Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

poruka: 32
|
čitano: 5.739
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo".
15 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Predatori i spameri (npr. strani napadači koji koriste njuskalo.hr oglase da se lažno predstave kao kupci) koriste SMS jer primatelj ne mora biti u imeniku ni biti prijatelj, za razliku od ostalih aplikacija za razmjenu poruka.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Jesam li ja dobro shvatio, iako u članku ništa o tome ne piše; ukoliko je wifi ili mobilni internet uključen, pošiljatelj sms ništa ne plaća. Međutim, ukoliko su wifi i mobilni internet isključeni, plaća se ovisno o tarifi mobilnog operatera (A1, Tele, HT)? Primatelj prima sms neovisno o tome je li uključen wifi ili mobilni internet i ništa ne plača?

Ima li još koja caka?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s
Tino_TA kaže...

Jesam li ja dobro shvatio, iako u članku ništa o tome ne piše; ukoliko je wifi ili mobilni internet uključen, pošiljatelj sms ništa ne plaća. Međutim, ukoliko su wifi i mobilni internet isključeni, plaća se ovisno o tarifi mobilnog operatera (A1, Tele, HT)? Primatelj prima sms neovisno o tome je li uključen wifi ili mobilni internet i ništa ne plača?

Ima li još koja caka?

 Pretpostavljam da se SMS normalno plaća. Samo što se može poslati sa svih mogućih uređaja (koji su povezano na mob, i onda se tamo naplati slanje)

Ako je free, onda je ovo za korisnika odlično rješenje! Zapravo najvažnija informacija, a nigdje u tekstu nije napisana.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

Da, ja sam krivo shvatio. SMS se normalno plaća. A za povezivanje svih mogućih uređaja, plaća se mjesečno 16 kn, godišnje 160 ili life time 500 kn.

10 godina
neaktivan
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Ovo sam koristio prije 10 godina na JB iphonu, instalirao preko cydie.

Da se vratimo u 2021. ove godine sam poslao tocno nula SMS, a primio sam samo 2FA ili od dostavnih sluzbi.

Prosle godine sam poslao sigurno manje od 10 SMS, evo bas gledam.

 

Bas lijepo da me ova recenzija podsjetila na stari dobri pulse. Slijedeca recenzija kojoj se veselim je winamp

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Evo link na https://www.fjsoft.at/en/   MyPhoneExplorer. Koristim već godinama i odlično funkcionira. 

Assembler, Compiler and Interpreter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Pozdrav.

 

Koristim tek 7 dana novi Honor X8 i sa jednom frendicom podosta SMS-am.

Nakon prva 2-3 dana korištenja moba skužim da smo u nekom SMS chatu... Vidim da je poruka isporučena, čak i da je pročitana... Rekoh, super.

Ali, tipkam od kuće...

Danas sam joj poslao SMS sa ulice (mobilni podatci su mi isključeni) i kasnije vidim da nije dobila taj SMS...

Kakav je to SMS chat??

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Riješio sam...

Upleo se neki softver u slanje SMS-a ovisan o internetu...

Postavio sam SMS/MMS kao default...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Međutim, ebeni mobitel mi uključuje sam Chat s tom frendicom... Pa bem mu...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Dakle, riječ je o RCS chatu koji ja ne mogu isključiti...

Moj Honor ga nigdje ne prikazuje...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Nešto ne valja. RCS je postavljen kao zadani protokol jer je noviji i bolji. Ali u slučaju da netko ima isključen internet, onda bi aplikacija sama trebala ponuditi slanje SMS/MMS poruke. Provjeri da li ti je uključena ova opcija u postavkama...

 

Ukratko, RCS je novi standard, nasljednik zastarjelog SMS-a i MMS-a. Ovo je kao WhatsApp, samo što ne trebaš imati posebnu aplikaciju nego je sve integrirano u aplikaciju za poruke. Isto kao i WhatsApp, RCS je end-to-end šifriran.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 21:25 (Marko :D).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Štos je u tome da na Honoru nigdje ne mogu vidjeti "RCS".

Te kratice nema...

"Kopirao" sam kontakte i ostalo, kad sam kupio mob, sa starog Redmi 8...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

Koja ti je aplikacija za poruke postavljena kao zadana? Na mom Pocu (Xiaomi), Google Messages je zadana aplikacija za poruke i ona nudi opcije sa screenshota vezane za RCS.

12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Jednostavno ne znam koja je aplikacija za poruke... Ne znam kako to otkriti...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

Odeš u postavke, pa aplikacije i tamo pronađeš aplikaciju za poruke. Možeš i napraviti screenshot da vidimo kakvu ikonu ima aplikacija.

 

Koju god aplikaciju imao, preporučujem ti Google Messages jer je jednostavna za korištenje, ima kompletnu podršku za RCS i zaštitu od spama. Čak ti nudi i opciju da na računalu šalješ i čitaš RCS/SMS/MMS poruke, kao WhatsApp. Samo je trebaš skinuti s Google Playa i postaviti kao zadanu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 21:37 (Marko :D).
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Evo screenshot

 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

Ovo je logo stare Google Messages aplikacije. Jesi siguran da je aplikacija ažurirana na najnoviju verziju? Odi na Google Play i provjeri.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 21:54 (Marko :D).
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Ček malo

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Ažurirao. Evo SS

 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

Sad je to to. Odeš gore RCS chatovi i tu namještaš postavke. Možeš ga kompletno isključiti, a možeš ga ostaviti i uključiti onu opciju da kada se ne može poslati RCS poruka, da se pošalje SMS/MMS. To je isključeno prema zadanim postavkama, ako se ne varam pa ti zato nije radilo kako spada.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 22:06 (Marko :D).
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Hvala Marko.

Isključio sam Wi Fi i podatkovni promet i frendica je dobila SMS... Uh...

Još pitanje - Kako operater obračunava SMS poslan preko RCS?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s
Spiridon kaže...

Isključio sam Wi Fi i podatkovni promet i frendica je dobila SMS... Uh...

Ne moraš gasiti Wi-Fi i mobilne podatke. Samo uključi onu opciju što sam označio na prvom screenshotu i aplikacija će automatski poslati poruku kao SMS/MMS u slučaju da ju ne bude mogla isporučiti preko RCS-a. Također, u postavkama chata, odnosno poruke imaš opciju da tom kontaktu šalje samo SMS/MMS.

 

Spiridon kaže...

Još pitanje - Kako operater obračunava SMS poslan preko RCS?

Budući da RCS ide preko interneta, naplaćuje ti kao internetski promet. Odnosno, koristi se promet iz tarife.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 22:24 (Marko :D).
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Za potrebe testiranja sam isključio internet mobitelu. Dobro je, šljaka slanje SMS-a i kad nemam internet...

Znači, dok sam na Wi Fi, koristim svoj kablovski net pri slanju SMSa preko RCSa i ne trošim jedinice iz tarife?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s
Spiridon kaže...

Znači, dok sam na Wi Fi, koristim svoj kablovski net pri slanju SMSa preko RCSa i ne trošim jedinice iz tarife?

Tako je. Kada si spojen na Wi-Fi, RCS poruke idu preko Wi-Fi mreže. Kada si spojen na mobilni internet iliti mobilne podatke, onda trošiš MB iz tarife ili novce s računa ako nemaš aktiviranu tarifu. Operater ti ne može naplatiti RCS poruke jer iste nemaju veze s njima budući da one idu preko Google-ovih poslužitelja, ne preko operaterovih poslužitelja. Jedino što ti operater može naplatiti je internetski promet ako nemaš aktiviranu neku tarifu, a spajaš se preko mobilnih podataka.

 

Google-ov plan je bio da operateri u svoje usluge uvrste RCS i da istu uslugu nude oni, ali mali je broj operatera implementirao RCS, pa je Google odustao i napravio da sve ide preko njih. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 22:37 (Marko :D).
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Teoretski, može ispasti da je jedan SMS = 1 MB? Ono, kad koristim podatkovni promet...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 22:43 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

Jedna poruka može biti do 100 MB, ovisno što šalješ. Ali ako ne šalješ slike, video, dokumente i druge datoteke, jedna poruka je cca. 20-ak KB.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 22:45 (Marko :D).
12 godina
offline
Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s bilo

Ma u SMS-u šaljem samo tekst... Pa mi je svejedno jer 1 SMS je jedna jedinica kao i 1 MB...

Hvala ti puno.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

U tom slučaju, više ti se isplati RCS poruka nego SMS. Jer 1 SMS te košta 1 MB, a 1 RCS poruka je manje od 1 MB. Nema na čemu... 😁

12 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s
Marko :D kaže...

U tom slučaju, više ti se isplati RCS poruka nego SMS. Jer 1 SMS te košta 1 MB, a 1 RCS poruka je manje od 1 MB. Nema na čemu... 😁

 Ali, ne može mi A1 skinuti samo npr 20 kB, mora oderati bar 1 MB... Zaokruži na više. ili se varam?

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 22:54 (Spiridon).
13 godina
offline
Re: Pulse SMS - kako slati i primati SMS poruke s

Ovisno o tome koja ti je obračunska jedinica u tarifi. Ako ti je obračunska jedinica 1 MB, skida ti 1 MB. Inače je kod operatera 10 KB, kod nekih i 1 KB. A1 je prije muljario s obračunskom jedinicom 1 MB, pa me ne bi začudilo da to radi još uvijek.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice