Racija u moskovskom središtu Nginxa

poruka: 6
|
čitano: 2.856
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Racija u moskovskom središtu Nginxa".
11 godina
neaktivan
offline
Racija u moskovskom središtu Nginxa

Ima li tvrtka autorska prava na kod koji zaposlenik programira u svoje slobodno vrijeme ali na službenom računalu? Nekako mi se čini da razvoj koda u slobodno vrijeme na osobnom računalu je tvoje vlasništvo te firma u kojoj radiš ne može polagati prava osim ako ne korstiš dijelove koda koji su u vlasništvu firme za koju radiš? Molio bih pojašnjenje. 

 

“Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.” Sri Chinmoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 8:19 (u. Navigator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Racija u moskovskom središtu Nginxa

Ne kužim kakve veze ima policija s tim.

 
0 0 hvala 0
Re: Racija u moskovskom središtu Nginxa
u. Navigator kaže...

Ima li tvrtka autorska prava na kod koji zaposlenik programira u svoje slobodno vrijeme ali na službenom računalu? Nekako mi se čini da razvoj koda u slobodno vrijeme na osobnom računalu je tvoje vlasništvo te firma u kojoj radiš ne može polagati prava osim ako ne korstiš dijelove koda koji su u vlasništvu firme za koju radiš? Molio bih pojašnjenje. 

 

 

 

Ako ti tako stoji u ugovoru koji potpišeš tako to onda je. Koliko god zvučalo nelogično i nefer, ako u ugovoru koji potpišeš stoji da tvojim stupanjem u radni odnos firma preuzima vlasništvo nad svakim slijedećim softverom koji razviješ u radno i neradno vrijeme, možeš se slikati.

 

Ljudi, pazite što potpisujete, uvijek prije možete tražiti anekse ugovora, ali jednom kad su oni potpisani, đaba ti se žaliti.

16 godina
offline
Re: Racija u moskovskom središtu Nginxa
Ovo je bit problema:
Prema tome upravo je Rambler vlasnik Nginxa, a ne tvrtka Nginx odnosno njezin vlasnik, američka tvrtka F5 Networks (preuzela Nginx u ožujku za iznos od 670 milijuna američkih dolara).

A da li je sw koji napišeš na hw-u tvrtke tvoj ili tvrtkin, pa ja sam dosad uvijek imao klauzulu koja kaže da je vlasništvo tvrtke.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Racija u moskovskom središtu Nginxa
zdgrunf kaže...
Ovo je bit problema:
Prema tome upravo je Rambler vlasnik Nginxa, a ne tvrtka Nginx odnosno njezin vlasnik, američka tvrtka F5 Networks (preuzela Nginx u ožujku za iznos od 670 milijuna američkih dolara).

A da li je sw koji napišeš na hw-u tvrtke tvoj ili tvrtkin, pa ja sam dosad uvijek imao klauzulu koja kaže da je vlasništvo tvrtke.

Cak i da je nemas, sve sto radis dok si zaposlen u nekoj tvrtki, cak i u svojoj garazi je IP vlasnistvo tvrtke u kojoj radis. Doduse, mozes to ponuditi tvrtki da ti otkupi (jer si ipak utrosio dodatno vrijeme), a ako tvrtka odbije onda je tvoje.

16 godina
offline
Racija u moskovskom središtu Nginxa

U mom slucaju, bilo sta da patentiram, napravim, izmislim, ide u vlasnistvo firme (iako je moje podrucje rada energetika, pa bez neke ozbiljne love slabo se sta moze). 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice