je izračunati skidaj file od 30GB sa torenta i trazi da ti bude završeno za 72-96h i odmah ćeš znati s kojom brzinom raspolažu.Mada mislim da je puno veća ali to je neki primjer, znam da su jednom davno rekli da sa voyagerom imaju komunikaciju od 4-5kb/s.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 8:23 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
Ping im je 6 minuta u najboljem slučaju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 8:33 (ccc2002).
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta održav

2mbit je od rovera do orbitera, koji onda salje prema Zemlji signal kojem treba 5-20 min jos do Zemlje.

 

Ta brzina varira a ide oko 256Kbps, kako pise tu

  

https://www.bbc.com/news/technology-19950183

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta održav

hu kerz kak informacije dolaze - samo nek dolaze. ionak samo američki porezni obveznici plaćaju roaming mars - zemlja (i natrag) i te njihove igračke. mi samo gledamo/slušamo (piratiziramo?) jabba. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
Pa eto nije to tako ni loše ako znamo da smo prije 10-15 godina imali mi te brzine bar u hrv i bosni.Mada vjerujem da i dan danas ima takvih brzina.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
neaktivan
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
dankodr kaže...

Eh da je autor pronašao podatak kojom brzinom rover komunicira sa orbiterima a oni sa zemljom

Žalosno mi je vidjeti da jedan tehnološko orijentirani portal kao Bug objavi članak sa ovakvom temom bez i jedne jedine brojke (ako izuzmemo godine).
Možda su nas Hrupec i Raos razmazili. 

 

Ako se netko želi zabaviti sa brojkama vezanim uz vanzemaljsku kominkaciju:
https://arstechnica.com/science/2019/03/how-et-phones-home-what-todays-interplanetary-internet-service-looks-like/

A ako netko naleti na neki up to date članak sa nekim ubrzanjima komunikacije od ove/prošle godine, hvala na linku 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
"Zar i ti sine Brute".Kako vam nije tesko prenositi lazi?Nema te materije koja moze napustiti zeljin omotac.E,hej...kad su ameri "bili" na mjesecu,do sad smo i mi mogli organizovati ekskurzije po njemu...
 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
StankoM kaže...
"Zar i ti sine Brute".Kako vam nije tesko prenositi lazi?Nema te materije koja moze napustiti zeljin omotac.E,hej...kad su ameri "bili" na mjesecu,do sad smo i mi mogli organizovati ekskurzije po njemu...

 Ko ti brani da organiziraš?

14 godina
offline
Re: Razgranata mreža releja oko Crvenog planeta od
StankoM kaže...
"Zar i ti sine Brute".Kako vam nije tesko prenositi lazi?Nema te materije koja moze napustiti zeljin omotac.E,hej...kad su ameri "bili" na mjesecu,do sad smo i mi mogli organizovati ekskurzije po njemu...

 Jel' se ti to zeje..frkavaš ili zboriš ozbiljno. Ako se zezaš, O.K., ako si ozbiljan onda nemaš što tražiti na ovom forumu. Ravnozemljaši i slični neznanstveni tipovi imaju svoja mjesta gdje mogu laprdati. A što se tiče brzine  (neko reče 2mb/s, a i sam sam negdje naletio na taj podatak) je za udaljenost koju signal mora prijeći skoro pa dovoljno. Čak i mi u Hr. imamo veću brzinu, ali ipak mi smo povezani kablovskom i optičkom infrastrukturom kakvu na Marsu još dugo nećemo imati.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 8:18 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice