Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s Rusij

poruka: 37
|
čitano: 5.250
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s Rusij".
12 godina
neaktivan
offline
Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s Rusij

Meričke simulacije: https://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_Challenge_2002

Sažetak: If at first you don't succed, rig the rules of engagement.

Lako tako biti brejv end fri.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s R

Da mislio sam na tu bombu.

No u današnje vrijeme RS-28 raketa ima deklariranu snagu bojeve glave do 50Mt

16 godina
offline
Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s Rusij

Malo precjenjujete mogucnosti nuklearnog naoruzanja. U sezdesetima kad je postojalo deset puta vise nuklearnog naoruzanja, predvidjanja su bila da ce uz sve uracunato (samu eksploziju, ali i nerede i glad koji dolaze nakon toga) prezivjeti vise od pola stanovnistva planeta. Sada kad imamo daleko manje, potencijalne zrtve bi bile daleko manje. Vise bi ljudi mozda nastradala u prvom valu jer vise nitko ne gradi atomska sklonista, ali kasnije bi brzo sve obnovili.

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 23:40 (SupremeCommander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s R
New_man:

Život u okolici Černobilja buja. Nešto si pobrkao.
Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s R
Feudalac kaže...
Život u okolici Černobilja buja

 

8 godina
offline
Re: Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s R
Picajzla0707:

Nasmijao si me dosjetkom, ali to se ne događa u prirodi. Velika oštećenja ubijaju, prvo slabe karike. Defekti na podmlatku ga čine ne održivim i on ugiba čime i mutacija umire s njim. Na kraju, propagiraju se samo sitne mutacije, najviše one koje organizmu daju nekakav benefit. Jednokratni izboji radijacije poput one u Černobilju, kratkoročno rade štetu živoj populaciji, dugoročno, već sad, život tamo je u boljoj poziciji - preživjeli su jači nego ikad, a glavni neprijatelj (da, to smo mi, ljudi) je na sigurnoj udaljenosti za njih. Nema dvoglavih zečeva, bilo bi ih kratkotrajno samo ako bi radijacija bila ponovo ispuštena.
Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Ratne igre: SAD simulirale nuklearni sukob s R
Feudalac kaže...
Picajzla0707:

Nasmijao si me dosjetkom, ali to se ne događa u prirodi. Velika oštećenja ubijaju, prvo slabe karike. Defekti na podmlatku ga čine ne održivim i on ugiba čime i mutacija umire s njim. Na kraju, propagiraju se samo sitne mutacije, najviše one koje organizmu daju nekakav benefit. Jednokratni izboji radijacije poput one u Černobilju, kratkoročno rade štetu živoj populaciji, dugoročno, već sad, život tamo je u boljoj poziciji - preživjeli su jači nego ikad, a glavni neprijatelj (da, to smo mi, ljudi) je na sigurnoj udaljenosti za njih. Nema dvoglavih zečeva, bilo bi ih kratkotrajno samo ako bi radijacija bila ponovo ispuštena.

 ma jasno, ali to bila samo to - dosjetka iliti zajebancija, bez ikakvih primisli o nečem drugom

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice