Raste broj internetskih priključaka s brzinama već

poruka: 12
|
čitano: 14.385
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raste broj internetskih priključaka s brzinama već".
15 godina
online
Raste broj internetskih priključaka s brzinama već

Meanwhile in Karlovac

 A, inače to zna biti i ovako:

 

 

P.S.: Paket je Iskon VDSL 50/10 Mbps ali eto, otkinuše skoro pa pola DL brzine 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 0:40 (fromcelltohell).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Raste broj internetskih priključaka s brzinama već

Fascinantno je da unutar gradova ekipa nije u stanju ponuditi optiku u 2022. godini !!!!  Mislim, ideš po selima razvlačiti gdje imaš kuća... livada, livada, livada.. pa kuće gdje tu i tamo netko koristi net, a grad gdje imaš brdo korisnika ne provlačiš???? Naravno da treba i po selima, ali gradove su mogli riješiti već pred 5-10 godina....

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 18:21 (bus).
 
2 1 hvala 0
2 godine
online
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
fromcelltohell kaže...

Meanwhile in Karlovac

 A, inače to zna biti i ovako:

 

 

P.S.: Paket je Iskon VDSL 50/10 Mbps ali eto, otkinuše skoro pa pola DL brzine 

 Hvala brate.

Baš htjedoh s T-com-a preći k njima, ali ovo me je potpuno razuvjerilo.

 

Jesu nešto jeftiniji, ali, načuo sam svega lošeg o internet brzinama, čestom pucanju veze i sl.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
2 godine
online
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
ludizao kaže...
Jebote U Zg Iskon u paketu 200/100 uredno isporučuje gotovo identične brzine. Vip isto.

 Zagreb je u Hrvatskoj, mi ostali nismo.

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Raste broj internetskih priključaka s brzinama već

Mi iz pasivnih krajeva kad kažemo; "Idemo za vikend u Hrvatsku u život", uvijek mislimo na Zagreb. 

Ljudi koji su često u pravu, često se i predomisle ...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Raste broj internetskih priključaka s brzinama već

Mi na selu ne možemo imati cijeli dan stabilnih 20/20. Nekad bude jedva 5mbit. O kakvim brzinama pričamo?

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 8:59 (mjaneci3).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
ludizao kaže...

 

Jebote 
U Zg Iskon u paketu 200/100 uredno isporučuje gotovo identične brzine. Vip isto.

 

Imao sam Iskon Optiku u prošlom stanu. 100/50 Mbps i s time nisam imao stvarno nikakvih problema.

Nažalost, u ovom stanu sam imao opciju Iskon i T-Com VDSL i izabrao sam Iskon jer je usluga jeftinija 30 Kn u odnosu na T-Com.

 

Zaporožac kaže...

 Hvala brate.

Baš htjedoh s T-com-a preći k njima, ali ovo me je potpuno razuvjerilo.

 

Jesu nešto jeftiniji, ali, načuo sam svega lošeg o internet brzinama, čestom pucanju veze i sl.

 

Ne samo da je konekcija loša, nego su se počeli i bahatiti na SZK.

 

Zovem SZK i prvo me dočeka poruka da su zahvaćeni nekim tehničkim problemima i da su svi agenti trenutačno zauzeti.

 

 

Nakon 15-ak minuta čekanja, konačno se javi neki lik i savjetuje reset routera...velim mu da sam prvo to odradio, prije nego što sam ih uopće zvao.

 

Jer mi se ne da natezati s čekanjem da se netko umilostivi i javi se, nakon što mi mozak popije onaj njihov iritantni automat dok čamim čekajući.

 

 

Rekoh ja njemu, pa dajte vi odradite reset sa svoje strane, na što me frajer  uvjerava da oni to ne rade.

 

Ja njemu, da svašta...pa uvijek mi je SZK to odradila kad bih zamolio, ili bi oni sami i bez da ja molim, on i dalje tupi po svojem i pravi me blesavim.

 

Nakon toga, javila se neka ženska nakon što mi taj mamlaz nije ništa uspio riješiti i kad sam njoj objasnio sve potanko i opisao slučaj s njezinim kolegom, još ga brani.

 

Uglavnom, da skratim priču...da imam neku bolju opciju na adresi, ne bi me Iskon nikad više vidio.

 

Znači, internet VDSL 50/10 u startu mi kradu skoro pa pola DL brzine i

 

 

još svako toliko šteka i moram se s idiotima nastezati i gubiti ovo malo živaca kaj mi je ostalo.

 

Baš su mi se zgadili.

 

P.S.: 

 

Eto, dole ispod djelić prikaza stanja internet brzine na mojoj adresi, pa jel to normalno?

Meni sigurno nije.

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
fromcelltohell kaže...

Meanwhile in Karlovac

P.S.: Paket je Iskon VDSL 50/10 Mbps ali eto, otkinuše skoro pa pola DL brzine 

Za Iskon VDSL upotrijebi sljedeće. Kupi strujni tajmer adapter i programiraj da ga 2-3 puta dnevno u preiodama gasi smeće od njihovih routera (to su kontenjer njih zabavali za 20000kn), i radit će ti pouzdanije.
Iskon ne može dulje od 8-10 sati raditi da se ne zblesira.

P.S. Siguran sam kada si ih zvao i žalio se da su okrivili tebe, tvoje kablove i sve i svašta, samo ne njihovu 30 godina prastaru opremu (koje se T.com riješio - doslovno bacio) i koju k tome ne znaju iskonfigurirati...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
15 godina
online
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
gkelekov kaže...


P.S. Siguran sam kada si ih zvao i žalio se da su okrivili tebe, tvoje kablove i sve i svašta, samo ne njihovu 30 godina prastaru opremu (koje se T.com riješio - doslovno bacio) i koju k tome ne znaju iskonfigurirati...

 Upravo tako je bilo.

 

Prvo pitaju kako su mi uređaji spojeni, žičano ili WIFI.

 

 

Onda kad sam rekao da su 2 desktop računala i 2 mobitela spojeni preko WIFI, su me počeli nagovarati da to spojim žičano.

 

Baš su pametni, da mogu preko LAN-a spojiti računala, dakako da bih to učinio.

 

 

Ne kužim samo na koju foru bih mobitele spojio žičano :P

 

Doslovno stojim uz router u hodniku i na mobitelu mjerim brzine od, bubnut ću sad...0.53 Mbps DL i 0.35 UL.

 

Onda se sjete da imam puno prometa, bilo je u tom momentu oko 677 GB što DL što uploada.

 

Velim im da to i nije puno prometa uzevši u obzir da se stalno nešto streama,

 

 

ali ako je to razlog što mi je brzina u banani onda nek lijepo to i napišu pa ćemo dalje na drugačiji način.

 

U ugovoru ne stoji ništa o ograničenom prometu, ali mislim da je fer usage do 1TB.

 

Osim toga, to i nije uvijek tako jer sam prošli mjesec imao par instalacija OS-a i svega što uz to ide,

 

Junior isto svako toliko skine neku igru sa Steama a ni ja nisam od toga cijepljen + HBO Max, Netflix, YT i Amazon Prime Video.

 

Što bi tek bilo da streamamo u 4k ;)

 

A, router su mi već mijenjali nakon samo par mjeseci korištenja isto novog routera koji sam dobio kad smo potpisali novi ugovor.

Stvarno sam sit Iskona, al' eto...kad nemam neku bolju opciju "dobro" je i ovo 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 15:18 (fromcelltohell).
14 godina
offline
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
Prije par mjeseci sam imao problema s pucanjem VDSL veze na Iskonu. Nakon promjene routera je počelo raditi bez ikakvih problema. A bila je na početku priča da parica nije dobra. Inače kupio sam si vlastiti router za wifi prije godinu dana. Routeri operatera su u pravilu smeće koje treba samo da se dobije net.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
Wifi ti nikad nije niti će biti relevantan za utvrđivanje toga je li ti isporučena dobra brzina ili ne. Podložna je apsolutno svim mogućim smetnjama oko tebe. Ako ti je na kabelu brzina dobra, onda treba otkriti zašto ti je preko wifi brzina slaba (u 99% su smetnje iz okoline, druge wifi mreže, uređaji i slično).

Isto tako, onaj gore dio što se kolega referirao sa infrastrukturom je vezan za paricu, ne za to kako su ti uređaji povezani.

I ne govore bez razloga da problem može biti i da je u kućnoj instalaciji. Znam jer je kod mene tako bilo i radilo je sve uredno nakon promjene. Parica u zidu oksidirala.
11 godina
offline
Re: Raste broj internetskih priključaka s brzinama
Zaporožac kaže...
ludizao kaže...
Jebote U Zg Iskon u paketu 200/100 uredno isporučuje gotovo identične brzine. Vip isto.

 Zagreb je u Hrvatskoj, mi ostali nismo.

 ma de...ja sam u selenderi (mali grad u slavoniji) pa imam 1/0,5 a1 optiku

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice