Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno 150

poruka: 25
|
čitano: 7.222
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno 150".
3 godine
odjavljen
offline
Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno 150

Ceka se komentar ihusha. Nizozemska, tata Amerika preko UK sve kontrolira. 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno 150

opet?! a taman sam pronašao novog dobavljača za proturaketne pokretne sustave i nekog tipa koji ima dovoljno podzvučnih 9 mm metaka za redovnu opskrbu gladne djece u africi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno 150

Samo razbijaj bandu... Najmrži su mi ti wanabe hackeri, a ustvari balavci koji pokrenu Kali, pregledaju par tutorijala o pentestingu i umisle da su pravi hackeri.

P. S. Respect za stručnjake koji su položili Ethical Hacking i ne rade štetu, već traže rupe u sustavu radi sigurnosti.

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
Mozda je i on uhićen...
15 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
veliki pero kaže...

Ceka se komentar ihusha. Nizozemska, tata Amerika preko UK sve kontrolira. 

- u svakoj takvoj akciji će biti niskozemska, provjeri, recimo unazad akcije interpoola.. nekoliko zemalja regije ovisno istok-zapad eu, npr česi-ukrajna-poljska ili sad fran-švic..uvjek niskozemska.

- kao i pridružena članica, australci dowunderaši, kao za eurosong, dok je ujko tu kao i uk, jer su šefovi ali često i bez uključivanja tih država tj ovisi koja eu regija se čisti, kad dođe akcija-štibra, npr kao kad se pokupe prostitutke, eskort dame, masažerke ili osobne trenerice.. :) pa idućih par godina tišina.

 

drugi dio, koordinirane akcije, prošli tjedan kod nas droga.. naravno, svakih nekoliko mjeseci-godina isto..

.. a to mi je bitno zbog.. onih famoznih hakera koji haknu sve na zapadu, face, nuklearke, policiju.. sve, a uvjek su iz kine, rusije, s.koreje.. negdje tamo, ne tu.. tj ipak su tu jer eto akcija-hapšenja su tu, ne tamo, no dok se nešto desi, kao pad neke banke i sl. kompanije tad se uvjek kažu npr rusi.. mada su britanci, novozelanđani, niskozemci, itd.. tj ujkosemovi podanici, carstva u kojem sunce ne zalazi, uk+usa, vlasnici svega, interneta, novca, licenci.. svega.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
Ajar kaže...

opet?! a taman sam pronašao novog dobavljača za proturaketne pokretne sustave i nekog tipa koji ima dovoljno podzvučnih 9 mm metaka za redovnu opskrbu gladne djece u africi. 

 Gdje to nađeš? Ja samo nalazim usamljene mame unutar 5 kilometara koje me žele večeras

8 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
Ajar kaže...

opet?! a taman sam pronašao novog dobavljača za proturaketne pokretne sustave i nekog tipa koji ima dovoljno podzvučnih 9 mm metaka za redovnu opskrbu gladne djece u africi. 

 Ja baš u lovu na mini hidrogensku.

15 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
gumifufna kaže...

Samo razbijaj bandu... Najmrži su mi ti wanabe hackeri, a ustvari balavci koji pokrenu Kali, pregledaju par tutorijala o pentestingu i umisle da su pravi hackeri.

P. S. Respect za stručnjake koji su položili Ethical Hacking i ne rade štetu, već traže rupe u sustavu radi sigurnosti.

Hackeri su mrežni ili računalni stručnjaci koje svoje znanje iskorištavaju na kriminalistički aplikativni dio.

Inače "Hackirati" možeš sve, primjerice punjivu AA bateriju od 1,2 [V] kada ju otvoriš dobiješ puno malih onih baterijica (provjeri).
Ili možeš perilicu rublja hackirati da ti ubacuje malo veću količinu vode... itd itd, primjera je bezbroj.

9 godina
protjeran
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
Envy kaže...

Hackeri su mrežni ili računalni stručnjaci koje svoje znanje iskorištavaju na kriminalistički aplikativni dio.

Inače "Hackirati" možeš sve, primjerice punjivu AA bateriju od 1,2 [V] kada ju otvoriš dobiješ puno malih onih baterijica (provjeri).
Ili možeš perilicu rublja hackirati da ti ubacuje malo veću količinu vode... itd itd, primjera je bezbroj.

 To jest u teoriji tako, ali u praksi ne moraš biti mrežni ili računalni stručnjak.

npr. Lik kupi par USB stikova, stavi na njih ransomware(kopiran sa interneta) i baci ih u nekom kafiću. Vjerovatno će se neko upecati i uzeti besplatni USB. I onda mora tom "stručnjaku" platiti cifru.

Ili, popularno je "prekopavanje po smeću", ne možeš vjerovati koliko se lozinki i ostalih važnih informacija može naći u običnoj korpi za smeće punoj starih papira i dokumenata. Za to također ne moraš biti neki stručnjak.

15 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
gumifufna kaže...
..

 To jest u teoriji tako, ali u praksi ne moraš biti mrežni ili računalni stručnjak.

npr. Lik kupi par USB stikova, stavi na njih ransomware(kopiran sa interneta) i baci ih u nekom kafiću...

- vidiš kako je teoretski to lako.. a još lakše je pogriješti, misliti površno-pogrešno.. npr zašto bi se itko trudio po gornjem scenariju, tj za sad još ne primjećuješ problem, rupu u planu, besmislicu.. tj neki rasnom, neki virus.. što misliš da će taj neki ransom raditi? Da će tebi nekako stvoriti zaradu jer si ga ti snimio na stikić? .. možda ako imaš čarobni prah, bez tog imaš nedostatak u scenariju, tj znanju, programiranje.. tad to teoretski možeš i to ako modificiraš inicijalne podatke npr za ip-adresu ili račun bitkojna na koji se nešto šalje, kao novac..

-teoretski je sve lako, voziti raketu na mars, ono, stisneš gas i nakon mjeseca drž se lijeve strane.. nije baš tako :) odnosno, i prosječan programer ima problema s radom računala, a da je lako nešto hakirati tad bi još lakše bilo nešto koristit bez problema, tj haker ili virus-malware imaju daleko teži zadadak nego juzer, pa ako je tebi lako upaliti računalo, surfati.. to je zato jer ne moraš prethodno hakirati, preuzeti kontrolu, npr u slučaju auta ako nemaš ključ, upaliti, voziti, mada je u filmovima to izuzetno lako meni ne ide ni s kasicom-prasicom :) .. ne uzimaj filmove kao kriterij, tamo ti berijica može klečati ispod stola dok na štopericu lupaš shift-enter i probijaš šifru u zadnjoj sekundi.. to je film, kao o supermanu itd.

 

-probaj, napravi nešto, npr tetris.. nešto što radi, jednostavno? Nije jednostavno skuhati ni grah kao što to radi ćorava baba, no ona zna i to radi već stoljeće.. zato zna i zato izlgleda lako, kao gimnastičar na spravama koji uz osmjeh radi priuete, .. i ja bi to mogao! .. sjedeći pred tvom i daljinjskim, da je to baš tako, lako.

 

-ozbiljno, što misliš da bi se desilo da prikazan plan provedeš? bi li ti imao ikakvu korist? što? kako? .. bez programiranja ti je plan šupalj, tj da smišljaš filmski scenarij trebaš se malo više potruditi, ono if-then uvjeti i mašta.. tad već sam otkriješ probleme a idući korak je probaj, recimo otvoriti bravu kao što to radi recimo mentalist :) .. ukosnicom. Ako to možeš, tad je i hakiranje mačji kašalj, mada ne znam što kašalj ima s tim osim gripe i covida, twindemije.. pa eto prigodna riječ za kraj .. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
protjeran
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
ihush kaže...

-ozbiljno, što misliš da bi se desilo da prikazan plan provedeš? bi li ti imao ikakvu korist? što? kako? .. bez programiranja ti je plan šupalj, tj da smišljaš filmski scenarij trebaš se malo više potruditi, ono if-then uvjeti i mašta.. tad već sam otkriješ probleme a idući korak je probaj, recimo otvoriti bravu kao što to radi recimo mentalist :) .. ukosnicom. Ako to možeš, tad je i hakiranje mačji kašalj, mada ne znam što kašalj ima s tim osim gripe i covida, twindemije.. pa eto prigodna riječ za kraj .. :))

 Ja koliko sam upoznat sa hakiranjem, najveća opasnost je "socijalni inženjering", tj. iskorištavanje žrtve koja nije računalno nikako educirana. Pročitaj bilo koju knjigu Kevin Mitnick-a.  A za to ti ne treba neki računalni ekspert, već je cilj prevariti žrtvu na jednostavan i banalan način. 

Za neke druge metode se slažem da je potrebno određeno znanje, bilo ono formalno fakultetsko ili neformalno.

15 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno

-i dalje nisi razumio 'problem'.. soc.inž. služi recimo pronalaženju recimo passa umjesto bruteforcanja. To nije ono što opisuješ u 'scenariju', ponovo, neki ransom, neki stikić, u kafiću.. netko će uzeti, umetnuti u računalo .. i što se desi? ok, pokupi virus-ransom, no što ti kao 'haker' imaš od tog? -ništa, tj možda će autor malwarea imati koristi, ali ti nećeš jer nemaš npr key, nema tvoje btc-walet-ip adrese na koju može netko uplatiti otkupninu, nego i dalje originalni haker podatak, tj baš nikakve koristi za sebe, možda nekom drugom.. a tad lopov recimo džepar ne krade ako zarada ide nekom trećem, ne njemu.. čemu, smisao? .. ok napakostiti, napraviti štetu kao razbiti prozor, no nikakvu korist nemaš dok ransom implicitno uključuje upravo korist..

da ti imaš key za otključavanje tad bi imao ono nešto, nešto što tad možeš iskoristiti-naplatiti.. ali ti taj key nemaš, tj samo si snimio virus, nisi ga otvorio-vidio, za tebe je to crna kutija a tad ti ne znaš key i ne možeš ništa, jedanko kao juzer koji bi taj stikić ubo u računalo.. ne možeš mu pomoći jer nemaš key, ima ga možda autor-vlasnik malwarea, odnosno možeš ako si programer koji to zna promijeniti, programirati, no to nije tako lako kao to se misli.. praktički najteže, tj za programiranje prvo moraš proći osnovne korake, kao osnovna škola slova-brojevi.. tek kasnije možda dođeš do tog levela potrebnih znanja-vještina a tad ti to i nije potrebno, možeš raditi..

 

-obrnuto, ako želiš neku zaradu, legalno-jednostavno.. skuplaj pet boce, 50lipa.. nakupi se, alternativa, žicaš ispred trgovine, zarada bolja nego prosječna satnica u hr.. a nema rizika, poreza jedino možda neugoda. Za više od tog ipak treba znanje, bilo što.. npr umjesto pet boca, peci kestene, sad je sezona, po ljeti palačinke, .. zarada ok za naše kriterije, legalna-sigurna, ne kao hakiranje, tj da je hakiranje unosno, da se to može tako lako, tad bi svi bili hakeri.. što čak po medijima ponekad i izgleda tako, npr zadarski ili iz zaprešića.. što je smijeh, tj djeca-frontmeni koji padnu kad je ovakva štibra, koje šef plaća parsto eura da sjede i igraju tetris, dok okolo pričaju da su hakeri dok ih ne pokupi policija.. a biz ide dalje, oni koji to ekšli rade, ne dječica, jer dječica u definiciji ne mogu ništa, tj tek uče a istovremeno ne mogu imati resurse kao računala-internet osim ako im to omoguće roditelji + kad sve to imaš trebaš više godina rada-učenja da bi postao nešto.. kao što u školi prvašići uče slova, brojeve.. osam godina pa srednja pa fax i tek tad započinju s ozbiljnim poslovima pri čemu su par godina pripravnici-pomoćnici.. uče, tad dođeš do cifre da bez 20-30 god osoba ne može imati adekvatno znanje-resurse za biti haker, kao što ne može ni beba od 5mj biti recimo zidar, košarkaš, ništa osim bebe.. to traje, nije copypaste, nije film koji traje 90-100min i sve se riješi u par sekundi, par desetljeća je bliže ili što god misliš profesionalno raditi trebat ćeš recimo desetak godina učenja-vježbanja, gitara-glazba, nogomet-sport, kuhanje.. bilo što, pa i stvari vezane uz računala a hakiranje je nadogradnja osnova, pa u usporedbi sa školstvom kao da govoriš o faxu.. preskačeš osnovnu+srednju tj 8+4 god prvog koraka kad si tek univerzalni juzer, ne nešto napredno u ničemu a prije ne možeš biti jer moraš znati svašta, kao logiku-kvadrate-logaritme da bi razumio matrice, što kako radi.. da bi bio haker, ne da bi mediji pisali o hakeru iz zaprešića.. nego stvarno 'za istač' :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 19:49 (ihush).
15 godina
offline
Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno 150

Citat iz članka:

Komentar akcije Dark HunTOR dao je zamjenik operativnog direktora Europola, Jean-Philippe Lecouffe: "Svrha operacija poput ove jest poslati upozorenje kriminalcima koji rade putem dark weba..."

Izgleda da im ne smetaju off-line kriminalci 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
gumifufna kaže...
ihush kaže...

-ozbiljno, što misliš da bi se desilo da prikazan plan provedeš? bi li ti imao ikakvu korist? što? kako? .. bez programiranja ti je plan šupalj, tj da smišljaš filmski scenarij trebaš se malo više potruditi, ono if-then uvjeti i mašta.. tad već sam otkriješ probleme a idući korak je probaj, recimo otvoriti bravu kao što to radi recimo mentalist :) .. ukosnicom. Ako to možeš, tad je i hakiranje mačji kašalj, mada ne znam što kašalj ima s tim osim gripe i covida, twindemije.. pa eto prigodna riječ za kraj .. :))

 Ja koliko sam upoznat sa hakiranjem, najveća opasnost je "socijalni inženjering", tj. iskorištavanje žrtve koja nije računalno nikako educirana. Pročitaj bilo koju knjigu Kevin Mitnick-a.  A za to ti ne treba neki računalni ekspert, već je cilj prevariti žrtvu na jednostavan i banalan način. 

Za neke druge metode se slažem da je potrebno određeno znanje, bilo ono formalno fakultetsko ili neformalno.

Ja ti kažem kao mrežnji inžinjer CCNA/CCNP Security da je Hacker osoba koja svoje računalno znanje iskorištava u kriminalne aktivnosti. Socijalni hacking je najčešće i najlakši način nešto "hackirati". [Uređivano]: Primjeri maš broj od jedne osobe i zoveš je par puta i pitaš "je li to Mara", pa opet isto.. dok osobi ne pukne film i ne kaže "Ma kakva Mara, Anita ovdje". JEsi li time Hacker? Jesi ali pod noktom malim.

Pitanje: Ali je li Hacker tko je ubacio neko pirotehničko sredstvo i timer u računar u skladištu papira, i isti se aktivirao u toku noći? Nije, bez obzira što zna otvoriti kućište, i naštimati u BIOS-u da se računar upali u tom-i-tom vremenu i preko Crne i Žute (može i crvena) žica aktivira dato pirotehničko sredstvo.

Toliko od mene, ihush  je to isto rekao samo na svoj specifičan način.

Bog-vam-pamet dao, zar se svaka tema mora pretvoriti tko će na kraju biti u pravu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 19:58 (Envy).
9 godina
protjeran
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
Envy kaže...

Bog-vam-pamet dao, zar se svaka tema mora pretvoriti tko će na kraju biti u pravu.

 ihush je u pravu. 

12 godina
offline
Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno 150

Znas kada si najsigurniji ? Onaj trenutak kada iscupas DSL kabel iz rutera, aktiviras 2-step verification i bacis mobilni u mikrovalnu.Nema toga hackera koji te moze haxat , osim ciganke pred kucnim vratima koja ti uvali nekakve lonce i poklopce i prejebe te za 1000kn to ti je social enigineering.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 23:30 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
MGloc kaže...

Znas kada si najsigurniji ? Onaj trenutak kada iscupas DSL kabel iz rutera, aktiviras 2-step verification i bacis mobilni u mikrovalnu.Nema toga hackera koji te moze haxat , osim ciganke pred kucnim vratima koja ti uvali nekakve lonce i poklopce i prejebe te za 1000kn to ti je social eniginering.

 Cuo si za lopove, offline hakere?

9 godina
protjeran
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
MGloc kaže...

Znas kada si najsigurniji ? Onaj trenutak kada iscupas DSL kabel iz rutera, aktiviras 2-step verification i bacis mobilni u mikrovalnu.Nema toga hackera koji te moze haxat , osim ciganke pred kucnim vratima koja ti uvali nekakve lonce i poklopce i prejebe te za 1000kn to ti je social enigineering.

 

 Iskopčati kabel iz routera? Šta je onda sa ozbiljnim firmama koje moraju ispunjavati pravilo pet: 9-ki => tj. moraju biti dostupne : 99.999% vremena?

Kakve sad ciganke i 1000 kuna?

 

"Da bih znao obranu, moraš znati napade!"

Bruce Schneier quote: "Security is a process, not a product."

 

Evo dat ću jedan primjer koji sam učio na faksu:

Napadač je koristio sniffing (prisluškivanje) prometa na mreži neke XY firme/organizacije (dobro sad, to spada među naprednije tehnike) i pokupio par mejlova iz te firme.

Onda slijedi i "social engineering". Šta je imao do tada - samo par mejlova. A trebaju mu lozinke i upad u firmu.

Čekao je vrijeme praznika, kad se obično radi inventura. Tada je poslao zaposlenicima mejlove, sa istim header-om i footer-om, te koristio žargon i način pisanja admina iz te firme,

da mu daju lozinke, jer je inventura i trebaju mu radi održavanja sigurnosti, bla-bla.

Mislio je da će mu bar jedan pokušaj uspjeti, ali je upalilo više od 50%. BINGO! Znači needucirano osoblje uopće nije gledalo tko mu je poslao mejl, već je olako dalo lozinku gledajući samo sadržaj mejla. Dalje znaš nastavak kad imaš lozinke, i kakvu štetu toj firmi možeš nanijeti.

 

 

15 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
gumifufna kaže...
* * *

 * * * Šta je onda sa ozbiljnim firmama koje moraju ispunjavati pravilo pet: 9-ki => tj. moraju biti dostupne : 99.999% vremena?

Kakve sad ciganke i 1000 kuna?

 

 

* * *

 

 

Klolega trolaš, pa da ti još jednom pojednostavim, pravilo 4, 5 ili 6 9-tki ti je manje više de facto fiktivno pravilo ili pravilo sa kojom se neka kompanija diči. Ako nekome može i ima uslova za to (doatna Elktrana, silini UPS-ovi) i razni alternativni ISP-ovi su priča za sebe kako te silne devetke dobijaju.
Nekome ide to pravvilo ali - do kada?

Ispao je MS Datacetar u jednoj od Skandinavskim zemljama gdje su Mrežnje Inžinjere privatnim zrakoplovima (čitaj: Avionima) slali gore u Švedsku da se to popravi. Ineterna ekipa se pogubila. Imaš cijeli slučja na Wikipediji.

Možeš imati pravilo 9 9-tkei tipa 9.999999999 na dvije lokacije ako se na istim kolakcijama desi neka prirodna katastrofa i šta onda? Pokupite autobus gdje si prelazio na ne označenom pješačkom i poginuo si (ne-do-bog-nikome), i nema te. Hoćeš nam sa "onog svijeta" slati nekim posebnim protokolima upit da li tvoja kompanija i dalje ima 9.9....9 Pristup serveru? Naravno da nećeš.

Ako imaš dodatna pitanja slobodno pitaj - ja ću ti rado odgovoriti na jeziku kojeg narod razumijeihush na jeziku kojeg informatičari razumiju. Ovo je real deal, pa da zaključimo daljnje natezanje.

Evo piva: 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
Što je to pravilo pet devetki?
12 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno

To znaci da je na primjer server nedostupan manje od 6min u cijeloj godini.Uptime: 99.999%.

15 godina
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
zhUPer_C18 kaže...
Što je to pravilo pet devetki?

Pravilo i tajmingu, primjerice ako imaš 9,999% dostupnosti u 365/24/7 zo znači da imaš pravo 0,001 posto bez penala da daješ datu uslu. Usluga može biti IPS, Server, Cloud ili neššto deseto. Sve preko toga plaćaš penale po cijeni kojeg su menadžeri ustanovili.

Što više devetki iza 9,... to si kao bolji ISP / Cloud / Voice / Security servis. U tome se takmiče mnoge kompanmije većinom bazirane na Aruba brzim (koje Cisco stiže vrlo brzo) Switchevima. (Inače Arubu su osnovali bivši Cisco inžinjeri za kojeg se još parnice po USA sudovima vode, isto važi i za Zoom servis)

Za velike Cloud servise, koji nude 9,9999% dostupnosti tokom cijele godine zahtjevaju najmanje 2 ili čak 3 izvora nezavizna napajanje (jer ti Claud serveri troše struje), pa imaš slučajeva gdje neki ogromni Datas Centar (Cloud) ima i Nuklearku u blizini, Hidroelektranu i još dodatnu Termoelekranu u blizini.

Ali sve to može pasti u vodu ako se desi velika prirodna katastrofa, npr. poplava odnese kompletan Datacentar veličine jedne Opštine u Hrvatskoj.

Jasno sve?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
Jasno! Hvala!

9 godina
protjeran
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
MGloc kaže...

To znaci da je na primjer server nedostupan manje od 6min u cijeloj godini.Uptime: 99.999%.

 Da to znači to pravilo. A sad razmisli da neka banka nije dostupna 6 minuta godišnje.

Ili recimo Amazon koji napravi:

"Amazon statistics imply that SMBs sell approximately 4,000 products on Amazon per minute."

6 x 4,000 = 24,000 produkata godišnje => Nije tu samo financijski gubitak, nego koliku bi reputaciju i ugled Amazon izgubio da hipotetički ne radi 6 minuta godišnje.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Razbijena banda ilegalaca s dark weba, uhićeno
za balkanske standarde je 6 minuta offline sasvim prihvatljivo.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice