Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

poruka: 34
|
čitano: 7.638
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269".
12 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

Koji je smisao izdavanja ove graficke pored rx 6650xt, praktički su iste

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
U 2023g ništa nema smisla😃 reciklaža i to u najgorem mogučem izdanju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 11:51 (Boris grozni).
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
A veca si faca za iste pare sa 7600 nego sa 6650....ipak je to 50 vise.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
Damir22 kaže...
A veca si faca za iste pare sa 7600 nego sa 6650....ipak je to 50 vise.....

 7600 - 6650 = 950 više 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

strasno koje smece od kartice 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

 

 

To nije minimalizam To nije minimalizam Al' ne zna primitivizam Šta je to kapitalizam

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 12:15 (goran022).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
No, iako se ovaj GPU reklamira kao stvoren za igranje u Full HD-u, iz AMD-a kažu da će igrači moći pokretati 260 igara u 2K rezoluciji

Za nije fullHD=2K
fullHD=1920*1080

Nemate se šta buniti...za 269$ dobiješ 260 igara u 2K rezoluciji...nešto više od 1$ po igri
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od

Tko igra samo MWII nema mu smisla ništa drugo nenadjebiva za te pare. Gledajuči ukupne perf prema rx6600 koju nasljeđuje nije loše. Uspoređujuči napredak rtx3060ti na rtx4060ti,  rx7600 izgleda fantastično.Jedina mana je cijena koja nije smjela biti preko 250$.Na cijeni Amd kiksa kad god treba sjebati nevidiju ali to kiksanje se događa stalno što izgleda nije slučajno.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 13:10 (dery).
16 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

Ne razumem primedbu za 7600 i 6650 XT. Logično je da koštaju slično pošto imaju slične performanse. Logično je i da kartica iz nižeg mid-rangea nudi performanse slične onima koje smo već videli kod nekog modela prethodne generacije. 6650XT se trenutno prodaje 40% ispod MSRP-a, zato što je AMD prilagodio cenu novoj situaciji, upravo uoči lansiranja 7600*. Ukratko, 6650 XT košta toliko jer je upravo izašla nova kartica koja ima sličnu cenu i slično je brza, i jer ih se AMD želi rešiti - pravilno i normalno.

 

Voleo bih i ja da vidim nešto uzbudljivije i sa boljim odnosom performansi i cene, no, pored one druge kompanije koja ti zavalja 8GB karticu za $400, i pri tom ta kartica jedva da je brža od one iz prethodne generacije koja je imala isti MSRP, AMD-u koji se barem spusti na $270 lakše opraštam.

 

* Pre neki dan su popljuvali JayzTwoCents jer su u testu poredili 4060 Ti sa 6650 XT i zaključili da nova NV kartica ima dobar price to performance - u momentu dok su radili review je 6650 XT i dalje bio osetno skuplji nego sada (ali je 6600 XT već bio pao).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
dery kaže...

Tko igra samo MWII nema mu smisla ništa drugo nenadjebiva za te pare. Gledajuči ukupne perf prema rx6600 koju nasljeđuje nije loše. Uspoređujuči napredak rtx3060ti na rtx4060ti,  rx7600 izgleda fantastično.Jedina mana je cijena koja nije smjela biti preko 250$.Na cijeni Amd kiksa kad god treba sjebati nevidiju ali to kiksanje se događa stalno što izgleda nije slučajno.

nemoj se ni saliti, netko bi  te mogao poslusati i kupiti grafu 

 

kartica u EU ce kostati oko 350 EUR, sto nije isto kao 250 dolara koje gore pises

 

kartica  je zivi ocaj i ne moze se opravdati sve da je brza od 4090 u nekoj blesavoj igri zbog nekog blesavog razloga

 

bolje je za 250 EUR kupiti Intel ARC 750, koja je ne samo u MW brza od nje, nego i u svim ostalim igrama, i to  ne samo od nje vec  skoro i od 3060Ti/4060Ti

 

grafa stara godinu dana, gazi graficke koje su izasle jucer i skuplje su 100 ili 200 eur, eto toliko su 7600 i 4060Ti  ocajne graficke, i to je samo u rasteru, kada ukljucis  ray tracing, za one mazohiste koji to rade, arc 750 ih  jos vise odere sve skupa zajedno ne daju FPS kao ona sama  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 14:17 (X3M).
16 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
goran022 kaže...

Koji je smisao izdavanja ove graficke pored rx 6650xt,praktički su iste

Uspoređuješ krive Krave sa krivim Zecovima.

 

Žuto je na lansiranju koštalo 400$, a kolko na lansiranju košta RX 7600 to znamo 270$.

 

Fučkaj ga sad, dajte ljudi shvatite da RX 7600 nasljeđuje stari RX 6600 koji je imal lansirnu cijenu od 330$.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=294&jumpto=6627141&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od

Ako se usporedi sa precjenjenim(kao sve tada) predhodnikom rx6600 330$ izlazna cijena od koje je jača 25-30% za 22% nižu cijenu.Jel sad izgleda puno bolje kad se tako brojke stave moramo priznat. Najviše je fail zbog potrošnje koja je veča od rtx4060ti. Ti se nemoj šaliti sa intel arc koji su prvi mačići te samo polazna platforma za dalje.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
X3M kaže...

... kartica u EU ce kostati oko 350 EUR, sto nije isto kao 250 dolara koje gore pises ...

... grafa stara godinu dana, gazi graficke koje su izasle jucer i skuplje su 100 ili 200 eur, eto toliko su 7600 i 4060Ti  ocajne graficke, i to je samo u rasteru, kada ukljucis  ray tracing, za one mazohiste koji to rade, arc 750 ih  jos vise odere sve skupa zajedno ne daju FPS kao ona sama...

 Ne znam odakle ti ovo prvo, najavljena EU cena je 300€ (u suštini, američkih $270 + PDV).

 Vezano za RT performanse u odnosu na ARC 750, tu već ne da preteruješ, nego lažeš. Npr Cyberpunk 1080p Ultra + RT Ultra: ARC 750 54 fps, RX 7600 57 fps 4060 Ti 8GB 97 fps (Intel i AMD koriste FSR, Nvidia DLSS). Izvor:

 

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 14:37 (Ivan(4)).
11 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
HCMAA kaže...
....iz AMD-a kažu da će igrači moći pokretati 260 igara u 2K rezoluciji

 evo ih 

7 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
Ivan(4) kaže...

 Ne znam odakle ti ovo prvo, najavljena EU cena je 300€ (u suštini, američkih $270 + PDV).

 Vezano za RT performanse u odnosu na ARC 750, tu već ne da preteruješ, nego lažeš. Npr Cyberpunk 1080p Ultra + RT Ultra: ARC 750 54 fps, RX 7600 57 fps 4060 Ti 8GB 97 fps (Intel i AMD koriste FSR, Nvidia DLSS). Izvor:

 

 

 

tko je najavio 300EU cijenu,  AMD, oni su vjerodostojni :) ? Vidjet cemo kada se pojave u prodaji

 

ray trace performance, cisti RT, bez FSR,DLSS, ne lazem, lazu oni, tko god oni bili

 

daj se opusti, kaj si odmah nervozan i tu me prozivas da lazem, pricamo ne, forum ono, rasprava, sve civilizirano, bez tenzija, ljubitelji hardvera i te sheme

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 15:11 (X3M).
16 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

Dobri su grafici koje si stavio, osim dve stvari. Fale RX 7600 i 4060 Ti. Osim toga su dobri.

 

EDIT: I osim toga što si rekao da 750 "gazi" 4060 Ti i RX 7600 u rasterizaciji, a da sa RT ima više FPS nego oba zajedno, a na tim RT graficima nije brži nego sam 3060 Ti (na jednom je ARC 3% brži, na drugom je 3060 Ti preko 20% brži).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 15:24 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

Mislio sam da i največi fanbojsi izbjegavaju intel arc te ne pada napamet spominjati te "test" primjerke ali eto da smo i to doživjeli.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

Amd je još gori nego nvidia, a na kraju je to dobro za gamere. Znači da stara serija još 2god vrti sve na max.

 

A 8GB na kraju ispada ok i problem je u developerima, sve je fixano i gle čuda sad radi.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
win10pro kaže...

Amd je još gori nego nvidia, a na kraju je to dobro za gamere. Znači da stara serija još 2god vrti sve na max.

 

 Naprotiv ako takvim zaključkom pozivaš na rx7600 onda je ovde amd ispao izvrstan naspram šta je nevidija isprdila sa rtx4060ti. Tako jaka gpu premium firma pa tako fušari i to ne jednom več stalno. Dakle stoga amd ispada perfekcija iako naravno praktički nije. Nema goreg od nevidije i EA.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 16:49 (dery).
6 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
dery kaže...
win10pro kaže...

Amd je još gori nego nvidia, a na kraju je to dobro za gamere. Znači da stara serija još 2god vrti sve na max.

 

 Naprotiv ako takvim zaključkom pozivaš na rx7600 onda je ovde amd ispao izvrstan naspram šta je nevidija isprdila sa rtx4060ti. Tako jaka gpu premium firma pa tako fušari i to ne jednom več stalno. Dakle stoga amd ispada perfekcija iako naravno praktički nije. Nema goreg od nevidije i EA.

AMD zeloti se poceli medusobno prepucavat presmijesno.

 

nvidia fusari? s cime to tocno nvidia fusari, na stranu sada sto mi kao kunzumeri mislimo o proizvodima ovih firmi, pogotovo ova dva isprdka koja su izasla prije par dana

 

nvidia

imaju najveci market share na trzistu home user kartica

imaju najveci market share na trzistu poslovnih kartica

imaju najveci market share na trzistu enterprise grafickih kartica

imaju najbrzu karticu na trzistu

imaju najbolju gaming tehnologiju na trzistu

imaju najbolju machine learning tehnologjiju na trzistu

imaju najbolju AI tehnologiju na trzistu

imaju najsiru linuju proizvoda na konzumer trzistu, 4060Ti, 4070, 4070Ti, 4080, 4090

 

amd

imaju, sto tocno?

izbacuju graficku karticu 6 mjeseci nakon izlaska nove generacije, i to graficku  koja je pozicionirana tocno gdje, gdje su ostali modeli, sta cekaju, da rasprodaju lager starih modela, koje nitko nije htio kupiti onda, pa ni sada kada im je cijena duplo manja ili sta?

graficka koja je napravljena u novijoj tehnologiji nego prijasnja serija, a trosi vise, kak je to faking moguce, s time da su samo dodali 4 CU-a

imaju nanesposobniji prodajni i marketing team u povijesti tehnoloskih kompanija

 

i na kraju imaju najjace zelote na svijetu koji svakih godinu dana kazu, cekaj da amd izbaci novu generaciju pa cete vidjeti, to  je to, zgati ce nvidiu, i tako vec 15 godina, amd je bang for buck, and je best buy, amd voli gamere, voli kupce, ma obozava ih

i onda jos naravno imaju drskosti braniti izlazak ovakvog smeca

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
Oko cega se vi nervirate.....

Sve je to isti drek, samo marketing i prodavanje muda pod bubrege, debelo sponzorirano i potpomognuto kojekakvim jutuberima, influencerima i slicnim, koji ocajavaju jer je 1%fps na novoj generaciji tek 4% veci nego na prosloj, nije vise 98 nego 101.....

Obicnog kucnog korisnika jednostavno boli ona stvar, uzet ce ono sto mu je cijenovno prihvatljivo, niti ima niti ga pretjerano zanima.... I jedini koji stvarno profitiraju su proizvodjaci i zgubidani koji, debelo sponzorirani i placeni, izbacuju isprdke u slikovno-zvucnom obliku, pompozno ih nazivajuci "WHY AMD?", "OH NO NVIDIA", uz prikladno ubacivanje rijeci fail, flop, dont buy, skip.....

Da bi vec sljedeci video hvalili isto, kao best buy, hidden gem, ultimate 1080p card, i slicno.....

A svakom gejmeru je bolja 1060 koju ima nego 4060 koju nema....

U stilu - tata, kada cemo kupiti golfa 8? Sine, kad izadje golf 14.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
3dfx kaže...

nvidia

imaju najveci market share na trzistu home user kartica

imaju najveci market share na trzistu poslovnih kartica

imaju najveci market share na trzistu enterprise grafickih kartica

imaju najbrzu karticu na trzistu

imaju najbolju gaming tehnologiju na trzistu

imaju najbolju machine learning tehnologjiju na trzistu

imaju najbolju AI tehnologiju na trzistu

imaju najsiru linuju proizvoda na konzumer trzistu, 4060Ti, 4070, 4070Ti, 4080, 4090

 

                                 potpis: zelot

 Nekako mi se čini da netko doživljava hardwerogazam samo na spomen slova N 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 20:30 (dery).
6 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
dery kaže...
3dfx kaže...

nvidia

imaju najveci market share na trzistu home user kartica

imaju najveci market share na trzistu poslovnih kartica

imaju najveci market share na trzistu enterprise grafickih kartica

imaju najbrzu karticu na trzistu

imaju najbolju gaming tehnologiju na trzistu

imaju najbolju machine learning tehnologjiju na trzistu

imaju najbolju AI tehnologiju na trzistu

imaju najsiru linuju proizvoda na konzumer trzistu, 4060Ti, 4070, 4070Ti, 4080, 4090

 

                                 potpis: zelot

 Nekako mi se čini da netko doživljava hardwerogazam samo na spomen slova N 

ne, nego za razliku od tebe, radim u bransi gdje su GPU-i pokretac, pratim razvoj i trendove trzista, razmisljam svojom glavom i iznosim cinjenice, a ne puste zelje i tlapanja

 

da si imalo realan, neemotivan i ne vezan za robnu marku, bacaio bi drvlje i kamenje na obje firme, a ne samo na jednu i vidio bi da je lako moguce da nam opet bude nestasica grafickih, skalperi i ostala sranja, pa cete opet kupovati grafe po 3 puta vecoj cijeni, i nece nitko plakat kako su skupe, vec cete ih placati jer necete imati izbora

 

a taj isti spasiltelj AMD nece napraviti nista jvec ce se prikljuciti svojem vodi i dici cijene i svojih  poluproizvoda

 

jucer je dionica nvidie skocila 25% , u samo jednom danu, pa se zapitaj zasto  je to tako, ako "fusaju" kako ti kazes, u  svome poslu

 

intel, amd i tsmc ZAJEDNO ne vrijede ni pola koliko nvidia sama vrijedi,a to nije postigla sigurno jer fusari 

 

btw, ako me zelis vrijedati bolje ce ti ici  da to radis zato sto sam Apple ovca, a ne nvidia, jer eto radim na mac racunalima i imam iphone 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 22:00 (3dfx).
16 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

Nvidia fušari jer se ponaša kao intel do izlaska Ryzena. Da se pitalo Intel i danas bi kućni high end bio CPU sa 4 jezgre + HT. 

A nVidia to radi sa memorijom na grafičkim karticama i na taj način umjetno ograničava grafičke kartice tako da u slučaju potrebe mogu na jeftin način boostati performanse. Dobar primjer je RTX 3060 koji je i previše osakaćen pa su izdali verziju sa 12 GB rama da malo "pripomognu".
Počelo još sa 1000 serijom kada je GTX 1060 imao max 6 GB rama, a AMD ekvivalent, RX480, max 8 GB rama. Smješno je da npr. RTX 3070 ima 8 GB rama i osim gramzivosti nema opravdanja. 

Problem se počinje vidjeti u gamerskom svijetu gdje su nove igre počele štekati na grafičkim karticama od 8 GB. Opet taj RTX 3070 je dobar primjer, ima Quadro grafička sa istim GPU-om, samo što ima 24 GB rama (samo mislim da je clock nešto niži od GeForce verzije) i iste igre koje žestoko štucaju na 3070 na toj kartici rade fluidno i bez štekanja...

Što je sve držalo vodu sa gamerske strane do unazad 1-2 godine jer osim nekih marginalnih slučajeva svima je bilo dosta 8 GB za gaming. Više je trebalo za profesionalne primjene, a za to je bio Quadro koji je trebalo masno platiti. Pa tko voli...

Primjer bi mi bilo renderiranje sa iray-em, što je i razlog zašto sam osobno na nVidii. Tko to želi nema izbora, mada da se bavim 3D grafikom profesionalno, a ne samo iz hobija, vjerojatno bih skombinirao nešto sa drugim rendererom, no ovo mi je out of the box rješenje koje ne zahtjeva dodatna ulaganja za licence. No tu 8 GB već postaje tijesno ako je scena kompleksnija. A ako se to desi sav load se vraća na procesor i render time za frame naraste 10x što u praksi može biti 6-7 sati vs 30-40 minuta...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 8:08 (Solo761).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

BTW, za one koji su tvrdili da će kartica koštati 350€ na našem kontinentu jer oni valjda nekako znaju da AMD-ova najava nije verodostojna, evo je MSI izvedba za 299€, in stock, dostavljaju ovamo. Ima naravno i skupljih, uvek ima, ali kreću tačno od onoliko koliko je rečeno.

 

EDIT: Mindfactory.de, nekoliko modela različitih proizvođača za 298-299€.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 9:30 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
3dfx kaže...

 Sve šta si izmantrao ne umanjuje činjenicu da su najgovnarskija firma i fušeri.Pitaj Evgu.

Ivan(4) kaže...

BTW, za one koji su tvrdili da će kartica koštati 350€ na našem kontinentu jer oni valjda nekako znaju da AMD-ova najava nije verodostojna, evo je MSI izvedba za 299€, in stock, dostavljaju ovamo. Ima naravno i skupljih, uvek ima, ali kreću tačno od onoliko koliko je rečeno.

 

EDIT: Mindfactory.de, nekoliko modela različitih proizvođača za 298-299€.

Ja sam trvrdio za cijenu u hrvatistanu oko 350eu. U mindu je Rx 6650xt 255eu tako da ova jednaka njoj i nije neki zgoditak. Kažem opet, msrp je trebao biti 250$. Možda novim driverom pomete konkurenciju.Rx 6700 je isto tako bila jednaka rx6650xt dok nije driver popravio stvar.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 10:03 (dery).
16 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

Nisi. Napisao si "u EU", ne u Hrvatskoj.

 

EDIT: Izvini, ono se odnosilo na X3M, on je napisao u EU, za tebe ne vidim da si u ovoj temi pisao da će biti 350 u Hr ili bilo gde drugo. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 10:16 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
Hrvatisin 1$=10kn kad su grafe u pitanju bilo i ostalo, sada preračunato u euro.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od
Ivan(4) kaže...

BTW, za one koji su tvrdili da će kartica koštati 350€ na našem kontinentu jer oni valjda nekako znaju da AMD-ova najava nije verodostojna, evo je MSI izvedba za 299€, in stock, dostavljaju ovamo. Ima naravno i skupljih, uvek ima, ali kreću tačno od onoliko koliko je rečeno.

 

EDIT: Mindfactory.de, nekoliko modela različitih proizvođača za 298-299€.

 zaboravio si samo da ti amazon poveća cijenu na checkoutu za 5% koliko je razlika poreza za HR, pa ti je kartica 314€ na kraju

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 11:48 (tvargek).
13 godina
offline
Radeon RX 7600 novi je AMD-ov GPU s cijenom od 269

jedino što možda bude interesantno ako amd ne napravi flop opet je 7700...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice