Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

poruka: 15
|
čitano: 5.997
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo".
5 godina
protjeran
offline
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

Možda im Venezuela (ili Iran, Sirija, Jemen, Kuba, Sjeverna Koreja ... nastavi niz) samo vračaju "istom" mjerom?! 

Volio bih da je tome tako, no, nažalost,vjerojatnije je da se radi o ljudskoj grešci.

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 12:30 (Antiseptik).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

a gle, ako su centrifuge u nuklearkama legitimni ciljevi, onda su i cjevovodi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
online
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

Meni ne zvuče tako zli, sigurno su manje zla napravili od naftnih kompanija.

Svemir.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

gle, generalno, ne treba napadati infrastrukturu...

 

a Amerima benzin JEST osnova infrastrukture...

 

ali ne možeš kenjati po nekome, a misliti da ti govno neće završiti i tebi pod nosom...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

zanimljiv navod: "Kao poželjne mete napada ostaju dakle sve profitne tvrtke u zemljama engleskog govornog područja." mislim da ovo primarno ide Dragana i njegov fjučr-šmučr-bučr-teh-fičr-šmičr, kao anglofila per se i osobito sva veća podzeća, gdje se hrvatski može čuti samo na opušak-stanci i možda u zahodu. a lipo van je mater govorila: učite lipo rvacki. ne moreš znat kad ti more tribat. nadam se da će nas prevoditelje poštedjeti zuluma i harača. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 13:17 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zap
Koliko je para otišlo na security , antiviruse, firewalle...

A stvar se riješi postavljanjem lokalizacije na bilo koju sovjetsku republiku
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 13:50 (ccc2002).
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

A ja poblesavim kad vidim Win na hrvatskom...sad, mozda to i nije tako losa ideja hm hm..

 

Ako su im platili, 2M$ je fina lova za daljnji razvoj lockera i drugog slicnog malwarea

 

 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

samo čekam da mi Rusija iskoči iz paštete

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zap
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zapravo

Mislim da je vrijeme da se računala tj OS'ovi trebali vraćati kao nekad na ROM čipove tipa Acorn RISC'PCa.Tako da bi s time riješili barem problem da im netko preuzme totalnu kontrolu nad računalom.A i bilo bi fora kupiš čip s Windowsom i gotovo.SSD bi služio samo za pohranu i tu bi se sistem mogao hardwerski kriptirati tako da bi se hackeri mogli fućkat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zap
McFly333 kaže...

Mislim da je vrijeme da se računala tj OS'ovi trebali vraćati kao nekad na ROM čipove tipa Acorn RISC'PCa.Tako da bi s time riješili barem problem da im netko preuzme totalnu kontrolu nad računalom.A i bilo bi fora kupiš čip s Windowsom i gotovo.SSD bi služio samo za pohranu i tu bi se sistem mogao hardwerski kriptirati tako da bi se hackeri mogli fućkat.

 

Zanimljiva ideja, ali onda bi na čip morali ići kvalitetni Windows-i a ne ovi što zahtjevaju nadogradnju svako malo.

Svemir.
14 godina
offline
Re: Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zap
McFly333 kaže...

Mislim da je vrijeme da se računala tj OS'ovi trebali vraćati kao nekad na ROM čipove tipa Acorn RISC'PCa.Tako da bi s time riješili barem problem da im netko preuzme totalnu kontrolu nad računalom.A i bilo bi fora kupiš čip s Windowsom i gotovo.SSD bi služio samo za pohranu i tu bi se sistem mogao hardwerski kriptirati tako da bi se hackeri mogli fućkat.

 Imas live distribucije Linuxa koje se ne instaliravaju.

 

Ali to uopce ne rjesava problem kad cryptolocker zakljuca user dokumente. Jebes OS, reinstal i vozi dalje, ali dokumenti su jedinstveni, vazni, i ako nema backupa, jbg. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
3 godine
neaktivan
offline
Re: Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zap
6 godina
offline
Re: Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zap

FBI je uspio vratiti većinu novca zarađenog ovim ransonware napadom, odnosno uspio je vratiti 63 BTC od uplaćenih 75 BTC.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Putinovi specijalci ili Robin Hoodovi: tko zap
Vratili su 63. 7 BTC od njih 75.
U međuvremenu im je vrijednost pala, pa je tako FBI uspio vratiti 2.1 mil $

Zanimljivo FBI je "slučajno" imao ključ walleta gdje su BTC ovi poslani.

Što može bit da je taj Darkside gang već bio infiltriran od FBI.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice