Rad od kuće produžio prosječni radni dan

poruka: 29
|
čitano: 7.846
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rad od kuće produžio prosječni radni dan".
15 godina
online
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

To možda funkcionira kod privatnika ali u javnom sektoru se pod "rad" jedino priznaje ako si viđen da sjediš na random mjestu ili da si na kavi sa šefom, nevezano za samo izvršavanje radnih zadataka. Također ako nisi viđen da se motaš po hodniku jer stalno sjediš u sobi, to je isto jednako kao da nisi došao na radno mjesto te se ne računa kao rad ma koliko god mnogo radio iza zatvorenih vrata. Kao i na subotnjoj Zagrebačkoj špici, tvoja vrijednost je onolika koliko si viđen a ne koliko doprinosiš

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 8:27 (Ges).
 
26 0 hvala 0
12 godina
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

Zbog ove situacije sa koronom radio sam od doma 2 mjeseca.

U firmi je 8.5 satno radno vrijeme a doma sam radio 10-12 sati radnim danom i 2-4 sata vikendom i to bez vrludanja okolo za vrijeme radnog vremena.

Naravno, nista od prekovremenog mi nije placeno a za nagradu sam jos dobio -20% na placi tako da vise, hvala ali ne hvala rad od kuce.

 

Privatna firma naravno...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 8:42 (tutanjkamen).
Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Radim od kuće od 3. mjeseca. Dok god su sve obaveze izvršene na vrijeme i rezultati dobri, ne vidim razliku.

Osim što me mačak ponekad smeta dok radim. :)

Jučer sam silom prilika radio "prekovremeno" 10 minuta - pao mi je jedan od sustava za nadzor pa sam morao prijaviti supportu. I to je to.

P.S. firma u kojoj radim nije domaća i nije od nekog lokalnog/domaćeg privatnika nego velika švedska firma, pa...
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
tutanjkamen kaže...

Zbog ove situacije sa koronom radio sam od doma 2 mjeseca.

U firmi je 8.5 satno radno vrijeme a doma sam radio 10-12 sati radnim danom i 2-4 sata vikendom i to bez vrludanja okolo za vrijeme radnog vremena.

Naravno, nista od prekovremenog mi nije placeno a za nagradu sam jos dobio -20% na placi tako da vise, hvala ali ne hvala rad od kuce.

 

Privatna firma naravno...

 

 Ovako i kod mene. Puno vise sam radio kad sam bio doma, nista prekovremenog nije placeno, nisu mi uzeli nista s place, ali su uzeli stari godisnji ...

 

Privatna firma.

16 godina
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

rad od doma je super, ovisno o poziciji naravno.

ja sam i prije radio od doma tako da nisam direktno osjetio nikakav benefit ko ostali koji su bili primorani biti doma zadnjih par mjeseci, jer mi je to zapravo normalno.

no generalno, sve pozicije unutar firme koje ne moraju nuzno biti u firmi, svi ostajemo doma do ljeta iduce godine, za ulazak u ured treba odobrenje od sefovog sefa sefa tako da..

 

super stvar za rad od dome:

- jedem kuhano, nema nikakve hrane izvana, nema subway sendvica, nema dorucka/rucka od 10-15 eura dnevno.

- kad je zatisje uvijek se mogu izvalit na svoju kutnu i blejat u zid/tv ili sjest na balkon

- kuham svoju kavu i ne pijem splacinu na poslu

- ne moram vise prat ves navecer i cekat da centrifuga zavrsi u ponoc

- bez beda mogu otici do lokalne poste ili docekat poslijke doma, nema vise papirica u sanducicu

- mogu obaviti bilo kaj bilo kada u bilo kakvom javnom uredu

- ne trosim lovu na javni prijevoz ili na benzin

- ne gubim 60-90 minuta dnevno na trackanje po metro/busu/vlaku

- prekovremeni nisu problem, dobrovoljni su a i placeni su 200% tako da, bring it on

 

lose stvari:

- gubi se networking sa kolegama i drugim timovima (odlicna stvar za karijeru)

- osim preko chata, odnos sa kolegama je lagano silazni, ne u smislu nepodnosenja nego komunikacija slabi

- ... osim toga se nemrem previse toga sjetit

 

benefiti debelo premasuju ne-benefite.

first world problems bi netko rekao, well, ovo je realnost za dosta firmi i radnika

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 11:41 (nixass).
Moj PC  
21 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Rad od doma je odličan, uopće ne znam kak ću se vratiti u normalu jedan dan kad se samo sjetim da dva sata dnevno gubim na prevoz, hrana u restoranu je smeće, a na može čovjek samo na sendviču živjeti...
Kaj se tiče odnosa s kolegama, zadnji sam došao u team i to polovicom drugog mjeseca, a u trećem smo počeli raditi od doma, nisam stigao nikog upoznati kroz druženje osim kroz rad i realno ne fali mi baš ništa... A da ostanem raditi duže, a da se ne plati, nema šanse, pa i pod cijenu otkaza... Prevelika i prebogata je firma da im besplatno dajem svoje vrijeme...
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

Radim već dobrih 7 godina od doma. U ured idem samo da bih riješio neke papire (recimo putne naloge). Od kad radim od doma promoviran sam 4x. Radim samo s međunarodnim timom i za međunarodne klijente. Zbog toga mi se put u ured ni ne isplati. Jedan dan možeš imati sastanke i s Azijom i Amerikom. Radio sam sastanke u 2-3 ujutro s Australijom bez pola frke. 

Imam (pre)veliku familiju pa mogu klince i odvesti u školu/vrtić. Napraviti im ručak kad imam vremena. Roditeljske obaviti... Dok sam putovao u Zg ured znalo se desiti da samo vidim djecu prije spavanja. Kad je stres preveliki, napravim par koraka do obitelji i maknem si paniku iz glave. Bolji sam roditelj i bolji sam manager. Prije toga sam radio stalno u uredu i putovao 2+ sata dnevno. Nije mi smetalo, jer je kemija u uredu bila super. Sada je jednostavno drukčiji posao. 

Radio bih opet u uredu kad mi djeca još odrastu i kad bi moja prisutnost imala smisla. 

Minimalno 10hr dnevno (fer bi bilo reći 12+ ali ajde da uračunam recimo i vremena kao ljeto i Božić kad su i klijenti na godišnjima pa je "lakše"). Nema prekovremenih, no mislim da ni ljudi vani nemaju previše tih povlastica. Svi se borimo za posao.

 

Bilo je svakakvih problema:

- buka djece

- buka susjeda

- glupi pas

- dijete mi viče iz zahoda da se pokakalo i da joj trebam pomoći

- baka ulijeće odnikud sa toplom bućnicom i priča o kvaliteti sira

- ergonomski problemi s stolom i stolicom, periferijom... ali sve se sredilo

 

Internet je 60/10 što je nekakav minimum za pošteni HD video share i rad u oblaku. U uredu to definitivno nije problem. Stabilnost (veze) je jednaka. 

In vino veritas
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

Radio 3 mjeseca od kuce (razvoj sw), iskreno i u najboljem slucaju produktivnost na cca 70%:

 

-budjenje u 7:59, skakanje pred komp u pidjami, navlacenje neke maje preko, jer u 8 sastanak na skype

-djeca zuje okolo, rjesavaju skolu. Nisu potpuno samostalni, moram ih kontrolirat, slikat mobom zadace i slat uciteljima

-moram kuhat rucak za njih i sebe, ne mogu otic u restoran na marendu

-hrana se svodila na narucivanje koje je skupo ili lose, ili na neke brzinske stvari koje ne moram dugo raditi, kao smrznute lazanje i sl sranja

-sef je pojacao sastanke da bi imao dojam neke kontrole, pa se realno i manje radilo zbog te cinjenice. Imali smo 2-3 sastanka svaki dan, sa kompletno svima u firmi, gdje je svatko nesto trkeljao. Gubljenje vremena na najjace 

-komunikacija losija, specifikacije posla slabije, nisu bili svi resursi na raspolaganju kao u uredu. Ponekad problemi jer se nesto negdje reklo sta treba napraviti, a nije bio pisani trag ili mail

-skok u ducan po neke sitnice tu i tamo

-ako si umoran, zavalis se u krevet, nitko te ne kontrolira

 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

radim... radim... a i samo rrraaAAAADiiim...

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
nixass kaže...

 

super stvar za rad od dome:

- jedem kuhano, nema nikakve hrane izvana, nema subway sendvica, nema dorucka/rucka od 10-15 eura dnevno.

- kad je zatisje uvijek se mogu izvalit na svoju kutnu i blejat u zid/tv ili sjest na balkon

- kuham svoju kavu i ne pijem splacinu na poslu

- ne moram vise prat ves navecer i cekat da centrifuga zavrsi u ponoc

- bez beda mogu otici do lokalne poste ili docekat poslijke doma, nema vise papirica u sanducicu

- mogu obaviti bilo kaj bilo kada u bilo kakvom javnom uredu

- ne trosim lovu na javni prijevoz ili na benzin

- ne gubim 60-90 minuta dnevno na trackanje po metro/busu/vlaku

- prekovremeni nisu problem, dobrovoljni su a i placeni su 200% tako da, bring it on

 

lose stvari:

- gubi se networking sa kolegama i drugim timovima (odlicna stvar za karijeru)

- osim preko chata, odnos sa kolegama je lagano silazni, ne u smislu nepodnosenja nego komunikacija slabi

- ... osim toga se nemrem previse toga sjetit

 

benefiti debelo premasuju ne-benefite.

first world problems bi netko rekao, well, ovo je realnost za dosta firmi i radnika

 

 

Ovako je i bilo i kod mene dok sam radio od kuće. I zbog svega pozitivno nabrojenog imao sam puno više elana i energije za raditi. A ne kada u firmi završim s poslom u 3:15 i onda 45 minuta moram blejati u jednu točku jer eto, radno vrijeme mi je osam sati, ned'o bog da odem ranije kući iako je posao za taj dan obavljen. E u takvim situacijama mi motivacija pada i onda radim preko one stvari. 

14 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Najbolja stvar koja mi se mogla dogoditi je rad od kuće. Kad sam nakon 3 mjeseca morao na posao, nisam mogao k sebi doći od šoka. Spavam dulje. Nema gužvi ponedjeljkom, kad pola Hrvatske dolazi valjda u Zagreb, kao niti petkom kad ta ista polovica ide natrag doma pa se gužvaš kroz grad u javnom prijevozu gdje je lutrija ima li bus klimu ili ne. Ušteda na hrani preko 1000kn svaki mjesec. Radno vrijeme je isto, bez prekovremenih, ali radim više jer mi je pauza kraća (zbog mene ne poslodavca). Pojedem za 15ak min i opet natrag za PC. Najbolja stvar je kad dođe 16:00 ja već doma. Samo kliknem DISCONECT i adios.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
izzy007 kaže...
Najbolja stvar koja mi se mogla dogoditi je rad od kuće.

Imaš možda djece, po mogućnosti u korona školi?

15 godina
neaktivan
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

Zadnjih 10 tak godina uvijek imam dodatni posao koji radim od doma i kako su to poslovi po projektu nastojim da se držim rokova i tu radno vrijeme ne postoji. Radiš dok ne završiš ili dok ne budeš u skladu s dogovorenim. Otkako je ovo ludilo sa COVID-19 počelo radim od doma i obično radim i poslije radnog vremena i ne koristim ne plaćenu pauzu od 45 minuta tako ukupno radim oko sat i 15 min više. Najluđa stvar je što sam mnogo učinkovitiji. Jednostavno bespotrebna komunikacija je svedena na minimum. To meni i odgovara. Sad sam na nečem što se zove godišnji odmor. Ove godine nema mora pa sam se odlučio da pobjegnem na selo. Uvjetno rečeno na selo jer u bosanskim brdima imam sve što imam i u gradu. Odličan internet što mi omogućava rad na započetom projektu ali i ovi iz firme se javljaju jer im uvijek nešto treba. Tako da se sve ovo polako pretvara u radni dan. Suma sumarum nitko od mene ne traži da radim više ili u vrijeme GO ali me to nekako čini sretnim. Činjenica da mogu raditi gotovo od svuda čini me sretnim i nadam se da će u firmi uvidjeti da je tako bolje i za njih i da će i me pustiti da radim bar jedan tjedan u mjesecu od doma kad se ovo s COVID-19 završi. Moja žena radi isti posao kao i ja u drugoj firmi i u istom smo režimu pa ako bi nam dozvolili rad od doma kao što sam naveo mnogo bih više vremena provodio u rodnom mjestu moga oca na svježem zraku i miru daleko od gradske vreve i stresova koji s tim dolaze. A i troškovi su manji. 

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Ja isto odusevljen, godinama smo mogli 2x tjedno raditi od doma i nikako mi nije bilo jasno zasto je to ogranicenje. Sad zbog korone sam od prve polovice 3. mjeseca na viksi, u Zg dodjem na cugu i pogledat stan, zalit cvijece. Cak i ne radim od 8 do 16 nego rano ujutro, obavim u radno vrijeme sastanke i ak je nesto hitno za taj dan, inace radim oko kuce nesto i onda kad padne mrak idem raditi za posao. Uvijek sam dostupan na telefon u ovo pravo radno vrijeme.

Sefovi odusevljeni, produktivnost i koordinacija narasla.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Old Iggy kaže...

Imaš možda djece, po mogućnosti u korona školi?

Zar djeca nestanu kad odeš na posao?
To su tvoja djeca. Moraš brinuti o njima. Bez obzira na rad od kuće ili ne.

Ili se vodiš po onoj staroj: "Daleko od oka - daleko od srca."?

16 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Naravno da nestanu kad odem na posao. Nestanu u školu. Tamo imaju učiteljicu koja ih uči i pomaže. Imaju i klopu.
Doma nit imam radni prostor (zauzela djeca) niti se mogu 100% koncentrirati zbog pomaganja kad nešto ne znaju, a onda su gladni i još biz stvari. A ja kad imam sastanak moram u spavaću sobu...
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Jbga kad 'sastančiš' s tajnicom :)))
16 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
picajzla0707 kaže...
Jbga kad 'sastančiš' s tajnicom :)))

Da bar.

11 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Što drugo pomislit o sastanku u spavaćoj :)))
16 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
picajzla0707 kaže...
Što drugo pomislit o sastanku u spavaćoj :)))

Svi to pomisle.

13 godina
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

kad smo se ovdje okupili, ima li netko tko radi u firmama i da su imali iskustva s dodatkom na placu za troskove rada od doma - ajmo rec struja (grijanje, sad kod vecine klima itd.)? ili je vecini ostala naknada za prijevoz pa se to na taj nacin amortiziralo?

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
definho kaže...

kad smo se ovdje okupili, ima li netko tko radi u firmama i da su imali iskustva s dodatkom na placu za troskove rada od doma - ajmo rec struja (grijanje, sad kod vecine klima itd.)? ili je vecini ostala naknada za prijevoz pa se to na taj nacin amortiziralo?

Nije još ni kako spada zakonski definiran rad od doma, kamoli pokriće troškova. Na stranu što ne znam kako bi ih točno izračunao.

6 godina
protjeran
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
definho kaže...

kad smo se ovdje okupili, ima li netko tko radi u firmama i da su imali iskustva s dodatkom na placu za troskove rada od doma - ajmo rec struja (grijanje, sad kod vecine klima itd.)? ili je vecini ostala naknada za prijevoz pa se to na taj nacin amortiziralo?

Radio sam od kuće.

Prijevoz za tih tri puta po deset dana nisam dobio, a o čemu ti pišeš ?!

Struja, grijanje ?!

 

Čovječe, bio sam sretan što sam doma, što dobijem punu plaću a radio sam tri puta manje.

 

"Novi" G.O mi nije uračunat tako da sam se fino odmorio a ostalo mi je još 22 dana.

E, ovo nisam ni vidio; "troškovi za rad od doma" ?!

 

Trebao bih mojoj ustanovi platiti što radim od kuće a ne da tražim naknadu. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 12:06 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan

ne znam u kakvim ljudima uredima rade, ali nije svima "nagrada" rad od kuce, recimo meni ured odgovara vise od rada od kuce, ali mi isto tako odgovara koji dan ostat odspavat do 8:59 i u 9:00 bit na "radnom mjestu", zivim sam i nemam djece tako da je to opet osobna preferencija i jasno mi je da svatko ima svoj stav/uvjete

 

ovo je bilo cisto financijsko pitanje, jer s te strane je jasno da su troskovi samog rada veci, svatko i u ured ima priliku nosit skuhani rucak od dana prije tako da smanjenje troskova marende i slicne stvari ne ubrajam u ovo i nije da imam neko misljenje da je firma duzna ista isplatiti, ovo je samo pitanje za raspravu i stanje u drugim firmama (ako je koja uopce pokrenula to pitanje), jer cujem da je dosta firmi recimo ukinulo troskove prijevoza za ovo vrijeme, a o ovim troskovima se bas i nije pricalo, jer ako ja palim grijanje/klimu + opremu 8 sati na dan 20 dana u mjesecu vise nego inace, sigurno da ce se troskovi povecat

Anything that can be connected, will be connected.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 12:24 (definho).
13 godina
neaktivan
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

Ja sam imao Corona produktivnost 0%. Svojim izborom. Ne pada mi na pamet u moja četiri zida raditi ni sad, niti ikad.

 

Kad se u ožujku počelo dramiti oko lockdowna i rada od kuće, otišao sam do PU i rekao da moja kuća nije radno mjesto i da idem doma na odmor, pa dok god misle raditi cirkus s radom od kuće i Linkedin promocijom oko toga, da me ne zovu.

Nitko nije dirao dane godišnjeg, plaću, dodatke, prijevoz, ikakve benefite. Odgovorio sam sve skupa na tri-četiri maila preko mobitela i laptop nijednom nisam otvorio. Dva mjeseca čistog odmora od svega. Privatna firma, Zagreb.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan

I meni (mala privatna firma) i ženi (velika privatna firma) poslodovac ukinuo prijevoz za vrijeme rada od kuće, onda ženi morali još kupiti neki radni stol i stolac, ja sam imao svoj, ali opet na poslu su mi bolji uvjeti što se tiče ergonomije rada, pošto je predviđeno da budeš 8 sati u uredu, a doma do sad to nije bio slučaj, to su bili neki dodatni troškovi, s time da grijanje/struju nismo (još) računali koliko su dodatni troškovi.

A što se tiče ergonomije, mislim da valjda Zakon o zaštiti na radu definira radne uvjete za rad od kuće, pa je zbog toga do sad većina poslodavaca izbjegavala tu mogućnost, sad se to izgleda provuklo ispod radara, pa se snađi kako znaš.

 

13 godina
offline
Re: Rad od kuće produžio prosječni radni dan
Ja sam inženjer po struci, ali ne bavim se softwareom već elektrotehnikom. Uglavnom moram but na terenu, ali sad igrom slučaja sam radija godinu dana od doma dok je projekt bija u fazi sklapanja ugovora i izrade basic dokumentacije. Sad kad krećemo s proizvodnjom moram na teren i to mi je gorko slatko. Faliti će mi sloboda koju sam ima za posložiti radno vrime, ali mi je drago vidit to šta radim i "čačkat" okolo.

Zanima me koliko kolega s foruma se bavi IT tehnologijama na poslu di mi se čini je puno lakše ostvariti remote rad, odnosno od doma u ovom slučaju?
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

Rad od kuće ima svoje prednosti i mane, ali tko ima viksu na moru taj nema dilemu. Ljudi malo pizde kad čuju cvrčke na Skypu, al što ću im ja.

 

Jedino je sad pritisnula žega, a nema klime, pa je stvarno teško raditi. Srećom godišnji uskoro počinje. 

 

Firmi se ovaj rad na daljinu isto sviđa, pa bi rad iz vikendice mogao postati standard i kad korona završi. Tu leži mogućnost produženja sezone, koju izgleda nitko ne uočava. Ponuditi gostima da po povoljnijim cijenama ostanu 9. i 10. mjesec raditi s mora.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Rad od kuće produžio prosječni radni dan

Doma si smijem složiti gemištek i delat što prakticiram zadnjih sat, dva smjene tijekom kojih ni inače nisam niti blizu 100% produktivan kao što je slučaj u prijepodnevnim satima.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice