Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak

poruka: 7
|
čitano: 3.124
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak".
11 godina
protjeran
offline
Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak

Ako bude kod nas i5 inačica za cca 6000 kn, definitivno isplativo. 

Ja osobno slično nešto bi stavio kao HTPC ispod TV-a, a ovo sigurno mi se uklapa u dizajn stana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak

Jucer sam bas gledao malo vise taj proizvod - dizajn je takav, da je sve zapravo "nemodularno" sa standardnim

hardwareom (osim graficke kartice).

 

1. Napajanje - nema standardne konektore (osim 6+2/8-pin za grafiku)

2. "Ploca" na koju se sve spaja - radi samo Razer/Intel, ne pase nista drugo

3. "AIO" PC od Intela koji se ugradjuje, nema alternative.

 

Zamisljeno je da se ne mora puno "dirati" kod nadogradnje ili popravka - a kad trebas promjeniti RAM,

CPU ili SSD - postoje dvije opcije:

A: Kupuje se cijeli modul, a stari se baca (skupo vjerovatno)

B: Komplicirano za rastaviti, nadograditi i sastaviti (povoljnije, ako)

 

I u slucaju da su bitni podatci, opet se mora cijeli "AIO" modul rastaviti, da bi se doslo do SSD-a (u slucaju da AIO jedinica krepa).

 

Po meni, Razer se ugledao na male ITX konfiguracije koje su popularne, tipa Dan A4, S4, Kolink kuciste itd.

Idu na zaradu, a to "jednostavnost" za korisnika je prodavanje magle - tu je jednostavno samo zaaditi, i nista vise od toga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming ko

Nista razerovo nije isplatljivo.

7 godina
protjeran
offline
Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak

I nije trajno, tj. kontrola kvalitete je mizerna. A i garancija od 12 mjeseci je vic.

(neke stvari su podigli na 24 mj, uz registraciju i zajebancije, sto je vic, s obzirom koliko su njihovi proizvodi cjenovno rangirani)

 

I sam Linus Sebastian, koji koristi vecinu Razer hardwarea kaze "Razer has quality control issues".

Ne u smislu da je proizvod los, nego da nije trajan. Od 14 Bladeova koje su podjelili zaposlenicima,

sve su ih popravljali bar jedanput, a neke i vise puta.

 

No to sad nije bitno za ovu temu - bitno je da je ovo lazno predstavljanje proizvoda,

koji je sve samo ne "lagan za upgrade". Ovdje je upgrade - zamjena svega - dakle lagano za preplatiti.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak

Fora za CES, ali bespotrebno.

 

Ako ti se ne da, ili nisi sposoban sloziti vlastito racunalo, gle cuda ima 300 ducana samo u Hrvatskoj koja nude slaganje racunala besplatno, kao i zamjene radi kvara ili nadogradnji.

Cak je sve vise i gotovih rjesenja velikih proizvodjaca koji nude milijun opcija customizacije.

 

Kome se pored svega navedenog isplati ulagati u posve novi standard, nije mi jasno, s time da su slicna rjesenja gdje je CPU bio na daughterboardu vec vidjena ali nisu zazivjela. Pored svega, to ne moze biti jeftinije od klasicnog racunala, a i urgadjene komponente su sa laptopa, pa je pravi laptop sa USB-C/Thunderboltom i dockom puno bolje rjesenje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak

Prepakirani Intel NUC Ghost Canyon, cijena prava sitnica :)

Termalno vrlo lose, sve je zgurano na malu povrsinu tako da je divljanje coolera neizbjezno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 17:35 (john142).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razer Tomahawk, neobično računalo za gaming kompak

Meni ovo kućite jako jako dobro izglda a i cijenom jednom kada ga nafljavite komponentama (mislim RTX 2080) nema potrebe nadograđivati.

Samo tako mi lijepo izgleda da ne bi tolerisao prašinu koja će se odmah početi pojavljivati u unutrašnjosti kućišta, pogotovo na staklu. Nije ni veliko. Idealno pored dva QHD 27" Dell-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice