Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

poruka: 130
|
čitano: 27.849
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?".
10 godina
neaktivan
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Dragu umjesto Bandica, Mamica, Plenkovica, Milanovica,... njega i njegov tim ljudi!

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
4 4 hvala 0
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

 

Može li se onako, laički reći što točno određuje Avion A je puno bolji izbor od Aviona B? Ako je samo cijena u pitanju onda je to lak odabir, ali vjerujem da cijena nije niti primarna niti sekundarna stvar kod odabira.

Više informacija o tome bile bi dobrodošle.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Tales Milecanin zasigurno bi bio sretan sto se pod njegovim imenom proizvodi vojna tehnologija.....

 

Salu na stranu, izvrstan i iscrpan clanak, no s druge strane Drago je po pitanju avijacije podigao ljestvicu prilicno visoko pa tako niti ne ocekujemo nista drugo do izvrsnosti.

 

 

Sjedi Drago, pet!

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
12 0 hvala 1
10 godina
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Da se kupuju kanaderi i helikopteri za GSS i hitnu pomoć ja bi to pozdravio ali borbene zrakoplove ne mogu svarit nikako, bacanje naših novaca u vitar

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
27 19 hvala 6
16 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Troškovi održavanja, obuka pilota/tehničara, mogućnost nabave dijelova možda? Vijek trajanja, domet aviona? To mi prvo pada na pamet.

 

Ali nemoj se zavaravati, što god se odabere to će kooooštati puno previše.

 

Gore vrijeme za nabavku avijona od ovoga bi bilo samo možda nakon nekog postapokaliptičnog scenarija.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

alaj će bit puranjenja na paradi za dan armije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Sevdalija kaže...

Dragu umjesto Bandica, Mamica, Plenkovica, Milanovica,... njega i njegov tim ljudi!

 Jel ovo prijetnja?

8 godina
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Pa kaj nam nisu rekli da smo sad u NATO-u,i oni će nas braniti,ili sam ja nešto krivo shvatio. Toliko smo mali i beznačajni i davati toliko za bezvezne avione,strašno.Netko se bude fino opernatio,ko i kad smo autoput radili.

 
2 13 hvala 2
14 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Iskreno odličan izbor aviona s obzirom na godine starosti tako da nas moze sluziti sigurno iducih 50 godina za naše potrebe drzave.Nadam se da ih nikad nećemo morati upotrebljavati za svrhu koja im je namjena, ali što kažu zlu ne trebalo.Kad se Srbi naoruzavaju mozemo i mi, imam osjećaj da na ovoj regiji neće još biti nekog mira tako da neka su se napokon odlučili.Podržava njihov izbor e sad vrijeme nabavke, prije ili kasnije ih je trebalo nabaviti.Znam da milijarda nije mala stavka a iskreno Hrvatska mora od Srbije tražiti ratnu odštetu koja prelazi cifru od 100 milijardi.Tako da je ta milijarda kap u moru na novac koji po pravu i međunarodnom zakonu Hrvatska ima pravo.Kad jedna njemačka danas plaća u 21 stoljeću ratne odštete zašto onda nebi i Hrvatska trazila svoje.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
18 1 hvala 4
14 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
DubravkoB. kaže...

Pa kaj nam nisu rekli da smo sad u NATO-u,i oni će nas braniti,ili sam ja nešto krivo shvatio. Toliko smo mali i beznačajni i davati toliko za bezvezne avione,strašno.Netko se bude fino opernatio,ko i kad smo autoput radili.

 reci mi koga je NATO branio '74. između Grkljana i Turkana ?

Ju je je? Je ju je!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Daleko bilo!
Tek sada vidjeh da se moze protumaciti svakojako.

sve ti znas, ali nista ne kontas
14 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Pristup NATO ne znaći nužno da moraš nekoga braniti, uvjek možeš biti neutralan ali ako si protiv onda NATO kao takav nemože napadati ili braniti neku drzavu pod tom zastavom.Eto ti primjer Sirije i Afganistana.Sve članice saveza moraju imati suglasnost da idu u obranu ili napad.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 16:12 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Sve što leti i pada - Grunf 

Assembler, Compiler and Interpreter
Moj PC  
6 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Sinclair 128k kaže...

Sve što leti i pada - Grunf 

 Tko vrijedi - leti, tko ne vrijedi - ne leti 

 

 

p.s. neznam da li sam ti rekao ali kad ti vidim avatar u kombinaciji sa nickom, bas mi nelagodu stvara (OCD level 9000, sta's)

 

Ko ova mema npr.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Europski novac u europskom džepu, europski zrakoplov na europskom nebu. Odličan izbor!
 
11 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Sinclair 128k kaže...

Sve što leti i pada - Grunf 

Zato Vrancuz ima 2 motorina.

Biti će gušt biti hrvatski pilot.

 

Šteta da glasovne komande nisu spojene na Rafalima za opalenje raketlina. "Samo" je to na dugmiće 

Zbilja ako je doista kupimo Rafale onda se zbilja možemo malo puno k _ rč_ti.  Praktički najbolji avion na svijetu. Povući će školovanje servise ....10/10. Dio love iz europskog obrambeno fonda...mljac

 

13 godina
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

A od naoruzanja par-100 granata za topce i 10 Mica pa raspodijeliti na 12 afijona.

 

Od sposobnosti predvidjam air-policing koji usvajamo do 2030 i peglamo do 2050.

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Drago mi je što je Hrvatska vlada konačno odlučila iskoristiti ovu neponovljivu priliku za nabavom ove zvijeri od aviona. Prije 2 godine nitko nije mogao ni sanjati da će Hrvatska kupiti najbolji višenamjenski avion na svijetu. Good job!
 
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Tek mi sad palo na pamet. Pa Juga je planirala jako slican avion upravo u suradnji sa Dassaultom i vrlo slican Rafale-u, tzv. Novi Avion.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
DuxCro kaže...
nicky.sl kaže...

Da se kupuju kanaderi i helikopteri za GSS i hitnu pomoć ja bi to pozdravio ali borbene zrakoplove ne mogu svarit nikako, bacanje naših novaca u vitar

 Ne kužim ove koji ti daju thumbs down. Ili su u HDZ-u, ili su jednostavno imbecili.

Nevjerovatno je koja se količina novca troši na vojnu tehnologiju. Šačica ljudi zarađuje TRILIJUNE na tome, a vi ostali ste idioti.

 U moje tri godine ratovanja nikada na nebu nisam vidio naš avion pa smo opet izvojevali pobjedu. 

Ako ih nije bilo onda kad su nam trebali koji k će nam sada kad nam ne tribaju? Ah da tribaju za raznorazne "misije" u Afganistanima i ostalim bjelosvjetskim pripizdinama da pomognu nejakim Američanima jer oni jadni bijedni nemaju nijedan borbeni avion.

Služenje vojnog roka su ukinuli kao nema se skupo je to (i Švicarci imaju vojni rok) a pored kakve takve pripreme za možebitni rat to je dobra stvar za odgoj maminih sinova koji se nikad nisu maknuli od mamine kuhinje. 

Da čedeki sad krenu došli bi u Zagreb za dvi ure.

 

Neka daju TD mene to ne smeta pogotovo od ovih balavig generacija odgojenih ba facebooku, youtube-u i tik-toku (među takvima će tražit pilote za te ultra skupe igračkice ).

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 20:27 (nicky.sl).
Moj PC  
11 13 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Obrisana su imbecilna podbadanja i prepucavanja, ovaj put bez kartona.

 

Nastavite bez spama i držite se teme.

...
Moj PC  
8 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
nicky.sl kaže...
...

 U moje tri godine ratovanja nikada na nebu nisam vidio naš avion pa smo opet izvojevali pobjedu. 

Ako ih nije bilo onda kad su nam trebali koji k će nam sada kad nam ne tribaju? Ah da tribaju za raznorazne "misije" u Afganistanima i ostalim bjelosvjetskim pripizdinama da pomognu nejakim Američanima jer oni jadni bijedni nemaju nijedan borbeni avion.

Služenje vojnog roka su ukinuli kao nema se skupo je to (i Švicarci imaju vojni rok) a pored kakve takve pripreme za možebitni rat to je dobra stvar za odgoj maminih sinova koji se nikad nisu maknuli od mamine kuhinje. 

Da čedeki sad krenu došli bi u Zagreb za dvi ure.

 

Neka daju TD mene to ne smeta pogotovo od ovih balavig generacija odgojenih ba facebooku, youtube-u i tik-toku (među takvima će tražit pilote za te ultra skupe igračkice ).

I? Neka dođu i osvoje što im se osvaja. Konkretno, radi se praktički o ruševini (Zagreb, jel). Vjerujem u pravo na osvajanje ("right of conquest", na stranjskom) makar više nije aktualno niti priznato - teritorij nije istinski "tvoj" ako ga nisi sposoban obraniti od bilo koga, bilo čega i u bilo kojem trenutku.

Osobno, da ponovno dođe do nekakvog puškaranja (bradati, pijani čedeki i tako to) na ovim prostorima bez razmišljanja bih spakirao kofere i lagano odlepršao odavde. Apsolutno me ništa ne veže za ovu prevaru od države niti gajim ikakve osjećaje prema istoj.

 

On topic:

Što se tiče ultraskupih, fensi-šmensi vrancuskih aviončeka, pa zar nam ne bi bilo jednostavnije plaćati kontrolu zračnog prostora (ili koji je već tehnički termin...) nekoj od NATO članica u susjedstvu (npr. Italiji)? Čemu obuka, održavanje, neminovna modernizacija u budućnosti i slične gluposti kada bi se moglo proći daleko jeftinije? Svodi li se cijela priča na priprosto pokazivanje mišića, čiji je veći itd.?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 21:06 (pr0n_addict).
10 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Uvijek me vesele komentari raznih znalaca, upućenih i ostalih kad se tiče ratnog zrakoplovstva. Svi imaju mišljenje kao i šupak ali nitko ne bi odvojio 5 minuta vremena pa na netu umjesto gledanja mačaka proučio zašto nam ratno zrakoplovstvo treba i što znači ako ga nemamo. Ali ne, vrtići, škole, pekare... Ko papagaji. Umjesto da se bude sretan što se tako iznimno važna državna komponenta obnavlja, pljuje se po tome. U stvari bijes bi trebao biti što se kupuje samo 12 komada! Ali ne. Što će ratno zrakoplovstvo državi i narodu koji nikad nije ratovao i i okružen je samo dobro namjernim narodima. Ovo spada pod Samo u Hrvatskoj. Nevjerojatno neuka ekipa. I lijena.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 21:32 (Azmo).
Moj PC  
8 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
Teoretski. U praksi imaš Tursku koja je uvijek protiv intervencije protiv muslimanskih zemalja, Ameriku kojoj je Izrael, iako nije članica NATO-a, prvi i najvažniji savjetnik, Češku koja se ispričava zbog NATO intervencija, Njemačku koja šuruje s Rusijom, Španjolsku koja ne podržava NATO strateške ciljeve (Kosovo), srednjeeuropske (uključujući nas) koji iz pakta samo uzimaju, Makedoniju, Crnu Goru i Albaniju u kojima rezultati parlamentarnih izbora od članica preko noći rade neprijatelje...
NATO je govno.
15 godina
online
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
nicky.sl kaže...

 

 U moje tri godine ratovanja nikada na nebu nisam vidio naš avion pa smo opet izvojevali pobjedu. 

 

 

Naravno da jesmo, između ostalog zahvaljujući i tim našim avionima koje ti nisi vidio u tri godine ratovanja (što baš i nije tako čundno, s obzirom na "brojnost" naše vojne eskadrile u to vrijeme, i veličinu okupiranog teritorija).

 

nicky.sl kaže...

 

 

Ako ih nije bilo onda kad su nam trebali koji k će nam sada kad nam ne tribaju? 

 

Većina država koje imaju svoje ratno zrakoplovstvo, ne koriste ga za svakodnevno ratovanje, nego im uglavnom služi za "igranje rata", šepirenje na avio-mitinzima, i eventualno "plašenje susjeda".

Ali, ako im nedajBože zatreba, imati će nešto što mi na početku rata nismo imali.

Zašto bi mi bili izuzetak?

 

 

nicky.sl kaže...

 

Da čedeki sad krenu došli bi u Zagreb za dvi ure.

 

Neka daju TD mene to ne smeta pogotovo od ovih balavig generacija odgojenih ba facebooku, youtube-u i tik-toku (među takvima će tražit pilote za te ultra skupe igračkice ).

 

Zbog čega misliš da bi "balava generacija odgojenih na Faceboook-u, YouTube-u i TikTok-u" čedeka bila u stanju doći do Zagreba, a ista takva gneracija naših sunarodnjaka ne bi mogla pilotirati Rafal-ima?!

 

 

 

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ti si svoje mišljenje pokušao obraniti potpuno promašenim argumentima.

 

Da se razumijemo, ovo jest "skup sport" i bacanje novaca (koje nemamo) na nešto što nam, čvrsto se nadam, neće trebati barem idućih 50 godina, ali živimo na dosta "trusnom" području,  a ako opet "zagusti" prilično sam siguran da nećemo moći računati na ničiju pomoć, nego ćemo se opet morati osloniti sami na sebe.

 

I, da ne bude greške, slažem se sa tobom, od nabavke borbenih aviona, puno pametnije bi bilo potrošiti novce na kanadere (ljetni požari su puno izgledniji od budućeg rata), i helikoptere za hitne medicinske slučajeve i potrebe HGSS-a.

 

12 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

Bez uvrede, ali Hrvatska neće od Srbije dobiti ništa, a kamoli 100 milijardi. Pa odbačene su uzajamne tužbe pred medjunarodnim sudom, na znam da postoje još neke ?

8 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
gavranpero kaže...

Bez uvrede, ali Hrvatska neće od Srbije dobiti ništa, a kamoli 100 milijardi. Pa odbačene su uzajamne tužbe pred medjunarodnim sudom, na znam da postoje još neke ?

 A zakaj bi uopće dobili nešto, pa nismo ratovali protiv srbije.

14 godina
offline
Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?

50 godina vijek trajanja? Koga će čuvati ti avioni za 50 godina? Ako nas bude tada par miliona biti će dobro.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
forumaš kaže...

50 godina vijek trajanja? Koga će čuvati ti avioni za 50 godina? Ako nas bude tada par miliona biti će dobro.

 Ako hoćeš da nešto traje 50 godina onda kupuješ novo nekorišteno a ne staro rashodovano

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Re: Rafale F3-R – lovac za idućih 50 godina?
nicky.sl kaže...
forumaš kaže...

50 godina vijek trajanja? Koga će čuvati ti avioni za 50 godina? Ako nas bude tada par miliona biti će dobro.

 Ako hoćeš da nešto traje 50 godina onda kupuješ novo nekorišteno a ne staro rashodovano

 Pa mig 21 traje od 1956 pa sve do dan danas, eto za koju godinu imat ce i 70 staza a ni oni nisu nabavljani novi za one drzave.Prije 30 godina trebao je biti u muzeju pa je se koristio u vojne ratne  svrhe  i dan danas ga koristimo.Ali i svako malo padne jedan zasto

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice